Як приймати вибачення

Кроки

Частина 1 з 2: Як відбувається прощення

 • 1 Ви повинні бути впевнені, що людина не зробить ту ж саму помилку знову. Вам дійсно так дороги ці відносини? Якщо ви не впевнені в цьому, набагато краще спокійно, але твердо сказати про це, ніж слухати слова вибачення. Якщо ви продовжите спілкування як ні в чому не бувало, все закінчиться невдоволенням, що тільки погіршить ситуацію. Не соромтеся відкласти розмову, якщо вам потрібно час обміркувати те, що трапилося, наприклад, ось так:
   • «Я поки що не готовий про це говорити».
   • «Я все ще намагаюся осмислити, що сталося».Accept an Apology Step 1Bullet1.jpg
 • Accept an Apology Step 2 Version 2.jpg 2 Перш за все, ви повинні щиро пробачити того, хто вас образив. Якщо ви скажете «нічого страшного», а потім будете регулярно нагадувати людині про його помилку, це негативно позначиться на ваших відносинах, крім того це нечесно по відношенню до цієї людини. Крім того, майже напевно це призведе до нових конфліктів у майбутньому. Замість цього, уявіть собі, як могли б звучати слова вибачення. Задайте собі питання, чи зможете ви дивитися цій людині в очі, коли він буде просити пробачення. Якщо навіть думка про це злить або засмучує вас, можливо, ви поки що не готові вислухати людину.
  • Перш ніж остаточно пробачити і забути про те, що трапилося, подумайте, чи достатньо ви довіряєте цій людині і не вчинить він той самий вчинок знову.
 • Accept an Apology Step 3 Version 2.jpg 3 спокійно Слухайте, що вам говорить той, хто просить прощення. Дозвольте йому закінчити думку, перш ніж говорити про те, що думаєте ви. Уважно слухайте, що конкретно говорить людина: це допоможе вам зрозуміти, як він бачить ситуацію. Зверніть особливу увагу на те, чому він шкодує про те, що трапилося. Так ви краще зрозумієте характер цієї людини.
  • Зовсім не обов'язково ігнорувати людину, але якщо вам боляче, цілком допустимо спілкуватися стриманими короткими фразами до тих пір, поки він перед вами не вибачиться.
  • Не перебивайте під час того, коли людина просить вибачення, якщо, звичайно, він не сказав щось необдумане. Якщо людина щирий у своїх вибачення, він заслуговує того, щоб його вислухали.
  • Переконайтеся, що чоловік пояснив, за що він просить прощення. Вибачення за запізнення на вечерю, в той час як насправді він пробрався в будинок сусіда на побачення, демонструє, що людина не розуміє, що він зробив не так, і, ймовірно, ще раз зробить таку ж помилку. Якщо вибачення відповідає проступку, тоді ви можете його прийняти.
 • Accept an Apology Step 4 Version 2.jpg 4 Спробуєте вирішити, чи щиро вибачаються перед вами: здається, що вибачення йде від серця, або людина тільки робить вигляд. Дорослі, на диво, можуть вести себе як діти: якщо те, що вам каже людина, нагадує вам вибачення шкільного хулігана, який, як тільки вчитель відвернеться, продовжить кидати паперові кульки, навряд чи ви будете схильні пробачити такої людини. Здається вам, що він розуміє, чому його дії вас засмутили? Здається вам, що він зможе уникнути повторення помилок у майбутньому?
  • Ваша віра у щирість вибачень залежить від того, наскільки добре ви знаєте цю людину. Чим краще ви його знаєте, тим краще ви зможете зрозуміти, наскільки він щирий з вами.
 • Accept an Apology Step 5 Version 2.jpg 5 Розкажіть, що ви відчуваєте. Коли людина закінчила просити вибачення, прийміть його вибачення, а потім дайте зрозуміти, які емоції ви відчуваєте. Немає нічого страшного в тому, щоб висловити претензії жаль або навіть гнів, якщо тільки ви віддаєте собі звіт у власних емоціях. Намагайтеся бути якомога спокійніше, коли будете говорити про свої почуття. Не можна кидатися образами. Незалежно від того, наскільки ви роздратовані, пам'ятайте, що людина намагається все виправити щирими вибаченнями. Найгірше, коли вибачення знову викликає до життя всі негативні емоції від вчиненого проступку.
 • Accept an Apology Step 6.jpg 6 Скажіть людині, що ви пробачаєте. Це принесе полегшення вам обом. Ви зможете забути про ваше почуття образи і почати рану гоїти, а скривдила вас людина – позбуватися від почуття провини. Ви повинні вірити, що інцидент вичерпано і більше не повториться. Постарайтеся забути про цю подію і зосередитися на позитивній стороні ваших відносин.
  • Якщо помилка повториться, ви можете відмовитися приймати вибачення, а до тих пір намагайтеся не згадувати про проступок. Уникайте думок про те, що вас можуть образити знову, якщо, звичайно, людина не дає підстав так думати.
 • Accept an Apology Step 7.jpg 7 Пам'ятайте, що ви в праві не приймати вибачення. Якщо людина повторно здійснює помилку і ніщо не віщує того, що він виправиться, ви не зобов'язані приймати чергове вибачення. Не треба бути жорстоким, просто скажіть, що ви не зможете з чистим серцем прийняти це вибачення, так як ви не бачите щирого жалю про скоєне. Залиште людині можливість знову заслужити вашу довіру і отримати прощення. Поставте умови, які він повинен виконати, щоб заслужити прощення.
  • Наприклад, якщо хто-то повторно збрехав вам про пристрасть до азартних ігор, ви можете прийняти рішення не прощати цієї людини до тих пір, поки людина не представить доказ, що він видалив свій профіль з відповідних сайтів.
 • Частина 2 з 2: Відновлення ваших відносин

 • Accept an Apology Step 8.jpg 1 Зробіть переоцінку ваших відносин. Тепер, коли ви прийняли вибачення, задайте собі просте питання: «чи Готовий я відновити ці відносини в тому вигляді, в якому вони були до нанесення мені цієї образи?» Відносини можуть змінитися тільки якщо людина дійсно розкаюється у своєму вчинку. Відновний період після принесення вибачення допоможе повернути відносини в колишнє русло: з часом все налагодиться і стане так само, як було раніше.
  • У вас може виникнути бажання встановити нові правила або державного кордону у ваших взаєминах особливо, якщо обдурили вашу довіру. Якщо це були романтичні стосунки, після вибачення вони можуть змінитися тимчасово або назавжди.
  • Якщо вас образили дуже серйозно чи зрадили, ваші відносини вже ніколи не будуть колишніми. Треба прийняти це як даність: якщо ви знаєте, що хтось здатний зробити вам дуже боляче, ви не зможете думати про нього, як раніше. Примиріться з цим фактом і рухайтеся далі. Якщо ви все ще можете продовжувати стосунки з цією людиною, значить все, принаймні, краще, ніж в той момент, коли ви дізналися про зраду.
 • Accept an Apology Step 9.jpg 2 Вибачтеся за те, що ви зробили не так, але лише, якщо в цьому є сенс. Якщо ви не зробили нічого поганого, ви не повинні відчувати, що вам необхідно просити пробачення. Однак якщо ви зробили навіть незначну помилку, яка внесла свою лепту в розвиток ситуації, ви можете розрядити обстановку і просто і коротко сказати, що ви жалкуєте про те, що зробили. Не потрібно влаштовувати покаяння: основна частина провини лежить не на вас. Дотримуйтеся здорового глузду і не випробовуйте необхідності вибачатися, якщо не відчуваєте за собою ніякої провини.
 • Accept an Apology Step 10.jpg 3 Дайте собі час прийти в себе. Якщо перед вами щиро вибачились, а ви щиро пробачили цієї людини, ваші відносини тепер , принаймні, краще, ніж до вибачення. Це не означає, що ви негайно повернетеся до того, що було раніше, до нанесення образи. Спочатку ви можете відчувати незручність, коли ви разом. Якщо вам некомфортно з цією людиною, немає необхідності проводити з нею багато часу, оточіть себе іншими людьми. Згодом емоції вщухнуть, і ваші відносини повернуться на круги своя.
 • Accept an Apology Step 11.jpg 4 Коли будете готові, починайте виходити в світ разом. Якщо у вас романтичні стосунки, ви зможете повернутися до невимушеною веселою свиданьям. Якщо ви просто друзі, займіться чимось несерйозним, що доставляє вам задоволення: сходіть на вечірку, пограйте в боулінг, випийте разом пару коктейлів або просто побездельничайте, пограйте у відеоігри – словом, займіться тим, що ви робили раніше, до конфлікту. Не повертайтеся до обговорення конфлікту чи вибачень. Після правильного вибачення тема повинна бути закрита.
  • Присутність ваших спільних друзів здатна створити диво і розсіяти будь-напруга. Якщо у вас неспокійно на серці, спілкуєтеся з веселими і позитивними людьми!
 • Accept an Apology Step 12.jpg 5 Переконайтеся, що ситуація не повториться знову. Людина має відповідати за свої слова, які він вимовив, коли просив вибачення. Якщо проступок повториться, ви можете не прощати другий раз. Якщо ви друзі, скоротіть контакти. Якщо у вас любовні відносини, подумайте про те, щоб на час розлучитися до тих пір, поки ваш партнер не виправиться. Пам'ятайте: не дозволяйте іншим людям користуватися вашою добротою. Ваше прощення повинно залежати від бажання людини змінити свою поведінку.
  • Не бійтеся спокійно і ввічливо висловити своє небажання прощати вдруге. Висловлюйте свою думку як можна більш виразно: якщо людина не розуміє, яким чином він продемонстрував небажання змінити свою поведінку, тоді він зможе задуматися і почати вести себе більш раціонально.


 • Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?