Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як вирощувати метеликів

Рекламний блок

Кроки

 • Raise Butterflies Step 1.jpg 1 Підготуйте добре провітрюваний контейнер. Контейнери для гусениць можна знайти в магазинах з товарами для хобі і в зоомагазинах, на Інтернеті або ви можете знайти щось підходяще будинку. Бажано, щоб він був зроблений з дротяної сітки, щоб гусінь могла за що чіплятися. Акваріум або трилітрова банка теж підійде, за умови, що вона буде вистелена марлею, затягнутою гумкою на самому верху. Не використовуйте банку з кришкою, на якій є отвори,так як вони не забезпечують достатню вентиляцію, а також можуть порізати гусениць гострими краями навколо дірочок. Покладіть три сантиметри бруду і трави на дно контейнера.
 • Raise Butterflies Step 2.jpg 2 Звертайте увагу на гусениць на рослинах. Замість того, щоб убити або змити гусеницю водою, візьміть її (див. розділ Попередження), щоб виростити її в метелика. Сезон метеликів триває з пізньої весни до літа, в залежності від регіону. Якщо зараз не сезон гусениць або у вас просто немає часу, щоб ходити шукати гусениць, ви можете придбати їх у продавця гусениць (див. розділ Поради). Якщо ви не знаєте, де живуть гусениці, зверніться до фахівця за порадою, які рослини метелики люблять. Метелики воліють різні рослини в залежності від свого виду. Деякі поширені рослини, які люблять метелики, включають в себе:
  • Ваточник – Метелик-монарх
  • Чагарник ліндера - Махаон
  • Асмина - Тигровий махаон
  • Петрушка, кріп і фенхель - Чорний махаон
 • Raise Butterflies Step 3.jpg 3 Заманите гусеницю на паличку. Скористайтеся гілочкою (бажано використовувати гілочку від рослини, яка любить цей вид метелика) або щось подібне. Звертайтеся з гусеницями дуже обережно, тому що вони можуть померти, якщо впадуть навіть з невеликої висоти. Не піднімайте її руками з трьох причин: їй буде важче прижитися в своєму новому будинку (гусениці щільно чіпляються до поверхні того, з чого вони ходять і рукою ви можете пошкодити); бактерії на ваших руках можуть заразити їх інфекцією; а також, деякі отруйні гусениці (див. Розділ Попередження). Покладіть паличку з гусеницею в контейнер. Важливо залишити паличку, так як вона буде служити місцем відпочинку для лялечки.
 • Raise Butterflies Step 4.jpg 4 Поверніться до дерева або куща, на якому ви знайшли гусеницю. Відріжте невелику гілочку з декількома листками. Більш ніж імовірно, що це рослина, яка подобається гусениці, також служить їй їжею. Деякі гусениці, як, наприклад, гусінь Монарх, живиться лише одним видом рослини - ваточником. Інші гусениці їдять різні рослини. Якщо ви не впевнені, краще звернутися до знає людині або книзі і знайти листя з рослини конкретно для цієї гусениці (навіть гусеницях подобається вибирати!).
 • Raise Butterflies Step 5.jpg 5 Покладіть листя в контейнер. Огляньте на предмет наявності комах і павуків, перш ніж покласти його в контейнер, так як ці комахи можуть пошкодити і вбити гусеницю. Обов'язково міняйте листя кожен день, тому що гусениці не їдять старі або сухе листя. Щоб зберегти їжу свіжою, покладіть її в трубки для квітів з водою (вони дуже дешево коштують і придбати їх можна в більшості квіткових магазинів). Не використовуйте для цього блюдо, банку або вазу, тому що гусениці можуть впасти в них і потонути.
  • Якщо гусениця знаходиться на їжі, яку ви намагаєтеся витягнути з контейнера, щоб замінити на свіжу, не намагайтеся це зробити, тому що гусениці щільно чіпляються до їжі і ви можете відірвати ніжки гусениці. Замість цього, покладіть нові гілочки і нехай гусениця сама на них перелізе, а потім приберіть стару гілку.
 • Raise Butterflies Step 6.jpg 6 Тримайте контейнер поза домом. Помістіть його в закрите місце, яке захищене від сильної спеки або холоду і від домашніх тварин або людей, які можуть перешкодити процесу перетворення гусениці в метелика. Якщо ви живете в сухому кліматі, варто іноді зрошувати контейнер, так як гусениці воліють вологе середовище проживання. Але якщо контейнер буде занадто сильно пітніти, це може сприяти зростанню цвілі.
 • Raise Butterflies Step 7.jpg 7 Перевіряйте гусеницю кожен день. Вичищайте її екскременти і будь-яку цвіль. Боріться з бажанням взяти її в руку, особливо якщо вона млява або змінює колір, тому що це може бути початком перетворення. Давайте їй свіжу їжу і дивіться, як вона буде змінюватися. Незабаром вона перетвориться в лялечку (метелика) або кокон (метелик). Не чіпайте лялечку. У цей момент вона не потребує їжі чи воді. Тільки час від часу зрошує контейнер, щоб створити вологе середовище.
  • Переконайтеся, що лялечка висить у контейнері там, де їй, як тільки вона перетвориться в метелика, буде вистачати місця розпрямити крила так, щоб не стосуватися дна або стінок контейнера. Для правильного розвитку крил, метелика потрібно достатньо місця, щоб літати, інакше метелик може впасти на землю і не вижити. При необхідності акуратно перемістіть гілочку або те, на чому висить лялечка так, щоб їй було зручно, після того, як вона перетвориться в метелика.
  • Скільки часу потрібно для появи метелика або метелика залежить від виду. Якщо ви дуже хочете дізнатись і можете визначити колір і інші особливості гусениці, спробуйте знайти цю інформацію в книгах про метеликів або в Інтернеті. Деякі метелики, наприклад, Монархи, вилуплюються з лялечки протягом 9-14 днів. Інші метелики залишаються в стадії лялечки всю зиму і вилуплюються навесні.
 • Raise Butterflies Step 8.jpg 8 Погодуйте тільки що вилупившуюся метелика. Тільки що вилупилася метелик не буде їсти протягом кількох годин. Вона має накачати свої складені крила рідиною і дати їм висохнути. Після того, як ви випустите метелика, вона буде у вашому саду нектар квітів, якщо він там є. Іноді метелики можуть пити з годівниць для колібрі. Деяким метеликам подобається є дуже стиглі фрукти.
 • Raise Butterflies Step 9.jpg 9 Спостерігайте за метеликом протягом кількох годин. Коли її крила стануть сухими, ви можете покласти палець під її ноги і вона повинна бути в змозі стрибати на пальці. Вийдіть надвір і посадіть на квітку, щоб зробити кілька відмінних фотографій. Якщо ви вивчили це питання, ви повинні знати про тривалості життя вашої метелики - деякі живуть всього лише день, так що пам'ятаєте про це, випускаючи її на свободу.
 • Raise Butterflies Step 10.jpg 10 Випустіть метелика на волю!
 • Поради

  • Гусеницям не потрібна вода. Вони отримують всю необхідну воду із свіжого листя.
  • Не сумуйте, якщо ви в кінцевому підсумку отримаєте метелик замість метелика. Метелик схожий на метелика, тільки він набагато менш барвистий. Однак малюнок на його крилах, ймовірно, все одно буде незвичайним і прекрасним. Навіть різні відтінки монотонних квітів красиві і цікаві для споглядання.
  • Гусениця може померти, але не впадайте у відчай. Процес вирощування гусениць вимагає деякої практики і експериментів з продуктами харчування та створення належних умов. Читайте про конкретний вигляд гусениці, яку ви намагаєтеся виростити, щоб дізнатися, що підходить саме цій гусениці. Просто не забудьте прибрати всіх мертвих гусениць з контейнера, особливо якщо вони померли від інфекції, щоб вона не перейшла на інші гусениці.
  • Спробуйте поекспериментувати з різними гусеницями, які можна знайти у вашому регіоні і дізнайтеся, які дивовижні метелики з них з'являються. Якщо ви в Північній Америці, знайдіть гусениць, які виглядають як пташиний послід і мають занадто великі вусики, так як з них виростають гарні темно-сині метелики.
  • Шукайте гусениць в різних місцях, а не тільки у дворі. Спробуйте пошукати їх в парку або скористайтеся цим як відмінного приводу, щоб вивезти сім'ю на природу.
  • Розведення метеликів і метеликів є хорошим хобі для дітей старше 5 років.
  • При пошуку гусениці для Монарха, знайдіть гусеницю на ваточнике і зріжте стебло, на якому вона сидить і покладіть його в контейнер. Це, як правило, гарантує, що гусениця не поранитись.
  • Метелики відносяться до сімейства холоднокровних, а це означає, що вони отримують тепло від сонця. Крім того, вони повинні мати в якості їжі квіти з нектаром.
  • Якщо лялечка впаде, прикріпіть кінчик до папірця з гарячим клеєм, злегка остудіть і почекайте, поки клей не затвердіє. Потім прикріпіть папір до картону або пробці і помістіть його в контейнер.

  Попередження

  • Будьте обережні з гусеницями спітфайр, які випльовують отрута при дотику в якості захисного механізму. Якщо отрута потрапить в очі, це може мати серйозні наслідки для здоров'я.
  • Не збирайте та не чіпайте гусениць або метеликів, які знаходяться під загрозою зникнення.
  • Будьте обережні з дуже барвистими гусеницями з гострими шипами, оскільки вони можуть бути отруйними. Якщо у вас є досвід вирощування метеликів, ви можете обережно спробувати виростити метелика з такої гусениці, оскільки з них часто виростають великі красиві метелики.
  • Багато видів метеликів у Великобританії їдять виключно кропиву, так що будьте обережні, щоб не обпалити себе про кропиву!
  • Завжди намагайтеся зібрати гусениць там, де ви живете, а не в іншому місці або придбати їх у компанії, що спеціалізується на вирощуванні метеликів. Якщо ви будете розводити метеликів або будь-які інші живі істоти, нехарактерні для місць проживання, ви можете нанести шкоду місцевим видам тварин і комах і екосистемі в цілому, так як ці нові види можуть витіснити місцеві види. У багатьох державах діють суворі закони проти введення немісцевих видів.

  Що вам знадобиться

  • Контейнер
  • Квітучі рослини
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?