Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як доглядати і спостерігати за рослинами

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: Догляд за кімнатними рослинами

 • Take Care of Plants Step 1 Version 3.jpg 1 Забезпечте рослинам достатню кількість світла. Одна з ваших першочергових завдань - перевірити, чи достатньо світла отримують рослини. Рослини на приставному столику у вітальні можуть чудово виглядати, але якщо вони коштують надто далеко від вікна, життя їх буде недовгою. Вивчіть вимоги до висвітлення кожного конкретного рослини і додайте його у місці, що відповідає його потребам. Врахуйте, що південні вікна отримують найбільшу кількість сонячного світла, тоді як вікна на північній стороні - найменша кількість. Основні рекомендації по освітленості наступні:
  • Рослини, які потребують повному сонячному освітленні, треба розмістити в такому місці, де б вони отримували 4-6 годин прямого сонячного світла в день.
  • Рослини, які потребують неповному сонячному освітленні, треба розмістити там, де вони будуть отримувати 2-3 години прямого сонячного світла в день.
  • Рослини, які потребують в затіненому місці, повинні бути розміщені там, де вони отримають 1 годину прямого сонячного світла в день.
 • Take Care of Plants Step 2 Version 3.jpg 2 Регулярно поливайте свої рослини. Встановити, скільки саме води повинна отримувати рослина, буває непросто: якщо води занадто багато, то коріння почнуть гнити з-за поганого дренажу, і рослина загине. Кількість необхідної для поливу води індивідуально для кожної рослини, так як деякі з них дуже люблять вологий грунт, у той час як інші (наприклад, кактуси і сукуленти) потребують поливі один раз у кілька тижнів. Все ж більшість рослин добре себе почувають при поливі 2-3 рази в тиждень. Використовуйте аерозольний розпилювач, або малу садову лійку, і при кожному поливі давайте стільки води, щоб земля була вологою, але не мокрою.
  • Застроміть в землю палець до 2-го суглоба, щоб перевірити вологість грунту. Якщо палець буде сухим, то рослину необхідно полити. Якщо палець вологий, то ще день-два утримайтеся від поливу.
  • Завжди використовуйте теплу воду для поливу рослин, оскільки холодна вода може пошкодити коріння і завдати шкоди рослині./[1]
 • Take Care of Plants Step 3 Version 3.jpg 3 Підживлювати рослини кожні кілька тижнів. Добриво - це грунтова добавка, що постачає рослину поживними речовинами. Особливо важливо удобрювати кожні 2-3 тижні кімнатні рослини, тому що природним шляхом ніяке органічна речовина в їх ґрунт не додається, як це відбувається у рослин у відкритому грунті. Більшість добрив має формулу з трьох чисел, наприклад 20.10.10; ці числа означають кількість азоту, фосфору і калію, які містяться в добриві. Оскільки кожний вид рослин вимагає різного співвідношення цих трьох елементів, вид добрива змінюється в залежності від виду рослин. Рекомендуємо почати з "золотої середини" - добрива з формулою 6-12-6 або 10.10.10, яке повинно підійти більшості рослин.br>
  • Розпиліть або насипте добриво безпосередньо на поверхню ґрунту, відповідно до інструкції на упаковці.
  • Ви не повинні підмішувати добриво в горшечную грунт, оскільки воно буде розкладатися і проникати в структуру ґрунту протягом тривалого часу.
 • Take Care of Plants Step 4 Version 3.jpg 4 Очищайте рослини від пилу. Кімнатні рослини з часом покриваються тонким шаром пилу. Ця пил зменшує природну красу рослин, до того ж вона перешкоджає зростанню, закупорювання 'пори' на листках. Тому так важливо регулярно чистити рослини від пилу. В залежності від розміру рослини застосовуються два різних методу очищення: протирання тканиною і ополіскування в раковині під проточною водою. Якщо ви вирішили протерти рослини, додайте в теплу воду трохи рідини для миття посуду або мило для рослин, занурте в суміш чисту ганчірку і ретельно протріть нею листя. Якщо ви миєте рослина під проточною водою, просто включіть теплу воду в раковині і ретельно промийте кожен аркуш руками чи чистим кухонним рушником.
  • Промивати під проточною водою найкраще більш дрібні рослини. При цьому потрібно стежити, щоб горщик не потрапило занадто багато води.
  • У магазинах продаються фірмові аерозолі для очищення рослин, ви можете використовувати їх для очищення рослин від пилу.
 • Take Care of Plants Step 5 Version 3.jpg 5 Не ставте рослини біля воздуховыпускных отворів. Рівень вологості у будинках зазвичай нижче, ніж на вулиці. В результаті кімнатні рослини часто гинуть із-за низької вологості. Хоча регулярний полив допомагає запобігти цьому, велику проблему може викликати розміщення кімнатних рослин біля воздуховыпускных отворів. Незалежно від того, нагрівач це або кондиціонер, постійний потік повітря висушить листя рослин і викликає їх загибель. Щоб вирішити цю проблему, відсуньте їх від будь-яких воздуховыпускных отворів. Для підвищення вологості повітря можете встановити в приміщенні прилад для зволоження повітря.[2]
 • Метод 2 з 3: Догляд за рослинами відкритого ґрунту

 • Take Care of Plants Step 6 Version 2.jpg 1 Переконайтеся, що ваші рослини одержують досить води. Догляд за рослинами в саду великою мірою залежить від природних факторів і навколишнього середовища. Тому кількість води для поливу залежить від кліматичних і грунтових умов вашої місцевості. Добре перевірене правило - робити полив 2-3 рази в тиждень вручну або за допомогою зрошувальної установки. Грунт в саду повинна бути вологою, але не мокрою, і не настільки сухий, щоб розсипатися на порох.
  • Перевірте, яка кількість води для поливу буде ідеальним для кожного окремого виду рослин. Деякі види рослин мають потребу у великій кількості води, в той час як інші споживають її дуже мало.
 • Take Care of Plants Step 7 Version 2.jpg 2 Регулярно пропалывайте свій сад. Бур'яни можуть з'явитися несподівано і зіпсувати дивовижно прекрасний сад. Бур'яни не тільки неприємні для ока, вони також займають цінне місце під сонцем і використовують поживні речовини ґрунту, що могли б піти на користь рослинам вашого саду. Тому намагайтеся виполювати бур'яни, як тільки їх помітите. Схопіть бур'ян як можна ближче до землі і витягніть його. Це збільшить ймовірність витягування кореневої системи і сповільнить зростання майбутніх бур'янів.
  • Ви можете використовувати гербіциди, але більшість з них не призначені для певних рослин і вбивають не тільки бур'яни, а всі рослини підряд.
  • Перевірте, чи не ростуть бур'яни під кроною рослини або куща.
 • Take Care of Plants Step 8 Version 2.jpg 3 Кожні кілька місяців мульчируйте свій сад. Мульча - вид органічного компосту, який додається на поверхню ґрунту для запобігання росту бур'янів і збереження вологи грунту. Мульчування також збагачує грунт поживними речовинами, сприяючи зростанню рослин. Мульча продається в більшості садових магазинів. Додайте на поверхню грунту свого саду шар мульчі товщиною 2,5 — 5 див[3]
  • Не закривайте мульчею підстава стовбурів або стебел рослин, так як це загальмує їх зростання. Особливо важливо це для маленьких дерев і кущів.
  • За бажанням замість садової мульчі можете використовувати органічний компост.
 • Take Care of Plants Step 9 Version 2.jpg 4 Зріжте всі мертві або пошкоджені рослини. Хвороба рослин може швидко поширитися на весь сад, якщо її не зупинити. Те ж саме стосується пошкодженого рослини; якщо ви не видаляєте гілки відмирають, то хвороба може поширитися на іншу частину рослини. Кожен раз, коли ви помічаєте побурілі, сухі, ламкі або інші нездорово виглядають рослини, садовими ножицями зріжте ці гілки. Викиньте їх і не використовуйте для компосту, так як, будучи зараженими, вони можуть поширити хвороба на інші рослини.
 • Take Care of Plants Step 10 Version 2.jpg 5 Видаліть з рослин зів'ялі квіткові головки. Це буде стимулювати зростання новий і позбавить рослину від засохлих і в'янучих квітів. Садовими ножицями відріжте квітка трохи нижче бутона. Протягом наступних декількох днів ви помітите, як сформується новий бутон і розквітне новий квітка.
 • Take Care of Plants Step 11 Version 2.jpg 6 Підживлювати рослини один раз на місяць. Рослини відкритого грунту отримують більше поживних речовин з навколишнього середовища, ніж кімнатні рослини, тому удобрювати їх потрібно набагато менше. Знайдіть добриво, яке відповідає потребам ваших рослин, або виберіть у місцевому розпліднику щось середнє, наприклад, 6-12-6 або 10.10.10. Раз на 4 - 5 тижнів розпиліть або розповсюдьте добриво біля рослин відповідно до інструкції на упаковці.
  • Немає ніякої потреби заорювати добриво в грунт, так як воно буде розчинятися дуже довго.
  • Якщо ви не впевнені в тому, яке добриво використовувати, проконсультуйтеся у співробітників місцевого розплідника.[4]
 • Метод 3 з 3: Усунення типових помилок

 • Take Care of Plants Step 12 Version 2.jpg 1 Поліпшите дренаж погано дренованого грунту. Якщо на вашому садовій ділянки або в горщиках у рослин постійно стоять калюжі води, то грунт погано дренирована. Це погано, тому що скупчилася вода може викликати гниття коренів рослини, чого воно повільно вмирає. Щоб виправити це, обережно викопайте рослина разом з ґрунтовим грудкою; поставте рослину на брезент або в інший чистий горщик. Виберіть з горщика частина твердої, глинистого ґрунту і замініть її шаром гравію або гальки. Зверху насипте свіжої садової землі і помістіть рослина на його колишнє місце.
  • Якщо вся ваша грунт погано дренирована, ви можете скопати її і змішати з піском, це допоможе поліпшити дренаж.
 • Take Care of Plants Step 13 Version 2.jpg 2 Розсадіть рослини, які ростуть занадто близько раптом від одного. Якщо ваш ентузіазм трохи зашкалив і ви посадили кілька рослин близько один до одного, коли вони були ще невеликими, можливо, ви будете здивовані, коли вони виростуть і почнуть конкурувати за місце в саду або в кімнатному горщику. Рослини, розташовані дуже близько один від одного, не виростуть такими великими, як інші, так як їм буде не вистачати поживних речовин. Викопайте проблемні рослини та пересадити їх на новий садовий ділянка або в більш просторий горщик. Яму у ґрунті на місці викопаного рослини засипте свіжої садовою землею.[5]
  • Завжди використовуйте покупну садову грунт, а не грунт з вашого саду, оскільки в грунті саду є комахи, збудники хвороб рослин і бур'яни, які потраплять на нове місце вашого рослини.
  • Ви можете визначити, що рослини дуже близько один від одного, якщо вони вростають одна в одну, або якщо їх основні пагони/гілки переплітаються.
 • 3 Намагайтеся не додавати занадто багато мульчі. Мульчування корисно для збагачення грунту поживними речовинами і блокування росту бур'янів, але надлишок мульчі може викликати проблеми. Це пов'язано з тим, що мульча блокує не тільки ріст бур'янів, але і нових пагонів рослин, які не можуть пробитися на поверхню. Ніколи не додавайте мульчу шаром більше 2 дюймів. Якщо сад перестав рости після мульчування, знімаєте 1-2 дюйми мульчі і кілька тижнів чекаєте поліпшення.
  • Якщо мульча занадто високо закриє підстава стебла або дерева, це перекриє доступ сонячного світла і загальмує зростання рослини. Приберіть мульчу від основи пагонів і деревних стовбурів.
 • Take Care of Plants Step 15 Version 2.jpg 4 Зріжте всі мертві або уражені хворобою рослини. Хвороба рослин може швидко поширитися на весь сад, якщо її не зупинити. Те ж саме стосується пошкодженого рослини; якщо ви не видалите гілки відмирають, то хвороба може поширитися на іншу частину рослини. Кожен раз, коли ви помічаєте побурілі, сухі, ламкі або інші нездорово виглядають частини рослини, садовими ножицями зріжте ці гілки.
  • Викиньте їх і не використовуйте для компосту, так як, будучи зараженими, вони можуть поширити хвороба на інші рослини.
 • Take Care of Plants Step 16 Version 2.jpg 5 Уникайте сверхполива рослин. Ви можете думати, що правильно поливаєте свої рослини, але якщо вони жовтіють і в'януть, швидше за все, ви занадто рясно їх поливаєте. Більшість рослин не треба поливати щодня, для них набагато краще, якщо ви рясно поливаєте їх через кожні кілька днів. Поливайте свої рослини тільки тоді, коли грунт буде сухою на глибині принаймні 2 дюйми. Якщо ви будете поливати кожен раз, коли поверхня грунту виглядає сухою, то сверхполив майже гарантований. Якщо ви весь час переполиваете свої рослини, спробуйте замість лійки використовувати для поливу побутової розпилювач. З допомогою такого розпилювача ви не зможете знову полити рослину, так як він випускає занадто мало води за одне розпилення.[6]
 • Take Care of Plants Step 17 Version 2.jpg 6 Переконайтеся, що ви не саджаєте свої рослини занадто глибоко. Якщо ваші рослини повільно вмирають і слабшають з невідомої причини, можливо, ви посадили їх занадто глибоко. Коріння рослини повинні бути відносно близько до поверхні, так, щоб вони могли отримати всі поживні речовини з верхнього шару ґрунту і мати доступ до сонячного світла. Обережно викопайте свої рослини і пересадіть їх так, щоб кореневий шар був майже біля поверхні грунту або трохи нижче за неї. Якщо кореневий шар частково виходить на поверхню, щоб захистити його, покрийте його рівномірно тонким шаром мульчі.
  • Якщо більша частина коренів буде вище поверхні грунту, то також рослина загине. Корені повинні знаходитися у верхньому родючому шарі грунту.
 • Поради

  • Щоб кімнатні рослини успішно росли, їх потрібно пересаджувати щороку.

  Попередження

  • Не використовуйте неорганічні пестициди.

  Джерела і посилання

 • ^ http://www.realsimple.com/home-organizing/how-to-care-for-potted-plants-10000001190592/
 • ^ http://www.hgtv.com/gardening/how-to-care-for-your-plants/index.html
 • ^ http://www.gardenguides.com/79240-care-outdoor-plants-cold-weather.html
 • ^ http://www.homedepot.com/b/Outdoors-Garden-Center/N-5yc1vZbx6k
 • ^ http://www.southernliving.com/home-garden/gardens/home-gardening-tips/home-gardening-tips-overwatering
 • ^ http://www.hobbyfarms.com/crops-and-gardening/10-beginner-gardening-mistakes-to-avoid.aspx
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?