Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як приймати компліменти

Рекламний блок

Кроки

 • Take Compliments Step 01.jpg 1 З'ясуйте, в чому полягає неприйняття компліменту. Якщо вам ніяково отримувати компліменти, швидше за все, ви не вірите почутому і підсвідомо зупиняєте потік компліментів від конкретної людини. Недовіра до комплименту може виражатися різними способами: припущення, що ваші дії не стояли ні цента чи хтось міг виконати за вас цю роботу набагато краще; рішення, що людині, яка робить вам комплімент, що від вас потрібно; збентеження, рум'янець або відповідь комплімент; сарказм чи впевненість у тому, що чоловік не мав на увазі нічого хорошого. За недовірою до комплименту слід низька оцінка своєї особистості і того, хто зробив вам комплімент. Ви засуджуєте людини за те, що він був недостатньо щирий чи добрий по відношенню до вас. Якщо у вас є проблеми, які стосуються відповідей на компліменти, спробуйте поглянути на ситуацію з іншого боку.
  • Скромність: Якщо ви вважаєте, що недовіра до комплименту підкреслює вашу скромність, добре подумайте ще раз. Скромність – це чеснота, яка не має нічого спільного з крайністю. Як і будь-яка інша риса характеру, скромність повинна бути помірною. Скромність перетворюється в пастку, коли вона завдає шкоди вашому іміджу або змушує вас переглянути свої вміння й переваги. Якщо ви відчуваєте, що вам потрібно зрівнятися з людиною, яка завжди буде "краще" вас, настав час покінчити з порівняннями, знизити планку скромності і почати поважати свої переваги.
  • Недовіра: Якщо ви відкидаєте комплімент із-за невпевненості в мотивах людини, ви вступаєте агресивно або вороже. Ви робите поспішні висновки з приводу того, що ця людина – підлабузник, і він хоче втертися до вас в довіру для своїх цілей. Є ймовірність, що людина час від часу може говорити нешкідливу брехню, але більшість людей щиро робить компліменти. Висновки з приводу щирості людини на основі отриманого компліменту означають, що у вас легковажний підхід до життя.
  • Спроба відповідати комплименту: Якщо ви відчуваєте, що просто зобов'язані відповідати компліментом на комплімент, швидше за все, вам подобається догоджати людям. Ви намагаєтеся усунути будь-які натяки щодо компліментів на свою адресу і перекреслити його відповідним компліментом. Якщо ви говорите: "Я не заслуговую такого компліменту. Ця людина заслуговує його більше, ніж я! " і негайно відповідаєте держателю компліменту тим же, швидше за все, ви відкидаєте красу компліменту, заснованого на вашому поведінці і життєвих принципах.
 • Take Compliments Step 02.jpg 2 Постарайтеся приймати комплімент як метод впевненості у своїх силах. Самовпевнена людина знає собі ціну і цінує визнання. Він ніколи не стане заперечувати отриманий комплімент. Більше того, впевнений відповідь – це визнання того, що ви гідні компліменту і пригнічуєте будь-які негативні емоції, пов'язані з компліментом.
 • Take Compliments Step 03.jpg 3 Постарайтеся приймати суть компліменту. Коли ви приймаєте комплімент, ви демонструєте іншій людині, що ви довіряєте його судженню, мудрості і цілісності. Прийняття компліменту доведе людині, що ви цінуєте його слова. Більш того, зосередьтеся на процесі прийняття компліменту, а не на його суті. Подібні дії допоможуть вам визнати комплімент і висловити вдячність. Що більш важливо, оскільки комплімент – це форма вираження своєї думки, годі заперечувати його суть або ризикувати довірою іншої людини.
 • Take Compliments Step 04.jpg 4 Вирішите, яким способом ви бажаєте прийняти комплімент. Тепер вам зрозуміло, що відкинути або відмовитися від компліменту можна різними способами. Існує аналогічне кількість методів прийняття компліменту. Все залежить від ситуації і вашого сприйняття. Крім того, ви зможете вибрати конкретну відповідь на комплімент, приймаючи його за чисту монету, навіть якщо ви не згодні з думкою іншої людини. Якщо ви зможете зрозуміти суть компліменту і відобразити її в своїй відповіді, у вас будуть шанси на продовження розмови.
  • Приймаючи комплімент (навіть якщо ви не згодні з ним, скористайтесь простою формою відповіді і зосередьтеся на факт прийняття компліменту. Подякуйте людини за те, що він ощасливив вас своїм компліментом. Кілька прикладів:
   • "Велике спасибі" чи "дякую". Все це прості, незмінні слова подяки. Навіть якщо ви не чекали компліменту, ви легко зможете відповісти на нього з допомогою цих слів. Якщо це все, що потрібно сказати, обмежтеся вдячністю.
   • "Спасибі, я ціную це".
   • "Спасибі. Мені дуже приємно це чути".
   • "Спасибі. Ви підняли мені настрій".
   • "Спасибі. Це так багато для мене значить".
   • "Спасибі, ви такий добрий чоловік".
  • Якщо ви приймаєте комплімент таким чином, щоб показати, що ви цінуєте його суть, тримач компліменту зрозуміє, що він потрапив в ціль. Кілька прикладів:
   • "Спасибі. Я дуже радий, що ви це помітили. Я теж дуже пишаюся ці досягненням".
   • "Спасибі! Я настільки захопився цим проектом. Я радий, що ви це теж помітили".
   • "Спасибі. Мені це теж подобається. Ось чому я придбав цю річ, хоча мені довелося збирати на неї дуже довго".
   • "Спасибі. Мені подобається моя справа. Мені приємно, що вам подобається".
   • "Спасибі. У нас це сімейне".
   • "Спасибі! Я дійсно намагався". Це прекрасний відповідь у тому разі, якщо хтось похвалив ваші старання. Визнання ваших старань немає нічого поганого, якщо, звичайно, результат справи – це не просто щаслива випадковість.
  • Краще всього використовувати компліменти для продовження розмови. Скажіть так: "Спасибі! Я купив його в New Look – в цьому магазині продаються класні речі". Таким чином, ви приймаєте комплімент і переходьте до наступної теми для розмови.
 • Take Compliments Step 05.jpg 5 Посміхайтеся. Приймаючи комплімент, посміхніться, і ваша посмішка скаже більше, ніж будь-які слова. Швидше за все, ви заслужили похвалу, тому насолоджуйтеся місцем під сонцем. Зверніть увагу на свою поведінку під час компліменту. Якщо ви нерішуче промямлили "Неважливо" або "Ммм...", не чекайте компліментів в найближчому майбутньому. Виразне "спасибі" набагато краще, ніж похмуре "Ну...".
 • Take Compliments Step 06.jpg 6 Якщо ви підозрюєте, що комплімент не має нічого спільного з щирістю, або похвала збиває вас з пантелику, швидше за все, вам доведеться дізнатися про справжні наміри людини. У вас є вибір, чи робити це чи ні. Цей підхід не рекомендується використовувати, оскільки вам доведеться зрозуміти, чому той чи інший комплімент вплинув на вашу самооцінку, і вам не доведеться втекти людини в зворотному. Пам'ятайте про те, що вам не пощастить, якщо ви неправильно розтлумачите комплімент чи помітите обман там, де його немає. Ви ризикуєте образити людину. Якщо ви відчуваєте, що вам дійсно потрібно обдумати комплімент, використовуйте наступний підхід:
  • "Мене вразило те, що ваш комплімент був нещирим. Чи були ви чесні/відкриті зі мною, коли стверджували, що вам подобається моя одяг/заняття/твір/творчість і т. д.? Мені було б набагато легше, якби ви сказали, що задоволені результатом, і не стали б ходити навколо? Я хоча б спробував щось змінити".
 • Take Compliments Step 07.jpg 7 Дайте відповідь на комплімент трохи згодом. Пам'ятайте про те, що людина зробила вам комплімент. Майте на увазі, що найкраще відповісти на комплімент через деякий час. Деяким подобаються невідкладні компліменти, але, як було сказано вище, вам потрібно діяти дуже обережно. Ви повинні показати, що ваші вчинки абсолютно щирі, і ви не хочете відзвітувати за допомогою відповідного компліменту. Якщо ви не впевнені у відповідному комплименте, не відповідайте на похвалу відразу ж. Не забудьте відповісти на отриманий комплімент в підходящий момент. Найкраще виробити звичку регулярно робити компліменти. Навчіться бачити хороше в людях і говорити про це прямо.
  • Скажіть що-небудь приємне по відношенню до людини, який сказав вам комплімент. Прекрасний спосіб відповісти на комплімент – похвалити посмішку людини або його особливу рису. Переконайтеся, що ви помітили старання людини. Всім нам подобається, коли наші зусилля виправдовуються.
  • Якщо вам в голову не приходить нічого приємного для відповідного компліменту, не кажіть ані слова. Краще промовчати, ніж вигадувати привід для відповідного компліменту.
 • Take Compliments Step 08.jpg 8 Кожному по заслугах. Поділіться компліментом з друзями, членами сім'ї та колегами. Якщо ви не змогли впоратися без підтримки рідних, скажіть їм про це. Це дуже важливо, особливо якщо держатель компліменту має відношення до вашого успіху.
 • Поради

  • Говоріть по суті. Не намагайтеся заповнити нестачу слів додатковими фразами, які не стосуються розмови.
  • Ніколи не заперечуйте комплімент. Якщо ви відчуваєте, що ваше досягнення не настільки цінне або комплімент не був щирим, не варто протестувати і відкидати похвалу у свою адресу. Якщо з якоїсь причини вам ніяково, зведіть відповідь до мінімуму. Будьте чемні: посміхніться, подякуйте і йдіть.
  • Не вимагайте ще більше. Люб'язно прийміть комплімент і переходьте до іншої теми. Гордість - це ознака незрілості і невпевненості в собі. Майте це на увазі, коли ви будете активно отримувати компліменти.
  • Не всі компліменти стосуються зовнішнього вигляду. Майте на увазі, що компліменти з приводу вашої особистості і характеру мають більше значення, ніж визнання зовнішньої краси.
  • Якщо ви побоюєтеся ніякового мовчання після отримання компліменту, продовжуйте розмову. Прийміть комплімент до відома. Якщо людині сподобався ваш светр, розкажіть, де ви його придбали. Якщо вам кажуть, що у вас гарна зачіска, розкажіть, де ви її зробили. Постарайтеся, щоб ваша відповідь не звучав як хвастощі або вимога ще більшої похвали.
  • Не переходьте на іншу тему, якщо ви ще не встигли зреагувати на комплімент. Якщо людина приділив час на те, щоб зробити вам комплімент, цей вчинок був абсолютно щирий з його боку, тому поставтеся до сказаного належним чином.
  • Пам'ятайте, що ви не єдина людина, яка отримує компліменти. Не соромтеся і не йдіть від похвали на свою адресу.
  • Практикуйте отримані поради перед дзеркалом. Уявіть, що вам сказали щось хороше, а потім скажіть: "О, спасибі вам. Це так багато для мене значить".
  • Не забувайте, що інші люди вже показували подібні результати. Еверест вже підкорений, але це не означає, що люди, які підкорили Еверест в даний час, не заслуговують на компліменти.

  Попередження

  • Не заперечуйте. Не можна вживати фразу: "Ні, все було жахливо!". Це грубо. Людина відчуває, що він потрапив в незручну ситуацію. Крім того, ви піддаєте сумніву почуття смаку або думка людини, якщо ви відповідаєте на комплімент негативно. Навіть якщо ви не погоджуєтеся з думкою людини, негативна думка додасть вам вид невоспітанного і грубого людини.
  • Не варто бути наскільки поступливим при отриманні компліменту, щоб згодом відмовлятися від нього!
  • Якщо вам роблять комплімент з приводу одягу або взуття, не відповідайте: "Ви говорите про це мотлох?". Це неввічливий відповідь. Майте на увазі, що людина дійсно має на увазі, що ваші речі виглядають відмінно.
  • Не варто висловлювати подяки, якщо у вашу сторону прозвучало звинувачення, а не комплімент. Приклад: "Ви досить інтелігентні для вашого народу (підлоги/класу/виховання)". Це не комплімент. Це пряма образа вашої особистості. Пам'ятайте про різницю між компліментом і образою. Вам доведеться самостійно вирішити, як впоратися з образою. Ваша реакція на образу безпосередньо залежить від обставин.
  • Відмовтеся від слів "Дякую! Мені ця річ дорого обійшлася. Повинно бути, вона непогана" або що-небудь в цьому роді. Подібні фрази роблять з вас егоїста і грубіяна. Ви просто говорите про ступінь свого багатства.
  • Постарайтеся не говорити так: "Спасибі, мені вони теж подобаються". Це зайве. Якщо ви носите те, що вам подобається, це одне. Якщо ви носите піжаму з кролячими вухами, яку вас змушує носити бабуся, це зовсім інше. Люди розуміють це краще за вас.
  • Компліменти можуть виявитися невідповідними. Якщо вам роблять комплімент з приводу зовнішності, смаків або ваших досягнень, простежте за ситуацією. Іноді люди кажуть надмірні компліменти або намагаються применшити значущість вашого досягнення. Ви зрозумієте наміри людини по тону його голосу.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?