Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як доглядати за мишами

Рекламний блок

Кроки

 • 20204 1.jpg 1 Підготуйтеся. Перед тим як приносити нових вихованців додому важливо приготувати все необхідне. Поставте клітку і наповніть в неї миску для їжі і поїлку. Коли ви принесете мишок додому, їм потрібно якийсь час на те, щоб освоїтися. Попередня підготовка зробить адаптацію менш стресовій для вас і мишок.
 • 20204 2.jpg 2 Розгляньте варіант прийому мишей з притулку для тварин. Придбання мишок у деяких великих зоомагазинах несе в собі ризик придбання мишей, розводяться виключно заради отримання прибутку (в такому випадку мало піклуються про здоров'я гризунів).[1] У притулки ж часто потрапляють миші, що з'явилися на світ у любителів з-за неправильного визначення статі при їх придбанні. Крім того, тварини з притулків зазвичай краще привчені до рук, ніж ті, що продаються в зоомагазинах. Якщо немає можливості звернутися до притулку, то постарайтеся безпосередньо зв'язатися з заводчиком мишей (так, є люди, які займаються розведенням мишей, також як інші розводять кішок чи собак), деякі з них також іноді надають притулок стороннім мишкам.
 • 20204 3.jpg 3 Зберіть інформацію. До придбання мишей ви повинні дізнатися інформацію про те, як за ними доглядати. Часто зоомагазини і приватні сайти в інтернеті містять помилкові дані. Кращим джерелом достовірної інформації можуть стати сайти сумлінних заводчиків. Ви також можете спробувати приєднатися до форумів про тварин (деякі з них можуть бути присвячені виключно мишам). Деякі англомовні сайти вказані в розділі джерел та посилань.
 • 20204 4.jpg 4 Знайдіть ветеринара, який спеціалізується на роботі з дрібними/екзотичними тваринами. Ветеринарні послуги необхідні кожному вихованцеві. Миші відчувають біль і страждають так само, як і інші більш великі тварини. Миші, одержувані в результаті безсистемного розведення, що доставляються до зоомагазини і містяться там в тісно заповнених контейнерах в очікуванні свого придбання, більш схильні до різних захворювань. Радиться не купувати мишей, якщо ви не знаєте історію їх походження.
  • Задавайте ветеринара питання. Вам слід знайти ветеринара, який буде доступний для надзвичайних викликів (або підшукайте ветеринарну клініку, в якій обслуговують дрібних тварин). З-за малого розміру мишей легке нездужання може швидко перетворитися на серйозне захворювання. Важливо надавати мишам негайну допомогу, коли виникає така необхідність. Поцікавтеся у ветеринара, є у них в клініці необхідне обладнання для проведення хірургічних операцій дрібним тваринам. Якщо відповідь буде негативною, то краще пошукати ту ветеринарію, де буде мати таке обладнання.
 • 20204 5.jpg 5 Вирішите, чи хочете ви мати одного єдиного самця або трієчку самок. Це кращі з можливих варіантів. Самок краще утримувати групою, а доглядати за ними простіше, ніж за самцями. Ваш вибір повинен відповідати вашому способу життя. Якщо у вас немає можливості щодня приділяти увагу своїм вихованцям, то самця краще не купувати.
  • Ви хочете самця? У самців мишей є певні особливості, які роблять їх ідеальними для деяких людей. По-перше, самців необхідно утримувати поодинці. Зареєстровані випадки успішного спільного утримання 2 і більше самців в тому випадку, коли вони були познакомлены в ранньому віці (до 4 тижнів). Однак у самців ризик виникнення бійок дуже високий, тому радиться не містити їх колективно. Якщо ви принесете додому самця, то ви станете для нього самим безпечним джерелом дружнього спілкування.
  • Ви хочете самок? На відміну від самців, самок слід утримувати групами. Найкраще заводити 3 самочки. В такому випадку, якщо помре одна мишка, у решти двох інших все ще буде компанія. Зареєстровані випадки, що самочки стають млявими, болісними і навіть можуть померти у відсутності компаньйона. Тому якщо вам хочеться мати більше однієї мишки, рекомендується брати самочок.
 • 20204 6.jpg 6 Не змішуйте самок і самців. Небезпечно садити разом самця і самку навіть тимчасово. Дуже швидко може відбутися парування, а уникнути вагітності практично неможливо. Вагітність важко переноситься будь-якими тваринами, в т. ч. мишами. Придбаних у зоомагазині мишей ніколи не слід розводити умисно, якщо ви не бажаєте нести відповідальність за отримане потомство. Якщо ж ви всерйоз вирішили розводити мишей, зателефонуйте заводчика і обговорите з ним можливі варіанти. Деякі речі слід тримати в голові, якщо ви вирішили розводити куплених в зоомагазині мишей:
  • Багато зоомагазини набувають мишей у ферм по виробництву цих тварин. У таких місцях мало приділяють уваги здоров'ю або характером мишей при розведенні. З-за цього миші в зоомагазинах часто є носіями дефективних генів, схильні до появи пухлин та інших серйозних захворювань. Найчастіше вплив дефективних генів можна помітити тільки після того як миша переживе свій репродуктивний вік. Через незнання генеалогічної лінії придбаних в зоомагазині мишей ви ризикуєте передати їх дефективные гени майбутньому потомству.
  • У мишей може народжуватися по 15 і більше мишенят. Чи зможете ви підшукати будинок для всіх них? Якщо ви продасте їх в зоомагазин, є ризик, що вони будуть продані власникам змій на корм.
  • У мишей зустрічаються виводки, що складаються виключно з самців, хоча таке буває рідко. Якщо ви будете розводити мишей, є у вас місце і гроші для індивідуального розміщення в клітинах більше десятка самців?
  • Вагітність і пологи можуть виявитися фатальними для миші, в залежності від того, чим вона займалася протягом свого життя. Готові пожертвувати її здоров'ям або життям? Чи є у вас контактні дані ветеринара, який при необхідності може провести кесарів розтин? У разі невдалої спроби розведення і смерті миші, чи зможете ви пояснити причину її смерті дітям?
  • Матері можуть і будуть відбраковувати своє потомство. Рожающие вперше миші, в особливості придбані в зоомагазині, схильні вбивати одного або більше мишенят з свого виводка. Здатні ви пережити таке?
 • 20204 7.jpg 7 Виберіть тип клітини. Кращим вибором служать металеві клітки з відстанню між прутами менше 1 див. Металеві клітки надають набагато більше можливостей для фізичної навантаження і не мають проблем з вентиляцією, як акваріуми. Якщо ж ви змушені користуватися акваріумом, то вам необхідна надійна кришка з металевої сітки, щоб у вихованця в акваріумі була хороша циркуляція повітря.
  • Будьте обережні при виборі клітин. Відстань між прутами повинно бути менше 1 см, інакше миші втечуть. Якщо мишка віком до 5 тижнів, то її може знадобитися тимчасово розмістити в акваріумі, поки вона виросте до розміру, коли не зможе втекти з клітки. Миші вміють влаштовувати приголомшливі пагони. Запам'ятайте, якщо у миші між прутами пролізти голова, пролізе і все інше тіло. Також можна окремо придбати металеву сітку і додатково обернути нею клітку. Якщо помітите, що вона в якомусь місці прогрызена, негайно замініть її.
  • Акваріуми досить просто чистити і дезінфікувати, але робить приручення миші більш важким. Будь-яка клітина, до якої вам необхідно наближатися зверху, змушує мишей думати про вас як про хижака.
  • Модульні системи, такі як Rotastak і Habitrail, не підходять для мишей. Крім того, що вони занадто малі, якщо не витратити багато грошей і не з'єднати воєдино десятки складових елементів, вони можуть викликати безліч серйозних проблем зі здоров'ям. [2]
 • 20204 8.jpg 8 Виберіть правильний розмір клітини. Площа поверхні дна значить більше, ніж загальний простір в клітці. У сайту The Fun Mouse Сайті, зазначеного в джерелах, є калькулятор розмірів клітини, які допоможе вам визначитися, якщо у вас виникли сумніви з приводу обраної вами клітини. Можна також подвоїти цифри калькулятора для особливих порід мишей, в якому є свій встановлений список клітин.
 • 20204 9.jpg 9 Надайте мишам поверхні, по яких можна бігати. Підстилка в клітці повинні бути обов'язково. Ніколи не використовуйте хвойні тирсу, так як вони можуть пошкодити респіраторну систему мишей і утруднити дихання. Також слід уникати дрібних тирси, піску і всього того, що миші можуть вдихнути в легені. В акваріумі підстилка повинна бути насипана шаром 5-7,5 см. До відповідним видам підстилки можна віднести:
  • Осикові тирса (перевірте, щоб там не було дрібних пилоподібних тирси).
  • Carefresh (якщо ви виберете цей вид підстилки, то купувати слід білий варіант, так як кольорові і сірий варіанти є дуже запорошеними для мишей і можуть викликати у них інфекції верхніх дихальних шляхів).
  • Рвана папір (проста біла папір для принтерів, пропущена через шредер, є чудовою підстилкою, головне щоб на папері не було чорнила, вдихання яких може виявитися фатальним).
  • Megazorb (більш дешевий і дрібнозернистий варіант Carefresh).
  • Ectopetbed, BedExcel і Finacard (ці підстилки на основі картону також можна використовувати, але вони не можуть бути використані для риття нір).
 • 20204 10.jpg 10 Надайте гніздовий матеріал. Завжди давайте мишам м'який матеріал, який вони можуть розгризти, щоб побудувати собі гніздо. До підходящим матеріалів відноситься тонкий папір (ніколи не слід брати ароматизовану папір), туалетний папір, паперові рушники, дрібні шматочки флісу. Тримайтеся подалі від продаються у магазинах гніздових матеріалів (наприклад, від пуху для хом'яків), вони не тільки більш дорогі, ніж наявні у вас вдома альтернативні варіанти, але також містять волокна, вдихання яких може виявитися фатальним для миші. Найбільш захоплюючої підстилкою для мишей можуть стати коробочки бавовнику, які вони зможуть розгризати і використовувати вміст на свій розсуд. Також можна використовувати лушпиння, миші люблять її гризти.
 • 20204 11.jpg 11 Уникайте занесення паразитів та іншої зарази. Підстилку слід або заморожувати, або прожарювати перед використанням. Це вб'є паразитів. Заморозьте підстилку при температурі -18 градусів Цельсія на 24-28 годин (це самий безпечний метод). Або прожарити її при температурі 60 градусів Цельсія протягом 30 хвилин (не дозволяйте підстилці вступати в контакт з відкритим полум'ям, так як вона загориться). Іграшки також слід ретельно чистити перед приміщенням в акваріум. Їх теж можна заморожувати, як підстилку, або мити оцтом, а потім ретельно споліскують чистою водою.
 • 20204 12.jpg 12 Купіть поїлку і наповніть. Краще всього використовувати кілька поїлок, що прикріплюються до стінок клітини на випадок, якщо одна з поїлок перестане працювати, так як миші можуть дуже швидко приходити до зневоднення. Для мишей безпечно можна використовувати як водопровідну, так і джерельну воду. Поїлку слід мити вечорами теплою мильною водою і заповнювати свіжою холодною водою щодня.
 • 20204 13.jpg 13 Купіть корм. У мишей їжа завжди повинна бути в наявності. Щодня давайте їм свіжий корм, так як у них дуже високий обмін речовин. Готові суміші для годівлі мишей і щурів містять дуже велику кількість білка для більшості зоомагазинных мишей. Набагато безпечніше брати суміш для хом'яків. Купуючи суміш, вибирайте ту, в складі якої білки становлять 13% або менше. Також уникайте суміші, в яких великий вміст соняшнику. Вони дуже жирні і часто використовуються в якості основної складової дешевих кормів.
 • 20204 14.jpg 14 Придбайте частування/добавки. Пригощанням для мишей можуть служити різноманітні речі. Давайте їх у помірній кількості (1-2 частування з нижчезазначеної списку на тиждень), знайомте з новими видами частувань не поспішаючи. Звертайте увагу на появу діареї, так як вона може швидко призвести до зневоднення і убити мишу (часто таке виникає при столі овочами). В якості страв можна використовувати наступне:
  • 1 столова ложка яєчні;
  • 1 столова ложка відвареного рису;
  • овочі (краще брати темно-зелені листові овочі з-за меншого вмісту води);
  • 1 столова ложка тертої моркви;
  • 1 столова ложка високоякісного собачого корму (1-2 рази в тиждень);
  • ? печива для цуценят (1-2 рази в тиждень);
  • приготовані макарони без соусу (1-2 рази в тиждень);
  • гранули цільнозернових сніданків (не більше 5 шт. у день)
  • гранули цільнозернових сніданків з додаванням арахісової олії (1-2 рази в тиждень);
  • морозиво-сушені або живі борошняні черв'яки (раз в два тижні).
 • 20204 15.jpg 15 Купіть або виготовте іграшки. Миші дуже цікаві і для щастя їм необхідна досить рясна стимуляція. Купіть або зробіть цілий набір різноманітних іграшок ще до придбання мишей. Міняйте іграшки при чищенні клітини. Пам'ятайте, що вам доведеться постаратися набагато сильніше, щоб урізноманітнити акваріум (порівняно з кліткою), і те, що мишам потрібно багато місць, в яких вони можуть ховатися. Чим різноманітнішими будуть іграшки, тим щасливішими будуть ваші миші.
  • Найчастіше найкращі іграшки для мишей можна знайти далеко не в зоомагазинах. Невеликі декоративні дротяні кошики служать відмінними іграшками для лазіння (такі можна знайти в магазинах товарів для дому, ванній та в універмагах). Натяжка пеньковий мотузки з одного кута клітини в інший підвищить емоційний фон в оселі мишей. Будьте креативні у вигадуванні іграшок для вихованців.
  • Безпечною альтернативою купівельними іграшок можуть служити іграшки, виготовлені з паличок для морозива (нових та невикористаних). Використовуйте нетоксичний клей Elmers або нетоксичний гарячий клей і дайте волю своїй уяві.
  • До інших безкоштовним/дешевим (і безпечним) іграшок відносяться порожні бобіни від туалетного паперу, картонки від яєчних упаковок. Також можна безпечно використовувати картонні коробки, покладені набік глиняні горщики і гуртки. Дерево, взяте з місць, розташованих далеко від використання пестицидів, можна прожарювати в духовці, а потім давати мишам. Банки та пляшки всіх видів можуть служити улюбленими укриттями для мишей. Надання коробки з тонким папером всередині забезпечить мишей гніздовим матеріалом, гніздовий коробкою і годинами розваги, так як миші будуть гризти і коробку, і її наповнення. При використанні металевої клітки для мишей, предмети до її стінок можна кріпити за допомогою алюмінієвих або нержавіючих прищіпок, гайок і болтів.
  • Якщо ви захочете виготовити тканинні іграшки, використовуйте виключно фліс. Це єдиний матеріал, який можна безпечно використовувати з мишами. Волокна бавовни та інших тканин можуть заплутати миша, не кажучи вже про те, що є шанс вдавитися ними, якщо проковтнути.
  • Будь мотузки, використовувані усередині клітини, повинні бути натуральними (з пеньки або агави).
  • Ніколи не застосовуйте ніякої скотч для акваріума з мишами. Хімічні речовини в скотчі токсини для мишей, якщо вони будуть їх гризти та ковтати.
 • 20204 16.jpg 16 Купіть або виготовте гніздову коробку. У мишей повинна бути закрита територія, доступна їм в будь-який час. Вона забезпечить мишам безпеку і комфорт для побудови гнізда. Більшість мишей не любить спати на відкритому просторі. Можна успішно придбати готовий гніздовий будиночок для мишей, але також можна і самостійно виготовити його з таких підручних матеріалів, як, наприклад, порожні коробки.
 • 20204 17.jpg 17 Чистити клітку. В протилежність создавшемуся думку, миші є дуже охайними тваринами. Миші будуть щасливі, якщо повністю чистити їм клітку раз в тиждень, а в проміжках між цими чистками проводити точкові прибирання. На час чищення клітки у вас повинна бути інша клітка для тимчасового розміщення мишей. Також чистка клітини надає вам додаткову можливість встановити контакт з мишами і забезпечити їх фізичним навантаженням. Для того щоб почистити клітку:
  • Приберіть іграшки, миску з їжею, поїлку, гніздо і все інше. Замочіть пластикові або керамічні речі в теплій мильній воді, а потім ретельно сполосніть чистою водою.
  • Викиньте стару підстилку.
  • Обробіть внутрішню частину клітини розведеним оцтом (1 частина оцту і ? частини води). Це допоможе вбити запах. Не забудьте повністю змити всі сліди оцту після цього.
  • Насипте на дно шар підстилки глибиною 5-7,5 див.
  • Поверніть назад миску з кормом, поїлку, гніздо та іграшки. Ви повинні оновлювати іграшки кожен раз при чищенні клітини, щоб підтримувати у мишей інтерес.
 • 20204 18.jpg 18 Слідкуйте за тим, щоб від клітини не починало пахнути. Від самців виходить більш сильний запах, ніж від самок. Але при правильному догляді запах не повинен заполоняти усі навколо і служити причиною незручностей. Краще всього з цим можна боротися, якщо залишити при зміні підстилки один предмет в клітці немитою. Так як цей предмет вже позначений самцем миші, то менш імовірно, що він буде починати мітити знову. Кожен раз міняйте немиті предмети в клітці, щоб не допустити надмірного забруднення будь-якого з них.
 • 20204 19.jpg 19 Забезпечте мишей фізичним навантаженням. У мишей завжди повинно бути бігове колесо. Ніколи не слід використовувати колесо з металевими перекладинами в бігової частини. У мишей в такому колесі можуть плутатися і навіть відриватися хвости. Бігова поверхня повинна бути цілісною. Колесо має бути достатньо великим, щоб миші не доводилося згинати спину, бігаючи в ньому (це може завдати їй непоправних пошкодження). Безшумне колесо середнього розміру є непоганим вибором. Для свого комфорту постарайтеся вибрати колесо, не виробляє великого шуму. До безпечним торговим маркам бігових коліс, які зустрічаються в зоомагазинах, можна віднести:
  • Silent Spinners. Це не просто безпечні колеса, але і представляють собою елемент декору мишачої клітини. Їх можна кріпити до стінки клітки або ставити на підлогу. Ви повинні придбати колесо стандартного діаметра (16,5 см або 6,5 дюймів) щоб уникнути згинання спини. Мініатюрні колеса можу підійти тільки маленьким мышатам.
  • Comfort Wheel. Незважаючи на те, що ці колеса не настільки привабливі як вищевказана марка коліс, вони надзвичайно безпечні. Бігові колеса випускаються в різних колірних виконаннях, тому їх можна вибирати у відповідності зі своїми вподобаннями. Знову ж таки, слід брати стандартний розмір.
  • Saucer Wheels. Це, безперечно, самий безпечний варіант бігових коліс для мишей. Вони повністю виключають небезпеку вигину спини і надають мишам більш природну позицію під час бігу. Незважаючи на те, що вони займають багато місця, рекомендується використовувати саме такі колеса.
 • 20204 20.jpg 20 Дайте мишам час освоїтися. Коли ви вперше приносите вихованців додому, рекомендується залишити їх у спокої у своїй клітці на 4-5 днів, щоб вони могли звикнути до нового оточення. Коли миші почнуть демонструвати нормальну активність (стануть бігати в колесі, їсти, пити, грати, вилизуватися) можна безпечно приступати до прирученню. Незалежно від того, наскільки вам не терпиться взяти в руки і пограти з новим вихованцем, час на адаптацію в самоті необхідно для встановлення довірчих відносин з мишею.
 • 20204 21.jpg 21 Починайте з правильної ноги. Через кілька днів можна приступати до налагодження відносин з мишею. Першим кроком є побудова довіри. З точки зору миші ви є дуже великим і незнайомим хижаком. При навчанні миші важливо зберігати терпіння і спокій. Краще всього починати з приміщення своєї руки в клітку і збереження повної нерухомості. Від природи допитливий розум миші може захотіти підійти і обнюхати вашу руку. Не рухайтеся. Так ви продемонструєте миші, що не завдати їй шкоди.
 • 20204 22.jpg 22 Встановіть розклад. Миші дуже добре реагують на розклад, що сильно полегшує навчання. В першу пару тижнів краще встановити 2-3 проміжку часу в день, коли ви будете спілкуватися з мишами. Запишіть це час і повісьте графік поруч з кліткою. Спілкуйтеся з мишами щодня у встановлений час. Чим більше часу ви проведете з мишами в перші два тижні, тим швидше вони звикнуть до вас, як до своєму господареві.
 • 20204 23.jpg 23 Створіть здорові позитивні взаємини. Коли миша звикне до вашого запаху (це може зайняти день або тиждень, в залежності від того чи була миша куплена в зоомагазині або у заводчика), то стане сміливіше. На даному етапі миша може почати вилазити вам на руку. Ви можете почати трохи піднімати руку. Якщо миша напугается, поверніть руку назад на дно клітки. По мірі продовження тренувань миша буде відчувати себе поряд з вами все комфортніше і комфортніше. Коли вона дозволить піднімати себе, можете почати пересаджувати її до себе на коліна.
 • 20204 24.jpg 24 Будьте терплячі. Не чекайте, щоб миша звикла до вас в перший же день тренувань. Зберігайте терпіння, і ваша миша зрозуміє, що ви безпечні і не збираєтеся приносити їй шкоду. Після встановлення нормальних взаємовідносин ви зможете довго і щасливо насолоджуватися товариством один одного.
 • Поради

  • Коли ви берете мишку в руки, вона може починати м'яко бурчати. Найчастіше таке зустрічається у щурів, але іноді буває і у мишей. Це означає те, що ви їй подобаєтеся.
  • Відмінним способом приручення миші є приміщення її в ванну (з закритим зливом і постеленным на дно рушником) і дозвіл їй повзати по вашим рукам. Якщо ви вирішили скористатися цим методом, покладіть в клітку до миші пусту бобіну від туалетного паперу, дочекайтеся, коли вона в неї забереться. Закрийте отвори бобіни долонями з обох сторін і помістіть її у ванну. Коли мишка вийде, приберіть бобіну. Сидите поруч з ванною і помістіть свої руки на рушник. Дотримуйтесь вищезазначеним рекомендаціям, що і при процедурі приручення в клітці.
  • Багатим білком частуванням для мишей можуть служити морозиво-сушені борошняні черв'яки (або живі, якщо ви не гидуєте). Їх часто можна придбати в зоомагазинах, які торгують рептиліями і рибами. Миші всеїдні і не є вегетаріанцями. Їм необхідний білок, а м'ясо є відмінним його джерелом. Якщо ви не хочете використовувати борошняних хробаків, то можна в якості ласощів давати мишам високоякісний собачий корм, або морозиво-сушену індичку або курку.
  • Придбання миші в зоомагазині часто є самим швидким способом покупки. Однак нерідко миші з зоомагазинів розведені без приділення уваги здоров'ю тварин, характером і генетики. З-за цього зоомагазинные миші більш схильні до захворювань, інфекцій і поведінкових відхилень. Купуючи миша в зоомагазині, будьте готові до того, що можуть знадобитися тижні і навіть місяці на те, щоб миша почала відчувати себе поряд з вами безпеки. Часто з такими мишами поводяться неналежним чином до того, як вони потрапляють до вас, з-за чого вони не довіряють людям. Навчити цих маленьких істот довірі можна, але вам буде потрібно терпіння і завзятість.
  • Розгляньте варіант кастрирования самця надійним ветеринаром, після чого його можна буде підсадити до самок. Деякі вважають, що так робити навіть краще, адже людина не може компенсувати самцеві спілкування з його власним виглядом. Після кастрації, щоб уникнути ризику небажаних вагітностей слід почекати 6 тижнів до знайомства самця з самками.
  • Кращим джерелом придбання вихованця вважається заводчик. Пошукайте в інтернеті заводчика у вашій місцевості або того, хто готовий доставити вам мишей. Придбання тварини від заводчика зазвичай означає, що принесений вами додому вихованець буде здоровий, спокійний і довірливий. Однак вам доведеться чекати свого придбання у заводчика. Відповідальні заводчики не розводять мишей з метою отримання максимальної вигоди. Їх метою є отримання відмінних мишей з прекрасним темпераментом і ідеальними рисами. З-за цього деякі заводчики розводять мишей тільки 2-3 рази в рік і віддають потомство тільки в надійні руки. Якщо ви готові чекати, то купівля миші у заводчика буде кращим варіантом.
  • Пам'ятайте, що миші легко лякаються, а іноді зовсім не люблять, щоб їх брали в руки.

  Попередження

  • Якщо ви застудилися або захворіли на грип, ніколи не доторкайтеся до мишей, вони можуть заразитися від вас. Для них хвороба може виявитися смертельною, якщо її не лікувати. Звертайте увагу на хрипи, чхання, сльозяться очі, сопіння і негайно йдіть до ветеринара.
  • Зоомагазини і приватні веб-сайти часто дають невірну інформацію. Перевіряйте всю зібрану вами інформацію. Кращими є сайти, створені професійними відповідальними заводчиками. Pet stores and personal websites are notorious for giving false information. Check any and all information you find. The best sites for information are those created by responsible breeders. У таких людей великий досвід у спілкуванні з мишами, про яких вони насправді дуже дбають.
  • Ніколи не купуйте пухнастий гніздовий матеріал, що продається в зоомагазинах. Він дуже небезпечний для мишей та інших дрібних тварин. Краще забезпечити мишей туалетним папером, газетами (чорно-білими) і паперовими рушниками для побудови гнізда.
  • Ніколи не піднімайте миша за кінчик або середину хвоста. Для них це болісно. Краще дозволити миші піднятися вам на руку, щоб її взяти. Якщо миша ще не ручна, ви можете використовувати порожню бобіну від туалетного паперу, щоб брати забравшуюся туди миша, блокуючи обидва кінця бобіни. Однак при необхідності можна брати миша за підставу хвоста, а потім підставляти для опори під тіло іншу руку.

  Що вам знадобиться

  • Підстилка з осикових тирси (або інша безпечна підстилка)
  • Клітка (в ідеалі з відстанню між прутами менше 1 см)
  • Надійна сітчаста кришка при використанні акваріума
  • Вода
  • Поїлка
  • Миска для корму
  • Іграшки (покупні й безкоштовні)
  • Три самочки мишки або один самець
  • Корм (корм для хом'яків плюс овочі і фрукти)
 • ^ http://www.brecklagh.com/petshops.html
 • ^ http://crittery.co.uk/articles/terriblerotastak.php
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?