Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як зменшити витрати

Рекламний блок

Кроки

 • 286704 1 1.jpg 1 Визначити, куди ви витрачаєте гроші. Якщо ви не знаєте, куди йдуть ваші гроші, то швидше за все ви витрачаєте занадто багато. Протягом одного місяця ви можете конкретно розібратися у ваших витратах. Запишіть все, що ви купуєте, до останнього рубля. Не зупиняйтеся на звичайних витрати, як оплата оренди, комунальні послуги, бензин і їжа. Увімкніть другорядні деталі, як лимонад і шоколадки, а також жуйку або сигарети. Використовуйте таблицю з колонками, або інше програмне забезпечення, щоб підтримувати історію витрат протягом кожного місяця. Якщо ви використовуєте дебетову картку, то банк зробить це за вас.
 • 286704 2 1.jpg 2 Відразу ж позбавтеся від непотрібних витрат. З одного боку – це не буде найбільшою частиною вашої економії, але з іншого боку – це важливо і просто. Вам обов'язково відвідувати кав'ярні на шляху до роботи? Як критичні ці лимонади та кілька шоколадок, які ви купуєте в автоматі на роботі? Кави, який ви зробили вдома, варто кілька рублів, так само, як і лимонад, пачку якого ви можете придбати у продовольчому магазині. Ці десять лотерейних квитків... ваші шанси практично рівні нулю. Це невеликі деталі і більшість з них – це звички. Можливо, спочатку ви відчуєте психологічне навантаження, але коли складіть зекономлені рублі, то побачитеся моментальну різницю.
  • До того, як ви підете в магазин, зробіть список покупок і дотримуйтеся його. Це особливо важливо для імпульсивних покупців. Ви коли-небудь ходили за яйцями, а вийшли з магазину з кошиком з 15 речей? Вам були так необхідні два пакети з зефіром? Немає. Можливо, ви не потребували половині з цих речей, але все одно їх купили. Список покупок дозволяє чітко визначити ваші потреби в продуктах, при цьому не купуючи зайві речі.
 • 286704 3 1.jpg 3 Подумайте про ваших комунальних платежах.
  • Опалення або охолодження (газове чи електричне): Коли ви виходите з будинку, встановіть термостат на опцію "away" (поза домом). Не виставляйте його з думкою, що досягнення потрібної температури займає тривалий час: 18°C взимку і 27°C влітку будуть достатніми температурами для вашого комфорту. Програмований термостат зробить це за вас.
   • Встановіть його таким чином, щоб температура змінювалася в проміжку вечір-ранок і після обіду-вечір, і таким чином, вам буде комфортно прокидатися і приходити додому після роботи.
   • Подумайте про те, щоб придбати стельові вентилятори – вартість в районі 700 рублів, і вони критично зменшують вартість підігріву та охолодження, циркулюючи повітря. Якщо ви не витрачаєте так багато, і не збираєтеся надовго залишатися на одному і тому ж місці, то можливо, ви не встигнете заощадити велику суму грошей. Подумайте про електричні ковдри і матраци.
  • Електричне: освітлення – це дорого. Коли ви залишаєте кімнату – вимикати за собою світло. Ідея того, що витрати електрики на включення лампочки більше, ніж підтримування її свічення – не вірна. При включенні світла, ви витрачаєте кількість енергії дорівнює 1 секунді світіння лампочки. [1] Енергозберігаючі лампочки економні. Це внесок, який окупиться з часом. Вимикайте ваш комп'ютер і ноутбук, коли ви їх не використовуєте. Будь-які адаптери напруги (включаючи ті, що знаходяться в стерео компонентах) використовують електрику, навіть якщо вони не заряджені або вставлені у пристрій. Від загальної кількості використовуваного електрики, 40% витрачається на пристрої, коли вони вимкнені. Витягніть шнур живлення з розетки, або ж купіть розумне пристрій, який буде регулювати це за вас, наприклад, Розумний подовжувач (від 900 до 1300 рублів, у http://www.smarthomeusa.com Якщо у вас є цифровий перехідник з розеткою харчування, то підключіть туди ваш телевізор, і запрограмуйте його на відключення живлення, коли перехідник вимкнений. Для стерео компонентів - підключіть їх до перехідника, який можна легко відключити. Протягом дня, відкрийте штори, замість використання електрики. Використовуйте освітлення тільки тоді, коли вам це необхідно. Почистіть радіатор ззаду вашого холодильника, якщо він брудний, таким чином, ви збільшите ефективність одного з найбільш витратних приладів у вашому домі.
  • Вода: Заощаджуйте витрата води, і ви заощадите гроші. Вкладетеся в пристрій для економії води – вони майже нічого не варті і, відразу ж, почнуть економити ваші гроші. Вони працюють за принципом зниження водонапірної сили на душі, і зміна потоку практично не помітно. Вчіться приймати швидкий душ – недорогий таймер у ванну вам стане в нагоді. Полагодите туалет і біжить кран – це жахливі витрати вашої води. Коли ви не використовуєте воду з крана, вимикайте його. Наприклад, коли чистите зуби, не залишайте кран відкритим. Не купуйте питну воду в пляшках; ви можете позбутися присмаку хлору, залишаючи воду в глечику і холодильнику на кілька годин; до того ж, хлор у воді зміцнює ваші зуби і зменшує витрати на їх лікування.
  • Газ і інше: Займайтеся пранням стільки, скільки потрібно, але як можна менше – для багатьох людей, це буде приємним кроком. Зменшіть температуру вашого душа на кілька градусів; чим менше буде працювати ваш водонагрівач, тим менше ви витратите грошей. А також, тримайте термостат вашого водонагрівача на низькій температурі (по можливості). (Вимкніть електричне живлення в будинку перед тим, як щось змінювати. Використовуйте мікрохвильову піч, замість плити, як можна частіше – вартість підігріву в духовці більше, ніж вартість готування в мікрохвильовій печі. Відкрийте вікна, під час гарної погоди, щоб знизити опалення (охолодження). Якщо ви живете там, де газ використовується тільки в зимовий час, то в інші пори року відключайте газову подачу, щоб не платити за привілей, не використовуючи її за призначенням.
  • Телебачення і телефон: Вам дійсно необхідні 1000 каналів і кожен преміальний канал, включаючи канали з високим дозволом? Ви можете зберегти до 3000 рублів, використовуючи безкоштовне онлайн телебачення. Якщо ви хочете заощадити гроші, то уважно обдумайте ваші пріоритети. Для телефону, вибирайте правильний тариф. Якщо ви телефонуєте на великі відстані, то подумайте про без лімітних тарифах. Можливо, вам підійде IP-телефонія. Деякі сервіси, як Skype, gChat (Google), і Windows Live! дозволяють здійснювати безкоштовні відео дзвінки іншим користувачам, або здійснювати дзвінки на телефонні лінії за низькою ціною.
  • Телефон: Смски коштують грошей. "Та ні, у мене без лімітні повідомлення!" Так? І скільки це опція вам коштувала? Кожному члену вашої родини так потрібен телефон? Батьки повинні встановлювати правила користування телефоном. Інше важливе питання - якщо у вас є мобільний телефон, то чи потрібна вам міська телефонна лінія? Подумайте про це. Якщо ви рідко використовуєте мобільний телефон, подумайте про тариф, з яким ви будете оплачувати тільки витрачені хвилини, повідомлення та інтернет. З іншого боку, врахуйте, що недорогі без лімітні тарифи можуть бути дуже вигідні, в залежності від вашої ситуації.
  • Економні тарифи для мобільного телефону: Деякі мобільні тарифи, дійсно хороші і економні. Безліч мобільних операторів пропоную контракти і плани PAYG, в залежності від ваших уподобань, наприклад, хто-то хто пише багато повідомлень або інший, багато хто дзвонить. Наприклад, деякі мобільні оператори винагороджують використання великої кількості текстових повідомлень, що може виявитися корисним і набагато дешевше, ніж дзвінки. Пам'ятайте, що дзвінки на телефонні номери інших операторів або міські лінії, частіше за все, коштують дорожче. Уникайте плани з оплатою за кілобайти або за кожне повідомлення. Постарайтеся знайти тариф з прийнятною вартістю.
 • 286704 4 1.jpg 4 Подумайте про бензині та інших витратах на машину: Коли лунав газ, під час Другої Світової Війни, звучала популярна фраза "Це подорож необхідно?" Запитуйте себе про це, кожен раз, коли ви сідаєте в машину. Зробіть список до вашої поїздки в магазин для того, щоб вам не довелося здійснювати додаткові виїзди. Не катайтеся для насолоди – замість цього, гуляйте. Перевіряйте тиск на своїх колесах. Кабріолети накручують менше з піднятим дахом (звичайно, плата за пару додаткових літрів буде не велика, в порівнянні із задоволенням від поїздки з опущеною дахом.) Погано працюючий двигун – це величезні витрати, навіть заміна свічки запалювання може зробити велику різницю, також, як і хороше масло. У доповненні, чим менше ви їздите, тим рідше вам доведеться замінювати ваші шини, масло, і зменшуєте потреба в ремонті. Це заощадження, які будуть збиратися в течії якогось часу. Інший спосіб заощадити бензин – це змінити стиль вашого водіння. Плавне водіння, без ривків, може заощадити достатню кількість бензину (ви можете самі порахувати на цьому веб-сайті [2]). Постарайтеся уникати їзду в пробках. Міський транспорт з розкладом онлайн, дуже часто, може стати відмінне заміною власного транспорту у великих містах.
 • 286704 5 1.jpg 5 Заощаджуйте на розвагах. Це смішно, коли стільки людей скаржаться на брак грошей і потім розповідають про новий фільм і вартості попкорну в кінотеатрі. На додаток, спортивні заходи, концерти, або квитки на п'єсу можуть коштувати тисячі рублів для однієї людини на побаченні. Серйозно, ви можете відчути різницю між пляшкою вина за 300 рублів і тієї, що за 900? Коли ви збираєтеся повечеряти поза домом, подумайте про ціни в меню. Подумайте про те, щоб розділити вечерю на двох, якщо ресторан дозволяє. Ніколи не замовляйте доставку дорогою їжі на будинок; ви насолоджуєтеся тільки їжею, причому задорого, коли ви самі з легкістю можете собі приготувати, не витрачаючи стільки грошей. Подумайте про відпустку – влаштуйте наметове відпочинок з дітьми, замість дорогого парку атракціонів.
  • Більшість людей, за винятком професійних спортсменів, акторів і музикантів не можуть відрізнити хороше виступ від ідеального. Навіть якщо вони можуть, то швидше насолодяться великою кількістю і різноманітністю. Насолоджуйтеся шкільними виступами і університетським спортом, громадською театром та іншими, не дорогими заходами.
 • 286704 6 1.jpg 6 Переглянете ваші старі речі, замість придбання нових, без потреби. Одягніться і покажіться у ретровещах, що загубилися в шафі. Розберіться з вашими речами, щоб уникнути їх втрати в майбутньому.
 • 286704 7 1.jpg 7 Сфокусуйтеся на їжі: "Єдина" різниця між 60 рублевої банкою кукурудзи і 40 рублевої – це 20 рублів, і насолоду від того, що ви не переплачуєте за купу реклами. (Звичайно, існують винятки; люди з дієтою на низький вміст натрію, найчастіше, трохи переплачують). Продуктовий магазин – це місце, де ви можете порядком заощадити.
  • Намагайтеся знаходити здорову, поживну і не дорогу їжу.
  • Купуйте їжу зі знижками, особливо м'ясні продукти. Більшість супермаркетів регулярно виставляють знижки на м'ясні продукти. Різниця між дорогою телятиною і тієї, що дешевше – це трохи більше жиру.
  • Купіть кавник за 300 рублів, або машину еспресо за 3000 (насосні будуть краще всього, але зауважте, що дорогі пристрої можуть зламатися також, як і дешеві). Ви заощадите велику кількість грошей, роблячи ваш каву вдома, і не купуючи його за 30, 90, або 270 рублів.
  • Подумайте про те, щоб готувати вдома і брати обід на роботу. Навіть недорогий обід коштуватиме кілька сотень на день – підрахуйте.
  • Використовуйте купони, де можливо. Переконайтеся, що купони на потрібні вам продукти, намагайтеся не запихати продукти в холодильник без будь-якого бажання їх вживати. Використовуйте спеціальні пропозиції, а також картки покупців магазинів, під час покупки продуктів.
  • Під час купівлі м'ясних продуктів, намагайтеся купувати частини, за якими ви можете визначити місце їх зрізу. Яловичий фарш, звичайно недорогий, але продається за підвищеною ціною за прокрутку. Тверді шматочки м'яса можуть бути приготовані на повільному вогні, і в результаті вийде ніжне блюдо. А також, великі шматки можуть бути приготовані по кілька штук за один раз для різних рецептів. (Готуйте один великий шматок до ніжного стану, потім поріжте і використовуйте в сендвічах, юшка або супах, і так далі. А потім, просто заморозьте шматки м'яса по порціях, для майбутнього використання.) Органи (куряче серце і шлунок, яловиче серце, требухів), найчастіше, дешево коштують і можуть бути використані у відмінних юшка.
  • Уникайте великі упаковки свіжого товару, щоб не допустити псування; заморозка продовжить життя м'ясним продуктам, овочам і фруктам.
  • Не витрачайте зайві продукти; не використовуйте їх даремно, навіть якщо упаковка виглядає великий.
  • Купуйте продукти, які ви будете використовувати, а не просто тому, що вони у вашому списку і єдиний товар на полиці. Ви захочете їсти пластівці, які ви раніше не купували, або вони так і будуть стояти у вас в тумбочці?
  • Подумайте, як рекламні компанії впливають на ваш вибір покупок.
 • 286704 8 1.jpg 8 Подумайте про вартість вашої страховки: найшвидший спосіб скоротити витрати для більшості людей – це подивитися на оплату страховки. Страхові компанії сильно конкурують між собою. Дізнайтеся про інших варіантах. Коли ви будете це робити, пам'ятайте, що низькі початкові внески не завжди будуть найбільш оптимальними за ціною.
  • Автострахування: Подивіться на свою франшизу. Уникайте різке збільшення франшизи - проаналізуйте весь план, грунтуючись на ваших потребах та очікуваннях; в першу чергу, зробіть аналіз ризиків. Якщо у вас в будинку є недосвідчений водій, і ви не маєте заощаджень, то висока франшиза може виявитися не найкращим вибором. Якщо ваш автомобіль фінансується, то вам буде достатня мінімальна страховка. Однак, якщо у вас є великий досвід водіння та гарного свій автомобіль, то ви можете подумати про високу франшизу, щоб заощадити на преміальних.
  • Страхування здоров'я: Подивіться різні пропозиції. Підберіть страхової план, який підійде під стиль вашого життя. Порівняйте ваші потреби з тим, що прописана на даний момент. Звичайна людина з міцним здоров'ям у його 30 років може вибрати страховий план з високими виплатами або часткове страхування з низькими виплатами, в той же час, одружена пара, яка подумує про сімейне життя, можливо, задумається про високі виплати і більш тривалому покритті. Сенс полягає в тому, щоб знайти те, що вам необхідно.
  • Страхування життя: Немає сумніву в тому, що це важливо для багатьох людей. За правилом великого пальця, для людини з сім'єю, потрібно від трьох до п'яти років заміщення доходу. Однак, якщо вам 20, ви вільні, тоді гарненько подумайте і вирішіть, якщо вас влаштовує ваше страхування. З іншого боку, якщо вам за 60, і вас цікавлять, в основному, "похоронні умови", тоді, знову ж таки, ці компанії мають високу конкуренцію. Ми хочемо залишити наших близьких (якщо настане цей годину) в достатку, але не за рахунок витрат під час вашого життя.
  • Страхування будинку і оренди: На це можуть йти величезні кошти, і багато власників будинків не знають про те, скільки вони платять, так як це вираховується з платежів за будинок. Перегляньте план страхування з вашим агентом. Ваше майно коштує 9 мільйонів, прописаних в умовах? А також, подивіться на відсутні пункти. Пошкодження від затоплень; від снігу; граду? Подумайте, якщо це вам необхідно. Не вистачає чогось важливого? Включено щось не потрібне? Так, звичайно, крісло тітки Марти для вас багато значить, але потрібен вам на це окремий пункт?
 • 286704 9 1.jpg 9 Подумайте про старих речах: Це хороший спосіб заощадити. Якщо вам дійсно щось потрібно, то вам не обов'язково купувати нову річ в бутіку. Існує безліч секонд-хенд магазинів, де ви зможете придбати гарні речі, практично задарма.
 • 286704 10 1.jpg 10 Активно керуйте вашому кредитом: Погане управління кредитом, буде коштувати величезну кількість грошей на протязі багатьох років, у зв'язку з відсотками. Переглядайте історію; перевіряйте все, що здається невірним. Вчасно сплачуйте рахунки. Платите за кредитними картками і відкладіть їх в сторону.
 • 286704 11 1.jpg 11 Уникайте перевитрати на дебетових картах: Перевитрата може здатися нормальним явищем, але це зайвий крок у бік боргової ями. Навіть якщо ваш банк не бере відсотки за перевитрату на вашу дебетову картку, в разі постійних перевитрат, вони це зроблять. Плюс таких карт в тому, що ви витрачаєте гроші, яких у вас немає, але в результаті, перевитрата буде знижувати вашу фінансову дисципліну. Не робіть цього! Якщо вам так необхідно використання дебетової картки і перевитрати, то не забудьте підрахувати відсотки, на всіх картках, і перевитрата. Під час оплати кредиту, намагайтеся не займати багато грошей.
 • 286704 12 1.jpg 12 Заощаджуйте гроші на бритвених лезах: якщо говорити про довгостроковості. Деякі леза голять набагато довше, ніж інші, при цьому, стоячи всього на кілька десятків рублів дорожче.
 • 286704 13 1.jpg 13 Уникайте або знизьте до мінімуму психотропні та алкогольні рідини ті, які є незаконними - на даний момент, вони коштують дорого. А також, є причиною проблем зі здоров'ям.
 • 286704 14 1.jpg 14 Уникайте речі, наскільки дешевими і привабливими вони не здавалися, які, в основному, будуть вимагати додаткових витрат. Деякі з них – це принтери і костюми, рідко - машини – від цього, часто, краще позбутися, навіть якщо вони в повному порядку. В цей входять:
  • Струменеві принтери (лазерний принтер може коштувати трохи більше, ніж 3000 рублів і з печаткою однієї сторінки в 1 рубль – це в порівнянні зі струменевим принтером і вартістю однієї печатки у 8 рублів). Кольорові лазерні принтери можуть бути економічними, якщо ви потребуєте у великих обсягах кольорового друку, правда, вони не дуже підходять для друку фотографій. Онлайн або магазинна друк фотографій буде дешевше, ніж покупка струменевого принтера з високою якістю друку фотографій.
  • Вовняні піджаки і одяг з бавовни, потребує прасування, потребують догляду, за який доводиться платити. Бавовняні сорочки з дрібним малюнком, виглядають дуже добре і приховують пом'яті місця, таким чином, ви збережете до 30 рублів, кожен раз, коли не будете їх гладити. Штани з синтетики заощадять для вас кілька десятків рублів, під час прання, а також, вони цілком зручні, так як ноги не так чутливі, як руки.
  • Телебачення і деякі фільми. Зміст телебачення полягає в тому, щоб ви дивилися рекламу і ставали нещасними через те, що у вас чого-то немає. Гірше того, існує мета утримати вас біля телевізора, що віднімає бажання від інших, приємних занять (або навчання). Безліч фільмів пропагують щедрий і екстравагантний спосіб життя, що суперечить поняттю ощадливості.
  • Круті машини. Найшвидші машини прискорюються практично в два рази швидше, повертають на більш складних кутах, і мають гарні, блискучі сидіння, на відміну від машин подешевше. Звичайно, їх відмінності тонші за своєю суттю. Масовий ринок автомобілів таких, як сімейні авто седан або міні-вен, і виробники професійних автомобілів таких, як фургони і пікапи, мають величезні компанії, які працюють над оптимізацією вартості, комфорту, споживання палива, безпеки, міцності та спрощення ремонту. Найдорожчі машини, навіть якщо не використовуються на повну потужність, дуже часто, відстають по одному з наведених вище пунктів, щоб досягти успіху в інших. А також, в таких випадках маються на увазі високі накладні витрати. Якщо у вашому районі, люди змінюють хороші машини безпричинно, то, в робочому стані і добре перевірена машина, заощадить величезну кількість грошей.
  • Ігрові консолі та інші пристрої, електроніка, з прив'язкою до постачальника. Вони можуть здатися дешевими і бути хорошою операцією, якщо людина впевнена в тому, що хоче тільки певні ігри або інші аксесуари, щоб часто грати. Однак, купуючи нові ігри, ви витрачаєте великі суми грошей. Наприклад, для комп'ютера існує безліч доступних недорогих ігор, як тільки минає рік або два після їх виходу, а деякі творці, в результаті, роблять їх безкоштовними, як і wikiHow, у випадку з Nexuiz.
 • 286704 15 1.jpg 15 Уникайте надмірних витрат на житло. Безпечний район, і якщо у вас є діти, то такий, де вони зможуть спокійно вчитися – це важливо. Якщо вам подобається великий двір і великі вікна, або зручний доступ до магазинів (в цілому, шкідлива деталь, як сусіди, живуть екстравагантно і не по кишені), знайдіть, і заплатите за таке місце. Однак, будинок стоїть під дощем і повільно прогниває, і може бути замінений протягом декількох місяців. Навколо багато вільного місця, щоб будувати будинки, і на забудованих територіях, швидше за все, висока конкуренція. Історія показує, що це не найкраще вкладення, правда воно має хорошу залишкову вартість і деякі люди на цьому заробляють.

 • Поради

  • Думайте про кожній покупці до того, як її здійснити. Запитайте себе про те, чи потрібна вам ця річ, або ви просто хочете її. У вас вже є щось схоже? Вона хорошої якості або вам доведеться замінити її після кількох використань? Найважливіше, ви готові витратити ваші заощадження тільки для того, щоб її отримати? Якщо річ є зайвою, то просто скажіть немає.
  • Використовуйте правило 24-х годин. До того, як купити щось не дуже потрібне, почекайте 24 години.
  • Обмежте споживання алкоголю. Ви можете порядком заощадити, якщо припиніть або знизити споживання алкоголю.
  • Забудьте про азарті. Якщо ви граєте в азартні ігри (тільки якщо ви знаєте, як постійно вигравати і збагачуватися)... зупиніться. Перестаньте це робити. Наприклад, шанси виграти у лотерею близько 1 до 150 мільйонів.
  • Киньте палити. Крім того, що ви витрачаєте до 5000 тисяч рублів на місяць, існує величезний ризик для вашого життя і здоров'я.
  • Подумайте про вкладення в багаторазові речі. Батарейки, що заряджаються будуть хорошим варіантом, якщо ви часто використовуєте – питання, яке вам потрібно поставити собі – це, чому витрата ваших батарей такий високий, як ви можете це змінити?
  • Якщо ви підписалися на не дуже потрібні послуги, наприклад, супутникове радіо, то морально підготуйтеся від них відмовитися, при цьому, зателефонувавши в офіс цієї компанії. Скажіть їм, що ви хочете відмовитися від цих послуг і в процесі, якщо вас будуть перекидати з однієї людини на іншого, говорите теж саме – правду, що ви не в змозі підтримувати щомісячну оплату за послуги. Можливо, вам нададуть знижку, а якщо, то просто відмовтеся від цих послуг і збережіть гроші гроші.
  • Ізолюйте. Ізолювання вашої даху і стін згодом заощадить вам гроші. Перевірте на протяги поряд з дверима. Якщо ви бачите світло, між дверним косяком і стіною, то купіть будівельну піну і закрийте ці отвори.
  • Посадіть сад. Навіть невеликий урожай може принести достатню кількість продуктів. Звичайно, ви можете витратити скільки завгодно в продуктовому магазині, але підрахуйте і подумайте про власний урожай.
  • Перестаньте використовувати паперові серветки і рушники. Тряпочних рушники добре вбирають і можуть бути використані багато разів. Тряпочних хустки можна зробити зі старої скатертини. Вони очищають набагато краще, ніж папір.
  • Використовуйте речі двічі. Магазинні пакети будуть відмінним рішенням для виносу сміття. Заваріть каву двічі. Якщо ви хочете дві чашки чаю, то одного пакету буде достатньо.
  • Перевіряйте споживання ваших ресурсів. Монітор енергії – це ефективний пристрій для зняття результатів витрати енергії. Він показує, у режимі реального часу, скільки електрики витрачається у вашому будинку, в рублях і копійках кіловатах. Тести показали, що використання такої інформації, в результаті, економить від 10% до 20%.
  • Використовуйте хустки, коли ви здорові. Вони не противні, якщо часто стираються, гігієнічні, і зручніше ніж паперові серветки.


  Попередження

  • Не переборщіть з економією.


  Джерела і посилання

 • ^ http://kwc.org/mythbusters/2006/12/episode_69_22000_foot_fall_lig.html
 • ^ http://www.seabreezecomputers.com/savegas/#speed_calc
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?