Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як робити компліменти людям, які не приймають їх

Рекламний блок

Кроки

 • Give Compliments to People Who Won't Take Them Step 1.jpg 1 Уникайте в своїх компліментах використання порівняння або суб'єктивної оцінки. Безумовно, залишайтеся від порівняльних слів на кшталт "більше", "кращий", "краще" і т. д. Людям, яким складно приймати компліменти, як правило, заперечують ці твердження. Це тому, що вони недооцінюють себе або думають, що ви переоцінюєте їх. Вони можуть навіть подумати, що ви їх образили! (дивись Warnings) Вони можуть насправді бути праві, заперечуючи ваші компліменти – якщо вони відчувають, що дійсно грають на піаніно не так добре, як ви сказали, або вони знають когось більш красивого, кого ви не знаєте.
 • Give Compliments to People Who Won't Take Them Step 2.jpg 2 Робіть компліменти про те, як ця людина позитивно впливає на вас. Наприклад:
  • Я ніколи раніше не бачив таких блакитних очей.
  • Я відчував себе так спокійно і безтурботно, слухаючи твою гру на піаніно.
  • Твоя усмішка зробила мій день краще! !

  Деякі люди можуть відчути тепло й підтримку (з-за вашого компліменту), з-за ефекту, який вони на вас справили (насолода, радість тощо). Цій людині навіть не треба буде хвилюватися про те, чи добре він виступив. І він не зможе відмовитися від такого компліменту, не виглядаючи при цьому нерозумно (наприклад - "Ні, я не викликаю у вас захоплення!").Give Compliments to People Who Won't Take Them Step 3.jpg
 • Give Compliments to People Who Won't Take Them Step 4.jpg 3 Будьте конкретні. Конкретні компліменти запам'ятовуються найчастіше, так як вони показують, що ви були дуже уважні і помітили якусь незвичайну деталь. Оригінальні компліменти можуть слідувати за звичайними компліментами ( наприклад такі, як в попередньому кроці) в якості пояснення, або їх можна говорити окремо.
  • Ваші очі нагадали мені прекрасні глибини Карибського моря.
  • Мені сподобалося, як ви легко і м'яко зіграли ці мажорні акорди .
  • У вас така широка і світла посмішка, вона нагадала мені про(назвіть якусь привабливу кінозірку).
 • 4 Вмійте вчасно зупинитися. Якщо у відповідь на ваш комплімент вам дадуть відповідь щось таке "Що ж, у вас, напевно, немає смаку, тому що я грав/а дуже погано", відповідним відповіддю в такому випадку буде просте кивання головою і ввічлива усмішка. Якщо людина відмовляється від будь-якої похвали в його бік, він може просто хотіти щоб його похвалили ще раз, або почали переконувати в тому, що він неправий. У будь-якому випадку, якщо ваш комплімент відкинули, треба вміти правильно реагувати на це.

  • Якщо ваш комплімент зрозуміли неправильно, деякі люди можуть розцінити це як чіпляння до них або подумати, що ви як мінімум дивний. (Якщо таке часто трапляться з вами, прочитайте статтю «Як знайомитися з людьми і при цьому не виглядати дивним».) У будь-якому випадку, ваш комплімент можуть проігнорувати або навіть закотити очі або щось на зразок цього. Не треба набридати, намагаючись виправити ситуацію; просто продовжуйте рухатися.

 • Поради

  • Врахуйте, що в деяких культурах вважається загальноприйнятим не приймати компліменти, а прийняття компліменту розцінюється як образа. Наприклад в Китаї, якщо хтось скаже щось хороше про когось, то це буде розцінюватися як приниження, і навпаки, ввічливим відношенням вважається, якщо людина відмовиться від компліменту і відповість, що він або вона насправді не такі хороші. Не знаючи таких тонкощів, ви будете виглядати дивним або навіть грубим. Іноді, люди можуть відмовитися від компліменту просто тому, що так прийнято в їхній культурі.

  Спробуйте знайти що-то в людині, завдяки чому ви зможете зробити щирий комплімент. Не робіть нещирих компліментів. Якщо людину не можна ні за що похвалити, краще почекати, поки ця людина не зробить чогось путнього, і тоді похвалити його, ніж лестити йому без причини, що він може відчути.


  Ніколи не робіть комплімент з приводу деталей зовнішності, яка бентежить людини – навіть якщо ви говорите щиро, він, швидше за все, подумає, що ви говорите це з ввічливості, і образиться. Наприклад, якщо хтось думає, що він товстий, ніколи не робіть компліменти з приводу його ваги. Якщо хтось відчуває себе невпевнено з-за свого носа або очей – не треба робити комплімент з приводу краси і т. д.

  Попередження

  • Чутливі і невпевнені люди можуть легко образитися, якщо кажучи комплімент ви будете їх з кимось порівнювати, або з чимось або з їх попередніми досягненнями. Наприклад, говорячи людині, що його поточний вбрання набагато краще, ніж попередній, може змусити його відчувати себе ніяково з приводу попередньої одягу, який він носив, і засумніватися (якщо ви говорили їй комплімент про її одязі до цього) в щирості вашого компліменту. Точно також, говорячи людині про те, що його виступ було краще, ніж чиєсь інше, може наштовхнути його на думку про конкурентоспроможності, що викликає в нього почуття незахищеності. Дотримуйтесь стратегії як це діє на вас, і ви уникнете таких почуттів.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?