Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як виміряти силу струму

Рекламний блок

Кроки

 • Measure Amperage Step 1.jpg 1 Визначте вимірювальний інтервал вашого цифрового мультиметра. Мультиметр - це невеликий ручний прилад, що дозволяє вимірювати напругу, опір і силу струму. Кожна модель розрахована на вимірювання сили струму, що лежить в певному діапазоні, і цей діапазон повинен відповідати тій електричній системі, яку ви збираєтеся перевірити. Наприклад, пропускання 200 А через мультиметр, розрахований максимум на 10 А, призведе до відмови запобіжника мультиметра. Максимальний вимірюваний струм вказано на самому мультиметре або в інструкції до нього.
 • Measure Amperage Step 2.jpg 2 Виберіть відповідний режим роботи мультиметра. Більшість мультиметрів може працювати в декількох режимах, які вимірюють різні величини. Щоб виміряти силу струму, ви повинні перейти в режим А (вимірювання струму) і AC (змінний струм) або DC (постійний струм), в залежності від перевіряється електроланцюга. Тип струму визначається джерелом живлення ланцюга. Наприклад, побутової джерело дає AC, а батарея - DC.
 • Measure Amperage Step 3.jpg 3 Встановіть на мультиметре інтервал вимірювань. Щоб гарантовано не спалити запобіжник мультиметра, встановіть верхню межу цього інтервалу значно вище очікуваного значення сили струму. Ви завжди зможете знизити максимум у разі, якщо мультиметр нічого не покаже при приєднанні до ланцюга.
 • Measure Amperage Step 4.jpg 4 Вставте роз'єми у відповідні гнізда. До вашого мультиметру додаються 2 кабелю, на одному кінці яких щуп, а на другому - роз'єм. Підключіть обидва кабелю до гнізда, призначені для вимірювання сили струму; якщо ці гнізда не відзначені ясно на самому мультиметре, встановити їх можна, заглянувши в інструкцію.
 • 5 Щоб виміряти струм, приєднайте мультиметр до ланцюга. Це надзвичайно небезпечно і може призвести до електричного удару при вимірюванні побутового AC струму або струму, створюваного іншими джерелами високої напруги або струму, а іноді і малопотужними джерелами. Перш ніж торкатися будь-яких проводів, особливо оголених, вимкніть всі перемикачі і перевірте щупом AC струму, щоб змінний струм у вашій ланцюга дорівнював нулю. Не працюйте в мокрій середовищі або навіть при високій атмосферної вологості, - волога може проводити струм. На руки надіньте гумові рукавички. Можуть знадобитися і додаткові запобіжні заходи. Справьтесь серйозної книзі по роботі з електрикою (але не в мережевому ресурсі) перед початком роботи. Майте на увазі, що електроізоляція дроту могла бути порушена при складанні ланцюга або в результаті тривалої експлуатації. Недостатня ізоляція може призвести до удару електрикою. Завжди майте когось поруч з мобільним телефоном, хто міг би в разі необхідності зателефонувати у службу порятунку. Ваш партнер також повинен вміти надавати першу медичну допомогу і серцево-легеневу реанімацію. Якщо вас вдарило струмом, напарник повинен відвести в сторону, користуючись яким-небудь непроводящая матеріалом (наприклад, сухий одягом, але можливо, знадобиться і що-небудь інше), інакше його також вдарить струмом при дотику до вас через шкіру, а можливо, і через одяг (або інший недостатньо ізолюючий матеріал). У будь-якому випадку справьтесь у книзі з електробезпеки, перш ніж приступати до вимірам, і з'ясуйте, з яким видом електричного сигналу вам доведеться мати справу. Прочитайте в книзі по електриці (але не в мережевому ресурсі) про небезпеки, які підстерігають, і як уникнути їх. Розріжте дріт ланцюга у обраному місці. Закріпіть обидва вільних кінці дроту і зачистіть їх. Надійно під'єднайте один з них до одного щупа мультиметра, інший - до другого, так, щоб вони не торкалися один одного. Перед вимірами переконайтеся, що кінці дроту щільно притиснуті до щупам приладу. Переконайтеся, що дріт, особливо її оголені кінці, не стосується вас. Увімкніть раніше вимкнені вами перемикачі ланцюга, і якщо на мультиметре немає свідчень, відрегулюйте його шкалу.

 • Measure Amperage Step 6.jpg 6 Вимкніть перемикач і, користуючись щупом, переконайтеся, що AC струм в ланцюзі відсутній - лише після цього від'єднайте мультиметр від ланцюга. При цьому дотримуйтесь заходів безпеки, описані в кроці 5, і справьтесь серйозної книзі по електриці (не в онлайн ресурсі) щодо техніки безпеки. Після зняття показань з мультиметра вам потрібно з'єднати ланцюг знову. Це буде набагато безпечніше, якщо ви купите і приєднайте новий дріт замість того, щоб скріплювати разом розрізані раніше кінці старої.
 • Поради

  • Перед роботою з мультиметром уважно і повністю прочитайте інструкцію до нього, звертаючи особливу увагу на заходи безпеки.
  • Використовуйте товсті гумові рукавички при роботі з електричними ланцюгами.

  Попередження

  • Електрика може завдати шкоди здоров'ю й навіть призвести до смерті.
  • Пам'ятайте, що оголена шкіра і навіть одяг та інші матеріали можуть проводити струм.
  • Не працюйте в мокрій середовищі або навіть при високій атмосферної вологості. Волога призводить до зменшення ізоляції і може зашкодити вам.
  • Майте поруч напарника з мобільним телефоном, який міг би подзвонити при необхідності в службу порятунку. Переконайтеся, що ваш телефон заряджений і підключений до мережі. Напарник повинен володіти методами надання першої допомоги і серцево-легеневої реанімації. Він не повинен стосуватися вас в той час, коли ви працюєте з ланцюгом.
  • Завжди прочитайте серйозну книгу по електриці (не мережевий ресурс), перш ніж приступати до роботи з джерелом напруги або струму будь-якої величини (особливо високою).
  • Перед роботою з ланцюгом надіньте товсті гумові рукавички.
  • Завжди повністю прочитайте інструкцію від виробника мультиметра, звертаючи особливу увагу на опис заходів безпеки.

  Що вам знадобиться

  • Цифровий мультиметр
  • Кусачки для дроту
  • Гумові рукавички
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?