Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як безпечно позбутися від старого комп'ютера

Рекламний блок

Кроки

Що потрібно зробити перед тим, як позбавитися від комп'ютера
 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 1.jpg 1 Зробіть резервну копію персональних даних. Коли ваш комп'ютер "полетить", то (швидше за все) вся інформація безповоротно втратиться. Тому подбайте про те, щоб у вас були копії всіх даних, які вам знадобляться в майбутньому. Зайва обережність не завадить: краще зробити резервну копію більшої інформації, ніж меншою.
  • Щоб розмістити резервну інформацію, ви можете використовувати USB-карту пам'яті або зовнішній жорсткий диск – обидва варіанти доступні в комп'ютерних магазинах. На додаток до цього, кілька років тому з'явився ще один спосіб збереження даних – віртуальний дисковий простір. Може бути використане безкоштовно після реєстрації облікового запису.
 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 2.jpg 2 Назавжди видаліть усю особисту інформацію зі свого комп'ютера. Після того, як важлива інформація була скопійована, буде краще, якщо ви видалите її з комп'ютера, щоб майбутні його користувачі або хакери, які крадуть особисті дані, які не змогли отримати до неї доступ. Видалити інформацію через корзину операційної системи все одно, що залишити її на жорсткому диску, і тямущий користувач зможе легко відновити. Це означає, що чищення вашого комп'ютера від персональної інформації означає його форматування жорсткого диска.
  • Операція форматування жорсткого диска необоротна і перетворить ваш комп'ютер в "чистий аркуш", так як зітре не тільки персональні дані, але і всю інформацію в ньому. Тому переконайтеся, що ви добре підготувалися до цього.
 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 3.jpg 3 Визначитеся з долею вашого комп'ютера. Не існує "правильного способу" позбутися від нього. Залежно від того, в якому стані він знаходиться і ваших майбутніх потреб, ви можете використовувати його в інших цілях; продати або віддати комусь іншому або утилізувати його безпечним для навколишнього середовища способом.
  • Також, ви можете захотіти отримати деякі компоненти системного блоку комп'ютера, щоб в майбутньому їх використовувати. Наприклад, жорсткий диск або відео карту. Але робіть це в тому випадку, якщо ви впевнені в безпеці ваших дій, або вам у цьому допоможе хто-небудь знає.
 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 4.jpg 4 Якщо ви вирішите користуватися далі, продати або віддати задарма комп'ютер, то почистіть його. Ви не вірите в те, що ваш комп'ютер дожив до своїх останніх днів – дайте йому шанс почати все з початку, ретельно вимийте його. Протріть його злегка вологим клаптем ганчірки або спеціальною чистячою серветкою. Приділіть особливу увагу проміжків між клавішами на клавіатурі, які стають огидними після тривалого використання. Скористайтеся ватяними паличками, щоб вичистити ці місця. Для більш глибокого очищення відкрийте внутрішній відсік системного блоку і виженете всю пил повітрям під тиском.
 • Метод 1 з 3: Використання комп'ютера повторно

 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 5.jpg 1 Створіть міні файловий сервер. Новий спосіб використання старого комп'ютера – створення файлового сервера вдома або на роботі. По суті, ваш перероблений комп'ютер може стати додатковим сховищем даних для основних машин. Це відмінний варіант для тих, у кого кілька комп'ютерів, і яким необхідний доступ до одних і тих же даних. Також, такий варіант непоганий для економії електроенергії, так як, при використанні системного блоку як сховища даних, немає необхідності витрачати енергію на харчування монітора, клавіатури і колонок.
  • Існують декілька програм у відкритому доступі, які дозволяють зробити зі старих комп'ютерів сервер, наприклад, FreeNAS. Такі програми можна скачати з інтернету.
  • Для збільшення простору можливо буде встановити додатковий жорсткий диск або декілька дисків.
  • Можливо, вам захочеться встановити на сервері базову, оптимізовану операційну систему (таку, як Ubuntu).
 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 6.jpg 2 Тримайте ваш комп'ютер про запас. Ви можете використовувати ваш старий комп'ютер не в якості додаткового сховища файлів, а в якості заміни новим. Іншими словами, тримаєте його під рукою, для того, щоб замінити їм новий, якщо він зламається або зависне від помилки. В цьому випадку вам не потрібно буде очищати його персональних даних, а потрібно буде тільки відключити від мережі і кинути у хижу до запитання.
 • 3 Подумайте про встановлення легкої ОС, наприклад Linux. Ще один спосіб використати старий комп'ютер – це встановити операційну систему з виключно низькими системними вимогами. Це дозволить вам продовжувати використання комп'ютера для деяких незначних завдань: робота з текстовими редакторами, перегляд сторінок інтернету, прості ігри і т. д. Linux – це безкоштовна, популярна операційна система без викрутасів з великою кількістю варіантів виконання. Приміром, Puppy Linux називають одну з різновидів Linux, яка має дуже низькі системні вимоги.
 • 4 Використовуйте ваш старий комп'ютер в якості роутера. В залежності від того, чи є бездротовий зв'язок на старій машині, ви можете використовувати його, як бездротовий роутер. З його допомогою можна насолоджуватися інтернетом на вашому телефоні, планшеті або іншому комп'ютері. Багато сучасні комп'ютери здатні виступати в якості центру мовлення бездротової мережі. Якщо у вас цей випадок, то переконайтеся, що для безпеки встановлена система мережевого захисту перед використанням комп'ютера в якості роутера.
 • Метод 2 з 3: Продаж комп'ютера

 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 8.jpg 1 Спробуйте продати його. Все, що вам потрібно розмістити оголошення на інтернет-аукціоні, типу eBay, вказати характеристики комп'ютера і прикріпити кілька знімків. Ви будете здивовані, коли дізнаєтесь, що люди там готові платити гроші за відносно стару техніку. Наприклад, деякі моделі комп'ютерних комплектуючих з 80-х та початку 90-х років можуть вважатися тут "свіжим урожаєм" і отримати адекватну ціну від колекціонерів.
  • Якщо ваш комп'ютер настільки старий, що може бути раритетним або цікавим, то ви можете його продати (або віддати) в комп'ютерний музей, де його збережуть в якості одного з етапів історії.
  • Також не виключайте можливість продати свій комп'ютер по частинах, ніж всю машину. Якщо деякі комплектуючі вашого комп'ютера досконаліші, ніж інші (наприклад, відеокарта, карти пам'яті), то варто спробувати від'єднати їх і продати окремо.
 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 9.jpg 2 Віддайте комп'ютер другу. Перед тим, як позбавитися від своєї машини, дізнайтеся, чи не потрібна який-небудь старий комп'ютер вашим друзям. Люди, знайомі з електронікою не з чуток, іноді перебудовують старі комп'ютери для використання в якості файлових серверів або станції електронної пошти. Вони також можуть розібрати його на частини, взяти те, що їм потрібно, а решту утилізувати належним способом.
 • 3 Віддайте ваш комп'ютер кому-небудь з мінімальними запитами. Ваш старий комп'ютер може не підходити під ваші цілі, але тим, хто ніколи не мав сучасних машин, він може стати межею мрій. Спробуйте віддати його людині старшого покоління, як то батькам або бабусі з дідусем. Старі, повільні комп'ютери ідеально підходять для простих завдань, якими, як правило, захоплені літні люди. Коли у вас буде час, дайте їм пару уроків по використанню електронної пошти або перегляду інтернет-сторінок. Цим ви надайте літнім велику послугу і переконайтеся, що ваш старий комп'ютер не буде викинутий на смітник.
 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 12.jpg 4 Зв'яжіться з освітніми установами, некомерційними і благодійними організаціями. Багато організації, створені для блага суспільства, знайдуть застосування старих комп'ютерів. Поговоріть з місцевою школою, церквою, дитячими організаціями і запитайте їх не знайдуть вони застосування вашого старого комп'ютера. Існує широкий спектр для застосування комп'ютерів у благодійних цілях. Наприклад, деякі організації віддадуть на переробку або відновлять старий комп'ютер, а потім передадуть його незаможним. В той час, як інші відправлять комп'ютери у школи в країнах третього світу.
  • І, як додатковий бонус, ви можете отримати квитанцію про оплату податку.
 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 11.jpg 5 Віддайте його в добрі руки. Коли все інше не підходить, то віддати робочий комп'ютер абсолютно незнайомим людям все ж краще, ніж віднести на смітник. Ви можете спробувати приклеїти записку на корпусі комп'ютера зі словами типу: "старий комп'ютер – відмінно підійде на запчастини та інші цілі", і залишити його на тротуарі в ясний, сухий день. Також можна скласти таку ж пропозицію і на інтернет-сайті електронних оголошень, начебто Craigslist. Нарешті, це можна зробити на місцевій барахолці або блошиному ринку, а також отримати ту суму грошей, яку вам за нього запропонують.
  • Будьте дуже уважні, якщо вирішите віддати ваш комп'ютер незнайомцю, так як ви не можете знати точно, благі у нього наміри чи ні. Потрібно бути абсолютно впевненим у тому, що вся персональна інформація була видалена перш, ніж ви віддасте його.
 • Метод 3 з 3: Утилізація старого комп'ютера

 • 1 Зв'яжіться з виробником. Сьогодні, більшість виробників комп'ютерної техніки пропонують якісь програми утилізації продуктів з вичерпаним терміном служби. Якщо ви не можете знайти, кому можна віддати свій старий комп'ютер, або він знаходиться в неробочому стані, спробуйте зв'язатися з виробником для можливості безпечної його утилізації.
  • Як би там не було, треба зазначити, що не всі виробники правильно утилізують старі комп'ютери. Деякі вивантажують відходи техніки на звалища в країнах, де вони стають загрозою для навколишнього середовища і здоров'я місцевих жителів. Перед тим, як передати стару машину виробнику, спробуйте почитати відгуки про нього, пов'язані з переробкою і утилізацією комп'ютерів.
 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 14.jpg 2 Здайте ваш старий комп'ютер при купівлі нового. Деякі компанії, як наприклад, Dell або HP пропонують своїм покупцям здати свій старий комп'ютер на утилізацію при покупці нового. Якщо ви вирішите купити новий комп'ютер у того ж виробника, що і попередній раз, подумайте про цю можливість, так як це дозволить вам довірити турботи, пов'язані з утилізацією професіоналам. До того ж ви (як варіант) отримайте знижку на новий комп'ютер.
 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 15.jpg 3 Скористайтесь компаніями з переробки та утилізації комп'ютерної техніки. Сьогодні існує безліч компаній, спеціально створених для переробки та утилізації комп'ютерних відходів. Деякі з них, це благодійні організації, а деякі створені для отримання прибутку. Вивчіть місцеві компанії, можливо, вам пощастить здати ваш комп'ютер на утилізацію безкоштовно, а може бути і доведеться сплатити утилізаційний збір.
  • Як би там не було, майте на увазі, як і виробники комп'ютерної техніки, деякі компанії з переробки та утилізації електронних відходів мають не зовсім ідеальну ділову репутацію. Будьте відповідальним споживачем, вибираючи компанію для утилізаційних потреб. Переконайтеся в тому, що ваш комп'ютер не опиниться на смітнику в Китаї після того, як ви віддасте його.
 • Safely Get Rid of an Old Computer Step 17.jpg 4 Залиште собі всі придатні для використання складові перед утилізацією. З'ясуйте, чи можливо в майбутньому використовувати корпус, аксесуари або внутрішні комплектуючі вашого комп'ютера перед його здачею в утилізацію. Наприклад, якщо ви позбавляєтеся від декількох комп'ютерів однієї моделі, то можете використовувати їх корпусу в якості негабаритних "цеглинок" для імпровізованого книжкової шафи або перегородки в обмеженому приміщенні.
 • Поради

  • Виконайте один із кроків, описаних вище, але не викидайте просто так комп'ютера на звалище. Вони не саморазлагаемы. І ваше бажання позбутися від непотрібного комп'ютера може серйозно нашкодити навколишньому середовищу.

  Попередження

  • Якщо ви вирішили утилізувати віджилий свій комп'ютер, тому що він несправний і не підходить для подальшого використання, то перевірте обрану вами компанію з утилізації, щоб переконатися, що вона дійсно утилізує техніку, а не відправляє її в інші континенти в якості робочої. Таким чином, ви не поповните гори відходів, які надходять у країни третього світу для утилізації неприпустимим способом.
  • До речі про носіях інформації, не забудьте вийняти з комп'ютера всі знімні диски, будь то CD, DVD, SD - або USB-карти пам'яті.
  • Важливі персональні дані можуть залишатися в комп'ютері, навіть після їх видалення! Це відбувається тому, що спосіб розміщення інформації на жорстких дисках такий, що після її видалення, вона стирається за фактом лише тоді, коли на її місце записується інша. Перед тим, як ви спаситель від своєї старої машини, або витягти жорсткий диск для його використання в якості запасного зовнішнього, або вручну очистити його від даних програмами, спеціально призначеними для цього або знищіть його.
   • Щоб очистити інформацію на диску вручну скачайте програмне забезпечення, яке назавжди знищить її. Простий приклад таких програм – це Darik's Boot & Nuke, хоча існують і інші, які також добре впораються з таким завданням. Ця утиліта видалить вашу інформацію за декілька проходів за допомогою завантажувального CD, щоб упевнитися в тому, що її неможливо буде відновити в майбутньому. Просто переконайтеся, що ви зробили резервну копію своїх даних перед запуском подібних програм. Назад шляху вже не буде! http://www.dban.org/
   • Якщо ви хочете переконатися на 100% в тому, що інформація на жорсткому диску не потрапить в недобрі руки, розбийте молотком. Це також відмінний спосіб виплеснути негативну енергію! Пам'ятка: болтики на корпусі жорсткого диска зазвичай вимагають наконечник "зірочка", тому знадобиться спеціальний інструмент.
   • Ну а якщо ж ви хочете бути впевненим на 200% в тому, що інформація не "піде" куди не треба, можете віддати його спеціальним організаціям, які або спустошать, або розірвуть його на частини для вас. Так, і ось що, вираз "розірвуть на частини" – це не який-небудь модний хакерський сленг. Вони буквально згодують його потужною рубальною машиною.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?