Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як виростити юку

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 4: Вирощування з насіння юки

 • Grow Yucca Step 1 Version 3.jpg 1 Рослині знадобиться кілька місяців, щоб прорости. Насіння юки повільно проростають, а у багатьох видів взагалі низький рівень успіху проростання. Проростання насіння може навіть зайняти цілий рік після посадки.
  • Для більш швидкого процесу, візьміть держак від існуючої дорослої юки. Цей метод описаний у наступному розділі.
 • Grow Yucca Step 2 Version 3.jpg 2 Почніть цей процес взимку або ранньою весною. Насіння юки, посаджені в приміщенні, повинні бути посаджені в зимовий період, щоб дати їм якомога довше часу для проростання до початку наступної зими. Якщо садите безпосередньо в садову грунт замість виконання даного більш ефективного способу, посадіть на початку весни.
 • Grow Yucca Step 3 Version 3.jpg 3 Покладіть насіння на вологе паперовий рушник в пластикову ємність. Наповніть ємність приблизно на 6 мм. водою. Покладіть паперовий рушник на поверхню води, потім покладіть насіння зверху на паперовий рушник. Цей метод збільшує шанси насіння на виживання і проростання. Посадка насіння юки безпосередньо в ґрунт, має дуже низьку ймовірність успішного застосування.
 • Grow Yucca Step 4 Version 3.jpg 4 Тримайте насіння вологими при температурі 18-24?C. Тримайте ємність при кімнатній температурі, періодично додаючи невелику кількість води, щоб запобігти насіння від висихання і стану спокою.
 • Grow Yucca Step 5 Version 3.jpg 5 Як тільки насіння, нарешті, проростуть, підготуйте спеціальну грунтову суміш. Деякі насіння повинні в кінцевому підсумку прорости, але це може зайняти від одного місяця до цілого року. Як тільки насіння відкрилися і почали проростати, підготуйте окремі, невеликі горщики з сумішшю піску в рівних частинах і компосту. Якщо ці матеріали не доступні, використовуйте будь-яку добре дренованому грунтову суміш, як правило, з 30-ю % і більше піску або дрібного гравію.
 • Grow Yucca Step 6 Version 3.jpg 6 Посадіть насіння на глибину 1.25 див. і полийте. Посадіть пророслі насіння сходами вгору на глибину 1.25 див. Покрийте їх грунтом і ретельно полийте грунт.
 • Grow Yucca Step 7 Version 3.jpg 7 Тримайте паростки під прямим сонячним світлом і іноді поливайте. Дайте першому ретельному поливу майже висохнути, а потім регулярно поливайте, щоб зберегти грунт вологою, але не замоченою. Ви повинні побачити появу паростків з грунту протягом тижня.
 • Grow Yucca Step 8 Version 3.jpg 8 Тримаєте в приміщенні не менше двох років, пересаджуючи у великі горщики послідовно. Юка не може бути достатньо міцною, щоб добре рости на відкритому повітрі протягом не менше двох-трьох років. Тримайте її у приміщенні протягом цього періоду або невизначений термін. Пересадіть юку в більший горщик, якщо її коріння починають обертатися навколо зовнішньої сторони горщика. Через два або три роки, ви можете посадити юку на вулиці у весняний час, слідуючи інструкціям по посадці на вулиці.
  • При пересадці, будьте обережні, копайте досить глибоко, щоб відкрити весь стрижневий корінь. Цей центральний, довгий корінь може бути досить довгим у деяких видів юки.
 • Частина 2 з 4: Взяття черешка

 • Grow Yucca Step 9 Version 3.jpg 1 Візьміть держак від зрілого стебла. Через пару років зростання і, у юки можуть бути відростки поряд з підставою, які ростуть на власному стеблі. Під час спокою в холодний сезон, виберіть стебло з темно-коричневою корою, а не молодий, кремового кольору стебло. Зріжте частину цього стебла.
  • Довжина і товщина черешка не має великого значення. Черешка довжиною 7.5-10 див. повинно бути достатньо.
 • Grow Yucca Step 10 Version 3.jpg 2 Зніміть нижні листки зі стебла. Використовуйте чистий ніж або ножиці, щоб видалити листя біля основи, залишаючи листя на самому верху. З меншою кількістю листя, держак пройде менш серйозні зміни вмісту вологи, що збільшує шанси на нього виживання при пересадці, поки коріння не можуть рости.
 • Grow Yucca Step 11 Version 3.jpg 3 Висушіть стебло. Покладіть держак в сухе, прохолодне місце. Це злегка висушить рослина, щоб заохочувати зростання коренів для пошуку вологи. Через 4-7 днів, держак повинен бути готовий до посадки.
 • Grow Yucca Step 12 Version 3.jpg 4 Наповніть невеликий горщик рихлим грунтом. Виберіть горщик з дренажними отворами. Наповніть його субстратом для кактусів або субстратом для юки, або приготуйте власну швидко дреноване грунт. Дві частини ґрунту для насіння і одна частина піску забезпечить поживними речовинами молоде рослина, не тримаючи його занадто вологим.
  • Не використовуйте пляжний пісок, так як в ньому міститься високий вміст солі. Пісок із струмків, зазвичай, прийнятний.
 • Grow Yucca Step 13 Version 3.jpg 5 Вожміте стебло в грунт. Тільки вожміте стебло досить глибоко в грунт, щоб тримати його стійким і у вертикальному положенні. Часто, вам потрібно буде використовувати м'яку мотузку або інший матеріал з м'якої лінії для закріплення стебла у вертикальному положенні на інший об'єкт.
 • Grow Yucca Step 14 Version 2.jpg 6 Тримайте рослина в приміщенні при непрямому сонячному світлі. Посадіть рослину в приміщенні, щоб захистити його від холодних вечірніх температур і від раптових поривів вітру. Тримайте його біля сонячного вікна, але не під прямими сонячними променями, коли його коріння і листя все ще розвиваються.
 • Grow Yucca Step 15 Version 2.jpg 7 Перенесіть юку в сад після того, як коріння зростуть. Корені повинні повністю розвинутися протягом шести тижнів. Ви можете побачити, що вони визирають з дренажних отворів, але якщо рослина виглядає здоровим, ви можете припустити, що коріння зросли.
  • Перейдіть до наступного розділу, коли ви готові до пересадки.
  • Якщо корені не розвиваються, ви можете спробувати знову з держаком від більш великої і зрілої юки.
 • Частина 3 з 4: Посадка юки у відкритий грунт

 • Grow Yucca Step 16 Version 2.jpg 1 Переконайтеся, що юка виживе в кліматі. Прийнятні кліматичні зони США для діапазону юки в залежності від видів, зони 4-11 (мінімум зимових температур -34 - -4?C), в залежності від вашого виду. Зони 9-11 (-7 до -4?C), як правило, безпечні, навіть якщо ви не знаєте точних видів юки. Якщо ви живете в більш високій чи низькій зоні, краще проконсультуватися у досвідченого садівника або у співробітника розплідника, щоб визначити види юки і з'ясувати, в яких зонах вона буде добре рости.
 • Grow Yucca Step 17 Version 2.jpg 2 Посадіть юку в кінці весни. Юка добре росте в теплі літні місяці. Посадка юки на початку сезону теплої погоди дасть їй найдовший вегетаційний період, який тільки можливо.
 • Grow Yucca Step 18 Version 2.jpg 3 Виберіть місце з яскравим сонцем. Юки потребують спекотною, сухий середовищі, тому дайте рослинам доступ до дії прямих сонячних променів. Деякі види юки можуть добре рости в прохолодних або тіньових місцях, але вони в меншості, і, як правило, вони всі ще добре ростуть при яскравому сонячному світлі.
  • Якщо рослина тримали в затіненому місці, розгляньте, переміщення горщика в область з непрямим сонячним світлом на тиждень, перш ніж перейти на яскраве сонце. Це дає юкке час пристосуватися, зменшуючи шанс згоряння або в'янення.
 • Grow Yucca Step 19 Version 2.jpg 4 Підготуйте грядку з камінням і гравієм (за бажанням). Юка може випускати коріння і проростати по всьому вашому саду, так що якщо ви хочете тримати її під контролем, ви повинні будете копати велику яму і наповнити її камінням. Насипте гравій поверх каменів, поки отвір не буде заповнено. Це має додаткову перевагу зливу води, щоб зберегти коріння юки сухими, запобігаючи гниття, і рекомендується для районів із сезоном дощів.
  • Отвір має бути приблизно 30 см. глибиною і значно ширше, ніж юка.
 • Grow Yucca Step 20 Version 2.jpg 5 Сформуйте піднесену плоску платформу над камінням (за бажанням). Якщо ви побудували кам'яну гряду, побудуйте дерев'яну стіну навколо місця, де буде посаджена юка, щоб тримати грунт, яка буде формувати піднесену плоску платформу вище каменів. Прибийте цвяхами чотири дошки розміром метр на 30 див. в квадратну рамку, щоб поставити навколо грядки з камінням. Ви можете повернути грядку в сонячному напрямку. (Поверніть на південь у північній півкулі, на північ в південній півкулі.)
  • Крім того, щільно укладіть один або два десятка великих каменів, які у висоту близько 30.5 див. навколо кам'яної грядки, щоб сформувати стіну. Це більш трудомістка робота, але може надати додатковий дренаж.
 • Grow Yucca Step 21 Version 2.jpg 6 Підготуйте грунт. Юка потребує швидко дренованому грунті, щоб запобігти кореневу гниль. Використовуйте спеціальну суміш для юки або кактуса, або змішайте самостійно з трьома частинами легкої глини, чотирма частинами піску і однією частиною звичайної грунту. Якщо ви підготували плоску платформу, покладіть грунт в межах дощок чи кам'яної стіни. В іншому випадку, залиште цю грунт на потім.
 • Grow Yucca Step 22 Version 2.jpg 7 Викопайте яму для юки. Отвір має бути в два рази ширше і в два рази глибше, ніж кореневої ком юки. Горщик потрібний трохи більше, ніж поточний горщик для юки, цього має бути достатньо, якщо ви не впевнені, наскільки великий кореневої ком.
 • Grow Yucca Step 23.jpg 8 Поставте юку в отвір з підготовленим грунтом навколо нього. Акуратно підніміть юку з горщика. Поверніть горщик на бік. Захопіть юку біля основи стебла і повільно "похитуючи" її витягніть грунт, коріння, і все. Поставте юку в нещодавно вириту яму. Наповніть решту отвори грунтовою сумішшю і утрамбуйте грунт навколо основи стебла, щоб тримати рослину на місці. Коріння не повинні показуватися над землею.
 • Grow Yucca Step 24.jpg 9 Накрийте ґрунт 5-ма сантиметрами декоративного щебеню. Щебінь тримає корінь сухим на шийці, оберігаючи її від випадкових бризок води.
 • Частина 4 з 4: Догляд

 • Grow Yucca Step 25.jpg 1 Удобрюйте рідко. Використовуйте розчинне у воді, насичене калійне добриво, розбавлене в співвідношенні приблизно одна частина добрива на чотири частини води. Вносьте його раз в місяць протягом літніх місяців, вранці. Удобрюйте юку з нуля до двох разів протягом всього холодного сезону (осінь -зима).
  • Тільки удобрюйте швидше, якщо юка з швидко зростаючих видів. Більшість видів юки повільно ростуть і їм може бути завдано шкоди від надлишкового добрива.
 • Grow Yucca Step 26.jpg 2 Поливайте економно. Багато юки можуть обійтися без додаткового поливу, покладаючись виключно на дощову воду для виживання. Однак, після того, як листя починає розвиватися в теплі місяці, ви можете поливати раз на тиждень, даючи рослині достатньо води, щоб злегка зволожити грунт, не роблячи її вологою на дотик.
  • Зменшіть частоту поливу, якщо на листках юки розвиваються коричневі кінчики з жовтими кільцями навколо них. Це ознака надмірного поливу.
 • Grow Yucca Step 27.jpg 3 Перевірте рослина на шкідників. Не багато шкідники тягнуться до юкке, але равлики і слимаки буде атакувати новий ріст. Використовуйте стандартний пестицид або органічний пестицид, щоб позбутися від них. Маленьку, зелену тлю можна змити водою з милом.
 • Grow Yucca Step 28.jpg 4 Контролюйте рослина на наявність ознак грибкового захворювання. Іржа і цвіль - найбільш поширені захворювання. Обприскування фунгіцидом допоможе позбавити рослину від хвороби, особливо, якщо це тільки на цвіль, але фунгіцид може допомогти, а може і не допомогти впоратися з іржею.
 • Grow Yucca Step 29.jpg 5 Обріжте рослина, коли це необхідно. Деякі юки ростуть у формі розетки, і виробляють довгий, центральний квітуче стебло. Після того, як цей стебло вмирає, слід обрізати його до підстави, щоб запобігти гниттю. Інші різновиди юки високі і деревоподібні. Їх можна обрізати для прямого зростання, але завжди надягайте рукавички і захисні окуляри, так як юка може направляти гострі замети, що відлітають при зрізанні. В обох видів, зріжте мертві або зів'яле листя від основи рослини, коли побачите їх.
 • Grow Yucca Step 30.jpg 6 Додавайте на грядку шар мульчі кожну зиму. Юки можуть пошкодитися при дії на них морозу. Розкладіть товстий шар мульчі, щоб зберегти рослину теплим і сухим. Однак, не розкладайте мульчу до найнижчих листя, щоб запобігти гниттю.
  • Ви також можете захистити рослину, поклавши твердий аркуш скла або плексигласу над грядкою замість мульчі.

 • Поради

  • Посадіть юку з іншими рослинами, які добре ростуть у сухих умовах. Ваточник туберозовый, деревій, і високий бородатий ірис - хороші варіанти для розгляду.

  Що Вам знадобиться

  • Гострий ніж або ножиці
  • Невеликий горщик
  • Великі камені або дерев'яні дошки (за бажанням)
  • Гравій
  • Гранітні камені
  • Пухка, суха грунт
  • Маленька лопата
  • Добриво
  • Пестицид
  • Фунгіцид
  • Лійка
  • Мульча
  • Листове скло
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?