Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як вибачатися

Рекламний блок

Кроки

 • Say You're Sorry Step 1.jpg 1 Зрозумійте, що саме викликає у вас почуття провини. Вибачаючись, важливо знати, за що ви вибачаєтесь. Якщо ви не розумієте, в чому ваша вина, як мінімум це призведе до недопониманиям, а в гіршому випадку ви ще більше скривдите людини. Емоції часто спотворюють сприйняття фактів, тому попросіть людей, які не мають стосунку до конфлікту, з боку оцінити ситуацію і висловити свою думку. Подумайте про свої дії після того, як заспокоїтеся: шанобливо ви ставилися до співрозмовника, була логіка у ваших словах і діях? Якщо вами керував гнів, чи був він виправданий?
  • Якщо ви не перестали спілкуватися з людиною, якого образили, ви можете попросити його розповісти, в чому, на його думку, полягає причина конфлікту. Можливо, його відповідь вас здивує, тому що його версія може відрізнятися від вашої.
 • Say You're Sorry Step 2.jpg 2 Продумайте вибачення. Вибачення повинно бути щирим і зрозумілим, тому що зім'яті, шаблонні фрази можуть тільки ще більше образити людину. Навіть якщо ви дуже зайняті і вважаєте виник конфлікт дрібницею, все одно виділіть час для особистого вибачення. Відведіть людини, перед яким ви хочете вибачитися, тихе приміщення без зайвих людей і принесіть свої вибачення там, щоб вам ніхто не міг перешкодити.
  • Якщо з якоїсь причини ви не можете сказати людині все особисто, зателефонуйте йому. Тут працюють ті ж правила: виділіть час, відкладіть інші дзвінки і т. д. Можна також написати продумане щирий лист і надіслати його електронною поштою або в конверті. Вдаватися до смс варто тільки в самому крайньому випадку, коли інших можливостей зв'язатися з людиною немає.
 • Say You're Sorry Step 3.jpg 3 Висловіть свої думки чітко і зрозуміло. Не допускайте двозначності і не юлите. Не використовуйте фрази на кшталт "я думав, що все складеться інакше" або "у нас виникло непорозуміння" - цими репліками ви будете знімати з себе відповідальність. Просто почніть говорити; скажіть, що ви жалкуєте і просіть пробачення, на самому початку вашої промови. Так ви зможете довести, що ви дійсно відчуваєте себе винуватим і хочете бути прощеним, навіть якщо ваше вибачення не візьмуть.
  • Це може виявитися дивно складною справою. Завжди непросто визнавати свої промахи, бо це підкреслює недосконалість людини. Однак це єдиний спосіб вибачитися, якщо ви налаштовані серйозно.
 • Say You're Sorry Step 4.jpg 4 Слідкуйте за положенням свого тіла, жестами та мімікою. Вони повинні говорити про те, що ви каєтеся. Все по-різному проявляють емоції - в одних все написано на обличчі, інші виглядають так, немов нічого не відчувають. Якщо ви з тих людей, емоції яких складно прочитати, використовуйте мову тіла, щоб донести до співрозмовника свої слова. Ви не повинні здаватися зухвалим, байдужим або роздратованим. Дивіться людині в очі і говорите спокійним, рівним голосом. Ви повинні стояти або сидіти так, щоб ваші очі знаходилися на одному рівні. Ваша поза повинна бути природною - не принижуйте людини агресивними позами (наприклад, не нависайте над людиною і не випинати груди).
 • Say You're Sorry Step 5.jpg 5 Слухайте. У будь-якому конфлікті завжди є як мінімум дві сторони, навіть якщо винні тільки ви. У вас повинен скластися діалог. Дозвольте людині висловити своє невдоволення, вислухайте його з повагою і увагою.
  • Продовжуйте дивитися в очі. Кивайте, відповідайте на питання і коментуйте звинувачення. Крім того, не втрачайте самовладання і не перебивайте людину - це може загострити ситуацію і привести до поглиблення конфлікту.
 • Say You're Sorry Step 6.jpg 6 Скажіть про те, що ви готові змінитися. Важлива частина будь-якого вибачення - це обіцянка вести себе інакше в майбутньому (наприклад, не допускати поведінки, що веде до суперечок; відмовитися від шкідливих звичок, змінити точку зору). Якщо ви не будете хотіти хоча б спробувати змінитися, ваше вибачення прозвучить нещиро, тобто фактично ви скажете, що ви дуже шкодуєте про подію, але не настільки, щоб що-небудь з цим зробити. Пообіцяйте приймати інші рішення в майбутньому і не порушуйте свою обіцянку. Якщо вам дійсно важливий людина, якій ви приносите вибачення, ви в будь-якому випадку будете хотіти змінитися.
  • Старі звички важко викорінити. Обіцяти це одне, а робити - зовсім інше. Ми всі проходили через це: спочатку ти обіцяєш змінитися, а потім робиш ту ж помилку. Пам'ятайте, що якщо ви оступитеся, вам доведеться знову вибачатися, а нескінченна кількість вибачень, які ні до чого не призводять, можуть зіпсувати відносини або навіть покласти їм кінець.
 • Say You're Sorry Step 7.jpg 7 Можна подарувати що-небудь людині в знак примирення. Можете зробити скромний подарунок, який позбавить вас від атмосфери ворожості. Однак важливо пам'ятати, що ні один подарунок, як би дорогим він не був, не замінить щирого вибачення, тому краще вибрати що-небудь недороге і відмовтеся від екстравагантних ідей. Не намагайтеся задобрити співрозмовника - якщо вам вдасться купити його прощення подарунком, це буде говорити про те, що ваші відносини ніколи не були справжніми і чесними.
  • Не даруєте подарунки з розіграшем і речі, що мають сексуальний підтекст. Подаруйте щось маленьке і особисте, що точно сподобається людині. Невеликий букет з запискою підійде (не варто дарувати троянди, якщо тільки вас не пов'язують романтичні стосунки). Ні в якому разі не даруйте гроші - так роблять тільки мафіозі, коли їм потрібно вирішити якесь питання.
 • Say You're Sorry Step 8.jpg 8 Розкажіть людині, як виглядає ситуація з вашого боку. Після того, як ви отримаєте прощення (і тільки тоді), ви можете почати м'яко пояснювати людині, що призвело до вашої помилку. Не намагайтеся виправдовувати себе - ви в будь-якому випадку зробили людині боляче. Просто поясніть йому, чому так вийшло. Це може зажадати нових вибачень: за невірні припущення, за помилкові судження чи за те, що ви дозволили емоціям взяти гору над собою. Вислуховуйте коментарі людини на ваші репліки, спробуйте зрозуміти його аргументи.
  • Ні в якому разі не намагайтеся зняти з себе відповідальність. Краще всього працює пояснення, а не виправдання.
 • Say You're Sorry Step 9.jpg 9 Працюйте над відновленням відносин з людиною, яку ви образили. Вам допоможе щире вибачення та бажання змінитися. Швидше за все, не стануть колишніми моментально, якщо тільки ваш вчинок не був серйозним. Коли пройде достатньо часу для того, щоб людина, яку ви образили, знову зміг вам довіряти, спробуйте налагодити стосунки. Поверніться до речей, які ви робили разом і які припускали наявність довіри між вами.
  • Дайте людині час. Навіть якщо ваше вибачення буде прийнято, скривдженій людині потрібен час, щоб зрозуміти, як до вас ставитися, і, швидше за все, пройде не один день, перш ніж він почне спілкуватися з вами, як колись. Навіть якщо зараз ви майже не розмовляючи один з одним або ваші відносини все ще натягнуті, почекайте тиждень, місяць або довше, якщо того вимагає ситуація.
 • Say You're Sorry Step 10.jpg 10 Знайте, коли вибачатися не потрібно. Нерідко люди невиправдано очікують отримати вибачення. Наприклад, якщо вас просять вибачення за щось, у чому ви не винні, не піддавайтеся. Якщо ви поміркували про події минулого і прийшли до висновку, що насправді винна друга сторона, вам потрібно буде обговорити це з іншою людиною. І, нарешті, якщо ви впевнені, що інша людина намагається на вас емоційно тиснути, вам не тільки не варто вибачитися - вам слід звернутися за допомогою до одного або психотерапевта.
  • Зазвичай людина в глибині душі розуміє, чи був він правий. Дайте ситуації влягтися і поміркуйте про те, що трапилося. Якщо ви не вважаєте себе винуватим, але все одно шукайте собі виправдання (наприклад, ви не хотіли робити те, що зробили, чи вважаєте людини, який очікує вибачень, занадто емоційним), подумайте, чи дійсно вам варто вибачитися.
 • Поради

  • Не допускайте повторення помилки.
  • Перш ніж слідувати радам, наведеним у цій статті, дайте скривдженій людині час. Дружба - це стосунки, які вимагають наполегливої роботи з обох сторін.
  • Ні в якому разі не даруйте їжу, напої або квіти, на які у вашого приятеля може бути алергія. Це тільки посилить і без того неприємну ситуацію.

  Попередження

  • Якщо ви прийдете вибачатися занадто рано, людина буде перебувати під впливом негативних емоцій.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?