Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як уникати вживання лайок

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: Усвідомлення і планування

 • Avoid Saying Bad Words Step 1.jpg 1 Визначитеся, чому ви хочете покінчити з цією звичкою. Використання лайки в мовленні відмовляє негативний вплив на людину. У більшості випадків людини, який використовує лайливі слова, будуть вважати некультурним, неосвіченим, незрілим або поганим. Якщо ви використовуєте лайку в Інтернеті, вам можуть заблокувати доступ до веб-сторінок. Крім того, якщо ви використовуєте лайку по відношенню до людини, вас будуть вважати нахабним, нерозумним або образливим. Вживання лайки на робочому місці може закінчитися звільненням. Отже, існує багато причин для того, щоб взяти під контроль свою промову. Подумайте кілька хвилин над тим, чому ви хочете відмовитися від цієї звички, і як подібний маневр допоможе вам поліпшити відносини з оточуючими та громадський імідж.
 • Avoid Saying Bad Words Step 2.jpg 2 Намагайтеся помічати, коли ви вживаєте лайки. Візьміть блокнот і ручку, і протягом тижня записуйте ті ситуації, коли ви лаєтеся. Коли ви найчастіше лаєтеся? Ви використовуєте грубі слова в присутності певних людей, в певних місцях? Які фактори навколишнього середовища дратують вас? Пробки на дорогах? Роздратований покупець в черзі? Ви лаєтеся під впливом стресу, розчарування або гніву? Записуйте слова і відповідні ситуації протягом тижня. Таким чином, ви зможете контролювати свою поведінку, а це – перший крок до змін.
 • Avoid Saying Bad Words Step 3.jpg 3 Перерахуйте тих людей, які готові допомогти вам (на вибір). Розкажіть своїм близьким, добрим друзям і членам сім'ї, що ви готові перестати лаятися і просите їх допомоги. Попросіть цих людей говорити вам, коли ви лаєтеся.
  • Якщо ви вирішили скористатися допомогою близьких людей, вам потрібно розуміти, що вас будуть критикувати. Вам доведеться вирішити заздалегідь, чи зможете ви пережити подібне ставлення до вас. Якщо ні, відмовтеся від цього кроку. Але якщо ви просите про допомогу, переконайтеся в тому, що ви не сердитесь на своїх помічників за те, що вони критикують вашу звичку лаятися. Вони ж роблять те, про що ви просили.
 • Avoid Saying Bad Words Step 4.jpg 4 Подумайте, яким способом ви зможете самоствердитися. В кінці першого тижня спостережень витратьте годинку на прочитання своїх записів. Подумайте, як ще ви можете утвердитися в суспільстві. Визначте здорові способи вираження своїх почуттів.
  • Замість того, щоб говорити Instead of saying "#@$% нашого директора!», скажіть "Я дуже розчарований діями нашого директора!" або придумайте інший еквівалент. Зауважте, що коли ви використовуєте сильні слова для вираження своїх думок і емоцій, образи відходять на другий план.
  • Замініть часто вживані лайки на нейтральні слова типу «жахливий», «зрадник», «ідіот», «ялинки-палиці», «слабак», «божевільний», «солодкий», «пробивний» і т. д.
 • Метод 2 з 3: Почніть з невеликих змін

 • Avoid Saying Bad Words Step 5.jpg 1 Почніть з малого. Готуйтеся до змін, але починайте з малого. Краще вибрати невелике, нескладне для виконання завдання, щоб сформувати нову звичку.[1]. Виберіть конкретне місце або ситуацію, в якій ви почнете вдосконалюватися. Наприклад, постарайтеся не сваритися за кермом або в присутності свого племінника. Виберіть тільки одну ситуацію і приділіть тиждень часу для того, щоб уникати лайок.
  • Якщо ви (або ваші помічники) помітили, коли ви лаєтеся в обраній вами ситуації. Вибачитеся і перефразуйте речення таким чином, щоб в ньому не використовувалися матюки. Іноді це важко, але практика без використання лайок піде вам на користь.
 • Avoid Saying Bad Words Step 6.jpg 2 Карайте себе. Заведіть штрафну скарбничку. Кожен раз, коли ви лаєтеся, кладіть у неї один долар. Тепер, коли ви завели штрафну скарбничку, ви розумієте, що вам не подобається втрачати гроші, особливо якщо їх доведеться віддати одному або витратити на благодійність. Використовуйте штрафну скарбничку як інструмент оплати того, що ви терпіти не можете. Наприклад, можна пожертвувати гроші на користь політичної партії конкурента. Якщо ви республіканець, витратьте штрафні кошти на допомогу демократам. Якщо ви виступали за дозвіл абортів, витратьте гроші на компанію по боротьбі з абортами. Тепер ви дійсно на шляху до очищення своїй промові.
 • Avoid Saying Bad Words Step 7.jpg 3 Винагороджуйте себе. Якщо ви досягли поставленої мети на цьому тижні, наприклад, не лаялися в присутності племінника винагородити себе виходом у світ, переглядом фільму, гарною книгою або масажем.
 • Метод 3 з 3: Продовжуйте практикуватися і ставити перед собою складні цілі

 • Avoid Saying Bad Words Step 8.jpg 1 Розширте коло поставлених цілей. Коли ви успішно впораєтеся з відмовою від лайок в одній ситуації (скажімо, у присутності племінника), додавайте нові ситуації на кожного тижня.
  • Наприклад, якщо ви успішно впоралися із завданням не лаятися в присутності племінника протягом тижня, повторіть цю задачу і не лайтеся біля дитячих майданчиків.
  • Якщо ви не змогли успішно впоратися з першою поставленим завданням, значить, завдання було дуже важке. Спростіть його. Замість того, щоб ніколи не лаятися в присутності племінника, спростіть завдання до "Я не буду лаятися до 8 вечора", або "Я не буду лаятися за кермом, коли у мене відкрито вікно". Виберіть тимчасові рамки і ситуацію, а потім поступово ускладнюйте завдання.
 • Avoid Saying Bad Words Step 9.jpg 2 Майте терпіння. Ключ до успіху лежить у виборі доступних ситуацій та часових меж для вдосконалення. Процес позбавлення від лайок займе багато часу, але крок за кроком ви зможете позбутися від звички лаятися. Іноді цей процес займає роки. Самовдосконалення завжди є складним процесом, але воно того варто. Дотримуйтеся поставлених завдань, і у вас все вийде.
 • Що вам знадобиться

  • Щоденник
  • Ручка
  • Скарбничка


  Cite error ; $2

  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?