Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як дисциплінувати дитину

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 2: Будьте хорошим вихователем

 • Discipline a Child Step 1.jpg 1 Будьте послідовні. Якщо ви хочете, щоб ваші діти були добре дисципліновані, то ви повинні бути стійким у своїх правилах і очікуваннях як батько. Якщо ваші діти знають, що ви можете упустити з виду їх погану поведінку, якщо занадто втомилися, відвернені або просто тому, що іноді вам їх шкода, то вони не завжди будуть знати, як правильно діяти. Хоча важко бути суворим у своїх правилах, особливо після виснажливого дня, але це єдиний спосіб гарантувати, що вас будуть сприймати серйозно, і що ваша дитина зрозуміє ваші керівні принципи.
  • Після того, як ви розробите систему дисципліни, непохитно її дотримуйтеся. Наприклад, кожен раз, коли ваша дитина ламає іграшку, то він повинен "заробити" нову, допомагаючи по господарству. Не варто поступатися тільки тому, що саме в цей раз вам дуже шкода дитини.Discipline a Child Step 1Bullet1.jpg
  • Будьте послідовні, навіть якщо ви в громадському місці. Хоча це легше сказати, ніж зробити, але якщо ви зазвичай не дозволяєте дитині ходити в ресторан фаст-фуду частіше, ніж раз в тиждень, то не треба пускати його тільки тому, що він закочує істерику на публіці. Хоча вам може бути ніяково через цю істерику, але це краще, ніж привчати дитину до того, що він може отримати все, що захоче, якщо просто дочекатися зручного моменту, щоб закатати сцену на людях.Discipline a Child Step 1Bullet2.jpg
  • Якщо ви виховуєте дитину разом зі своїм чоловіком або партнером, то ви повинні виступати перед дітьми єдиним фронтом і бути послідовними у своїй системі покарання. Не потрібно грати в хорошого і поганого копа, інакше дитина може стати більш прихильним до одному з батьків, а це може викликати проблеми у відносинах як з вашою половинкою, так і з вашою дитиною.Discipline a Child Step 1Bullet3.jpg
 • Discipline a Child Step 2.jpg 2 Поважайте свою дитину. Не забувайте, що ваша дитина це все-таки людина, яким би маленьким він не був і як би вас не розчарував. Якщо ви хочете бути у дитини в авторитеті, то ви повинні поважати той факт, що він є недосконалим людським істотою зі своїми власними бажаннями та потребами, і що він як і раніше має потребу в любові та повазі своїх батьків. Ось що потрібно робити:
  • Якщо ви дійсно зліться на свою дитину за погану поведінку, то зробіть паузу, щоб охолонути, перш ніж сказати що-то. Якщо ви увійшли в кімнату і виявили, що ваша дитина пролив склянку газованої води на білий килим, не варто відразу починати муштрувати його, інакше ви можете крикнути або сказати щось таке, про що потім пошкодуєте.Discipline a Child Step 2Bullet1.jpg
  • Не називайте дитину поганими іменами, інакше це знизить його самооцінку і йому буде від цього тільки гірше. Замість того щоб говорити "Ти такий дурний!", скажіть "Це було не дуже розумна поведінка, чи не так?".Discipline a Child Step 2Bullet2.jpg
  • Намагайтеся уникати будь-яких ситуацій, коли ви ведете себе неналежним чином і після змушені вибачатися за свою поведінку.Discipline a Child Step 2Bullet3.jpg
  • Будьте гарним прикладом для наслідування. Ведіть себе так, як хотіли б, щоб вів себе ваша дитина, інакше ви будете посилати суперечливі сигнали своїм поганим поведінкою.Discipline a Child Step 2Bullet4.jpg
 • Discipline a Child Step 3.jpg 3 Будьте чуйним. Бути чуйним - це не те ж саме, що бути співчутливим. Бути чуйним значить вміти розуміти старання, проблеми і почуття своєї дитини, і вдумуватися, чому ж ваша дитина так себе веде. Бути співчутливим значить шкодувати своєї дитини, коли він засмучений і погано себе веде, бажаючи "врятувати" його від його проблем. Ось як можна бути чуйним:
  • Поговоріть зі своєю дитиною про його почуття. Якщо дочка зламала свою улюблену ляльку після агресивної поведінки, сядьте і скажіть їй, що ви розумієте, що вона, напевно, засмучена через те, що зламала улюблену іграшку. Покажіть їй, що, незважаючи на те, що така поведінка було неприйнятним, ви все одно розумієте, що вона засмучена.
  • Постарайтеся зрозуміти причини поганої поведінки своєї дитини. Можливо, ваш син грає зі своєю їжею на сімейному прийомі, тому що з розуму сходить від нудьги, адже тут немає його однолітків, з якими він міг би поговорити. Можливо, ваша дочка закочує сцену на публіці з приводу того, що не отримала іграшку, яку хоче, тому що засмучена через те, що її батько поїхав у відрядження.
 • Discipline a Child Step 4.jpg 4 Повідомляйте про своїх очікуваннях. Важливо дати зрозуміти своїй дитині, що ви вважаєте хорошим і поганим поведінкою, і якими будуть наслідки поганої поведінки. Коли дитина буде достатньо дорослим, щоб зрозуміти ваші потреби, то потрібно дати йому зрозуміти, що якщо він зробить певну річ, у цього завжди будуть одні наслідки. Ось як передати свої очікування:
  • Якщо ви пробуєте нову техніку дисципліни, поясніть її своїй дитині, перш ніж він встигне погано себе повести, інакше він буде збитий з пантелику.
  • Поговоріть з дитиною про його хорошому або поганому поводженні. Якщо дитина достатньо доросла, дайте йому зрозуміти, що в його поведінці було добре, а що погано, і якої поведінки ви від нього очікуєте.
  • Якщо дитина достатньо доросла, дозвольте йому вибирати винагороди за хорошу поведінку, якщо вони прийнятні.
 • Discipline a Child Step 5.jpg 5 Будьте авторитетні, а не авторитарні. Авторитетний батько встановлює чіткі правила та наслідки їх порушення, але як і раніше належить ніжно і любляче до своєї дитини. Такий батько може бути гнучким і обговорює проблеми і їх рішення зі своєю дитиною. Це ідеальний стиль виховання, хоча його важко дотримуватися весь час. Авторитарний батько теж встановлює чіткі правила та наслідки їх порушення, але він не проявляє досить теплих почуттів до дитини і не пояснює причини необхідного поведінки. Це може призвести до того, що дитина буде відчувати себе нелюбим, і не буде розуміти важливість певних правил.
  • Не варто також бути занадто поблажливим батьком. Це такий батько, якій дозволяє дитині робити все, що той забажає, тільки тому, що він дуже сильно любить свою дитину, щоб відмовити йому в чомусь, жаліє його, або просто думає, що дитина буде розвивати внутрішню систему дисципліни пізніше.
  • Хоча легше всього бути поблажливим батьком, це може мати негативний вплив на дитину, особливо коли дитина досягає повноліття або підліткового віку. Якщо дитина стає підлітком або навіть дорослим, який вважає, що завжди зможе отримати те, що хоче, то він буде убитий жорсткої перевіркою реальними умовами.
 • Discipline a Child Step 6.jpg 6 Беріть до уваги вік і темперамент своєї дитини. Не буває двох однакових дітей, тому важливо враховувати, який насправді ваша дитина, коли ви встановлюєте певне покарання. Коли ваша дитина стане старшою, вам також варто оновити свою систему дисципліни, щоб вона відповідала вікові дитини. І навпаки, ви не повинні встановлювати такі ж правила дисципліни для молодшого дитини, які встановили б для старшого, більш здатного. Ось що потрібно зробити:
  • Якщо ваша дитина по своїй натурі балакучий і любить спілкуватися, знайдіть спосіб працювати з цим поведінкою. Хоча можна відучити дитину від надмірної балаканини, не варто намагатися перетворити його в сором'язливого і тихого, якщо він насправді не такий.
  • Якщо ваша дитина виключно чутливий, вам не варто бути занадто поблажливим до такої поведінки, але усвідомте, що час від часу до нього знадобиться проявляти більше любові.
  • Якщо вашій дитині до двох років, ви можете відучити його погано себе вести, якщо будете твердо говорити "ні", коли він погано поводиться. Також "тайм-аут" може бути хорошим способом повідомити дитині такого віку, що він вів себе неналежно.
  • Якщо вашій дитині від 3 до 5 років, то він вже достатньо дорослий, щоб йому можна було сказати, якого поганої поведінки варто уникати, перш ніж воно станеться. Або замість цього ви можете сказати дитині, як чинити правильно. Наприклад, ви можете сказати: “Ти не повинен командувати іншими дітьми на дитячому майданчику. Замість цього тобі варто бути з ними добрим і ставиться до них з розумінням, тоді вам буде веселіше".
  • Діти у віці від 6 до 8 років можуть розуміти негативні наслідки своєї поведінки. Дитина зрозуміє, що якщо він пролив щось на килим, то йому доведеться допомогти прибрати це.
  • Діти у віці від 9 до 12 років можуть навчатися на природних наслідки своєї поведінки. Наприклад, якщо ваша дочка не закінчила написання свого твору за день до здачі, то їй доведеться мати справу з поганою оцінкою.
 • Метод 2 з 2: Пробуйте різні методи дисципліни

 • Discipline a Child Step 7.jpg 1 Навчіть свою дитину природним наслідків. Якщо ваша дитина зрозуміє природні наслідки свого кепського поведінки, то він побачить, що воно може стати причиною його смутку і жалю. Замість того щоб выпутывать дитини з певних ситуацій, дайте йому самому справлятися зі своєю негативною поведінкою. Дитина може розуміти природні наслідки з шести років.
  • Якщо дитина зламав іграшку, не потрібно відразу бігти і купувати йому нову. Нехай він якийсь час побуде без неї, щоб він навчився краще дивитися за своїми іграшками.
  • Навчіть дитину відповідальності. Якщо дитина не закінчив виконання домашнього завдання, тому що він був занадто зайнятий переглядом телепередач, дайте йому навчитися чогось від розчарування від поганої оцінки, замість того щоб поспішати допомагати йому з домашньою роботою.
  • Якщо вашого сина не запросили на день народження сусідської дитини з-за поганого поведінки, дайте зрозуміти своїй дитині, що він був би запрошений, якби поводився з тим дитиною по-іншому.
 • Discipline a Child Step 8.jpg 2 Навчіть дитину логічним наслідків. Логічні наслідки це ті, які по-вашому рішенню будуть слідувати поганої поведінки дитини. Вони повинні бути безпосередньо пов'язані з поведінкою, щоб дитина навчилася не повторювати його. У будь-якого типу поганої поведінки повинні бути свої власні логічні наслідки, і вони повинні бути чітко відомі заздалегідь. Ось кілька прикладів:
  • Якщо дитина не збере свої розкидані іграшки, він не зможе користуватися ними протягом тижня.
  • Якщо ви зловите дитини на те, що він дивиться по телевізору щось неприйнятне, то перегляд телевізора буде заборонений протягом тижня.
  • Якщо дитина веде себе нешанобливо по відношенню до батьків, то йому буде заборонено грати зі своїми друзями, поки він не зрозуміє, що таке шанобливе ставлення.
 • Discipline a Child Step 9.jpg 3 Навчіть дитину позитивним методів дисципліни. Позитивна дисципліна це спосіб роботи з дитиною для досягнення позитивного результату, який допоможе йому зрозуміти своє погане поведінка і уникати в майбутньому. Щоб дисциплінувати дитину таким чином, вам необхідно сісти і обговорити з ним погану поведінку і що необхідно робити після цього.
  • Якщо ваша дитина втратив свою бейсбольну биту із-за безвідповідальності, сядьте і поговоріть з ним про те, чому це сталося. Потім запитайте його, що він може робити без біти, і як він буде грати без неї. Може бути, він зможе грати битою одного, поки не "запрацює" собі нову. Нехай дитина усвідомлює наслідки своєї поганої поведінки і разом з вами придумає рішення.
  • В методі позитивної дисципліни "тайм-аут" вважається часом, який змушує дитину відчувати сором і злість, а не усвідомлення поганої поведінки або рішучість змінити його. У цьому методі дитину відправляють не на "тайм-аут", а місце для заспокоєння з подушками і улюбленими іграшками, поки він не буде готовий обговорити свою поведінку. Це вчить дитину важливому життєвому навички: вміння керувати своїми емоціями і міркувати, замість того щоб діяти нераціонально.
 • Discipline a Child Step 10.jpg 4 Виберіть для своєї дитини систему винагород. Варто також установити систему винагород, щоб у хорошого поведінки були позитивні наслідки. Не забувайте, що зміцнення гарної поведінки так само важливо, як і покарання поганої поведінки. Якщо ви будете показувати дитині, як правильно вести себе, то він зрозуміє і те, чого робити не варто.
  • Винагородою може бути просте частування за те, що дитина все зробив правильно. Якщо ваш син знає, що зможе з'їсти морозиво після того, як доїсть свій здоровий обід, то він буде більш схильний сприяти.Discipline a Child Step 10Bullet1.jpg
  • Можна вибирати винагороди разом з дитиною, якщо це прийнятно. Якщо дитина хоче нову іграшку, то ви повинні пояснити йому, що він повинен вести себе добре і шанобливо по відношенню до батьків протягом місяця, щоб отримати цю іграшку.
  • Не обіцяйте винагороду лише заради того, щоб змусити дитину добре поводитися. Дитина повинна розуміти, що означає хорошу поведінку, а не просто "бути милим", щоб отримати іграшку.
  • Як можна частіше хваліть дитину за хорошу поведінку. Дитина повинна чути не тільки зауваження з приводу поганої поведінки.
 • Discipline a Child Step 11.jpg 5 Уникайте нотацій, загроз і прочуханки. Ці методи не тільки неефективні, але вони також можуть змусити вашої дитини обурюватися або ігнорувати вас, і бути морально і фізично ображеним вашими словами і діями. Ось чому не рекомендується використовувати ці методи:
  • Діти, як правило, ігнорують нотації, якщо в них немає сенсу. Якщо ви читаєте дитині нотації з приводу того, що він втратив свою іграшку, при цьому купуючи йому нову, то він зрозуміє лише той, що ваші слова не важливі.
  • Якщо ви лякаєте дитини тим, що насправді не станеться (наприклад, говорите, що він ніколи більше не буде дивитися телевізор, якщо не прибере свою кімнату), то він зрозуміє, що насправді ви це говорите не всерйоз.
  • Покарання може зробити дитину ще більш агресивним, і змусить думати, що заподіювати біль того, кого любиш, це нормально.
 • Discipline a Child Step 12.jpg 6 Робіть перерву. Хоча важливо бути зразком для поведінки і знайти кілька методів дисципліни, які працюють для вашої дитини, все ж пам'ятаєте, що ніхто не ідеальний, що ви не можете бути зразковим батьком весь час. Як би ви не намагалися, все одно будуть такі випадки, коли ви будете шкодувати про зроблене, і це нормально.
  • Якщо ви зробили щось таке, про що шкодуєте, вибачитеся перед дитиною і дайте йому зрозуміти, що ви намагалися цим донести.
  • Якщо у вас була емоційно важкий тиждень, покладіться на свого партнера, якщо він у вас є, нехай він проробляє більше роботи по дисципліні, поки ваш стан не покращиться.

 • Поради

  • Якщо у вас є інші діти, ніколи не порівнюйте дитину з його братами або сестрами. Це може призвести до заниженої самооцінки і змусити дитину відчувати, що він нічого не варто.
  • Щоб спонукати дітей старшого віку змінити поведінку, запишіть проблему, обговоріть її і направте дитини на розвиток його власного плану виправлення. Зробіть його вимірним і визначте покарання за невиконання та винагорода за успіх.
  • Якщо ви не послідовні у своїй дисципліні або ігноруєте погану поведінку своєї дитини, тому що вважаєте, що він занадто малий, щоб знати що добре, то вам буде набагато важче впоратися з його поганою поведінкою в подальшому.
  • Для маленьких дітей хвилина "тайм-ауту" за кожен рік їх віку є гарним стандартом. Довше ніж це - і дитина буде відчувати себе покинутим, самотнім і може втратити довіру до вас.
  • Кожному потрібно кілька спроб, щоб навчитися, і кожному потрібен свіжий старт, особливо дітям. Не будьте більш суворі, якщо маленька дитина повторює щось погане протягом тижня, будьте більш суворі, тільки якщо він повторює те ж саме протягом одного дня. Маленькі діти не здатні запам'ятовувати так само, як старші діти або дорослі люди.
  • Дотримуйтесь своєї обраної стратегії, як би ви не злилися в даний момент. Коли ви сердитесь, то можете бути не в змозі мислити ясно і вашим гормонів може знадобитися до однієї години, щоб повернутися до норми. Тому вам варто приймати такі рішення, коли ви спокійні.
  • Яким би розумним ваша дитина не був, не забувайте, що ви маєте справу з дитиною. Не занурюйтеся в психоаналіз, не залучайте дитину в обговорення проблеми на дорослому рівні. Поясніть дитині правила та наслідки їх порушення, і постійно застосовуйте їх. Так світ постане дитині справедливим, безпечним і передбачуваним.
  • Не підкуповуйте дитини для гарної поведінки. Хабарі стануть необхідністю. Винагорода після гарної поведінки час від часу це не хабар.

  Попередження

  • Не карайте дитину, завдаючи йому серйозну фізичну біль. Хоча легка порка також не рекомендована, але все-таки існує різниця між нею і відкритим ударом, який дійсно заподіює дитині сильну біль.
  • Знайте, коли варто надати дитині серйозну допомогу. Якщо ваша дитина постійно веде себе гідно і не слухає нічого, що ви йому говорите, і особливо якщо він демонструє агресивний і насильницьку поведінку, зверніться до фахівця, щоб зрозуміти, що вам робити, щоб впоратися з такою поведінкою.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?