Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як позбутися від шпигунського ПЗ без платного антивіруса

Рекламний блок

Кроки

 • Get Rid of Spyware Without Commercial Anti Virus Software Step 1.jpg 1 Перевірте, уповільнюють роботу комп'ютера ваші власні програми, або шкідливі програми. Запустіть Диспетчер Завдань [CTRL ALT DEL] і перегляньте список запущених процесів. Знайдіть процеси, які споживають занадто багато оперативної пам'яті. Якщо процес має незвичайне ім'я, можливо, це шпигунське ПЗ. Однак, поки що не намагайтеся відключити процес за допомогою Диспетчера Завдань.
 • Get Rid of Spyware Without Commercial Anti Virus Software Step 2.jpg 2 Відкрийте сторінку пошукового сервісу, наприклад, google.com, та введіть у рядок запиту назва підозрілого процесу. Ідентифікувати шкідливий процес вам допоможуть сайти на зразок processlibrary.com, filecheck.ru/ або neuber.com. [Примітка: деякі віруси маскуються під процеси Windows, тому варто ознайомитися з описом кожного процесу, що відображається в Диспетчері Завдань, щоб з'ясувати, який з них може бути шкідливим]
 • Get Rid of Spyware Without Commercial Anti Virus Software Step 3.jpg 3 Коли вам вдалося виявити шкідливий процес, відкрийте папку Мій Комп'ютер, перейдіть в директорію З:/ введіть назву процесу в рядок пошуку. Видаліть шкідливий виконуваний файл і всі фали, асоційовані з ним. Якщо при спробі видалити їх з'являється повідомлення про те, що файл використовується процесом, зупиніть його процес в Диспетчері Завдань і повторіть спробу.
 • Get Rid of Spyware Without Commercial Anti Virus Software Step 4.jpg 4 Якщо виконуваний файл маскується під системний процес, знайдіть місце його розташування, як описано в попередньому кроці. Якщо з'являться в результатах пошуку дублікати файлів, видалення ТІЛЬКИ підозрілі файли, які розташовуються "не на своєму місці", тобто не в папці C:\WINDOWS\System32. Виявивши шкідливі файли, видаліть їх і всі пов'язані з ними файли як в попередньому кроці.
 • Get Rid of Spyware Without Commercial Anti Virus Software Step 5.jpg 5 Найчастіше, рекламне ПЗ встановлюється разом з деякими безкоштовними програмами. Більшість з них при встановленні пропонують користувачеві самостійно зробити вибір, чи погоджуватися на встановлення додаткового ПЗ, але деякі програми встановлюють його без відома користувача. Щоб не обтяжувати вашу систему рекламним або шпигунським ПО, не встановлюйте таких програм. А видаляючи шпигунське ПЗ, видаліть і ці програми.
 • Get Rid of Spyware Without Commercial Anti Virus Software Step 6.jpg 6 Для боротьби з іншим шпигунських і шкідливих програм ви можете завантажити такі безкоштовні і прості в обігу утиліти, як Spybot-S&D або AdAware. AdAware простіше в обігу і рекомендується для недосвідчених користувачів. ПРИМІТКА: Кожна з цих програм виявляє ті процеси, які може пропустити інша, тому встановіть їх обидві.
 • Get Rid of Spyware Without Commercial Anti Virus Software Step 7.jpg 7 Існують також безкоштовні антивірусні програми, наприклад: Comodo Internet Security, AVG free edition, Avast Free Antivirus, які допоможуть виявити всі або більшість вірусів і троянів у вашій системі і забезпечать захист як платні продукти Norton або McAfee.
 • Get Rid of Spyware Without Commercial Anti Virus Software Step 8.jpg 8 Використовуйте браузер, який блокує більшість рекламного ПО, такий, як Mozilla Firefox.
 • Get Rid of Spyware Without Commercial Anti Virus Software Step 9.jpg 9 Захисник Windows компанії Microsoft, за замовчуванням вбудований в Windows, також сканує систему в реальному часі, має велику бібліотеку визначень вірусів і непогано справляється з виявленням шкідливого ПО.
 • Get Rid of Spyware Without Commercial Anti Virus Software Step 10.jpg 10 Ресурс Download.com має розділ безкоштовного антивірусного програмного забезпечення. Установка однією з запропонованих програм допоможе підтримувати безпеку системи.
 • Поради

  • Зазвичай рекламне ПЗ видає настирливу рекламу на екрані комп'ютера користувача. Як правило, рекламне ПЗ встановлюється разом з безкоштовними додатками, і беручи угода додатка користувач підтверджує свою згоду на встановлення рекламного ПО. Існує і шкідливе ПЗ, яке встановлюється на комп'ютер користувача без його відома і згоди і показує рекламні повідомлення в процесі роботи.
  • Не кожна антивірусна програма має функції захисту від рекламного і шпигунського ПЗ.
  • Якщо ви серйозно вважаєте рекламного ПО, тоді подумайте про перехід на операційну систему Linux або BSD. Ці системи поширюються безкоштовно, а оскільки всі програми для них засновані на відкритому коді, будь-який користувач може переглядати і редагувати код додатків, так що ваш комп'ютер буде захищений від рекламного ПО.
  • Шпигунське програмне забезпечення – це програми, які встановлюються на комп'ютер без згоди користувача і таємно збирає інформацію про систему і активності користувача.


  Попередження

  • Завжди робіть не менше двох резервних копій важливих файлів! Одну з резервних копій зберігайте на знімному носії або в хмарному сховищі. Щоденне локальне архівування та щотижневе резервне копіювання на окремий носій дозволить вам відновити важливі дані у разі пошкодження системи. Завжди ретельно скануйте резервні копії на наявність вірусів, щоб не заразити систему повторно.
  • Як згадувалося раніше, деякі програми не зможуть працювати без шпигунського або рекламного ПЗ, що поставляється з ними. Видаляючи рекламне або шпигунське ПЗ, ви ризикуєте порушити роботу цих програм. Якщо ж таке трапиться, а програма, що вам потрібна, ви можете просто завантажити і встановити її знову. Як правило, з платними програмами такого не відбувається.
  • Якщо ви встановите кілька антивірусних програм одночасно, вони можуть конфліктувати один з одним. Найкращим рішенням буде установка однієї антивірусної програми в якості постійного засоби захисту від вірусів і шкідливого ПЗ і використання додаткових антивірусних утиліт для регулярного сканування системи на предмет зараження вірусами, які пропустив ваш основний антивірус.
  • Деякі антивіруси визначають дозволене як шкідливе. Це називається "помилковим спрацьовуванням". Так відбувається тому, що антивірусні програми стають все більш чутливими і витонченими. Потрібно знати про це і уважно ставитися до повідомлень антивіруса.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?