Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як виростити цвітну капусту

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Посадка цвітної капусти

 • Grow Cauliflower Step 1.jpg 1 Заплануйте посадку цвітної капусти таким чином, щоб у процесі росту вони застали прохолодну погоду. Більшість різновидів цвітної капусти для правильного дозрівання вимагають 1,5–3 місяців стійкої прохолодної погоди. В ідеалі, температура повітря вдень у період її дозрівання повинна становити близько 15,5 o C.[1] Це означає, що в залежності від типу клімату в місці вашого проживання, вам потрібно буде висаджувати цвітну капусту в різний час. Як правило, городники в областях з теплим кліматом повинні планувати посадку цвітної капусти так, щоб прибирати її навесні, тоді як садівники в місцевостях з більш прохолодним кліматом повинні висаджувати її для прибирання восени. Далі наведено більш детальні плани вирощування:
  • Для теплих регіонів: Саджайте насіння цвітної капусти в лотки ранньої восени або в середині осені. Для того, щоб зібрати весняний урожай, пересадіть розсаду на город пізньої осені або ранньої зими.
   • Для виключно спекотних регіонів: Вам може знадобитися пересадити розсаду на город трохи раніше, щоб рослини дозріли пізньої осені або ранньої зими, і можна було зібрати урожай в середині зими.
  • Для прохолодних регіонів : Висаджуйте насіння цвітної капусти в лотки пізньої взимку або ранньою весною і пересаджуйте розсаду у сад пізньої весни. При цьому урожай у вас виросте в кінці літа–початку осені.
 • Grow Cauliflower Step 2.jpg 2 Виберіть місце для росту, що знаходиться на відкритому сонці хоча б 6 годин на добу. Хоча цвітна капуста і вимагає прохолодної погоди, як ні парадоксально, їй потрібна значна кількість сонячного світла вдень. Виберіть у городі таку ділянку для посадки, який знаходиться на відкритому сонці і не затінений деревами, високою травою або іншими посадженими вами рослинами.
  • Вам також слід забезпечити побільше вільного простору для зростання цвітної капусти. У загальному випадку, рослини цвітної капусти слід розташовувати на відстані 18-24 дюймів (45-60 см) один від одного.[2]
 • Grow Cauliflower Step 3.jpg 3 Виберіть місце з багатою і утримує вологу грунтом. Для хороших урожаїв цвітної капусти росту рослин ніщо не повинно заважати. Це означає, що рослина потрібно регулярно поливати і воно отримувати достатню кількість поживних речовин під час росту. Хороша грунт забезпечить більш легке виконання обох цих умов. В ідеалі грунт, на якому зростає цвітна капуста, повинна характеризуватись наступними показниками:
  • Високий вміст органічного матеріалу. Це посилює здатність ґрунту утримувати вологу.
  • Високий вміст калію і азоту. Калій і азот – це життєво важливі для розвитку кольорової капусти поживні речовини.[3] Якщо вони відсутні в грунті, може знадобитися використання добрива.
  • pH між 6,5 і 7.[4] Цей "приємний" інтервал pH зводить до мінімуму небезпеку появи хвороби цвітної капусти, яка називається кила, і максимально збільшує доступність поживних речовин.[5]
 • Grow Cauliflower Step 4.jpg 4 Якщо це можливо, починайте з розсади або ж посадіть в приміщенні свою власну. За кольоровою капустою закріпилася репутація тендітної рослини. Хоча заслуженість цієї репутації не безперечна, вона і справді почуває себе краще, якщо її висаджувати в городі у вигляді розсади, а не насіння. Ви зможете придбати розсаду для пересадки в місцевому садовому магазині, або виростити власну, посадивши насіння в лотки. Дивіться нижче:
  • Щоб пересадити розсаду, акуратно дістаньте її з тари, ні в якому разі не пошкодивши коріння. Зробіть невелику ямку в землі і закопайте саджанець самий стебло. Навколо саджанця можна зробити невелике поглиблення, яке за формою нагадує сковороду, щоб навколишня грунт краще утримувала вологу. Утрамбуйте грунт і полийте саджанець. [6]
  • Щоб виростити власну розсаду, посадіть кожне насіння в окремий торф'яної або паперовий стаканчик. Втисніть насіннячко на глибину близько 1/4–1/2 дюйма (0,6–1,25 см) і прикрийте його землею. Регулярно поливайте розсаду, але не допускайте забивання ґрунту водою – це може призвести до різноманітних проблем, включаючи кореневу гниль. Слід також підтримувати температуру ґрунту на рівні 21o C, підігріваючи її з дна тарілкою-обігрівачем.[7]
   • Пересаджуйте такі саджанці описаним вище способів.
 • Grow Cauliflower Step 5.jpg 5 Якщо ви починаєте вирощування капусти з насіння, приділяйте їм особливу увагу. Як зазначалося раніше, найкращим варіантом вирощування цвітної капусти є висаджування розсади. Однак якщо ви повинні висаджувати капусту відразу в городі, то вам слід зробити це за кілька тижнів або навіть за місяць до часу звичайної посадки для того, щоб доля додатковий час, який знадобиться для дозрівання рослин.[8] Садіть насіння в ряди, розміщуючи їх на відстані 12-24 дюйма (30,4–61 см) один від одного. Заштовхуйте насіння в грунт на глибину близько 1/4–1/2 дюйма (0,6–1,25 см) і відразу ж поливайте їх.
  • Не забувайте поливати насіння перш, ніж вони стануть саджанцями. Ви не побачите рослини до тих пір, поки вони не з'являться над поверхнею землі, тому непоганою ідеєю буде під час посадки позначати ряди табличками.
 • Частина 2 з 3: Догляд за зростаючої цвітною капустою

 • Grow Cauliflower Step 6.jpg 1 Регулярно поливайте рослини, забезпечуючи 1-1,5 дюйма (2,5–3,75 см) води в тиждень. Найважливішим принципом при вирощуванні цвітної капусти є регулярність. Цвітній капусті потрібен регулярний доступ до вологи та поживних речовин, інакше її зростання також не буде регулярним. Якщо зростання рослини нерегулярен, остаточний продукт, який ви вживаєте в їжу, не буде мати гарний смак і текстуру. Після посадки цвітної капусти переконайтеся, що кожна рослина отримує достатньо вологи, щоб грунт під ними було постійно вологою (але не підтопленої). Це зазвичай означає, що рослини повинні отримувати приблизно 1-1,5 дюймів (2,5–3,8 см) води в тиждень, при цьому волога проникає вглиб приблизно на 6 дюймів (15,2 см).
  • Майте на увазі, що дощ може вносити до норми поливу свій внесок. Так, якщо випадають часті дощі, то полив буде потрібен в рідкісних випадках.
 • Grow Cauliflower Step 7.jpg 2 Будьте готові захистити молоді рослини від шкідників. Коли саджанці цвітної капусти молоді та слабкі, вони особливо вразливі перед різними городніх шкідників, серед яких капустянки, попелиця, капустяні клопи тощо[9] Це особливо актуально в тих випадках, коли цвітну капусту садять для збору врожаю навесні, оскільки на кінець зими зазвичай доводиться хвилеподібне збільшення популяції комах. Деякі з цих шкідників можуть порушувати цикл зростання цвітної капусти, інші ж з'їдають її дочиста, повністю знищуючи ваш урожай. Тому серйозні городники повинні ставити знищення цих шкідників на перше місце.
  • Корисним для цих цілей засобом є нешкідливі для рослин пестициди, створені для того, щоб вбивати шкідників, нападників на вашу цвітну капусту. На етикетках більшості пестицидів міститься інформацію про те, для яких рослин їх безпечно використовувати і для знищення яких шкідників вони розроблені.
  • Щоб шкідники не змогли дістатися до вашої цвітної капусти, спробуйте розрізати навпіл великі пластикові пляшки і накрити ними саджанці, тим самим захистивши їх від намірів.
 • Grow Cauliflower Step 8.jpg 3 Удобрювати грунт, щоб підтримати зростання цвітної капусти. Як було зазначено вище, цвітна капуста вимагає порівняно високий вміст азоту і калію в ґрунті. Додавання даних поживних речовин у ґрунт у вигляді добрива може допомогти прискорити ріст рослини. Вам потрібно буде використовувати добриво, що містить азот та/або калій, кожні два або три тижні.[10] У разі присадибної ділянки, на кожні 30 м грядки необхідно використовувати суміш із 5 л добрива і 2-х чайних ложок бури (для забезпечення рослин бором, важливою живильною речовиною).[11]
  • Для того, щоб удобрити созревающее рослина, користуйтеся технікою бічного внесення. Викопайте неглибокий вузький жолоб, паралельний рядів рослин на відстані 6-8 дюймів (15-20 см) від стебел. Вилийте в цей жолоб добриво, розпушіть землю граблями, а потім полийте її. Таким чином добриво буде розподілятися між рослинами в рівних і постійних пропорціях, знизиться ризик надмірного добрива.
 • Grow Cauliflower Step 9.jpg 4 Висвітлюйте голівку, щоб запобігти потемнінню. По мірі зростання цвітної капусти, в центрі її листя починає формуватися невелика "голівка". У разі, якщо на цю голівку звичайної кольорової капусти падає сонячний колір під час її зростання, вона стає жовтою і темніє. Хоча потемніла головка цвітної капусти все одно їстівна, вона має менш апетитний вигляд і не таку ніжну текстуру.[12] Тому важливо зберігати головку блідою і білої з допомогою процесу, який називається "відбілювання". Коли голівка буде розміром з яйце, нахиліть власні листя цвітної капусти над головкою, щоб вона була захищена від сонячного світла. При необхідності використовуйте для утримання листя палять або гумки.
  • Перш ніж відбілювати головку переконайтеся, що вона суха. Якщо навколо неї збереться волога, то рослина може почати гнити. Не прив'язуйте листя голівки так туго, що повітря не зможе потрапити до неї.
  • Зверніть увагу, що небелые різновиди цвітної капусти (наприклад фіолетова, зелена або помаранчева цвітна капуста) не вимагають відбілювання. Крім того, деякі різновиди білої кольорової капусти виведені зі здатністю до самоотбеливанию: їх листя природним чином захищають голівку при її зростанні.
 • Grow Cauliflower Step 10.jpg 5 Збирайте врожай тоді головки стануть великими, білим і міцними. Після відбілювання продовжуйте доглядати за рослиною як звичайно, час від часу знімаючи лисяча навколо головки, щоб стежити за її зростанням і створити можливість видалення води після поливу. Коли голівка стане великою (близько 6 дюймів (15,2 см) в діаметрі), білої і міцною, її можна зрізати. Робити це потрібно в період від кількох днів до кількох тижнів після відбілювання, в залежності від клімату (в жаркому кліматі зростання як правило відбувається швидше). Зріжте ножем голівку з підстави рослини залишивши для захисту головки кілька листків. Сполосніть, висушіть, видаліть листя і насолоджуйтеся.
  • Цвітну капусту можна зберігати з допомогою різних способів. У холодильнику вона буде зберігатися близько тижня, для довгострокового зберігання її можна заморозити або засолити. Як варіант, цвітну капусту можна вирвати з корінням і зберігати в підвішеному вниз головою стані протягом місяця.[13]
 • Частина 3 з 3: Лікування поширених захворювань цвітної капусти

 • Grow Cauliflower Step 11.jpg 1 Вилікуєте недостатність бору екстрактом водоростей. Якщо кольорова капуста не отримує бор, який є необхідним живильним речовиною, то у неї почнуть з'являтися неприємні симптоми. Її голівка стане коричневою, кінчики листя відмирають, самі листя искривятся, а стебло стане порожнистим і коричневим. Щоб позбутися цієї проблеми, треба відразу ж вводити бор в грунт. Негайно введіть екстракт водоростей і повторюйте процедуру кожні два тижні, поки симптоми не зникнуть.[14]
  • Для наступних врожаїв вводите бор у грунт, змішуючи його з компостом або висаджуючи покривну культуру вікі або конюшини.[15]
 • Grow Cauliflower Step 12.jpg 2 Зупиніть килу, знищивши заражені рослини. Кила – це грибкова інфекція, яка викликає утворення великих наростів на коренях рослин родини капустяні (до якого належать серед інших кольорова капуста, брокколі, звичайна капуста та інші рослини). Ці нарости погіршують здатність рослини поглинати воду і поживні речовини, викликають асиметричний зростання, млявість і в остаточному підсумку загибель. Найгірше те, що кила заразна і може легко передаватися від рослини до рослини. Щоб не дати спалаху кили знищити весь ваш урожай цвітної капусти, потрібно робити швидкі і агресивні заходи. Вирвіть заражені рослини з коренями і позбавтеся від них (не робіть з них компост). Обов'язково виймайте всю кореневу систему – грибок, який залишився в землі, може виділяти суперечки і продовжувати розмножуватися.
  • Щоб запобігти повторну спалах кили, використовуйте один з методів, перелічених нижче:
   • Поліпшите дренаж грунту за рахунок додавання органічних матеріалів (кила процвітає у вологих середовищах).
   • Перш ніж висаджувати цвітну капусту, посадіть покривну культуру озимого жита і скопайте з нею землю.
   • Підвищіть лужність ґрунту, додавши до неї восени гашене вапно (кила процвітає у кислих ґрунтах)
   • Розстеліть на зараженій грунті тонкі листи прозорої будівельної поліетиленової плівки в період сонячної погоди. Залиште її на 1-1,5 місяця. Поліетилен діє як "теплиця", яка затримує сонячні промені, нагрівають ґрунт і вбивають грибок.
 • Grow Cauliflower Step 13.jpg 3 Запобіжите чорну ніжку з допомогою чергування культур. Іншим поширеним захворюванням є чорна ніжка. Чорна ніжка викликає нерівномірні сірі ураження або отвори, іноді супроводжується кореневою гниллю. Як і кила, дане захворювання важко лікувати, тому найкращим варіантом є превентивні заходи. Зокрема, ефективним методом зниження ймовірності захворювання чорною ніжкою є чергування культур. Не висаджуйте цвітну капусту (або інші рослини сімейства капустяні) на одному і тому ж місці більше одного року – це дасть залишився в ґрунті грибку рік, щоб померти.
  • Крім того, у разі чорної ніжки потрібно буде витягнути все залишки рослин, що залишилися в ґрунті. Такий відмерлий або отмирающий рослинний матеріал може містити в собі живий грибок протягом місяців, що призведе до рецидиву захворювання на майбутній врожай в наступному році.[16]
  • Якщо у вас є сумніви з приводу того, чи заражені грибком певні насіння, то промивши їх в гарячій воді можна видалити грибок перед посадкою.[17]
 • Що вам знадобиться

  • Насіння цвітної капусти
  • Добре перегнилий гній
  • Компост
  • Універсальне добриво
  • Рідке добриво

  Джерела і посилання

 • ^ http://www.organicgardening.com/learn-and-grow/cauliflower
 • ^ http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/1000/1605.html
 • ^ http://www.ncagr.gov/cyber/kidswrld/plant/nutrient.htm#Primary Nutrients
 • ^ https://www.garden.org/plantguide/?q=show&id=3327
 • ^ http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/1000/1605.html
 • ^ http://www.organicgardening.com/learn-and-grow/cauliflower
 • ^ http://www.organicgardening.com/learn-and-grow/cauliflower
 • ^ http://www.almanac.com/plant/cauliflower
 • ^ http://www.almanac.com/plant/cauliflower
 • ^ http://www.texasgardener.com/pastissues/sepoct04/cauliflower.html
 • ^ http://www.ces.ncsu.edu/hil/hil-10.html
 • ^ http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/1000/1605.html
 • ^ http://www.organicgardening.com/learn-and-grow/cauliflower
 • ^ http://www.organicgardening.com/learn-and-grow/cauliflower
 • ^ http://www.organicgardening.com/learn-and-grow/cauliflower
 • ^ https://www.plantvillage.com/en/topics/cauliflower/infos/diseases_and_pests_description_uses_propagation
 • ^ https://www.plantvillage.com/en/topics/cauliflower/infos/diseases_and_pests_description_uses_propagation
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?