Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як ввічливо відмовити хлопцю або дівчині

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 4: Переконайтеся в твердості свого рішення

 • Let Someone Down Gently Step 1.jpg 1 Переконайтеся, що це дійсно те, чого ви хочете. Якщо ви відчуваєте, що через пару днів можете змінити своє рішення, майте на увазі, що таке поведінка здатне зовсім заплутати людину, або він просто не захоче відповідати взаємністю на вашу другу спробу. Замість того щоб поспішати, забезпечте собі трохи часу і подумайте, чого ви насправді хочете:
  • Якщо це відбувається після побачення, просто скажіть, що добре провели час і сподіваєтеся, це вони теж. Якщо вони будуть наполягати на другому побаченні, скажіть, що обговоріть це пізніше, не беручи на себе ніяких зобов'язань. Таким чином, коли відбудеться наступний розмова, ви зможете відмовитися від поки ще не виниклих відносин, а якщо вирішите відповісти взаємністю, мости ще не будуть спалені.
  • Якщо вас запрошують познайомитися з його друзями, а ви не хочете цього, покажіть людині свою тактовність і попросіть про можливості дати відповідь трохи пізніше.
  • Якщо ви вже точно вирішили відмовити цій людині, переходьте до наступної частини.
 • Метод 2 з 4: Пошук причин для відмови

 • 1 Визначте причини, по яких ви не зацікавлені у подальшому розвитку близьких відносин з нею або з ним. Якщо у відповідь ви приведете причину, в якій немає ваших особистих упереджень або поспішних висновків про те, що з людиною щось не так, значить, це той відповідь, який ви шукали. Наприклад:
  • Марина хоче зустрічатися з Кісток. Ситуація така, що Кістки дуже завантажений розклад заняттями з плавання, до того ж його тренер забороняє йому відносини з дівчатами до тих пір, поки не пройдуть Олімпійські ігри; крім того Костя намагається добре вчиться і не пропускати заняття в басейні. У Кістки є об'єктивна причина, і йому не залишається нічого іншого, крім як сказати прекрасною Марині: "Марина, поки у нас з тобою ще нічого не було, я хочу бути з тобою відвертим. Суть в тому, що в даний момент життя я просто не можу зустрічатися ні з ким, як би сильно мені цей чоловік не подобався. Кожен ранок та вечір у мене тренування з плавання, між ними у мене навчання, і весь цей час тренер дихає в спину, стежить, щоб до Олімпійських ігор у мене не було ніяких дівчат. Спасибі тобі велике за той пікнік, який ми провели разом. Я повинен був відразу все сказати, але я думав, що зможу що-небудь придумати... Прости!". У цьому випадку Марина ні в чому не винна, і справа не в тому, що Костя не зацікавився нею – тут ми бачимо реальну і справедливу причину, по якій йому доводиться ввічливо відмовити Марині.
 • Let Someone Down Gently Step 2.jpg 2 Знайдіть розумне виправдання. Не завжди причина для відмови буде звучати дійсно добре, уважно і тактовно по відношенню до людини. В такому випадку краще скористатися розумним або правдоподібним виправданням. Наприклад, буде досконалою грубістю сказати людині "Ти мені не подобаєшся, тому що смієшся як кінь і не голиш спину", навіть якщо це те, що ви відчуваєте! Повага до людей має на увазі те, що ви знайдете більш тактовний привід відмовити людині в подальших відносинах або наданні допомоги. Ви можете використовувати виправдання, аналогічне наступним:
  • "Мені дійсно дуже приємно, що ти запросив мене на цей вечір. Але я довгий час вже ні з ким не зустрічаюся, і, мені здається, я просто не готова знову зустрітися з людьми. Пробач, але я просто не хочу водити тебе за ніс".
  • Якщо ви вчіться разом з цією людиною: "Спасибі за те, що дав мені свій номер телефону. Пробач, напевно, це виглядало як щось більш серйозне, ніж просто обмін номерами. Насправді я просто збираю номери всіх, хто виконує один і той же проект, на той випадок, якщо нам знадобиться обговорити які-небудь загальні питання. Пробач, що заплутала тебе!"
  • Будьте обережні зі надто непереконливими поясненнями. Виправдання, крізь які очевидно проглядається "Ти мені просто нецікавий", і в яких ви не говорите про те, що насправді відчуваєте, краще замінити на чесність і прямоту.
 • 3 Пам'ятайте про те, що є велика різниця між тим, щоб ввічливо відмовити людині, і розчарувати його. Щоб ви не сказали, швидше за все, ви розчаруєте людини або навіть доведете до сліз. Але суть в тому, що це не буде ввічливою відмовою, якщо ви прямо скажете про те, що просто не хочете цих відносин. Ввічливий відмова має відбуватися так, ніби відносин все ще є шанс, щоб чоловік чекав на вас, а ви з разу в раз робили сумнівні відмови, кажучи, що не можете зараз піти на ще одне побачення. Будьте досить сильними, щоб зрозуміти цю різницю.
 • Метод 3 з 4: Правила етикету ввічливої відмови

 • 1 Скажіть людині про причини лицем до лиця або по телефону. Поважайте гідність іншої людини, маючи сміливість поговорити з ним відверто. Розставання або ввічливу відмову по sms або електронною поштою – мабуть, одна з найбільш образливих речей, які можуть статися в житті.
 • Let Someone Down Gently Step 3.jpg 2 Домовляйтеся чесно, тактовно, але швидко. Не потрібно жувати слова і говорити заплутано – висловлюйтеся чітко і твердо. Як у ситуації з пластиром, чим повільніше його відривати, тим болючіше буде.
  • Немає ідеального способу пояснити людині, чому ви втратили інтерес до нього. Немає готового сценарію, який замінив би ваші щирі почуття і думки, тому-то він тут і не дається. Ви завжди зможете краще нас обдумати свої власні причини, зробити так, щоб вони звучали щиро, втілити їх в слова і висловити все від серця.
  • Не прикрашайте. Не кажіть нічого негативного про людину, не намагайтеся виглядати краще/розумніші/вільніше цієї людини. Це не змагання в зарозумілості, зізнайтеся собі в тому, що вам теж ніяково – ввічливий відмова людині трохи зачіпає і вас самих.
  • Коли ви будете говорити про причини/виправданнях, намагайтеся уникати фраз на кшталт "Ти дуже гарна, але..." або "Ти мені подобаєшся, але...". За великим рахунком, постарайтеся не говорити нічого про саму людину. Ведіть себе так, ніби вся справа в вас, і що ви шкодуєте про те, що не можете себе виправити в кращу сторону, і вам доводиться відмовити.
 • 3 Не говорите про те, що будете друзями або продовжувати спілкуватися, якщо тільки насправді не маєте на увазі. Жорстоко давати людині надію, коли насправді її немає; мабуть, людина буде дзвонити вам, або навіть ходити за вами, вважаючи, що ви друзі. Залиште фразу "Давай залишимось друзями" для випадків, коли ви готові вести себе відповідно. В іншому випадку ясно дайте зрозуміти, що це розставання, і вам обом варто рухатися далі.
 • Метод 4 з 4: Майбутнє спілкування

 • Let Someone Down Gently Step 4.jpg 1 Після розмови з людиною обірвіть всі контакти. Якщо тільки ви обидва не хочете бути друзями (див. пункт раніше), якщо не готові відповідати на дзвінки, повідомлення, листи і т. д. дайте людині зрозуміти, що так йому буде легше рухатися далі! Хоча це виглядає жорстко, змусивши людину повірити в те, що у нього є шанси на відносини з вами, ви вступаєте нечесно, до того ж, через якийсь час його наполегливості ви можете здатися. Повністю припиняючи зв'язок, ви полегшуєте весь процес розставання.
 • Let Someone Down Gently Step 5.jpg 2 З часом людина повинна прийняти вашу точку зору і перестати переживати. Якщо цього не відбудеться, вашої провини в цьому немає, навіть якщо інша людина спробує показати ситуацію таким чином. Якщо проблемна ситуація дійсно, попросіть друга або когось із сім'ї доглядати за цією людиною, пояснивши, що сталося. Крім цього, ви нікому нічого не повинні.

 • Поради

  • Якщо ви розчаровані, не ставтеся до цього як до чогось поганого, – краще розчарування, ніж довгі нудні відносини без любові. Використовуйте це як досвід для свого вміння відчувати інших людей, якщо зараз ви опинилися в становищі, коли змушені ввічливо відмовляти!
  • Ви можете здатися безсердечними, але так людині буде набагато простіше рухатися далі. Довга брудна гра почуттями людини глибоко ранить його. Не грайте в ігри почуттями людей.
  • Не забувайте, що уміння зрозуміло висловлювати свої емоції – важлива частина дорослішання і особистісного зростання. Не ухиляйтеся від освоєння цього досвіду, якими б стриманими і раціональними ви не здавалися собі. Емоції є у всіх.

  Попередження

  • Не вступайте у відносини з ввічливості, або жалю. Співчуття і бажання догодити людям – дуже погана основа для довгих відносин, яка, до того ж, ставить вас в контекст користується і використаного.
  • Використання поведінки, вчинків або слів іншої людини як причину відмовити веде за собою наслідки – людина відразу починає захищатися і сперечатися. Такий хід може здаватися справедливим, але це найменш ефективний спосіб розлучитися спокійно і без наслідків.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?