Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як виміряти вміст солі

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: За допомогою ручного рефрактометра

 • Measure Salinity Step 1 Version 3.jpg 1 Використовуйте цей прилад для точного вимірювання вмісту солей в рідині. Рефрактометри вимірюють значення заломлення або спотворення світла при попаданні в рідину. Чим більше у воді розчинено солей або інших матеріалів, тим більше опору зустрічає світло і тим сильніше заломлюється.
  • Більш дешевим, але менш точним способом є використання гідрометрії.
  • Для вимірювання засоленості грунту використовуйте кондуктометр.
 • Measure Salinity Step 2 Version 3.jpg 2 Вибирайте рефрактометр, призначений для конкретної рідини. Різні рідини самі по собі по-різному заломлюють світло, тому для точного вимірювання додаткової солоності (або змісту інших твердих частин) використовуйте рефрактометр, призначений для вашої конкретної рідини. Якщо на упаковці не вказано якась конкретна рідина, то, ймовірно, рефрактометр призначений для виміру солоності води.
  • Примітка: Сольові рефрактометри використовуються для вимірювання кількості розчиненого у воді хлориду натрію. Рефрактометри морської води використовуються для вимірювання сольових сумішей, які зазвичай містяться в морській воді або в акваріумах з морською водою. Використання невідповідного приладу дасть похибку близько 5%, що може бути цілком прийнятно для не-лабораторних цілей.[1]
  • Рефрактометри також розраховані на компенсацію розширення конкретного матеріалу внаслідок температурних змін.[2]
 • Measure Salinity Step 3 Version 3.jpg 3 Відкрийте пластину з плоского кінця рефрактометра. Ручний рефрактометр має круглий відкритий кінець, через який потрібно дивитися, а також плоский кінець. Потримайте рефрактометр таким чином, щоб плоска поверхня знаходилася у верхній частині приладу, і знайдіть невелику пластину на кінці, яка повинна зсуватися в бік.
  • Примітка: Якщо ви ще не використовували даний рефрактометр, то спочатку його слід відкалібрувати для отримання більш точних значень. Процес калібрування описаний у кінці розділу, але спочатку краще прочитайте наступні кроки, щоб краще дізнатися принцип роботи приладу.
 • Measure Salinity Step 4 Version 3.jpg 4 Нанесіть кілька крапель рідини на відкриту призму. Візьміть необхідну рідину і за допомогою піпетки наберіть кілька крапель. Перенесіть її на напівпрозору призму, яка відкрилася під зрушеної пластиною. Додайте достатню кількість води, щоб поверхня призми була повністю покрита тонким шаром рідини.[3]
 • Measure Salinity Step 5.jpg 5 Обережно закрийте пластину. Знову накрийте призму, обережно зсунувши пластину на місце. Елементи рефрактометра дуже невеликі і крихкі, тому не прикладайте надмірних зусиль, навіть якщо вони трохи заїдають. Замість цього посувайте пластину пальцем вперед-назад, поки вона знову не стане рухатися плавно.
 • Measure Salinity Step 6.jpg 6 Подивіться в прилад, щоб побачити значення солоності. Подивіться в круглий кінець приладу. Ви повинні побачити одну шкалу з цифровими поділками або кілька шкал. Шкала солоності напевно позначена як 0/00, що означає "частин на тисячу", і коливається в межах від 0 в нижній частині шкали до не менше ніж 50 у верхній частині.[4] Подивіться значення солоності по лінії сходження білого і синього ділянок.
 • Measure Salinity Step 7.jpg 7 Протріть призму м'якою і вологою серветкою. Дізнавшись необхідні вимірювання, знову відкрийте пластину і видаліть з призми краплі води за допомогою злегка вологої серветки.[5] Якщо ви залишите воду на призмі або опустіть рефрактометр у воду, то вона може пошкодити прилад.
  • Якщо у вас немає підходящої серветки, щоб витерти крихітну призму, то спробуйте скористатися злегка вологою паперовою серветкою.
 • Measure Salinity Step 8.jpg 8 Періодично виконуйте калібрування рефрактометра. У проміжках між використанням виконуйте періодичну калібрування приладу чистою дистильованою водою, щоб завжди отримувати правильні результати. Додайте воду на призму таким же способом, як і будь-яку іншу рідину, після чого перевірте, щоб значення солоності було "0". Якщо прилад показав інше значення, то за допомогою маленької викрутки відрегулюйте калібрувальний гвинт, який зазвичай знаходиться під ковпачком у нижній або верхній частині пристрою, поки значення солоності не стане "0".[6][7]
  • Якісний новий рефрактометр вимагає калібрування не частіше одного разу на кілька тижнів або місяців. Недорогий і старий рефрактометр може вимагати калібрування перед кожним використанням.
  • Ваш рефрактометр може містити інструкції по калібруванню із зазначенням певної температури води. При відсутності такої рекомендації використовувати дистильовану воду кімнатної температури.
 • Метод 2 з 3: За допомогою гідрометрії

 • Measure Salinity Step 9.jpg 1 Цей недорогий прилад надасть достатньо точні вимірювання. Гідрометр вимірює питому щільність води або її щільність у порівнянні з чистою H2O. Так як практично всі типи солей щільніше води, гідрометр покаже вам вміст солі. Отримане значення буде досить точним для більшості завдань на зразок вимірювання вмісту солі в акваріумі, але багато моделей гідрометрів є неточними або такими, які запросто можна використовувати неправильно.[8]
  • Такий метод не підходить для твердих речовин. Для вимірювання вмісту солей у грунті скористайтеся методом провідності.
  • Для одержання більш точного результату використовуйте недорогий випарний метод або більш швидкий рефрактометр.
 • Measure Salinity Step 10.jpg 2 Варіанти гідрометрії. Гідрометрія, які також називають ареометрами, продаються в декількох основних варіантах як онлайн, так і в магазинах акваріумів. Плаваючі у воді скляні гідрометрія зазвичай є найбільш точними, але часто не мають шкали точних показань (далі десяткового значення).[9] Пластмасові гідрометрія з "поворотною ручкою" можуть бути дешевше і надійніше, але з часом вони стають менш точними.[10]
 • Measure Salinity Step 11.jpg 3 Вибирайте гідрометр з зазначеним температурним стандартом. Оскільки різні матеріали розширюються або звужуються з різною швидкістю по мірі нагрівання або охолодження, для розрахунку солоності важливо знати температуру, для якої відкалібрований ваш гідрометр.[11] Вибирайте гідрометр з зазначеної на приладі або упаковці температурою. Найпростіше підрахувати солоність за допомогою гідрометрів, відкаліброваних на 15?C або 25?C, так як це найпоширеніші стандарти виміру солоності води. Можна використовувати гідрометр з іншого калібруванням, якщо в комплекті з них є таблиця перетворення показань солоності.
 • Measure Salinity Step 12.jpg 4 Візьміть пробу води. Наберіть невелику кількість води, солоність якої ви плануєте вимірювати, в чисту прозору ємність. Вона повинна бути достатньо широкою, щоб в неї помістився гідрометр, а кількість води повинна бути достатньою для занурення більшої частини приладу. Обов'язково переконайтеся в чистоті ємності.
 • Measure Salinity Step 13.jpg 5 Виміряйте температуру проби води. З допомогою термометра виміряйте температуру води. Знаючи температуру води і температурний стандарт вашого гідрометрії можна розрахувати солоність.
  • Для отримання трохи більш точного значення можна нагріти або охолодити воду до стандартної температури гідрометрії. Слідкуйте за тим, щоб не перегріти воду, так як при кипінні або освіту пара значно змінюється питома щільність.
 • Measure Salinity Step 14.jpg 6 Очистіть гідрометр, якщо це необхідно. Потріть гідрометр, щоб видалити видимий бруд або інші тверді частинки на поверхні. Після використання в солоній воді промийте гідрометр чистою водою, так як сіль може накопичуватися на поверхні приладу.
 • Measure Salinity Step 15.jpg 7 Обережно опустіть гідрометр у воду. Скляні гідрометрія частково занурюються у воду, після чого самі спливають. Гідрометрія з поворотною ручкою не плавають і зазвичай мають в комплекті невелику рукоятку, яка дозволяє опустити прилад у воду і не намочити руки.
  • Не занурюйте скляні гідрометрія повністю, інакше можна отримати хибні свідчення.[12]
 • Measure Salinity Step 16.jpg 8 Обережно струсіть, щоб позбутися від бульбашок повітря. Якщо на поверхні гідрометрії збираються бульбашки повітря, то їх плавучість може вплинути на точність визначення густоти. Обережно струсіть гідрометр, щоб позбутися від них, після чого дайте воді заспокоїтися.
 • Measure Salinity Step 17.jpg 9 Вважайте показання гідрометрії з поворотною ручкою. Потримайте такий гідрометр горизонтально, без нахилів в яку-небудь сторону. Значення, на яке вказує поворотна ручка, є питомою щільністю води.
 • Measure Salinity Step 18.jpg 10 Вважайте показання скляного гідрометрії. Свідчення такого приладу зчитуються в місці дотику поверхні води з гидрометром. Якщо поверхня води має хвильовий характер, то ігноруйте хвилі і считывайте свідчення за рівнем плоскій поверхні води.
  • Такі хвилі називаються меніском і викликані поверхневим натягом, а не змістом солі.[13]
 • Measure Salinity Step 19.jpg 11 При необхідності, перетворіть вимірювання питомої щільності в солоність. У багатьох довідниках по догляду за акваріумами вказується питома щільність (зазвичай в межах від 0,998 до 1,031), тому немає потреби перетворювати цю величину в солоність (яка зазвичай повинна бути від 0 до 40 частин на тисячу). Але якщо в довіднику наводиться саме солоність, тоді вам необхідно виконати перетворення самостійно. Якщо в комплекті з вашим гидрометром немає спеціальної таблиці для цього, то спробуйте знайти таблицю або калькулятор для "перетворення питомої щільності в солоність" онлайн або у керівництві по догляду за акваріумом. Таблиця повинна відповідати температурному стандарту гідрометрії, в іншому випадку ви отримаєте невірний результат.
  • Цю таблицю можна використовувати для гідрометрії, откалиброванного по стандартній температурі 15?C. Зверніть увагу, що температура проби води також вказується в ?C.
  • Ця таблиця призначається для гідрометрів, відкаліброваних на 25?C. Температура проби води вказання ?C.
  • Такі таблиці і калькулятори різняться в залежності від рідини, але більша їх частина використовується для солоної води.
 • Метод 3 з 3: За допомогою кондуктометра

 • Measure Salinity Step 20.jpg 1 Цей прилад дозволяє вимірювати солоність ґрунту або води. Електричний кондуктометр це єдиний загальнодоступний прилад, який можна використовувати для вимірювання солоності ґрунту. Він також підійде для вимірювання солоності води, але якісний електричний кондуктометр може коштувати набагато дорожче, ніж рефрактометр або гідрометр.
  • Деякі любителі акваріумів воліють одночасно використовувати кондуктометр і один з вищеописаних приладів для перевірки збігу значень.
 • Measure Salinity Step 21.jpg 2 Вибір електричного кондуктометра. Такі проділи посилають електричний струм через матеріал і заміряють опір матеріалу проходженню струму. Чим більше солі міститься у воді або грунті, тим вище провідність. Щоб отримати правильні значення для звичайних видів води і грунту, вибирайте кондуктометр, здатний вимірювати не менше ніж до 19,99 мСм/см (19,99 дСм/м).[14]
 • Measure Salinity Step 22.jpg 3 Для вимірювання солоності ґрунту змішайте її з дистильованою водою. Змішайте одну частину ґрунту на п'ять частин дистильованої води і ретельно перемішайте. Перед продовженням дайте суміші постояти не менше двох хвилин.[15] Так як в дистильованій воді немає солей і електролітів, отримані вимірювання будуть відображати правильне кількість матеріалу в ґрунті.
  • В лабораторних умовах може знадобитися залишити суміш на півгодини або використовувати більш точний метод "ґрунтової пасти, насиченою водою", який займає близько двох годин.[16] Такі методи рідко використовуються за межами лабораторій, а вищевказаний спосіб також забезпечує достатньо точний результат.
 • Measure Salinity Step 23.jpg 4 Знявши ковпачок, опустіть кондуктометр на необхідну глибину. Зніміть захисний ковпачок, що прикриває тонкий кінець кондуктометра. Занурте цей край на глибину, зазначену на самому приладі або просто досить глибоко, щоб тонка частина пішла під воду (якщо глибина не вказана). Більшість кондуктометров є водостійкими тільки до певної точки, тому не занурюйте в воду весь прилад.
 • Measure Salinity Step 24.jpg 5 Обережно рухайте прилад вгору і вниз. Такий рух дозволяє позбутися від бульбашок повітря, які потрапили в щуп. Не потрібно його сильно трясти, щоб не виштовхнути воду з щупа.[17]
 • Measure Salinity Step 25.jpg 6 Внесіть поправку на температуру згідно інструкції до кондуктометру. Деякі кондуктометри автоматично роблять поправку на температуру рідини, яка може впливати на провідність. Почекайте 30 секунд, поки прилад внесе цю поправку, а якщо вода дуже холодна або гаряча, тоді доведеться почекати довше. На інших приладах є шкала, яку можна регулювати вручну для корекції температури.
  • Якщо у вашому кондуктометрі немає цих функцій, то він може комплектуватися таблицею для ручної корекції значення по температурі води.[18]
 • Measure Salinity Step 26.jpg 7 Вважайте показання на дисплеї. Дисплей зазвичай є цифровим і може відображати значення в мСм/см, дСм/м або мкСм/див. На щастя, всі три одиниці є однаковими за розміром, тому вам не доведеться виконувати перетворень.
  • Ці одиниці означають миллиСименс на сантиметр, дециСименс на метр або микроСименс на сантиметр. Старим позначенням одиниці Сіменс є Мо (величина, зворотна Ом), яка все ще використовується в деяких галузях промисловості.[19]
 • Measure Salinity Step 27.jpg 8 Визначте, чи підходить солоність грунту для ваших рослин. При використанні описаного способу показання кондуктометра 4 або вище може позначати небезпека. Сприйнятливі рослини начебто манго або бананового дерева можуть погано переносити навіть солоність на рівні 2, тоді як більш стійкі рослини начебто кокосової пальми витримують солоність близько 8-10.[20]
  • Примітка: Вивчаючи діапазони солоності для конкретних рослин важливо знати, яким методом керувалися укладачі документа при перевірці провідності. Якщо грунт розбавлялася на дві частини води або просто в достатній кількості води для утворення пасти, а не в зазначеній тут пропорції 1:5, то отримані значення можуть суттєво відрізнятись.
 • Measure Salinity Step 28.jpg 9 Періодично виконуйте калібрування кондуктометра. Між використаннями виконуйте калібрування за допомогою кондуктометра "калібрувального розчину для електропровідності", який купується для цих цілей. Якщо вимірювання не відповідає відомої провідності такого розчину, тоді за допомогою маленької викрутки відрегулюйте калібрувальний гвинт до отримання правильного значення.[21]
  • Деякі калібрувальні розчини мають в комплекті "контрольний розчин для перевірки після калібрування. Якщо провідність контрольного розчину виявиться неточною, тоді ваш кондуктометр може бути несправний.
 • Що вам знадобиться

  • Рідина або грунт для вимірювання

  З допомогою гідрометрії:

  • Гідрометр
  • Термометр
  • Чиста ємність для проби води

  За допомогою рефрактометра:

  • Рефрактометр
  • Піпетка
  • Дистильована вода (для калібрування)

  З допомогою кондуктометра:

  • Кондуктометр
  • Дистильована вода (для вимірювання солоності ґрунту)
  • Термометр

  Поради

  • При відборі проб води в природному середовищі візьміть репрезентативну пробу. Для проточної води візьміть пробу з рухомого ділянки далеко від місця злиття потоків. Для стоячої води візьміть пробу близько донній частині, якщо це можливо.[22]

  Попередження

  • Рефрактометр є високоточним приладом, який слід використовувати з обережністю. При недбалому поводженні можна пошкодити призму, внаслідок чого свідчення стануть неточними або спотворені.

  Джерела і посилання

 • ^ http://reefkeeping.com/issues/2006-12/rhf/
 • ^ http://reefkeeping.com/issues/2006-12/rhf/
 • ^ http://coastalroots.lsu.edu/Documents/Nursery Information/Seed Preparation & Nursery Production/Reading a Salinity Refractometer.pdf
 • ^ http://www.drsfostersmith.com/pic/article.cfm?aid=769
 • ^ http://reefkeeping.com/issues/2006-12/rhf/
 • ^ http://coastalroots.lsu.edu/Documents/Nursery Information/Seed Preparation & Nursery Production/Reading a Salinity Refractometer.pdf
 • ^ http://www.drsfostersmith.com/pic/article.cfm?aid=769
 • ^ http://www.advancedaquarist.com/2002/1/chemistry
 • ^ http://www.fishforums.net/index.php?/topic/126880-swing-arm-hydrometer-vs-refractometer-vs-floating-hydrometer/
 • ^ http://www.tfhmagazine.com/details/articles/salinity-measurements-for-marine-aquariums-full-article.htm
 • ^ http://www.advancedaquarist.com/2002/1/chemistry
 • ^ http://www.advancedaquarist.com/2002/1/chemistry
 • ^ http://en.wikipedia.org/wiki/Surface_tension
 • ^ http://www.fao.org/ag/tsunami/docs/saltwater-guide.pdf
 • ^ http://www.fao.org/ag/tsunami/docs/saltwater-guide.pdf
 • ^ http://www2.gcsaa.org/gcm/2003/sept03/PDFs/09Clarify.pdf
 • ^ http://www.depi.vic.gov.au/agriculture-and-food/farm-management/soil-and-water/salinity/measuring-the-salinity-of-water
 • ^ http://www.depi.vic.gov.au/agriculture-and-food/farm-management/soil-and-water/salinity/measuring-the-salinity-of-water
 • ^ http://en.wikipedia.org/wiki/Siemens_(unit)
 • ^ http://www.fao.org/ag/tsunami/docs/saltwater-guide.pdf
 • ^ http://www.depi.vic.gov.au/agriculture-and-food/farm-management/soil-and-water/salinity/measuring-the-salinity-of-water
 • ^ http://www.depi.vic.gov.au/agriculture-and-food/farm-management/soil-and-water/salinity/measuring-the-salinity-of-water
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?