Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як виростити банани

Рекламний блок

Кроки

 • Grow Banana Plants Step 1.jpg 1 Виберіть посадочне місце. Грядка, на якій ви вирішили посадити бананові рослини, повинна бути достатньо великою, щоб вмістився їх підсумковий розмір. Бананові рослини часто помилково приймають за дерева, бо товстий, міцний псевдоствол дуже сильно схожий на ствол, і рослина може бути досить великим (7.6 м. у висоту, а листя до 2.7 м у довжину). На грядці має бути достатньо сонячного світла для листя, і, що більш важливо, підтримуйте грунт, навколишнє коріння рослини, теплої (понад 20 °С), інакше рослина різко уповільнить своє зростання.
  • Зробіть сонячну діаграму двору, щоб визначити, які ділянки отримують максимально сонячного світла протягом найдовшого періоду дня.
  • Оранжерея допоможе зберегти тепло грунту, але там має бути достатньо місця для вирощування бананового рослини.
  • Якщо у вас є кілька рослин, не саджайте їх близько один до одного, тому що вони будуть створювати тінь на ґрунті, роблячи її дуже холодною для зростання. Крім того, якщо вони будуть рости близько один до одного (менше 1.5 м), то будуть конкурувати за поживні речовини і не дадуть багато фруктів.
  • Якщо кількість місця обмежена, то слід розглянути карликові сорти (наприклад, Карликовий Кавендіш).
 • Grow Banana Plants Step 2.jpg 2 Розчистіть посадочне місце. Приберіть зростаючі рослини та бур'яни. Викопайте яму діаметром 50 см і завглибшки 30 см. Якщо необхідно, додайте на дно ями добрива. Можна використовувати будь-який вид добрива (органічний чи неорганічний). Тільки не переборщіть з добривом, тому що можна спалити коріння рослини і погубити його. Замість органічних добрив можна використовувати компост, добре компостированный гній або інші органічні добрива.
 • Grow Banana Plants Step 3.jpg 3 Виберіть посадковий матеріал. Це може бути банановий відросток або тканинна культура. Ви можете дістати банановий відросток у сусідів або друзів, або купити в Інтернеті. Виберіть відросток заввишки близько 1 м мечеподобными листям. Використовуйте гостру лопату або залізний прут, щоб відокремити відросток від материнської рослини. Завжди будьте обережні при вириванні відростків. Відразу удобрити материнське рослина і засипте ямку, щоб запобігти нахил.
  • Бананові рослини, вирощені з тканинних культур, виводяться в лабораторіях і, як правило, їх можна знайти в Інтернеті і в розсадниках. Такі рослини дають більш високий врожай і більш великі бананові грона.
  • Якщо берете бананові рослини у друга або сусіда, то можуть передатися хвороби (такі як грибок). Вірогідність цього зменшується при покупці в комерційному розсаднику.
 • Grow Banana Plants Step 4.jpg 4 Видаліть всі старі і поламані коріння. Просто відріжте гострими ножицями старі і довге коріння, залишаючи кілька сантиметрів (можна і взагалі не залишати). Коріння скоро виростуть. Видалення коренів — важка робота, тому що коріння жорсткі, і іноді ви видаляєте верхній шар, а жорсткий ниткоподібний корінь залишається. Видаліть також зламані листя. Зазвичай достатньо залишити близько п'яти хороших листя, тому що велика кількість листя зменшує сонячне світло і робить грунт вологою.
 • Grow Banana Plants Step 5.jpg 5 Помістіть рослина в яму, яку раніше вирили. Рослина має бути в положенні стоячи. Засипте його грунтом, добре утрамбовувавши, але не перестарайтеся.
 • Grow Banana Plants Step 6.jpg 6 Якщо грунт сухий, поливайте рослини щодня. Але якщо ґрунт вологий, то не поливайте.
 • Grow Banana Plants Step 7.jpg 7 Кожен місяць забезпечуйте рослини великою кількістю добрив. Оскільки банани багаті корисними речовинами, то вони споживають багато поживних речовин, висмоктуючи їх з грунту (особливо калію). Якщо грунт у вашому регіоні не вище 20°С протягом 9 місяців, зосередьтеся в цих місяцях на удобренні ґрунту, щоб сприяти росту рослини і підвищити врожайність.
  • Дрібно порубаєте використані рослини банана і застосувати в якості мульчі, щоб повернути калій в грунт. Якщо воно непривабливе, то покрийте нарізане рослина іншими видами мульчі.
  • Розгляньте добрива для цитрусових, суміщені з продуктами, що містять багато калію.
  • Якщо ви вирощуєте банани органічно, то використовуйте і компост, і органічні добрива. Тільки не перестарайтеся. Велика кількість добрива спалить рослини.
 • Grow Banana Plants Step 8.jpg 8 Видаліть всі сухі і хворі листя. Якщо виявили хворі рослини, відразу обробіть їх або выкорчуйте. Також необхідно контролювати комах-шкідників, як тільки знайдете їх.
  • Приклади основних хвороб: Бактеріальне в'янення/Хвороба моко, Панамська хвороба/фузаріоз, Вірус кущистості верхівки бананів, Коренева гниль і Чорна плямистість листя.
  • Приклади основних шкідників: кукурудзяний довгоносик, бананова попелиця, борошнисті червці. Шкідники плодів включають в себе: квітковий трипс, червоний тріпс і короткохоботный довгоносик.
 • Grow Banana Plants Step 9.jpg 9 Приберіть зайві відростки. Важливо контролювати популяцію рослин, щоб отримати великі грона і більш здорові рослини, а також обмежити вплив захворювань. Виберіть на наступний рік тільки один відросток, як правило, перший відросток, який з'явиться. Його називають «послідовником». Всі інші відростки слід відрізати на рівні землі і потім покрити місця зрізу землею. Якщо відростки виростають знову, просто повторіть процес, але на цей раз, замість того, щоб покрити землею місця зрізу, пробийте глибоко місця зростання, використовуючи залізний прут або дерев'яну палицю. Це слід зробити, якщо відростки досягли висоти 30 див. Якщо вибраний «послідовником» відросток має пагони, то їх треба прибрати. Завжди пам'ятайте про те, що необхідно вибрати третього «послідовника». Коли материнське рослини викидає бутон, припиніть видаляти зайві відростки і залиште його рости.
  • Термін "послідовник" використовують для першого бананового відростка від материнського рослини, який буде рости, коли материнське рослини загине і буде наступним приносити врожай. Також термін "послідовник" може бути використаний для наступних відростків, які обрані для вільного зростання і подальшого плодоношення. Подивіться на зображення вище: у рослини зліва ростуть плоди, а "послідовник" знаходиться праворуч, майже такої ж висоти, що і материнське рослини.
  • Дикі бананові рослини мають більше відростків, ніж звичайні. Водні відростки (відростки, які ще молоді, але у них вже є широкі листя) слід негайно видалити. У карликових сортів маленькі відростки, як правило, приймають за водні (Дивіться "Поради").
 • Grow Banana Plants Step 10.jpg 10 Поставте підпору під рослину, щоб уникнути пошкоджень з-за сильного вітру або ваги грон. Існують 3 простих способи зробити це:
  • Дротяний/Мотузковий і Пляшковий спосіб - зріжте нижню частину пластикової пляшки. Вставте довгий дріт або міцний шпагат через горловину і дно пляшки. Скрутіть пляшку, щоб зробити її гнучкою і пластичною. Підкладіть під банановий стебло пляшку, простягніть шпагат за стеблом і туго прив'яжіть до міцної опори (наприклад, до дерева). АБО замість того, щоб обидва кінці шпагату були вільними, один кінець може бути прив'язаний від себе, щоб зробити невелику петлю, але досить велику, щоб не розчавити псевдостебель (дивіться малюнок). У цьому способі тільки один кінець шпагату вільний, але це необхідно, якщо шпагат занадто короткий. Переконайтеся, що шпагат досить міцний, щоб утримати похиле рослина.
  • Метод з використанням одного бамбука. Використовуйте триметровий бамбуковий жердину. Виріжте шматок дерева у формі рогатки 10 см і товщиною 60 см шириною. Вставте його в один кінець бамбукового жердини. Підставте під стебло середину "Y" і підніміть жердину, щоб стебло щільно приліг до "Y". Інший кінець жердини занурте в землю. Натисніть дуже сильно.
  • Метод з використанням двох бамбука. Застосуйте дві триметрові бамбукові палиці. На рівні 30 см від кінців зв'яжіть палиці разом міцною дротом. Розкрийте кінці, щоб вийшла буква "X". Підіпріть рослини коротким кінцем, підніміть трохи вгору, щоб створити упор, і втисніть інші кінці обох палиць в землю. Натисніть дуже сильно.
 • Grow Banana Plants Step 11.jpg 11 Стежте за головним квіткою. Банан цвіте через 12 місяців, в залежності від клімату (в тропіках зазвичай через 9 місяців). Ознака цвітіння - коли листя зменшується в довжині порівняно з іншими листям (не плутайте з вірусом кущистості верхівки бананів. Дивіться "Поради" нижче)
  • Видаліть основний квітка/бутон через 3-4 дні після першої появи останньої грона. Цей безплідний, чоловічий квітка називається "серцевина банана". Запах у нього досить сильний. У деяких сортів бананів їстівні квіти і популярні в Південно-Східній Азіатській кухні, але якщо спробуєте з'їсти квітка невідповідного сорту, то це буде дуже неприємно.
  • Можливо, розумно буде видалити останні квітки, тому що у них великі шанси на в'янення.
  • Приберіть всі перешкоди, які стосуються грон або шкодять їм, і перемістіть опору.
 • Grow Banana Plants Step 12.jpg 12 Накрийте плоди пакетом. Нейлонові мішки для рису теж добре підійдуть. Пам'ятайте, що у поліетиленових пакетів/ нейлонових мішків повинна бути внизу дірка, щоб пропускати воду. Зав'яжіть мішок м'яким шпагатом кілька сантиметрів вище від початку грона. Покривати грона банана великим синім мішком, коли плодам близько 2 місяців – теж хороша практика. Це дозволяє плодам вирости і захищає від птахів, кажанів і білок, які дуже люблять фрукти. Мішок допоможе утримати тепло (мініатюрний вид теплиці), а також оксид етилену, виділений фруктом, що прискорює дозрівання.
 • Grow Banana Plants Step 13.jpg 13 Зберіть гроно через 70-80 днів після того, як поклали в мішок, або коли останній короткий лист почне в'янути (не розглядайте останнім дуже маленький лист, так як він стане сухим, як тільки відкриється). Іншою ознакою є стан, коли у рослини 6 або менше функціональних/живих листя.
 • Наполовину надріжте гілку з боку, протилежній стороні, на якій знаходиться гроно бананів.
 • Обережно нагните рослину і зріжте гроно.
 • Grow Banana Plants Step 14.jpg 14 Після збору врожаю, горизонтальним зрізом переріжте рослина наполовину. Подбайте про таких відростках. На цей раз ви можете продовжити видаляти зайві відростки від попереднього плодоносного рослини. Тепер можна викопати всі відростки за винятком «послідовника» і відростків «послідовника». Як прибрати зайві відростки описано раніше. Крім того, можна пересадити небажані відростки, якщо такі є, і знищити водні. Приблизно через місяць викопайте мертвий пень і поріжте його на шматки. Будьте обережні, щоб не пошкодити клубнелуковицу послідовника і його відростки.
 • Поради

  • Більшості бананів потрібно не менше 20 місяців без морозу, щоб дозріти.
  • Якщо хочете, щоб банани росли органічно, не додавайте хімічні добрива. Застосовуйте компост та/чи будь-яке органічне добриво.
  • Якщо новопосаженное рослина випадково пошкоджене (наприклад, в нього потрапили м'ячем) або слабо зростає, але сама рослина ще живе, то зріжте рослина наполовину. Банан відросте.
  • Уникайте надмірного поливу. Надмірний полив призведе до гниття і загибелі бульбоцибулини.
  • Будьте уважні при пересадці/видалення відростків материнської рослини. Якщо це буде зроблено неправильно, материнське рослина або відросток загине.
  • Щоб від'єднати відростки від материнського рослини, обережно відокремте відросток від іншої рослини, використовуючи лопату або залізний прут, щоб розірвати сплетення, яке з'єднує відросток з материнською рослиною. Це "сплетіння" знаходиться на відростках бульбоцибулини. Відростки можуть пережити це "поділ", але переконайтеся, що у них вже є власна коренева система. У деяких випадках материнське рослина посаджено глибоко і розділити відростки часто буває важко. Якщо це так, знайдіть інші.
  • Коли справа доходить до того, щоб прибрати відростки у карликових бананів, не дивуйтеся. Самий перший або другий аркуш зростаючого відростка повинен бути вузьким, а не широким.
  • Буде розумним зрізати головний квітка, як тільки банани почнуть проростати. Це призведе до більш здоровим і великим бананам, тому що поживні речовини, які були б використані для основного квітки, будуть використовуватися для самих фруктів.
  • "Вірус кущистості верхівки бананів" є одним з найбільш небезпечних захворювань рослин. Після зараження кожен відросток і всі рослини, які з'єднані (у тому числі материнське рослини і всі його «послідовники»), будуть заражені і почнуть чахнути. Вірус поширюється банановими шкідниками "бананової попелиць". Ці шкідники повільні і живуть в колоніях, і можуть передавати хвороба за кілька годин.

  Попередження

  • Одягайте стару одяг перед обрізанням будь-якій частині рослини банана, тому що сік залишає чорні плями, які дуже важко змити.
  • Уникайте посадки хворих рослин від зараженої материнської рослини.
  • Якщо у рослини розвивається вірус кущистості верхівки бананів, не діліться з друзями відростками. Купуйте рослини тільки у підприємств роздрібної торгівлі, де вас можуть запевнити, що рослина без ознак захворювання. Може бути не очевидно, що ви даєте рослина, яка вже має вірус, тому переконайтеся, що це не так.

  Джерела і посилання

  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?