Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як усунути плями підпалин від праски

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: Попередня підготовка і прання

 • Remove Scorch Marks Step 01.jpg 1 Дійте швидко. Як і багато звичайні види плям на одязі, плями від праски простіше усунути відразу ж після їх появи. У цій статті подано кілька різних способів видалення підпалин залишених на одязі. Незалежно від того, будете ви використовувати спосіб з цього розділу або який-небудь інший, вам слід негайно прибрати подпаленную тканину від заподіює шкоду джерела тепла і почати чистку, як тільки ви помітите подпалину.
  • Не відкладайте прийняття заходів щодо усунення плям до закінчення прасування— час, який ви використовуєте для початку виправлення наслідків, може значно вплинути на успішність результату, що, у свою чергу, може призвести до повного усунення підпалини, замість довгого роздратування, що доставляється темними плямами на вашому одязі.
 • Remove Scorch Marks Step 02.jpg 2 Промийте уражену ділянку теплою водою. Почати попередню підготовку речі або тканини слід з швидкого полоскання. Полоскання необхідно для досягнення двох цілей. По-перше, полоскання допомагає підготувати тканину для вбирання миючого засобу, яке буде застосовано наступним етапом. По-друге, воно дозволяє промити невизначену область обпаленого матеріалу, що дасть вам можливість оцінити серйозність ушкодження.
 • Remove Scorch Marks Step 03.jpg 3 Нанесіть миючий засіб на пляму. Пальцями акуратно втирайте пральний порошок в пляму залишене праскою.[1] Залиште річ у такому стані на деякий час, це дозволить миючого засобу проникнути в пляму і посилить його дію перед тим, як ви виперете всю річ. На даному етапі не слід використовувати відбілювачі або інші спеціалізовані засоби— у вас ще буде можливість ними скористатися.
  • Рідкий миючий засіб є найбільш відповідним для цих цілей, так як воно може просочитися між тісно переплетеними волокнами тканини й усунути сліди опіку на мікроскопічному рівні. Тим не менш, для даної задачі (як і для інших пов'язаних з пятновыведением) ви можете використовувати порошковий засіб, попередньо змішавши його з невеликою кількістю води і утворивши м'яку пасту.[2]
 • Remove Scorch Marks Step 04.jpg 4 У деяких випадках застосовується замочування у воді з відбілювачем. Якщо тканина даної речі, складається з матеріалів, до яких відбілювач безпечно застосуємо, ви можете здійснити більш глибоку підготовку виведення плям. Залиште річ на 15 хвилин у розчині з відбілювачем. Використовуйте один-два ковпачка відбілювача на кожні 5 літрів води. Для забезпечення рівномірного всмоктування чинного кошти, час від часу слід помішувати розчин.
  • Якщо ви не впевнені, чи підходить тканина вироби для обробки відбілювачем, перевірте ярлик з інструкцією по догляду. Як правило, шерсть, шовк, мохер і тканини з нестійким фарбуванням не підлягають обробці із застосуванням відбілювачів.[3]
 • Remove Scorch Marks Step 05.jpg 5 Прання. Після завершення попередньої обробки тканини помістіть виріб в пральну машину і запустіть відповідний режим. Іншими словами, застосуйте режим прання відповідний вказівками на етикетці. Також можете додати інші потребують пранні речі, якщо встановлений режим і використовуються миючі засоби їм підходять.
  • Як було згадано вище, під час основного прання ви можете використовувати безпечні для тканини відбілювачі або інші засоби.
 • Remove Scorch Marks Step 06.jpg 6 Вивісите на просушку під прямі сонячні промені. Дістаньте річ з пральної машини і перевірте стан підпаленою області — швидше за все, пляма стане менш помітним. Для досягнення ідеального результату вам може знадобитися повторити прання кілька разів. Для сушіння тканини краще використовувати прямі сонячні промені, при наявності сприятливих погодних умов. Сонячні промені добре освітлюють всі типи темних і непривабливих плям на тканині, включаючи плями від праски.[4]
  • Не залишайте річ на сонці більше одного дня. При тривалому впливі сонячні промені можуть не тільки призвести до вигоряння кольорів, але і поступово послабити тканина, зробивши її більш сприйнятливою до пошкоджень.
 • Remove Scorch Marks Step 07.jpg 7 Оцініть наскільки незворотне ушкодження. На жаль, сліди від підпалин, особливо серйозних, можуть залишитися навіть після повторної обробки. В такому випадку вам варто спробувати закрити пляма вирізати пошкоджену область і наклавши латку, або ж і зовсім перестати користуватися і викинути річ. Як варіант, можна знайти інше застосування даного виробу і використовувати його в інших цілях.
 • Метод 2 з 3: Застосування перекису водню

 • Remove Scorch Marks Step 08.jpg 1 Прикладіть до плями тканину, просочену перекисом водню. Цей нетрадиційний прийом може спрацювати на диво добре, що робить його самим популярним серед інтернет-експертів по виведенню плям.[5] Для початку знайдіть шматок старої тканини і змочіть його перекисом водню. Помістіть оброблювану річ на робочу поверхню, не допускаючи утворення складок, і прикладіть змочену перекисом тканину до ушкодженого місця.
  • Перекис водню володіє м'яким відбілюючим ефектом чого є гарним рішенням при спробі усунути сліди залишені праскою. Перекис можна придбати за дуже доступною ціною в аптеках або продовольчих магазинах.
  • Якщо у вас опинився під рукою нашатирний спирт, ви можете ним скористатися. Слід збризнути пошкоджену область декількома краплями нашатирного спирту. Хоча нашатирний спирт і перекис водню можуть використовуватися разом (на відміну від нашатирного спирту і відбілювача), їх суміш вкрай небажано вживати всередину і допускати прямий контакт з особою. В запобіжні заходи після використання перекису і нашатирного спирту слід ретельно вимити руки.
 • Remove Scorch Marks Step 09.jpg 2 Накрийте оброблене місце сухою тканиною. Потім прикладіть суху тканину поверх просоченої перекисом. У підсумку ви повинні отримати тришарову стопку тканин. Нижній шар, що прилягає до поверхні столу - пропаленная річ, другий шар - тканина просочена перекисом водню, і третій, самий верхній шар - суха тканина.
 • Remove Scorch Marks Step 10.jpg 3 Пропрасуйте на середньому температурному режимі. Розігрійте праска щодо до гарячого стану (але не гарячого). Почніть акуратно пропрасовувати верхній шар матерії. Тепло поступово пошириться через шари складених тканин і досягне пошкодженого вироби. Висока температура активізує перекис водню, дозволяючи їй проникнути у волокна тканини і видалити пляма. Використовуючи цей метод наберіться терпіння— процес може зайняти деякий час.
 • Remove Scorch Marks Step 11.jpg 4 Додавайте діючу рідина по мірі висихання. Під час прасування слід час від часу перевіряти стан плями. При обробці легких і середніх плям вже після першого прасування ви повинні помітити рівномірне поліпшення. Якщо ж ви помічаєте, що середній шар висихає, приберіть його і змочіть перекисом. Аналогічно, якщо спочатку ви вибрали нашатирний спирт, і в процесі прасування помітили, що середній шар висох, - збризніть його декількома краплями нашатирного спирту. Перевіряючи і періодично змочуючи шар обраним діючою речовиною, ви досягнете максимально ефективного результату.
  • Також бажано міняти верхню тканину, якщо перекис або спирт просочується і праска контактує з вологою тканиною. Це необхідно для запобігання утворення нальоту та іржі на прасці.[6]
 • Метод 3 з 3: Використання підручних засобів

 • Remove Scorch Marks Step 12.jpg 1 Використовуйте свіжовичавлений лимонний сік. Якщо вищеперелічені методи не принесли потрібного результату, не впадайте у відчай — деякі інтернет-ресурси пропонують безліч альтернативних способів усунення підпалин. Хоч вони і не гарантують результат як вищевикладені підходи, вони не заподіють шкоди вашому одязі. Для початку видавіть достатню кількість соку на пошкоджене місце, сік повинен вбратися рівномірно по всій області плями. Помістіть виріб в контейнер з гарячою водою і залиште на 15-30 хвилин. Після чого можна просто вичавити і просушити на свіжому повітрі.
  • В цілях безпеки, не використовуйте цей прийом з матеріалами, такими як шовк, вовна, не призначеними для обробки відбілювачем. Хоч лимон, в порівнянні з відбілювачем, діє набагато м'якше, деякі джерела повідомляють, що сік може викликати незначні пошкодження таким тканин.[7]
 • Remove Scorch Marks Step 13.jpg 2 Полоскання зі столовим оцтом. Ще один прийом для видалення слідів від праски - змочіть губку в оцті і потріть подпаленное місце. Просочивши пляма оцтом, залиште виріб на 10-15 хвилин, потім прополощіть в холодній воді. Сушіть зазвичай.
  • Використовуйте виключно білий столовий оцет — ніколи не використовуйте червоний винний або яблучний оцет, як і інші види оцту, так як вони можуть залишити нові, складні плями.
 • Remove Scorch Marks Step 14.jpg 3 Замочування в крижаній воді. Деякі інтернет-ресурси рекомендують перед застосуванням будь-яких інших способів обробити свежепоставленные плями замочивши виріб в крижаній воді.[8] Підтримуйте низьку температуру води, поки в ній замочено пошкоджене виріб, додайте лід або ж помістіть весь контейнер в морозильну камеру. Для досягнення кращого результату залиште виріб в холодній воді мінімум на годину.
  • Якщо ви скористалися цим способом і замочили річ у холодній воді і помістили контейнер в морозильну камеру, не забудьте вчасно дістати — хоч заморозка зазвичай і не псує тканину, але все ж може сповільнити процес виведення плям.
 • Remove Scorch Marks Step 15.jpg 4 Для серйозних пропалин можна застосувати шліфувальний папір. Серйозні пошкодження і плями від праски можуть бути і зовсім непіддатливою будь-яким миючим засобам. У будь-якому випадку, можна спробувати зробити менш помітними або зовсім усунути плями застосувавши ніжне абразивний засіб (як шліфувальна або наждачний папір) і отшлифовав обпалений шар тканини. На жаль, це не дає стовідсоткової гарантії, і дуже старанно потерши можна отримати дірки в тканини. Тим не менше, порівнюючи з можливістю зовсім викинути річ, цей варіант може бути хорошою альтернативою, а ризик отримати дірки стає виправданим.
  • Не обов'язково використовувати саме наждачний папір — може спрацювати будь м'яке абразивний засіб (наприклад шліфувальний папір).
 • Поради

  • Завжди перевіряйте з якої тканини зроблена ваша одяг і змінюйте налаштування праски відповідно. Буде простіше відсортувати речі на стопки з однаковими характеристиками і не міняти постійно налаштування праски.
  • У даному методі сонце діє в якості відбілювача.

  Що вам знадобиться

  • Лимон
  • Сонячне світло
  • Злегка подпаленная бавовняна річ.

  Джерела і посилання

 • ^ http://remove-stain.com/get-iron-burn-marks-out-clothing
 • ^ http://www.cleaninginstitute.org/clean_living/stain_removal_chart.aspx#28
 • ^ http://www.clorox.com/dr-laundry/the-difference-between-color-safe-and-non-color-safe-bleach/
 • ^ http://www.keeperofthehome.org/2013/06/forget-the-bleach-how-to-use-the-sun-to-whiten-your-whites.html
 • ^ http://www.creativehomemaking.com/articles/123003c.shtml
 • ^ http://www.streetdirectory.com/travel_guide/31055/home_accessories/ways_to_remove_the_tough_scorch_stains.html
 • ^ http://www.diynetwork.com/decorating/cleaning-with-lemon-juice/index.html
 • ^ http://www.creativehomemaking.com/articles/123003c.shtml
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?