Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як подавати тенісний м'яч

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 2: Освоєння плоскої подачі

 • Serve a Tennis Ball Step 1 preview.jpg 1 Виберіть положення. Перш ніж подавати м'яч, ви повинні стояти на корті на стороні, протилежній від подачі. Ви повинні стояти боком, вказуючи лівою ногою на протилежну стійку сітки, а права нога повинна розташовуватися паралельно корту. Під час подачі ви повинні стояти поруч з центральної міткою. Для парного розряду стояти потрібно далі в стороні, в залежності від того, який тип подачі ви плануєте виконати і залежно від стратегії, яку ви і ваш партнер запланували на цю гру.
  • Якщо ви подаєте в праву сторону від вашого опонента, ви повинні стояти на правій стороні (сторона двійки) корту.
  • Якщо ви подаєте в ліву сторону від вашого опонента, то ви повинні стояти на лівій стороні (додаткова сторона) корту.
  • Ваше праве плече завжди має вказувати в напрямку протилежного боку корту, туди, куди ви подаєте.
  • Ви маєте два шанси подати м'яч в поле. Якщо ви пропустите обидва рази, що вважається подвійною помилкою, ви повинні рухатися, щоб подати м'яч на інший бік поля. Якщо м'яч потрапляє в сітку і падає в поле подачі, ви можете повторити подачу необмежену кількість разів, хоча це буває не так вже часто.
  • Ця інструкція призначена для праворуких гравців. Якщо ви лівша, в цьому є свій плюс, тому просто використовуйте протилежні руки і ноги.
 • Serve a Tennis Ball Step 2 preview.jpg 2 Візьміть правильно м'яч і ракетку. Візьміть м'яч, легко торкаючись його тільки кінчиками пальців, а не всією долонею. Перенесіть м'яч рукою в бік ракетки, щоб допомогти вибудувати подачу і перенесіть вагу трохи вперед. Пам'ятайте, що перед тим, як кинути м'яч, ви повинні перевірити отскакиваемость, принаймні, 2-4 рази, щоб потрапити в ритм подачі і відчути корт.
  • Для плоскої подачі вам потрібно утримувати тенісну ракетку з допомогою континентальної хватки. Для цього захоплення ви повинні тримати ракетку перпендикулярно землі, вказуючи пальцем вздовж скосу ракетки, щоб ваш великий і вказівний пальці знаходилися у формі V, коли ви дивитеся на свої руки.
  • Багато новачки намагаються схопити ракетку так міцно, як тільки можна. Це не правильно, особливо якщо ви подаєте. Підтримуйте її більш спокійно, по позначці 4 за шкалою від 1 до 10, де 1 є самим простим і дає вашої подачі більше сили й плавності.
 • Serve a Tennis Ball Step 3 preview.jpg 3 Киньте м'яч і взмахните ракеткою ззаду. Ви повинні кинути м'яч високо в повітря, трохи попереду вас, так, щоб ви отримали імпульс, коли потрібно бити по м'ячу. Пам'ятайте, що ви можете потрапити в сітку після того, як вдарите по м'ячу, так що це нормально, кидати м'яч перед собою. Ви також можете практикувати свої кидки по кілька разів, щоб знайти оптимальну точку подачі; відмінний кидок може бути ключем до дивовижної подачі, а поганий кидок може зруйнувати її, що буває найчастіше.
  • Перед тим як кинути м'яч, піднесіть його до площини ракетки перед вашим обличчям.
  • Замахуватися ракеткою зверху вниз, переносячи свою вагу тому, і замахнітесь ракеткою ззаду по дузі.
  • У той же час починайте кидати м'яч трохи попереду вас і в сторону корту. Це може бути зроблено повільно і свідомо. Коли кидаєте, пам'ятайте, що ви не просто кидаєте м'яч, ви повинні відпустити його, коли він знаходиться на вершині. Уявіть, що ви кладете м'яч на полицю.
  • М'яч повинен бути трохи вище, ніж ви могли б дістати його ракеткою. Для того щоб мати найвищий шанс на вдалий удар, потрібно кинути м'яч прямо і красиво в бік сітки без обертання.
  • Після того, як ви відпустите м'яч рукою, ви можете тримати його вгорі або над вами для контролю і стабільності.
 • Serve a Tennis Ball Step 4 preview.jpg 4 "Почухати спину" ракеткою. Більшість новачків тільки трохи заводять ракетку за спину, а потім б'ють по м'ячу. Вам так робити не потрібно! Для оптимального успіху ви повинні перенести ракетку вище голови трохи назад і зігнути лікоть так, щоб впустити його за голову, як якщо б ви хотіли почухати спину бічною стороною ракетки. Зігніть ноги в колінах, щоб допомогти розташувати ракетку головою вгору. Вона буде давати м'ячу більше сили.
  • Як тільки у вас почне добре виходити, ви будете замахуватися одним плавним рухом, кидаючи м'яч однією рукою і "чухати спину" ракеткою іншого. Практикуйтеся, скільки вам знадобиться, перш ніж насправді вдарите по м'ячу (просто робіть це не під час гри, або ви будете випробовувати терпіння вашого опонента).
  • Ви побачите, що деякі новачки піднімають ракетку вгору за спиною, перш ніж кидають м'яч. Хоча це буде зробити простіше, для того щоб відбити м'яч, у певному сенсі це призведе до виникнення набагато менше енергії і імпульсу.
  • Як тільки ви відпустите м'яч у кидку, облокотитесь назад на коліно, змушуючи більшу частину своєї ваги перейти на ногу, що знаходиться ззаду. Ви можете зігнути обидва коліна, але зосередьтеся на тому, щоб більша частина вашого ваги була на задній нозі, щоб ви могли використовувати її для стрибка вперед, коли буде контакт ракетки з м'ячем.
 • Serve a Tennis Ball Step 5 preview.jpg 5 Вдарте по м'ячу "солодким місцем" ракетки. Перенесіть ракетку за голову, щоб відбити м'яч з такою швидкістю, яку ви тільки можете, зберігаючи при цьому контроль. Ваші плечі будуть обертатися подібно до того, як якщо б ви ними кидали м'яч. Не намагайтеся кидати занадто складно, робіть це плавно. Переконайтеся, що ви тримаєте м'яч так, що удар по м'ячу ракеткою доведеться прямо особою ракетки і прямо по центру ракетки. Пронація необхідна в кожному типі подачі, в тому числі в плоскою, часткової, топ-спін, твіст і топ-спін-часткової.
  • Якщо ви потрапили не в центр, ви не будете мати більше контролю над тим, де м'яч приземлиться. Якщо ви потрапили в м'яч рамкою ракетки, то 9 із 10, що він не приземлиться з тієї сторони сітки.
 • Serve a Tennis Ball Step 6 preview.jpg 6 Вдаряйте по м'ячу в його вищій точці. Для оптимізації удару ви повинні вдарити по м'ячу у вищій точці, щоб ви могли розумно вдарити, а потім відбити його. Чим вище м'яч, тим легше ви зможете управляти швидкістю, і тим більше вірогідність того, що ви не потрапите у сітку. Думайте про це так: хтось кинув м'яч високо над парканом прямо перед вами, і ви повинні перекинути м'яч не тільки через паркан, але й так, щоб він відскочив від землі як можна швидше. Це рух дозволить вам відбити м'яч по дузі, а не по прямій лінії, надаючи йому стільки енергії, наскільки це взагалі можливо.
  • Багато новачків кидають м'яч занадто низько, просто над їхніми головами, а потім напружують все тіло, щоб вдарити по м'ячу, і він потрапив на іншу сторону сітки. Хоча це може бути зроблено, цей громіздкий постріл і не дасть вам кращих результатів.
 • Serve a Tennis Ball Step 7 preview.jpg 7 Слідуйте шляхом переміщення ракетки вниз нижню частину вашої протилежної ноги. В кінці контакту з м'ячем тримайте зап'ясті внизу, щоб отримати м'яч в найкращому становищі. Перенесіть вагу з вашої задньої ноги на передню, щоб просунути м'яч вперед. Ви навіть можете подати, коли права нога (або домінуюча) відривається від землі.
 • Serve a Tennis Ball Step 9 preview.jpg 8 "Падіння в корт" після вашої подачі. Після вашої подачі потрібно бути готовим до повернення м'яча, тому вам доведеться вийти трохи вперед. Будьте готові до повернення м'яча на вашу половину корту. Завжди дивіться на м'яч. Ніколи не дивіться на супротивника. Таким чином, ви можете припустити, де м'яч може впасти і реагувати швидше. Пам'ятайте, що робота ніг є ключовою у вашої реакції на м'яч, робіть сотні крихітних кроків, як у дитини, щоб зайняти оптимальне положення і відбити м'яч, якщо він до вас повернеться. І якщо ваш супротивник не може повернути подачу, то ви - молодець!
 • Serve a Tennis Ball Step 8 preview.jpg 9 Не перетинайте сервісну лінію, поки не ввійдете в контакт з м'ячем. Ваші ноги не можуть перетнути лінію, поки ви не вступили в контакт з м'ячем для того, щоб юридично завершити подачу. Ваша мета полягає в тому, щоб отримати м'яч, не торкаючись сервісної лінії по діагоналі в стороні від центральної мітки, у якій ви стоїте.
  • Добре, якщо це увійде у вас в звичку, навіть якщо рефері або гравці з протилежного боку рідко бачить «помилку ноги» під час гри. За винятком Серени Вільямс, яка була покарана за це в 2011 на Відкритому чемпіонаті США в жіночому півфіналі і що, в кінцевому рахунку, призвело до її програшу.[1]
 • Serve a Tennis Ball Step 10 preview.jpg 10 Практика. Почніть додавати чинності подачу за рахунок збільшення швидкості ракетки, а також з допомогою сили ніг, щоб відбити м'яч. Подача – це самий важкий перебіг, який потрібно освоїти в тенісі, так що не здавайтеся; будьте терплячі і продовжуйте практикуватися! Чи буде це робота з тренером або самостійні тренування, це займе ціле відро м'ячів з одного боку корту, які будуть губитися в гаю після вашої подачі. Якщо ви розвинете вбивчу подачу, ви будете жорстким опонентом! З іншого боку, якщо у вас слабка подача, вам буде важко домінувати в грі.
 • 11 Тримати суперника на шкарпетках. Після того як ви освоїли подачі, ви можете почати думати про те, як ви будете відбивати удари супротивника. Якщо ви завжди будете подавати по центру, близько до центру корту (по лінії) або до далекій стороні корти, ваш опонент буде знати, куди ваш м'яч приземлиться, і буде готовий піти туди заздалегідь і завдати у відповідь удар. Ось чому ви повинні тримати супротивника в роздумах, направляючи м'яч у різні частини корту; використовуйте ноги і плечі, щоб допомогти приземлитися м'ячу в різних частинах тенісної коробки.
  • Ви також можете придивитися, як ваш опонент завдає самі слабкі удари, праворуч або навідліг. Як правило, багато початківці дійсно борються з ударом зліва. Якщо ви знайшли його слабкість, спробуйте направляти свої удари так, щоб ваш супротивник був змушений використовувати його або її слабкі удари.
 • Частина 2 з 2: Освоєння інших подач

 • 1 Використовуйте часткову подачу. Таке подання є смертельною (і більш просунутою) і ідеально підходить для зупинки м'яча або змушує його змінити напрямок, як тільки він потрапляє на територію вашого опонента. Часткова подача гарантовано здивує вашого супротивника, і, щоб зробити її більш важкою для вашого опонента, потрібно її вивернути. Ось як це робиться:[2][3]
  • Переміщайтеся далі від середини бази, щоб отримати кращий кут. Стійте на півдорозі між серединою майданчики і бічній лінії.
  • Продовжуйте використовувати континентальну хватку.
  • Кидайте м'яч перед вами і трохи праворуч.
  • Уявіть собі удар по м'ячу зліва направо. Це все одно, що удар по м'ячу з 9 до 3, якщо міряти мітках на годиннику.
  • Рухайтеся вперед по краю руху ракетки.
  • Поверніть ваші плечі так, щоб підштовхувати ваше тіло до мети.
  • Увійдіть у контакт з м'ячем, як би зчищаючи задню частину м'яча з домінуючою боку. Вдарте по м'ячу збоку своєї домінуючої сторони. Для правші вертиться підкрутка змусить м'яч схилиться вліво.
 • 2 Використовувати удар подачі. Удару подачі досягається шляхом кидка м'яча зверху голови і безпосередньо самим ударом по м'ячу з вашої не домінуючої сторони. Рух м'яча вгору до вашої домінуючою стороні змусить його долетіти до сітки в високій дузі з важким верхнім обертанням, вкорочуючи занурення м'яча в корт і потім, високо підстрибуючи, робить досить важким його повернення назад. Цей тип подачі використовується більше як новинки і може бути великий прийомом для подиву ваших противників. Ось те, що вам потрібно зробити:
  • Кидайте м'яч за голову, замість того, щоб кидати перед собою.
  • Зігніть ноги в колінах, в результаті чого ваші стегна виявляться трохи попереду.
  • Пружиньте по м'ячу, при цьому продовжуючи удар від ліктя над головою.
  • Відштовхніть м'яч ракеткою з великою швидкістю.
  • Поверніться на самому піку вашого удару.
  • Виконайте до кінця.
 • 3 Використовуйте кручені подачу. Це ще більш екстремальна версія подачі, яка вимагає від вас запустити м'яч зі своєї позиції 7-8 годин в положення 1-2 годин. Ви також повинні розхитувати ракетку навіть швидше, ніж ви б робили це протягом удару подачі. Якщо ви зробите це правильно, ви зможете змінити напрямок м'яча повністю, хоча це вимагає багато майстерності і гнучкості.
 • 4 Використовуйте закулісну подачу (для дітей або новачків). Хоча закулісні подачі не використовуються в професійному або будь-якому конкурентному вигляді тенісних ігор (за дуже рідкісним винятком, коли ваш суперник втомився або боїться), це відмінна подача для початківців і дітей, тому що це полегшує отримання м'яча, відліт, приземлення на корті і продовження гри. Ось як потрібно її робити:
  • Розташуйте ноги паралельно базової лінії.
  • Тримайте м'яч не домінантною рукою.
  • Простягни ракетку домінуючою рукою так, щоб м'яч був паралельно з підставою ракетки.
  • Заведіть ракетку назад так, як ніби ви збираєтеся бити праворуч.
  • Киньте м'яч і вступите в контакт з м'ячем, коли він потрапляє, вдарившись об сітку, як ніби ви відбивали удар справа.
 • 5 Продовжуйте змішувати удари. Ви не повинні працювати тільки плоским ударом або частковим. Якщо ви хочете змусити опонента гадати, заплутати його. Плоскі удари підходять для всіх ігор, а потім раптом спалахують часткові. Або подавайте тільки частково, використовуючи якийсь вид подачі, і раптом шокує свого супротивника ударом подачі. Якщо ваш опонент бачить одноманітність або ви відчуваєте, що ваші подачі не мають очікуваного ефекту, то переконайтесь, що ви не стаєте занадто передбачуваним. І пам'ятайте, що чим більш досвідченим ви стаєте, тим більше шансів домінувати в тенісі!
 • Поради

  • Переконайтеся, що ви тренуєте свою другу подачу стільки ж або більше, ніж першу. Це ваш останній шанс, щоб просунутися вперед. Друга подача служить, як правило, для більш м'якого або обертового удару, щоб гарантувати, що м'яч не впаде на вашій половині корту.
  • Кидайте м'яч перед собою і трохи праворуч. Якщо це позаду вас, швидше за все, це буде аут (ближче до базової лінії).
  • Коли в русі є підлабузництво, не дотримуйтеся його занадто довго. Це змусить вас зменшити оберти, і згодом, більшу частину вашої сили.
  • Переконайтеся, що ви бачите свій кидок. Якщо у вас поганий кидок, ви можете зупинити його і спробувати ще раз.
  • Ви повинні підкидати м'яч високо, це дасть вам час закінчити рух гойдалок. Це дасть вам більше шансів перекинути його через сітку. Спостерігайте за професіоналами і повільно розвивайте свою техніку. Практикуйтеся 30 хвилин кожен день, і ви помітите різницю.
  • Зі спини положення голови ракетки може генерувати багато енергії у поєднанні з сильним зап'ястям. Це може бути здійснено окремо, якщо у вас виникли труднощі координації або якщо ви хочете зосередитися на цій частині подачі, потім спробуєте знову зібрати це все разом.
  • Якщо ви постійно тримаєте неправильно ногу, перш ніж ударити по м'ячу, стійте трохи далі, за службовою лінією.
  • Керівництво не може навчити вас усього, що потрібно знати і буде непогано звернутися за консультацією до тенісному професіоналу.
  • Може бути дуже корисним спробувати робити кожну частину рухів окремо, наприклад, розмахувати ракеткою без м'яча або підкидати м'яч без ракетки.
  • Термін «туз» або «сервісний туз» означає, що юридично подача була недоторканна приймачем. Це звичайна тверда подача.
  • Після вирівнювання ніг ви можете змусити м'яч відскочити. Деякі гравці роблять так, щоб розвинути ритм.
  • Щоб отримати більше сили, збільште швидкість ракетки, розташувавши її за спиною. Поряд з плечем, обертає її, ви будете почувати себе, як ніби б'єте м'яч вниз/вгору.
  • Для тренування ви можете взяти рушник і тримати його кінець у руці. Зіставте його з ракеткою і зав'яжіть вузол в центрі. Тепер практикуйтеся робити подачі. Ідея полягає в тому, щоб ви не потрапляти в задню частину ракетки. Як тільки ви вивчите це рух на зубок, спробуйте потрапити по тенісному м'ячу (це трохи простіше, ніж здається). Це допоможе вам потрапляти в «солодке місце» ракетки.
  • Не турбуйтеся, якщо щось не вийшло відразу, не здавайтеся і завжди намагайтеся з усіх сил!
  • Одна з найважливіших частин подачі - кидок. Гарною ідеєю вважається кидати прямо перед собою тільки не домінантною рукою. Ви повинні вміти зловити свій кидок не рухаючи рукою.
  • Ви можете придбати взуття, спеціально розроблена, щоб допомогти вам рухатися по корту більш швидко і зручно.
  • Кидок є дуже важливим. Ось проста тренування для нього. Тримайте ракетку прямо в повітрі. Тримайте її нагорі і кидайте м'яч з іншого боку. Практика кидка повинна припадає на центр вашої ракетки. Продовжуйте практикувати, поки не почне виходити краще. Якщо ваш кидок занадто низький або високий, він буде плисти повз сервісної лінії або піде у сітку.
  • Ви можете спробувати тримати при подачі м'яч над передньою ногою так, як ніби ви прагнете відбити м'яч.

  Попередження

  • Не робіть подач з положення лежачи на животі. Якщо ви робите, це може призвести до тяжких травм зап'ястя і, можливо, проблем з кістками. Переконайтеся, що ви лежите ниць зручно.
  • Переконайтеся, що у вас на ракетці хороше зчеплення, в іншому випадку вона може вислизнути з рук під час подачі.
  • Рекомендації, зазначені тут, дуже узагальнені, але, безумовно, достатні для початківців. Для більш просунутих гравців див. підручники з плоским подачам, частковим подачам, топ-спін і ударів подачі. Побіжний погляд на тенісну силу також корисний.
  • Коли ви кидаєте м'яч, не згинайте ноги в колінах. Це погана звичка, яка призводить до поганих кидкам.
  • Мозолі на руках є звичайною справою для новачків або якщо ви не грали якийсь час. Бинти лейкопластиром можуть тимчасово допомогти, але, як правило, вони починають стиратися. Після того, як ваші руки трохи огрубіли, це не буде проблемою.
  • Носіть зручні кросівки для захисту ніг. Пов'язуйте ваші волосся ззаду, це буде тримати їх далеко від вашого особи.
  • Завжди розминайтеся, перш ніж подавати, і починайте повільно і легко, перш ніж намагатися бити сильно. Будьте особливо обережні, якщо у вас є проблеми зі спиною через згинів, скручування і розтягування. Починаючи повільно, ви також маєте перевагу, так як це допомагає розвинути ритм.

  Що вам знадобиться

  • Тенісні ракетки
  • Тенісні м'ячі
  • Не марковані тенісні туфлі
  • Тенісний корт або задня панель
 • ^ http://www.csmonitor.com/USA/2009/0913/p02s01-usgn.html
 • ^ http://www.optimumtennis.net/фрагмент-теннисной-подачи.htm
 • ^ http://www.active.com/теннис/статьи/7-шагов-к-лучшей-частичной-подаче
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?