Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як комфортно спати в холодну ніч

Рекламний блок

Кроки

 • Sleep Comfortably on a Cold Night Step 1.jpg 1 Відрегулюйте термостат. Якщо у вас центральне опалення, перевірте, підходяща на ньому для ночі температура. Ідеальна температура для сну становить близько 15,5 ?C, але вам може знадобитися, щоб температура була трохи вище. Природно, це необхідно врівноважити між перевагами кожного в будинку, так що це може виявитися не найкращою ідеєю.
 • Sleep Comfortably on a Cold Night Step 2.jpg 2 Разогрейтесь перед тим, як лягти спати. Ось кілька речей, що ви можете зробити, щоб переконатися, що ви і ваша ліжко розігрілися перед тим, як вкладатися спати. Найчастіше цього буває достатньо, щоб перешкоджати спочатку холодному повітрю і спокійно заснути всю ніч, що залишилася. Ось кілька рекомендацій:
  • Прийміть теплий душ або ванну, перед тим як піти спати. Це вас значно розігріє, і ви збережете тепло, коли ляжете. Переконайтеся, що ви висушили волосся, якщо ви їх мили.
  • Одягайтеся відповідно. Спати холодної вночі без одягу не найкраща ідея, якщо ви чутливі до холоду. Спробуйте надіти теплі шкарпетки і піжаму. Вони повинні бути вільними: якщо вони будуть обтягувати, то можуть порушити циркуляцію і посилити холод. Якщо у вас мерзне голова (особливо, якщо ви лисий), надягайте затишний нічний ковпак зразок шапочки або ставте подушку так, щоб вона була над головою або стосувалася вашої верхівки. Прагніть прикривати голову, навіть якщо не дуже холодно, так як ваше тіло може втрачати досить багато свого власного тепла через голову. Холодні ноги можуть заважати спати, так що шкарпетки або додаткову ковдру на ноги якраз підійдуть для тих людей, які дуже чутливі до холоду.
  • Покладіть одяг у сушильну машину, перед тим, як знову одягнути її. Якщо у вашої сушарки можна регулювати температуру, то поставте її на середню або високу. Нехай хто-небудь принесе вам теплий одяг, якщо ви виходите з душу!
  • Випийте чогось гарячого, ніби теплого молока, какао або трав'яного чаю. Тільки використовуйте цей метод, якщо ви не схильні звичку вставати посеред ночі, щоб сходити в туалет. Постарайтеся не їсти за кілька годин перед сном, оскільки перетравлення їжі може перешкодити вам легко заснути.
 • Sleep Comfortably on a Cold Night Step 3.jpg 3 Попередньо розігрійте ліжко. Є кілька способів для цього, в залежності від того, що ви віддаєте перевагу. Ви можете використовувати електричне ковдру або електричний наматрацник, який ви вимкніть, перед тим як лягти, якщо захочете. Або ж, покладіть в ліжко грілку або пакет пшениці з мікрохвильової печі, щоб розігріти частини ліжка.
  • У старі часи люди брали гарячий цегла і обгортали його тканиною, потім поміщали в ліжко, і так тепло поширювалася в безпосередній близькості!
  • Якщо використовувати грілку, то оберніть її рушником, якщо у неї немає підходящої кришки, і помістіть її в ліжко на відстані кількох сантиметрів від свого тіла, так як безпосередній дотик може призвести до опіку (навіть якщо її недовго потримати поки ви не спите і готові відштовхнути її в сторону, якщо буде занадто гаряче).
  • Обогрейте кімнату теплим потоком повітря. Якщо у вас немає центрального опалення, ви можете використовувати радіатор або калорифер, щоб потоком розподілити тепло, достатнє для розігріву кімнати. Переконайтеся, що нічого не лежить на обігрівачі і не стикається з ним, і не забувайте вимкнути його, перед тим як лягти спати, особливо якщо це такий небезпечний вид, як старий світиться обігрівач (який слід замінити в будь-якому випадку, добрі та безпечні нагрівачі коштують недорого).
  • Обігрівачі для рук використовуються, щоб зберігати тепло поза приміщеннями, але вони можуть допомогти і в ліжку. Пошукайте їх в дешевших крамницях, магазинах для кемпінгу або спортивних.
 • Sleep Comfortably on a Cold Night Step 4.jpg 4 Використовуйте ковдри та інші покривала, щоб зберігати тепло в ліжку вночі. Кілька ковдр та інших покривал ідеально підходять для збільшення тепла в ліжку. Кілька шарів ковдр краще, ніж одне товсте, так як ви можете регулювати температуру, скинувши один або два шари при перегріві, ніж якщо скинути єдине і знову почати мерзнути. Також для тих, хто відчуває холод, а їх партнер немає, є такі ковдри, спеціально зроблені так, щоб зберігати одну сторону ліжка більш теплою, ніж іншу!
  • Якщо у вас є кілька видів ковдр, то пухнасте треба покласти вниз (щоб запобігти провідність тепла через ковдру), а більш тонка і щільна вгору (щоб запобігти конвекцію назовні) для максимального тепла.
  • Вночі руки тримайте під ковдрою.
  • Остерігайтеся таких матраців, що можуть забирати тепло вашого тіла знизу. Щоб запобігти це, покладіть на матрац одне або більше товстих ковдр під простирадло, коли ви застилаєте ліжко. Це запобігає ковзанню ковдр, збереже їх чистими і ізолює вас повністю з усіх сторін.
  • Подумайте про електричному ковдрі чи наматраснике. Не всім подобається застосовувати електричний нагріваючи наматрацник з-за проблем безпеки і здоров'я, а також з-за оточуючих їх проблем краще їх не використовувати (див. пункт «Попередження»). У будь-якому випадку, при правильному використанні згідно з вказівками, якщо не залишати їх включеними під час сну, буде достатньо тепло, щоб ви швидко заснули. Їх застосування – це питання особистих уподобань, і якщо дитина або господар будинку їх не любить, той не змушуйте їх використовувати.
   • Електричне ковдру не слід класти під інші ковдри, так як буде утримуватися надмірне і небезпечне кількість тепла.
   • Деякі електричні ковдри мають термостати, щоб нагріватися сильніше, якщо стало холодніше.
  • «Термо-ковдра» (ковдра із світлоповертального пластику) може допомогти для збільшення тепла від інших ковдр. Його можна знайти в магазинах для кемпінгу, походів, спортивних. Не використовуйте його для дитини; є небезпека задухи.
 • Sleep Comfortably on a Cold Night Step 5.jpg 5 Дізнайтеся про матеріали. Має значення матеріал, з якого складаються ваші піжами, постільні приналежності і ковдри. В цілому, волокна натурального походження (вовна, шовк або хутро) найкраще підходять для утримання тепла і вбирання вологи. Вони допоможуть вам відчувати себе в теплі і сухості, поки ви спите, навіть якщо ви трохи спітніли. Двома іншими гарними видами волокон є віскоза і бавовна.
  • Більшість синтетичних волокон, таких як поліестер, нейлон та спандекс ні ізолюють, не поглинають вологу. Таким чином, в них ви будете почувати себе холодним і вологим. Особливо остерігайтеся «шовкових» піжам, які насправді з нейлону.
  • Деякі натуральні або створені на основі целюлози волокна, такі як льон або штучний шовк, також добре вбирають вологу, але дуже добре відводять тепло від тіла, їх краще всього використовувати теплими літніми ночами.
 • Sleep Comfortably on a Cold Night Step 6.jpg 6 Поставте своє ліжко вище над підлогою і подалі від будь-якої зовнішньої стіни. Та ліжко, що стоїть прямо на підлозі і прилягає до стіни, буде проводити холод від землі і ділянки стіни. Це також може сприяти появі цвілі і збільшення ймовірності утворення навколо вас конденсату, роблячи атмосферу холодніше і збільшуючи кількість проблем зі здоров'ям, особливо в погано ізольованих будинках. Переконайтеся, що ваше ліжко підноситься над підлогою, і є бар'єр або простір між нею і зовнішньою стіною.
  • Додайте утеплюючий шар над матрацом. Сон на овечій шкурі або на матраці з вовни збільшить відчуття тепла і комфорту.
 • Sleep Comfortably on a Cold Night Step 7.jpg 7 Спите з іншою істотою. Якщо ви коли-небудь чули вислів «Ніч трьох собак», то це звернення до старої традиції, коли ковбої лягали спати з однією-трьома собаками в залежності від того, наскільки холодною була ніч, якщо з трьома, то ніч вважалася надзвичайно холодною![3] У будь-якому випадку, будь це ваш чоловік, коханець, брат або домашній вихованець, ділитися з ким-то температурою тіла є відмінним способом зігрітися. Прильните один до одного і зберігайте тепло ваших сполучених тел. Недолік цього способу – домашні вихованці рухаються, люди перегріваються і штовхають вас, і стає дуже тепло і тісно!
  • Кішки люблять час від часу йти або кусати за пальці. Собаки можуть погано пахнути і не рухатися, навіть якщо їх м'яко підштовхнути, щоб направити. Великі собаки можуть заподіювати незручності, як заснуть або займуть місце, яке буде заважати прийняти зручне положення і буде дуже важко їх витіснити. Людина може хропіти.
  • Переконайтеся, що у тварини немає бліх, перед тим, як лягти з ним спати разом.
  • Це не зовсім істота, але ви можете брати з собою у постіль перед сном ноутбук, щоб зігрітися. Недолік у тому, що він буде тримати вас в напрузі і заважає заснути.
   • Не закривайте вентиляційні отвори, або не заважайте циркуляції повітря навколо нижньої частини, якщо у ноутбука немає таких отворів.
 • Поради

  • Ви завжди зможете скористатися іншим ковдрою. Просто не наваливайте на себе купу ковдр, а то стане занадто спекотно.
  • Використовуйте дуже м'яку подушку. М'яка подушка краще «обіймає» голову, що допомагає утримувати тепло.
  • Деякі люди знаходять, що засипати легше, згорнувшись калачиком для утримання тепла. Це може чинити сильний тиск на ваш хребет, особливо якщо ви у віці, так що цей спосіб не для всіх.
  • Якщо спати у холодній кімнаті, то вам може стати важко підніматися по ранках, так як ви будете відчувати тепло і затишок під ковдрами. Процес підйому з ліжка можна зробити терпиміше з допомогою:
   • Запрограмованого термостата, який почне більше нагрівати будинок незадовго до часу пробудження.
   • Кава-машини, запрограмованої на приготування кави, переважно в нагрітому або ізольованому графині, незадовго перед пробудженням. (Як і електричні ковдри, вони становлять потенційну небезпеку більше, ніж інша техніка, так як вони призначені для створення тепла, поки за ними не стежать.)
   • Теплого одягу, або тримати теплий халат і пару тапочок поруч з ліжком.
    • Тепер існують такі речі як пухнасті тапочки з підігрівом або тапочки, які нагріваються при підключенні до комп'ютера або ноутбука. Надзвичайно зручні і відносно недорогі, вони не дадуть піти тепла від ваших ніг.
  • Намагайтеся раніше лягати спати. Швидше за все, температура буває не така холодна в 21:00, в 23:00, і вам, може, не буде так холодно, так як ви будете ще активні.
  • Ви чудово зігрієтеся, коли попаритися у ванній.
  • Важливо приділяти сну, принаймні 7 годин; нестача сну може підвищити ймовірність замерзання.[4] Таким чином, якщо у вас проблеми з засипанням в холодні сезони, то зверніться до лікаря або медичного фахівця за порадою.
  • Надягайте шкарпетки або нічний ковпак. Вони допоможуть зберегти тепло, до чого і ви прагнете. Або прийміть гарячу ванну. (Тільки, переконайтеся, що у вас сухе волосся.)
  • Організму комфортніше засипати при прохолодній температурі, як говорилося в кроці 1,так що тримайте в будинку або квартирі прохолодну температуру, якщо це можливо. Також це заощадить рахунок за опалення. Не турбуйтеся, ви можете надіти піжаму з ворсом і навантажитися ковдрами, так що до смерті ви не замерзнете.
  • Якщо у вас багатоповерховий будинок, то спіть на верхньому поверсі, так як тепле повітря піднімається вгору.
  • Фланелева простирадло тепліше, ніж звичайна, але якщо «ковзання» простирадлом турбує вас або вашого партнера, то ви можете просто покласти фланелеву подушку під ноги. Вона не буде рухатися, і вам буде набагато тепліше.
  • Складіть диванні подушки або білизну поверх ковдри поруч з собою, щоб притулитися до них або лягти зверху, як знадобиться.
  • Водяні ліжка зазвичай підігріваються, але не безпосередньо, а знизу за допомогою спеціального водяного нагрівача, ідеально рівномірно розподіляючи тепло. Вони відрізняються від звичайних ковдр тим, що по-іншому підтримують тіло, і це не обов'язково найкращий спосіб для кожного, так що не варто купувати таку ліжко тільки заради тепла.
  • Може допомогти шведська вбудована ліжко. Ці ліжка виглядають, як старі ліжка в поїзді і спроектовані так, щоб утримувати в тілі тепло. Пошукайте у мережі виробників або креслення, якщо ви дружите з роботою по дереву.
  • Також вам слід бути в курсі, що цукор у вашій крові впливає на ваше відчуття тепла або холоду. Вживаючи деякі види вуглеводів з білками, ви зможете зігрітися.
  • Крім того, ви могли б зробити навіс над ліжком. (Дівчатам це може подобатися, так як це виглядає старомодно і вишукано, але не робіть це для тих, хто любить з цим небезпечно грати, начебто маленької дитини.)

  Попередження

  • Деякі радять не заснути з включеним електричним ковдрою з ряду наступних причин. Вам слід відключати і вимикати з мережі його завжди, хоч виробник і запевняє, що можна спати, встановивши температуру на низький рівень. Постійне тепло буде забирати вашу енергію всю ніч (і може стати причиною пробудження), і існує ризик короткого замикання, поки ви спите, що робить це занадто небезпечним і може спричинити пожежу та/або електричний шок, як бувало. Більш того, деякі люди стурбовані близькістю електроенергії до сплячого тіла, так як це потенційно небезпечно для здоров'я із-за постійного перебування в електромагнітному полі.[5]
   • Якщо ви зупинили свій вибір на електричному ковдрі, і навіть більше, якщо ви вирішили спати з таким, переконайтеся, що воно в доброму стані і перевірено лабораторії з випробовування обладнання або іншим подібним органом на безпеку для свого спокою. Не сумнівайтеся його замінити, якщо воно виявиться зношеним, пошкодженим або старим (гнучкий пластик з часом псується): грошова та екологічна вигода від не обігріву всього будинку, або навіть кімнати, невиправдано далеко переважує вартість випадкової заміни.

  Що вам знадобиться

  • Теплі покривала на ліжко
  • Теплі піжама і тапочки
  • Грілка або пакет з пшеницею (і мікрохвильова піч)
  • Обігрівач
  • Теплий душ або ванна
  • Теплий напій
  • Додатковий теплий одяг
  • Тепла шапка
  • Теплі шкарпетки

  Джерела і посилання

 • ^ http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8022726?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DefaultReportPanel.Pubmed_RVDocSum
 • ^ http://www.webmd.com/sleep-disorders/features/cant-sleep-adjust-the-temperature
 • ^ Idiom Site, Three Dog Night, http://www.idiomsite.com/threedognight.htm
 • ^ BBC, Lack of sleep 'raises cold risk' , http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7823599.stm
 • ^ Mercola.com, Electro-Magnetic Field (EMF) - Hazardous to Our Health?, http://emf.mercola.com/sites/emf/emf-dangers.aspx
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?