Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як виміряти температуру в собаки без градусника

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Вимірювання температури у собаки

 • Take a Dog's Temperature Without Using a Thermometer Step 1.jpg 1 Поторкайте вуха і лапи собаки. У собаки з температурою зазвичай дуже гарячі вуха і лапи. Ви можете виміряти її температуру, доторкнувшись до вух і лап вихованця чутливими частинами тіла – щокою або тильною стороною руки. Шкіра собаки тепліше, ніж ваша? У здорового пса температура тіла трохи вище, ніж у людини.
  • У вухах і лапах собаки багато кровоносних судин, і коли у неї підвищена температура, ці частини тіла стають гарячими з-за переміщення клітин імунної системи в ті частини, де є інфекція. Таким чином, підвищення циркуляції цих клітин у крові може проявлятися у вигляді тепла в кровоносних судинах.
  • Якщо праве і ліве вухо мають різну температуру, це відхилення від норми. Зазвичай, якщо одне вухо тепліше іншого, це ознака швидше місцевого запалення вуха, ніж загальної лихоманки.
 • Take a Dog's Temperature Without Using a Thermometer Step 2.jpg 2 Поторкайте ніс собаки. Якщо у неї є зеленуваті або жовтуваті виділення з носа, собака, ймовірно, має підвищену температуру, і у неї інфекція. ref>http://www.hillspet.com/dog-care/facts-dogs-dry-nose-mature-adult.html Це може означати, що організм вашої собаки бореться з респіраторною інфекцією, хоча це може бути, очевидно, лише в більш серйозних випадках. Певні хвороби, наприклад, собача чума і кашель псарень теж мають такі клінічні ознаки. Тому вкрай важливо негайно відвести свою собаку до ветеринара, якщо ви помітите у неї зеленуваті або жовтуваті виділення.
  • Зазвичай у собаки нестабільна температура і вологість в організмі. Те, що у неї ніс завжди холодний і вологий – це міф. Насправді ніс може бути сухим з кількох причин, наприклад, якщо собака лежить на сонці, коли вона поспала біля батареї, після фізичного навантаження, або коли у неї в організмі мало рідини. Який ніс зазвичай у вашого собаки? Вона робила що-небудь з вище перерахованих речей, з-за яких ніс може бути сухим і гарячим?
 • Take a Dog's Temperature Without Using a Thermometer Step 3.jpg 3 Поторкайте пахви і область паху у собаки. Коли у неї інфекція та підвищена температура, зазвичай ці місця опухлі і гарячі. Ви можете спробувати тильною стороною руки, гарячі чи лімфовузли в пахвах і області паху. Але ваші руки обов'язково повинні бути кімнатної температури, не холодні й не гарячі, щоб ви могли правильно відчути температуру.
  • У лімфовузлах містяться клітини імунної системи, які борються з бактеріями і вірусами. Вони фільтрують кров від інфекцій, і в разі їх потрапляння в організм лімфовузли служать в якості захисту. Вони наповнюються клітинами імунної системи, які виділяють різні речовини, що стимулюють мозок викликати підвищення температури. Ці області набухають і нагріваються, так як вони запалюються в результаті одночасного протікання різних захисних реакцій.
  • Так як на області пахв і паху у собак дуже мало вовни, можна легко перевірити, гарячі вони чи ні.
 • Take a Dog's Temperature Without Using a Thermometer Step 4.jpg 4 Огляньте десна собаки. Якщо у неї підвищена температура, десна можуть бути теплими і сухими. Ще один важливий ознака – це почервоніння ясен, особливо якщо вони цегляно-червоного кольору, так як це може бути ознака високої температури або навіть септицемії.
  • Якщо у собаки здорові ясна, вони повинні бути вологі, блискучі і майже такого ж кольору, як і наші десна. Підніміть губу собаки там, де у неї верхній ікло, і доторкніться кінчиком вказівного пальця до десни, щоб спробувати, наскільки вона гаряча і волога. Її колір, температура і вологість майже такі ж, як і у вас? Якщо ні, то у собаки може бути інфекція.
 • Take a Dog's Temperature Without Using a Thermometer Step 5.jpg 5 У собаки може бути знижена температура. Якщо у неї проблеми зі здоров'ям або вона переживає шок, у неї може бути знижена температура тіла. Крім того, у собаки можуть спостерігатися фізіологічні адаптації до такої температури, такі як тремтіння і мурашки. Собака з небезпечними показниками низької температури може бути дуже млявою і сильно ослабленою. В такому випадку негайно зверніться до ветеринара.
  • Однак, майте на увазі, що не завжди собака, яка тремтить, має знижену температуру; це може бути відповідною реакцією на стрес, страх або біль. Якщо ви не знаєте, чому ваша собака тремтить, зв'яжіться з ветеринаром як можна швидше.
 • Частина 2 з 3: Оцінка зовнішнього вигляду собаки

 • Take a Dog's Temperature Without Using a Thermometer Step 6.jpg 1 Пошукайте інші ознаки лихоманки. Крім температури тіла собаки можуть бути інші фізичні ознаки спека. Важливо бути уважним і помічати зміни в нормальному поведінці і фізіологічних процесах – від труднощі випорожнення до кашлю і чхання, так як ці ознаки можуть свідчити про наявність інфекції.[1] До можливих симптомів належать:[2]
  • Поганий апетит
  • Млявість, неповороткість і пасивність
  • Слабкість
  • Блювота
  • Розлад шлунка
  • Сон на протязі усього дня
  • Бажання усамітнитися від інших собак
 • Take a Dog's Temperature Without Using a Thermometer Step 7.jpg 2 Спостерігайте за зовнішнім виглядом і поведінкою собаки. Коли у неї дуже висока температура, ви можете відчувати тепло, що виходить від її тіла, перебуваючи на відстані 60 і більше сантиметрів і не торкаючись до неї. Ви також зможете побачити ряд інших помітних симптомів:
  • У собаки можуть бути тривалі періоди задишки, і щокою ви будете відчувати, що її гаряче дихання.
  • Собака може відчувати спрагу і пити більше, ніж зазвичай, так як при задишці вона втрачає рідину в організмі.
  • З-за лихоманки можуть боліти суглоби. Це проявляється тим, що собака уникає фізичної активності, їй важко вставати, вона скуто ходить або навіть кульгає.
  • Собака з лихоманкою буде замкнутою, тихою і млявою. Вона може бути незвично агресивною, коли до неї торкаються, так як їй буде незатишно, і вона буде дратівливою.
  • Собаці менше хочеться стежити за своїм виглядом, і її шерсть буде здаватися жирної і недоглянутою.
 • Take a Dog's Temperature Without Using a Thermometer Step 8.jpg 3 Гладьте собаку, грайтесь з нею і грайтеся. Якщо ви любите її тискати і гратися з нею, ймовірно, ви хапаєте свого улюбленця і граєтесь з ним, як тільки повертаєтеся додому зі школи або з роботи. Постарайтеся пригадати, яке тіло у собаки, коли вона здорова. Її тіло тепліше, ніж зазвичай? Її очі тьмяні? Її шерсть менш шовковиста? Більш того, вона хоче гратися? Вона така ж невгамовна, як завжди? Такі речі можна легше помітити, ніж температуру.
  • Після фізичних вправ навіть для здорових собак природно відчувати підвищення температури і млявість, так що спочатку дозвольте їй відпочити. Дайте своєму вихованцеві води, щоб він охолов, і лише потім перевіряйте його температуру і фізичний стан.
 • Take a Dog's Temperature Without Using a Thermometer Step 9.jpg 4 Якщо здається, що з собакою все нормально, знову перевірити її стан через годину. Якщо вона веде себе природно, має гаряче тіло, але здається, що вона добре себе почуває, дозвольте їй годину відпочити в прохолодному місці і потім знову перевірте її температуру, щоб побачити, нормалізувалися ознаки, які ви виявили. Так як жар – це природна захисна реакція організму, можливо, вам знадобиться її перечекати, якщо немає нічого серйозного.
  • Пам'ятайте, що якщо підвищується температура кінцівок собаки, і вона себе неприродно веде, це серйозніше, ніж підвищена температура у собаки, яка видається здоровою. Вам потрібно переживати не про спеку, а про інфекції.
 • Частина 3 з 3: Що являє собою жар у собак

 • Take a Dog's Temperature Without Using a Thermometer Step 10.jpg 1 Жар – нормальна захисна реакція організму. У більшості випадків жар не являє собою загрози. Це хороший показник того, що організм бореться з інфекцією або відновлюється. Однак, в деяких випадках жар може бути ознакою бактеріальної інфекції. Якщо у вашої собаки є які-небудь незвичні симптоми, негайно зв'яжіться з ветеринаром.
  • Коли є бактеріальні інфекції з грамнегативними бактеріями, вони виділяють з клітинних стінок токсини, які діють як сигнал для мозку викликати температуру. У таких випадках серйозна бактеріальна інфекція може призвести навіть до більш сильній гарячці з дуже високою температурою. [3] Така надзвичайно висока температура замість того, щоб допомогти організму тварини, що може призвести до пошкодження чутливих органів, таких як сім'яників і мозок.
   • Такий випадок може закінчитися конвульсіями, комою і навіть безпліддя. Таким чином, рання діагностика спека і миттєве лікування задля попередження таких небажаних ефектів мають величезне значення.
 • Take a Dog's Temperature Without Using a Thermometer Step 11.jpg 2 Нормальна ректальна температура 38. 4° - 39.4°C.[1] Якщо вона вище 39.4°C, вважається, що у собаки жар. На жаль, не існує точного способу виміряти температуру у собаки, ніж з допомогою надійного ректального градусника. Якщо у вас його немає, покладайтеся на свої спостереження і відчуття, щоб визначити, чи є у вашого пса лихоманка чи ні.
  • Якщо ви сумніваєтеся, зв'яжіться з ветеринаром, щоб отримати діагноз від професіонала. Крім того, що при наявності симптомів потрібно здійснювати лікування, слід серйозно ставиться до лихоманці, якщо вона тримається більше 24 годин. Ваш ветеринар може прописати жарознижуючий засіб, щоб практично миттєво знизити температуру.
 • Take a Dog's Temperature Without Using a Thermometer Step 12.jpg 3 Прийміть до уваги інші пов'язані з температурою недуги. Якщо гарячка вашої собаки пов'язана з іншим, часто більш серйозним станом, ви помітите зовсім інший набір симптомів. Це може бути більш серйозна респіраторна або шлунково-кишкова інфекція. Майте на увазі наступне:
  • Якщо у тварини респіраторна інфекція, воно може кашляти, чхати, у нього може бути нежить або сльозяться очі. Це часто може негативно впливати на активність собаки і її сон.
  • Якщо у собаки шлунково-кишкова інфекція чи запалення, у неї може бути відсутній апетит, тварина може страждати від блювоти або розлади шлунка. Якщо ви підозрюєте, що у собаки шлунково-кишкова інфекція, виходьте з нею на вулицю, коли вона хоче в туалет, щоб ви могли бачити її випорожнення і сечу. У неї розлад шлунка? В її сечі є кров?
  • Якщо ви помітили будь-які відхилення дихальної і травної систем, негайно проконсультуйтеся з ветеринаром. Є ймовірність того, що в організмі інфекція; жар – це тільки один з багатьох симптомів, на який варто звернути увагу.
 • Джерела і посилання

 • ^ 1,01,1 A Study of the Mechanism and Treatment of Experimental Heat Pyrexia. Daily, William, Harrison, Tinsley. American Journal of Medical Sciences. Jan48, Vol 215, Issue I, p42-55
 • ^ http://pets.webmd.com/dogs/high-fever-in-dogs
 • ^ General Veterinary Pathology (1984) by R. G. Thomson: Department of Veterinary Clinical Pathology Western College of Veterinary Medicine, University of Saskatchewan. W. B. Saunders Company 1984. p. 249
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?