Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як налаштувати бездротове мережеве з'єднання (Wi-Fi)

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: Установка роутера

 • Set up a Wireless Network (WiFi) Connection Step 1 preview.jpg 1 Придбайте бездротової роутер. Щоб визначити, який найкраще вам підійде, прийміть до уваги ряд факторів. Необхідно врахувати відстань, кількість перешкод, швидкість передачі і рівень безпеки бездротової мережі.
  • Один з найбільш важливих факторів при купівлі роутера - відстань між ним і бездротовими пристроями. Більш дорогі роутери оснащені декількома антенами, які забезпечують більш стабільне з'єднання на значній відстані.
  • Інший фактор, який слід врахувати, - це кількість перешкод. Якщо у вас в будинку є кілька пристроїв, що працюють в діапазоні 2.4 ГГц (мікрохвильові печі, радіотелефони), вони можуть створювати перешкоди Wi-Fi сигналу. Нові маршрутизатори можуть працювати на частоті 5 ГГц - вона менш завантажена і, відповідно, менш схильна перешкод. Її недолік лише в тому, що радіус дії сигналів на частоті 5 ГГц менше, ніж на частоті 2.4 ГГц.
  • Враховуйте швидкість передачі. У нових роутерах заявлена швидкість передачі даних до 450 Мбіт/с. Хоча це може бути корисно при переміщенні даних всередині мережі, це не збільшить швидкість вашого Інтернету, яку встановлює провайдер. На сьогоднішній день доступні роутери з трьома основними швидкостями: 802.11 g (54 Мбіт/с), 802.11 n (300 Мбіт/с) і 802.11 ac (450 Мбіт/с). Важливо зауважити, що ці швидкості досяжні тільки в порожній кімнаті, вільної від будь-яких радіочастотних перешкод. [1]
  • І, нарешті, переконайтеся, що роутер підтримує останню технологію шифрування для бездротових мереж - WPA2. Це стандарт для нових роутерів, але не варто забувати про це при покупці більш старих, б/у маршрутизаторів. Старі алгоритми шифрування менш безпечні - WEP ключ, наприклад, можна зламати за кілька хвилин.
 • Set up a Wireless Network (WiFi) Connection Step 2 preview.jpg 2 Підключіть роутер до модему. Після покупки роутера вам потрібно підключити його до модему. На задній панелі є порт роутера, позначений як WAN/WLAN/Internet. За допомогою стандартного кабелю Ethernet підключіть цей порт модему.
  • Переконайтеся, що роутер підключений до живлення і включений.
 • Set up a Wireless Network (WiFi) Connection Step 3 preview.jpg 3 Підключіть його до комп'ютера за допомогою кабелю Ethernet. Це не завжди необхідно, але може виявитися корисним, якщо ви хочете налаштувати бездротової роутер перед підключенням до нього будь-яких бездротових пристроїв. Підключення комп'ютера через фізичний кабель дозволить вам возитися з налаштуваннями бездротової мережі, не втрачаючи з'єднання з роутером.
  • Для максимально ефективної налаштування роутера підключіть його поруч з комп'ютером. По закінченні установки ви можете перемістити маршрутизатор на його постійне місце.
 • Метод 2 з 3: Настройка роутера

 • Set up a Wireless Network (WiFi) Connection Step 4 preview.jpg 1 Встановіть програмне забезпечення (ПО) маршрутизатора. Не для кожного роутера є своє програмне забезпечення, але якщо воно є, встановіть його на комп'ютер, до якого підключений роутер. Використання програмного забезпечення значно спрощує налаштування маршрутизатора порівняно з налаштуванням через веб-інтерфейс.
  • Використовуючи програмне забезпечення, вкажіть назву бездротової мережі і тип захисту. Для максимального захисту бездротової локальної мережі, виберіть WPA2. Придумайте і введіть пароль для Wi-Fi мережі.
  • Більшість для роутерів автоматично визначає тип підключення до Інтернету. Ця інформація потрібна вашого роутеру для надання доступу до мережі Інтернет всім вашим безпровідним пристроям.
 • Set up a Wireless Network (WiFi) Connection Step 5 preview.jpg 2 Відкрийте сторінку конфігурації маршрутизатора. Якщо програмне забезпечення для налаштування не передбачено для вашої моделі, зайдіть на сторінку конфігурації роутера через веб-браузер. Відкрийте веб-браузер, який ви використовуєте, і введіть IP-адресу роутера. Як правило, це 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Подивіться точну адресу у документації до вашого маршрутизатора або на його нижній панелі.
  • Для доступу на сторінку конфігурації введіть логін і пароль. Вони також зазначені у документації до роутера, яка йшла в комплекті. Звичайно за замовчуванням логін - admin, а пароль password чи admin. Можна пошукати стандартну зв'язку логін-пароль для вашого роутера на сайті PortFoward.com.
 • Set up a Wireless Network (WiFi) Connection Step 6 preview.jpg 3 Введіть свої дані для підключення до мережі Інтернет. Сюди відноситься IP-адреса і DNS від вашого інтернет-провайдера. Більшість роутерів заповнює ці поля автоматично. В іншому випадку, зв'яжіться з вашим інтернет-провайдером і дізнайтеся дані, які потрібно ввести.
 • Set up a Wireless Network (WiFi) Connection Step 7 preview.jpg 4 Налаштуйте бездротову мережу. У більшості роутерів розділ налаштування бездротової мережі знаходиться в основному меню. Там ви можете увімкнути або вимкнути бездротову мережу, змінити її назву і вибрати тип шифрування.
  • У полі SSID введіть назву мережі. Це назва буде відображатися на будь-якому пристрої, що виявила вашу мережу. Якщо ви живете в густонаселеному районі, не використовуйте в якості імені мережі свої персональні дані, так як будь-яка людина з пристроєм бездротового зв'язку впізнає їх.
  • Переконайтеся, що ви вибрали самий новий тип шифрування, доступний для вашого роутера. У більшості випадків, це WPA2. WPA2 використовує лише пароль. Ви можете вибрати будь-який, який вам подобається. Складні паролі складаються з прописних і рядкових букв, номерів і символів.
 • Set up a Wireless Network (WiFi) Connection Step 8 preview.jpg 5 Збережіть налаштування. Після виконання налаштувань на сторінці конфігурації роутера натисніть "Застосувати" або "Зберегти налаштування". Через кілька секунд ваші параметри вступлять в силу. У деяких випадках може знадобитися перезавантаження роутера.
 • Set up a Wireless Network (WiFi) Connection Step 9 preview.jpg 6 Розмістіть маршрутизатор. Для отримання кращого сигналу спробуйте розмістити роутер в центрі. Пам'ятайте, будь-які перешкоди - стіни або двері, що погіршують сигнал. Якщо ваш будинок складається з декількох поверхів, вам може знадобитися кілька роутерів для організації стабільної бездротової мережі.
  • Єдине, що може обмежити вас у виборі місця розташування для вашого маршрутизатора - це фізичне підключення до модему.
 • Метод 3 з 3: Підключення до роутера

 • Set up a Wireless Network (WiFi) Connection Step 10 preview.jpg 1 Підключіть мобільний пристрій до мережі. Як тільки роутер почав передавати бездротовий сигнал, ви можете перевірити підключення, просканувавши доступні бездротові мережі за допомогою іншого комп'ютера, смартфона або планшета.
  • Перевірте на наявність нових мереж. У Windows клацніть по значку мережі в системному треї у правому нижньому кутку екрану. Виберіть пункт "Підключення до мережі" і знайдіть у списку назву своєї мережі. На Mac натисніть на значок AirPort в рядку меню, який виглядає як 3 вигнуті лінії. Виберіть у списку доступних мереж назву вашої.
 • Set up a Wireless Network (WiFi) Connection Step 11 preview.jpg 2 Введіть пароль. Якщо ви вибрали метод шифрування WPA2, тоді для підключення вам потрібно ввести пароль. Якщо ви використовуєте особистий комп'ютер, можете відключити приховані символи, що спростить введення пароля.
 • Set up a Wireless Network (WiFi) Connection Step 12 preview.jpg 3 Перевірте підключення. Як тільки ви підключилися до мережі, почекайте трохи отримання IP-адреси. Відкрийте веб-браузер і перейти на сайт, на який ви зазвичай не заходьте (це гарантує, що ви не завантажуєте сайт з пам'яті).

 •  

  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?