Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як позбавити дитину від комп'ютерної залежності

Рекламний блок

Кроки

 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 1 Version 2.jpg 1 Поговоріть з дитиною про надмірному використанні комп'ютера. Дізнайтеся, чи є якась особлива причина, по якій він проводить так багато часу за комп'ютером, адже іноді комп'ютер – це спосіб втекти від реальності. Якщо ваша дитина стикається з проблемами, які викликають у нього бажання «втекти», спробуйте вирішити їх.
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 2 Version 2.jpg 2 Переставте комп'ютер на більш відкрите місце, якщо ви досі цього не зробили – іноді для того, щоб скоротити час, проведений за комп'ютером, досить прибрати його зі спальні дитини. Крім того, так простіше контролювати використання комп'ютера.
  • Тим не менш, іноді спальня може бути тільки тимчасовим притулком» поки в інших кімнатах йде ремонт, так що це не завжди так.
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 3 Version 2.jpg 3 Установіть на комп'ютері пароль, щоб у вас був доступ до нього. Тоді для того, щоб користуватися комп'ютером, вашій дитині доведеться просити вас ввести логін. Однак не рекомендується чинити так, якщо у вас в будинку є діти старшого віку, яким необхідний комп'ютер для навчання або подібних цілей.
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 4 Version 2.jpg 4 З'ясуйте, наскільки глибока залежність вашої дитини, і до чого саме він пристрастився чи він проводить більшу частину часу, граючи в ігри, чатясь або просто переглядаючи веб-сторінки?
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 4Bullet1.jpg 5 * Якщо він проводить час в пошуках інформації і якщо це легально, безпечно і гідно, тоді це не повинно бути проблемою. Використовувати інтернет для навчання замість того, щоб чатитись/грати в ігри, - це чудово. Програмні сайти – це корисні сайти, вони допомагають придбати хороші навички, які можуть стати в нагоді в подальшому житті. Якщо ваша дитина пристрастився до пошуку інформації, то це безпечне і корисне для його навчання. Похваліть його за це. Якщо потрібно використовувати чати, використовуйте освітні, де основний упор робиться на вивчення певних навичок, а не на спілкування, так як вони менше стосуються особистості того, хто чатиться, і більше відповідають на питання «Де? Коли? Чому?» (принцип 5-ти W – Хто (Who), Що (What), Де (Where), Коли (When), Чому (Why)).
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 5 Version 2.jpg 6 Деякі діти проходять фазу, коли їм подобається проводити час в чатах, потім їм стає нецікаво, і вони йдуть далі, роблячи вибір на користь освітніх сайтів, наприклад, з комп'ютерного програмування, історії, кулінарії і т.д. В більшості випадків це не привід для занепокоєння.
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 6 Version 2.jpg 7 Встановіть щоденний ліміт часу, що ваша дитина може витратити на комп'ютер. У реальності, однак, тимчасові обмеження рідко працюють із-за стресів сучасного життя. Коли дитина стає старше, в більшості випадків він сам справляється з цим.
  • Для початку озвучте дитині його часовий ліміт і подивіться, чи здатний він дотримуватися його самостійно. У реальності це не спрацює.
  • Якщо він не зможе самостійно контролювати час, проведений за комп'ютером (що більш ймовірно, якщо залежність дійсно серйозна), використовуйте таймер. Коли таймер спрацьовує, ваша дитина повинна встати з-за комп'ютера. Тим не менш, деякі діти через якийсь час розуміють, що будь-яка діяльність може стати стомлюючої; і робота за комп'ютером не є винятком.
  • Встановіть ліміт часу і для себе теж, щоб бути хорошим зразком для наслідування. Якщо діти побачать, що ви прямуєте власними правилами, вони будуть більш схильні слідувати вашому прикладу.
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 7 Version 2.jpg 8 Будьте в курсі того, що ваша дитина робить за комп'ютером. Перевіряйте історію в браузері щоб знати, які сайти відвідує, або встановіть кейлоггер, щоб контролювати, які програми він використовує. См. нижче, чому не варто використовувати кейлоггер або програми для моніторингу.
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 8 Version 2.jpg 9 Використання кейлоггера в кращому випадку сумнівно, т.к. порушується конфіденційність інших осіб або осіб, що використовують комп'ютер, тому насправді не використовуйте його (т. к. технічно підковані користувачі можуть видалити і іноді видаляють ці програми). Крім того, це вважається порушенням конфіденційності. Щоб дізнатися більше, прочитайте «Питання для дев'яностих: Конфіденційність і її подальші питання, права на конфіденційність» Крейга Доннеллана.
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 9 Version 2.jpg 10 Купіть або скачайте програму, яка обмежує використання комп'ютера. Для батьків часто буває складним вводити часовий ліміт, тому що їх діти влаштовують скандал з-за цього. При необхідності купіть програму, яка буде контролювати дотримання ліміту або блокувати використання комп'ютера. Одночасно з деякими з цих програм батьки повинні вчинити певні дії і додати час замість того, щоб скасовувати або обмежувати. Але не варто чинити так з дітьми старшого віку. Зокрема, для дітей старше 20-ти це буде вкрай незручно. *Примітка: Windows 7 і більш нові комп'ютерні системи дозволяють встановлювати ліміти для того, щоб контролювати використання певного облікового запису.
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 10 Version 2.jpg 11 Існують також програми, які дають дитині можливість «заробити час» на сайтах, які схвалять батьки, наприклад, популярних соцмережах. Зазвичай дитина заробляє собі час, даючи правильні відповіді на освітні питання (математика), що відповідають її віку. Як тільки дитина використовує свій час повністю, сайт обмежує доступ до тих пір, поки він не вирішує заробити більше часу.
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 11.jpg 12 Займіть час, що ваша дитина зазвичай проводить за комп'ютером, чим-небудь іншим – пограйте з ним в настільні ігри, відведіть його в бібліотеку, зберіть разом його друзів і пограйте в яку-небудь спортивну гру і т.д. Залежність складно зламати, і зробити це в тисячу разів складніше, якщо вашій дитині нема чим себе зайняти. Тим не менш, деякі діти насправді самотні і у них немає навичок соціального спілкування. Тому для них використання комп'ютера замінює їм соціальний контакт.
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 12 Version 2.jpg 13 Встановіть дитині додаткові обов'язки по будинку або позбавите його певних привілеїв, якщо він продовжує зловживати комп'ютером. У теж час можна з упевненістю сказати, що надмірне використання комп'ютера може підійти до природного кінця, коли дитина вирішить, що воно навіває на нього тугу, як і будь-яка інша робота.
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 13 Version 2.jpg 14 Попередьте дитину, що якщо він не зможе контролювати час, проведений за комп'ютером, ви будете змушені прибрати комп'ютер повністю. Тим не менш, загрози не повинні використовуватися.
 • Stop Your Child's Computer Addiction Step 14 Version 2.jpg 15 Стримайте свою обіцянку і приберіть комп'ютер. Якщо у вашої дитини є свій власний комп'ютер, приберіть шнур живлення туди, де дитина не зможе взяти його без вашого відома. На жаль, багато дітей в будь-якому випадку примудряються обійти це і знаходять спосіб користуватися комп'ютером.
  • Якщо у вас більше одного комп'ютера, вам, можливо, доведеться стежити за ними, щоб переконатися, що дитина не користується ними потай від вас. Переглядайте історію роботи в браузері на предмет наявності там сайтів, які ви не відвідували (часто причиною цього можуть бути шкідливі програми, а не конкретний користувач; але це окрема тема, що стосується злому ПК). Ви також можете встановити кейлоггер, який буде фіксувати будь-яку активність за комп'ютером. Тим не менш, кейлогери не повинні використовуватися, хоча б з-за дотримання конфіденційності і з міркувань безпеки.

 • Поради

  • Майте на увазі, що він, можливо, робив це не для того, щоб щось приховати – кейлогери можуть призвести до того, що комп'ютер почне працювати повільно, і він, можливо, просто хотів зберегти вільної віртуальну пам'ять під час гри.
  • Врахуйте, що інтернет-історію можна видалити. Самий очевидний спосіб – повністю очистити історію. Хоча це може бути зроблено і для того, щоб зберегти місце на диску, а не для того, щоб щось приховати. Тому не припускайте найгірше. Деякі утиліти видалення роблять неможливим відновлення файлу, відомого як index.dat на Internet Explorer.

  Попередження

  • Дитина може злитися, якщо ви зробите кроки для того, щоб зламати його залежність – будьте готові зіткнутися з істерикою.
  • Не дозволяйте дитині замінити комп'ютер телевізором або відеоіграми – такий вид розваг також може викликати залежність. Хоча пристрасть до телевізору можна визнати «доброякісним».

  Примітки

  • Запам'ятайте, що в інтернеті можна знайти багато безпечних речей.
  • Коли людина новачок в користуванні Інтернетом, він неминуче буде робити помилки. Це життєвий досвід. Якщо ваша дитина робить помилки онлайн, нехай буде так. Іноді у дітей немає навичок спілкування в чатах, і вони втрачають до них інтерес. Дозвольте їм робити їх власні помилки.
  • Якщо ваша дитина хоче зустрітися з громадським діячем (наприклад, з місцевою знаменитістю, телеведучим, поп-зіркою, радіо-ведучим і т. д.) оффлайн, це здебільшого безпечно, так як таку людину легко перевірити.

  Крім того, у них є піддаються перевірці електронні адреси – наприклад, ivan@ivanivanov.com замість неподдающегося відстеження адреси mynamehere@hotmail.com.

  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?