Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як позбутися від звички смоктати палець

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 2: Як відучити дитину смоктати палець

 • Stop Thumbsucking Step 1 Version 2.jpg 1 З'ясуйте, чи є смоктання пальця проблемою. Для багатьох дітей смоктання пальця є природним, нормальним поведінкою. Вони роблять це для заспокоєння і для зняття занепокоєння. Як правило, не потрібно ніякого спеціального втручання, якщо дитина припиняє смоктати палець до 2-4 років; більшість дітей відмовляються від цієї звички до того, як настає час іти в дитячий сад. Тим не менш, смоктання пальця може бути проблемою, якщо ви помічаєте щось з перерахованого нижче.
  • Проблеми з зубами[1] - Іноді смоктання пальця може викликати у дитини проблеми з прикусом, з рівним розташуванням зубів або з розвитком гортані.Stop Thumbsucking Step 1Bullet1.jpg
  • Проблеми зі спілкуванням. Дітей, які смокчуть палець, можуть дратувати, з ними можуть відмовлятися спілкуватися або знущатися над ними.Stop Thumbsucking Step 1Bullet2.jpg
  • Проблеми зі здоров'ям[2] - Постійне смоктання пальця може призвести до зморщування, потріскування або лущення шкіри пальця. Також можуть виникнути проблеми з правильним зростанням нігтя. Смоктання пальця може навіть стати причиною інфекції навколо нігтя або під нігтем.Stop Thumbsucking Step 1Bullet3.jpg
 • Stop Thumbsucking Step 2 Version 2.jpg 2 Зверніть увагу на те, що провокує смоктання пальця. Багато діти смокчуть палець тільки в певний час, наприклад, коли засинають або їдуть в машині. Інші смокчуть палець, щоб заспокоїтися, коли їм боляче, або вони засмучені чимось. У багатьох випадках, вони можуть навіть не помічати, що смокчуть палець. Якщо ви зрозумієте причину цієї звички, вам буде легше допомогти дитині від неї позбутися.
 • Stop Thumbsucking Step 3 Version 2.jpg 3 Не звертайте увагу. Діти часто вдаються до певних прийомів, у тому числі до смоктання пальця, щоб привернути увагу дорослих. Дитина може також використовувати звичку смоктати палець як причину для боротьби за владу, показуючи батькам, хто сильніший. Чим більше ви говорите про це або привертаєте увагу до проблеми, тим більше ваша дитина буде смоктати палець. Якщо ви вважаєте, що в цьому може бути причина, спробуйте якийсь час просто не звертати увагу. Зачекайте десь місяць і подивіться, що зміниться. Цілком можливо, що дитина сам перестане смоктати палець.
 • Stop Thumbsucking Step 4 Version 2.jpg 4 Спробуйте прийом позитивного підкріплення. Позитивне підкріплення - один з найбільш дієвих прийомів по зміні поведінки дитини. Хваліть дитину за те, що він не смокче палець. Ви також можете винайти просту систему винагород. Відзначайте наклейкою в календарі кожен день, коли дитина не смоктав палець. Якщо дитина не смоктав палець весь тиждень, дайте йому маленький подарунок чи приз в якості винагороди - додаткова історія перед сном або маленька іграшка. Якщо дитина не смоктав палець протягом місяця, підготуйте більш серйозний подарунок, наприклад, похід в якесь цікаве місце. Поступово збільшуйте час, необхідний для отримання нагороди.
 • Stop Thumbsucking Step 5 Version 2.jpg 5 Закрийте палець. Палець, покритий чимось зовсім іншим на смак, ніж голий палець і часто цього достатньо, щоб відучити дитину від звички смоктати палець. Можете наклеїти на палець липкий пластир, надіти спеціальну ляльку для гри в театр або скористатися спеціальною насадкою. Якщо дитина смокче палець в основному вночі, спробуйте надіти на палець рукавицю або носок.
 • Stop Thumbsucking Step 6.jpg 6 Відверніть дитини заняттями, які вимагають участі двох рук. Дитині важко смоктати палець, якщо він йому потрібен для чогось іншого. Майструєте щось з дитиною, збирайте пазли, грати в кубики, пограйте на свіжому повітрі або знайдіть інші заняття, що вимагають участі двох рук.
 • 7 Пам'ятайте про те, що потрібно залучити дитину в процес відмови від звички смоктати палець. Неважливо, який спосіб ви виберете, у вас нічого не вийде, якщо дитина сама не захоче відмовитися від своєї звички. Вам буде супроводжувати набагато більший успіх, якщо дитина буде хотіти позбутися звички. Розмовляйте з дитиною про те, чому необхідно відмовитися від цієї звички. Поясніть йому свій план і переконайтеся в тому, що він знає, чого йому чекати. Запитаєте, що допомогло б йому перестати смоктати палець; відповідь може вас здивувати.
 • Метод 2 з 2: Як перестати смоктати палець самому

 • Stop Thumbsucking Step 8.jpg 1 Розберіться, чому ви смокче палець. Дорослі смокчуть палець з тієї ж причини, що і діти: це приносить їм задоволення і заспокоює їх. Для деяких, це просто погана звичка, а для інших, це механізм боротьби зі стресом. Скористайтесь наступними ідеями для того, щоб зрозуміти, чому ви смокче палець.
  • Ведіть щоденник. Кожен раз, коли ви помітите, що смокче палець, запишіть це в щоденник.Зверніть увагу на те, що відбувається в цей момент, про що ви думаєте і що відчуваєте.
  • Шукайте певну структуру. В кінці тижня, перегляньте свої записи і спробуйте знайти певну структуру. Можливо, що ви виявите, що смокче палець, коли відчуваєте стрес або коли вам нудно, коли ви дивитеся телевізор або коли засинаєте.
  • Зверніть увагу. Тепер, коли ви розібралися, що викликає звичку смоктати палець, слідкуйте за собою в цих ситуаціях. Іноді це може допомогти кинути цю звичку.
 • Stop Thumbsucking Step 9.jpg 2 Знайдіть якусь заміну. Якщо ви помітили, що заспокоюєтеся, коли у вас щось у роті, спробуйте щось інше, а не палець. Спробуйте льодяник на паличці, м'ятні цукерки, жувальну гумку або сосательную цукерку.
 • Stop Thumbsucking Step 10.jpg 3 Займіть чимось руки. У вас просто не вийде смоктати палець, якщо ваші руки будуть зайняті. Виберіть собі в'язання або вишивання в якості хобі. Носіть у кишені щось типу м'ячика для зняття стресу і грайте з ним, коли відчуєте, що хочете смоктати палець.
 • Stop Thumbsucking Step 11.jpg 4 Спробуйте прийом негативного підкріплення.Негативне підкріплення не найкращий спосіб відмовитися від поганої звички, але декому він допомагає. Нанесіть на палець щось неприємне або гірке на смак. Надягніть на палець гумку та бийте нею по пальцю кожен раз, коли помітите, що ви смокче палець. Або візьміть з собою угоду, що ви будете платити кожен раз, коли ви будете смоктати палець.
 • Stop Thumbsucking Step 12.jpg 5 Зверніться за допомогою до професіонала. Деякі дорослі смокчуть палець із-за серйозних проблем з почуттям тривоги і не зможуть відмовитися від цієї звички, без усунення першопричини. Якщо ви вважаєте, що ваша причина у цьому, зверніться за допомогою до професійного психолога.
 • Stop Thumbsucking Step 13.jpg 6 Нафарбуйте нігті лаком. Деякі люди кажуть, що смак лаку для нігтів допоміг їм позбутися від звички смоктати палець.
 • Поради

  • Придбайте якусь іграшку, яку можна вертіти в руках. Переконайтеся в її міцності (пластикові іграшки легко ламаються).
  • Предмети, які можна одягти на палець не допоможуть дорослим і дітям старшого віку, також як не допоможе надіти на палець носок, тому що до цього моменту звичка настільки закріпилася, що від неї не можна відмовитися, використовуючи тільки поведінкову тактику. Єдино ефективними способами будуть ті, які зруйнують смоктальний рефлекс, як, наприклад, спеціальні інтраоральні пластинки або насадки на палець.

  Попередження

  • Ніколи не застосовуйте до дітей фізичні покарання за те, що вони смокчуть палець.
  • Не мастіть палець дитини гострим соусом або гострим перцем, щоб відучити від звички смоктати палець.

  Джерела і посилання

 • ^ http://www.webmd.com/oral-health/oral-health-problems-children
 • ^ http://www.webmd.com/baby/features/breaking-thumb-sucking-habit
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?