Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як налаштувати баланс білого в цифровому фотоапараті

Рекламний блок

Кроки

 • 1 Розберіться в тому, що таке баланс білого і як він впливає на зображення. Різні типи освітлення здаються людському оку приблизно однаковими (хоча фотографи бачать різницю і завжди її помічають). Наш мозок нівелює відмінності автоматично, тому білий предмет виглядає білим в будь-якому освітленні. Однак об'єкт в тіні набуває легкий синій відтінок порівняно з тим же об'єктом на сонці, а лампи розжарювання роблять цей об'єкт помаранчевим.

  Людям, які знімають на плівку, слід використовувати кольорові фільтри для об'єктивів або заряджати спеціальну плівку. Цифрова камера може змінити інформацію про кольорі, що надходить від сенсорів, щоб згладити різницю в кольорах при різному освітленні. Настройка, яка дозволяє це робити, називається балансом білого. Ця настройка не тільки компенсують різницю в освітленні, але і допомагає зробити знімок більш теплим або холодним в залежності від уподобань фотографа.

  У більшості фотоапаратів є налаштування балансу білого. Як правило, в камерах передбачені всі або деякі з наступних режимів:
  • Auto white balance icon. Your camera will call this either A or AWB. Автоматичний баланс білого. Цей режим зазвичай позначається літерами "AWB" або "A". Фотоапарат проаналізує зображення і встановить баланс білого автоматично.
  • "Daylight" white balance icon. Денне світло. Ця установка призначена для зйомки в яскравому сонячному світлі.
  • "Cloud" white balance icon. Хмарно. Світло в хмарну погоду зазвичай трохи холодніше (синє), ніж у сонячну, тому цей параметр використовується для додання фотографії більш теплого відтінку.
  • "Shade" white balance icon. Тінь. Об'єкти в тіні завжди виглядають більш блакитними, ніж на сонці (і ще більш блакитними, ніж у хмарну погоду), тому ця настройка дозволяє зробити знімок дуже теплим. Цей режим можна використовувати, щоб змінити баланс білого в бік теплих відтінків навіть у сонячну погоду. (На двох знімках на початку цієї статті показана різниця між автоматичним режимом і режимом "Тінь".)
  • "Flash" white balance icon. Зі спалахом. Світло спалаху холодніше, ніж світло сонця, і ця настройка допоможе зробити знімок трохи тепліше в порівнянні з налаштуванням "Денне світло". Це ж стосується лише ситуацій, в яких спалах є єдиним джерелом світла. Якщо ви використовуєте одночасно природне і штучне освітлення, природне освітлення також потрібно буде коректувати. Можна надягати на спалах кольорові фільтри, щоб врівноважити два типи освітлення, і використовувати налаштування балансу білого як для природного освітлення.
  • Tungsten white balance icon. Лампа розжарювання. Світло від ламп розжарювання зазвичай більш помаранчевий, ніж природне світло, тому камера додасть зображенню синіх відтінків.
  • Fluorescent white balance icon. Флюоресцентна лампа. Таки лампи дають червоне світло в порівнянні з сонячним світлом (але не такий червоний, як лампи розжарювання), тому ця настройка також буде робити зображення більш холодним.
  • The icon for preset white balance. Nikon cameras use "PRE". Баланс білого з попередньою установкою. Спочатку потрібно зробити знімок об'єкта нейтрального кольору, потім фотоапарат видалить всі ділянки з таким же відтінком. Часто це єдиний спосіб добитися непоганих результатів при зйомці в світлі енергозберігаючих ламп. Як правило, ця настройка сприяє правильної передачі кольору в искусственом освітленні у порівнянні з іншими схожими параметрами.

   Порядок налаштування цього режиму залежить від конкретного фотоапарата, тому зверніться до керівництва користувача. Можна користуватися сірої картою або эксподиском (а можна зробити эксподиск самостійно з кавового фільтра).
  • "K" icon for manual white balance. Ручна настройка. Цей режим дозволить вибрати температуру, яку фотоапарату потрібно буде застосовувати до кожного кадру. В камерах Nikon ця настройка позначається буквою К. Як правило, температура вибирається обертанням основного диска управління.
  • У деяких компактних фотоапаратів налаштування балансу білого немає, оскільки вона вбудована в режими зйомки. Ви повинні будете розібратися, як працює такий фотоапарат, самі. Режим "Листя" зазвичай робить картинку більш зеленою, "Захід" та "Осіннє листя" - теплою.[1]
 • 2 Знайдіть елемент управління балансом білого у своєму фотоапараті. Краще всього почитати посібник користувача, але ми можемо зробити кілька підказок:
  • В цифрових дзеркальних камерах зазвичай є кнопка на верхній або задньої частини фотоапарата з відміткою "WB". Потрібно затискати цю кнопку і одночасно обертати колесо управління налаштуваннями, щоб вибрати бажаний баланс білого. У більш дешевих цифрових дзеркальних камерах таких налаштувань немає.
  • У компактних камерах ці налаштування зазвичай заховані глибоко в меню, тому що виробники не хочуть, щоб ви перемудрили з цим, але при бажанні до них можна дістатися. Натисніть кнопку меню і пошукайте баланс білого в режимах зйомки, а потім виберіть потрібне значення.
  • Якщо зміна налаштувань балансу білого ніяк не впливає на зображення або якщо ви не можете знайти ці налаштування, це може означати, що ви перебуваєте в автоматичному режимі або в передвстановленому режимі зйомки, які роблять використання цих налаштувань неможливим. Спробуйте перевести фотоапарат в напівавтоматичний режим, наприклад P.
 • 3 В умовах природного освітлення познімайте з автоматичним налаштуванням балансу білого і в режимах "Денне світло", "Хмарно" і "Тінь". На більшості знімків в автоматичному режимі тони будуть занадто холодними, і зображення вийде набагато більш вдалим при використанні інших налаштувань. Якість зображення буде залежати від фотоапарата; у деяких камерах (особливо в камерах телефонів) алгоритми передачі балансу білого в деяких умовах освітленості просто жахливі.
 • 4 Спробуйте знімати з налаштуваннями "Хмарно" і "Тінь" навіть на сонці - це зробить знімки тепліше. Як вже було сказано вище, ці режими компенсують надлишок синіх тонів, але їх можна використовувати і для того, щоб просто зробити фотографію більш теплою. У фотоапаратах є налаштування корекції кольору, а не автоматичний визначник художньої цінності кадру. Фотоапарат не знає, що кадр повинен бути теплим.
 • 5 Використовуйте налаштування балансу білого для того, щоб отримати приємні кольори. Ви помітите, що іноді при певному штучному освітленні автоматичний режим зможе передати кольору практично вірно, але вам більше сподобалася б більш холодна картинка. Можливо, ви захочете зробити зображення заходу трохи більш теплим. У деяких камерах можна навіть коригувати інтенсивність режиму, посилюючи або зменшуючи ефект колірної компенсації. У всіх цифрових дзеркальних камерах Nikon, не рахуючи самих дешевих, це можна зробити, затиснувши кнопку балансу білого і провернувши переднє колесо регулювання. У багатьох фотоапаратах цієї настройки немає.
 • Поради

  • Налаштування балансу білого буде змінювати зображення лише в тому випадку, якщо ви знімаєте в JPEG. Якщо ви фотографуєте в RAW, змінений режим лише підкаже вашій програмі для цифрової проявлення, яким повинен бути баланс білого. Баланс білого можна змінювати і при пост-обробки фотографій в JPEG, але суттєво змінити кольори можна лише у камері при зйомці або при роботі з файлами RAW.
  • Налаштування балансу білого можуть не впоратися з деякими джерелами світла. Наприклад, натрієві лампи, які використовуються у вуличних ліхтарях по всьому світу, видають світло дуже вузького спектру, який можна скорегувати лише повною заміною цього кольору. Подивіться на зелену і синю машину в помаранчевому світлі ліхтарів - обидві машини будуть мати практично однаковий колір.[2] Енергозберігаючі лампи служать ще одним прикладом цього явища, хоча з ними ефект не так яскраво виражений. У більшості (а може і у всіх) фотоапаратів немає налаштувань, які допомогли б скорегувати таке освітлення.[3]
  • Можна використовувати налаштування "Лампа розжарювання", щоб фотографія виглядала так, наче вона була зроблена вночі. Так ви не досветите зображення на 1-3 ступені. Це старий трюк з назвою "ніч замість дня", який часто використовується в Голлівуді.[4]

  Джерела і посилання

 • ^ Як налаштувати кольору в цифровому фотоапараті http://www.videojug.com/interview/adjusting-your-digital-cameras-color
 • ^ Льюїс Коллард, Огляд Kodak Ektar 100 http://lewiscollard.com/films/kodak-ektar-100/
 • ^ Кен Роквелл, Як налаштувати баланс білого http://www.kenrockwell.com/tech/whitebalance.htm
 • ^ Стаття на Вікіпедії: http://en.wikipedia.org/wiki/Day_for_night
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?