Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як діагностувати хронічну блювоту у кішок

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 із 5: Визначення того, чи належить ваша кішка до благополучної або до страждаючої

 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 1.jpg 1 Знайте, що якщо ваша кішка їсть багато трави, то вона може бути цілком благополучною. Ключовим показником благополучній кішки є те, що вона в цілому прекрасно себе почуває, але схильна поїдати траву і викликати у себе блювоту. [1] Це передбачувана ланцюг подій, яку ви можете помітити з кількох фактичних спостережень. Деякі кішки викликають у себе блювоту кожні 2-3 дні, тоді як інші лише раз на тиждень. Після викликаної блювоти вони цілком щасливі і навіть не проти перекусити. Крім поїдання трави можуть мати місце і інші особливості:
  • Нормальний апетит, нормальне поглинання їжі під час годування, стабільний вага, підтримання активності, блискучий хутро.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 2.jpg 2 Зрозумійте, що готові корми не обов'язково підходять для забезпечення нормального травлення у кішки. Дикі кішки поїдають свою здобич цілою разом з кістками, хутром та потрохами. При цьому вони переварюють те, що можуть переварити, а потім зригують неперетравлювані залишки. Готові корми не містять таких спонук блювоти, тому деякі кішки викликають у себе блювоту поїданням трави.
  • Якщо ваша кішка благополучна і виглядає цілком добре, під час чергового візиту згадайте про її блювоті, щоб ветеринар зміг підтвердити те, що ніяких проблем у неї немає.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 3.jpg 3 Знайте ознаки страждає кішки. Таким кішкам потрібна медична допомога для діагностики проблеми. Страждаюча блювотою кішка втрачає вагу, має труднощі з поглинанням їжі, втрачає апетит, багато п'є, стає апатичною, її хутро втрачає блиск.[2]
  • Іншою причиною, по якій може знадобитися звернутися до ветеринара, случит почастішання блювоти порівняно зі звичайною частотою, наприклад, від одного разу на тиждень до щоденної. Якщо ви сумніваєтеся, а блювота у вашої кішки регулярно продовжується, то найбезпечніше перевіритися у ветеринара.
 • Метод 2 із 5: Зовнішній огляд кішки

 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 4.jpg 1 Призначте огляд кішки у ветеринара. Під час огляду ветеринар перевірить наявність у кішки ознак захворювань, які можуть викликати блювоту, а також промацає живіт на предмет блокади кишечника. Далі будуть описані різні аспекти огляду кішки.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 5.jpg 2 Ветеринар перевірить слизові оболонки кішки. Він підніме губу тварини для перевірки кольору ясен. Вони повинні бути рожевими, як у людини. Бліді (дуже блідо-рожеві або навіть білі десни) вказують на анемію, а жовті плями вказують на жовтяницю. Це дає натяк на те, в чому саме шукати проблему.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 6.jpg 3 Перевірка швидкості заповнення капілярів. Корисним способом оцінки стану циркуляції крові у кішки є перевірка швидкості заповнення капілярів. Це кількість часу, який витрачається на те, щоб десни знову стали рожевими після того, як вони були притиснуті.[3] Нормальна швидкість заповнення капілярів складає менше 2 секунд, зазвичай вона настільки швидка, що не піддається рахунку. Заповнення капілярів довше 2 секунд вважається уповільненим.
  • Для вимірювання швидкості заповнення капілярів необхідно підняти губу кішки і сильно натиснути кінчиком пальця на десну, щоб вона зблідла або побіліла. Відпустіть палець і подивіться, скільки секунд знадобиться на повернення рожевого кольору.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 7.jpg 4 Перевірка водного балансу. Підніміть шкіру холки в районі плечей кішки і відпустіть. Вона негайно повинна повернутися в своє звичайне положення. Зневоднення знижує еластичність шкіри, що означає уповільнене відновлення форми при відпусканні. Сильне зневоднення призводить до того, що шкіра залишається в оттянутом положенні, а повертається на місце. [4] При блювоті це може означати, що кішка втрачає більше рідини, ніж споживає. Такий симптом говорить про термінову необхідність поповнення рідини (застосування крапельниці).
  • Крапельниця встановлюється катетер у вену передньої лапи. Фізрозчин з крапельниці потрапляє прямо в кровоносну систему кішки. На повільне виправлення дефіциту рідини зазвичай потрібно 24-48 годин, протягом яких кішка повинна бути госпіталізована.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 8.jpg 5 Перевірка частоти скорочень серця. Незважаючи на те, що це може здатися дивним при блювоті, проблема може бути викликана гипертироидизмом (гіперактивністю щитовидної залози), який призводить до прискореного серцебиття.
  • Пульс з частотою 180 ударів за хвилину у стані спокою ненормальний, і ветеринар обмацає горло кішки, щоб виявити надмірно збільшену щитовидну залозу.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 9.jpg 6 Перевірка температури кішки. Температура повинна бути нижче 39 градусів, якщо вона вища, то у кішки жар.
  • Кішка з блювотою і жаром може страждати від інфекції.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 10.jpg 7 Пальпація живота. При цьому ветеринар кінчиками пальців обережно обмацує живіт кішки. Він перевіряє кишечник, нирки, сечовий міхур, селезінку і печінку на правильність форми і розмірів, а також відсутність болючості. Збільшення органу може говорити про інфекції, запаленні, раку або блокаді. Також ветеринар перевірить кішку на предмет яких-небудь ненормальних утворень.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 11.jpg 8 Якщо огляд не виявить відхилень, то слід освіжити процедуру дегельмінтизації. Якщо кішка здорова, у неї немає спека, нормальний водний баланс, і вона перетравлює спожиту їжу, ветеринар може порадити провести превентивну процедуру дегельмінтизації.
  • Серйозна проблема з глистами може викликати блокаду кишечника або дратувати шлунок і викликати блювоту.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 12.jpg 9 Лікування від волосяних грудок. Лікування зводиться до нанесення рідкого парафіну на лапу кішки, наприклад, кошти Lax-a-paste, намазываемого смужкою в 1,3 см на лапу двічі на день протягом 2-3 днів.
  • Суть полягає в тому, що парафін злегка змаже волосяні грудки (які бовтаються в шлунку кішки і викликають запалення) і допоможе їм вийти з калом або отрыгнуться.
 • Метод 3 із 5: Діагностика за допомогою проведення аналізів

 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 13.jpg 1 Зробіть аналіз крові. Аналіз крові проводиться як при необнаружении причин блювоти при огляді, так і для підтвердження виникли при огляді підозр. Зазвичай виглядає біохімія і загальний аналіз крові. Біохімія дає уявлення про функціонування органів, наприклад, нирок.
  • Загальний аналіз дає інформацію про клітинах крові, немає у кішки підвищеної кількості лейкоцитів (при боротьбі з інфекцією), при якому слід вводити лікування антибіотиками, або анемії (при деяких інфекціях і раку), що має змусити ветеринара шукати причину анемії.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 14.jpg 2 Проведіть рентгенографію. Якщо у вас все ще немає пояснень того, що відбувається з кішкою, то буде доречно провести рентгенографію. Простий рентген проводиться без згодовування кішці контрастної речовини, наприклад, барію.
  • Інформативність рентгена обмежена через те, що м'які тканини живота мають схожу рентгенопроницаемость, тобто товщину стінок шлунка або наявність виразок майже неможливо побачити.
  • Тим не менш, рентген корисний у пошуках викликають блокаду сторонніх тіл (іноді кішки проковтують те, чого їм не слід ковтати). При виявленні стороннього тіла приймається рішення про необхідність хірургічного втручання або можливості природного виходу чужорідного тіла. Рентген може допомогти виявити пухлини і встановити розміри органів.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 15.jpg 3 Проведіть УЗД травних органів. УЗД використовує високочастотні хвилі для відтворення монохромного зображення внутрішніх органів. УЗД особливо корисно при блювоті, так як дозволяє визначити розміри шлунка і наявність сторонніх тел. Характер скорочень кишечника і руху рідин в ньому також може дати підказку про наявність блокад, які турбують кішку.
  • При УЗД ветеринар може виміряти товщину стінок шлунка і кишечника, оглянути виразки. Виразки найчастіше виліковні оральними медикаментами, що захищають слизову шлунка і знижують вироблення кислоти. Також є можливість виявити ущільнення, які можуть говорити про пухлини або раку.
 • Метод 4 із 5: Діагностика лікування через

 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 16.jpg 1 Пробне лікування є наступним кроком, якщо не було отримано ніяких певних результатів від аналізів. Якщо всі аналізи виявилися в межах норми або негативними, то наступним кроком є пробне лікування або біопсія.
  • Останнє буде описано в наступному розділі статті, але якщо кішка не знаходиться в зовсім поганому стані, то краще спочатку подумати про пробному лікуванні, так як біопсія кишечника несе в собі ризик перитоніту і ускладнень.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 17.jpg 2 Спробуйте годувати кішку гіпоалергенної дієти. При наявності блювоти і нормальних результатів аналізів ветеринар може порадити посадити кішку на гіпоалергенну дієту. Причиною такого кроку є той факт, що чутливість до будь-якого інгредієнта їжі може призводити до блювоти.
  • Гіпоалергенна дієта зводиться до використання одного єдиного джерела білка і одного єдиного джерела вуглеводів, або це може бути гідролізна дієта. Останнє означає, що молекули білків розщеплюються до такого стану, що виявляються занадто малі, щоб подразнювати рецептори кишечника і викликати алергічні реакції.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 18.jpg 3 Зрозумійте причини дієвості гіпоалергенної дієти. Теоретичне підґрунтя гіпоалергенної дієти полягає в тому, що кишечник отримує шанс заспокоїтися, не відчуваючи роздратування від їжі. Тобто кішка з хронічною блювотою на гіпоалергенної дієти повинна перестати відчувати проблеми.
  • Якщо блювота не припиниться, то може знадобитися проведення біопсії.
 • Метод 5 із 5: Біопсія кишечника і шлунка

 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 19.jpg 1 Точний діагноз часто може бути встановлений при біопсії. Береться невеликий зразок тканин, проводиться його гістологія під мікроскопом. Зразки тканини беруться ендоскопом, який відщипує зовсім невеликий шматочок тканин.
  • Товщина стінок кишечника може бути перевірена хірургічним шляхом за допомогою лапаротомії.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 20.jpg 2 Знайте, що високий ризик ускладнень. Перевірка товщини стінок пов'язана з високим ризиком ускладнень. Це не має ніякого відношення до досвідченості хірурга, а пов'язане лише зі схильність стінок кишечника опухати у відповідь на операцію, що приводить до ослаблення накладених швів і витоку вмісту кишечника в порожнину живота.
 • Diagnose Chronic Vomiting in Cats Step 21.jpg 3 Обговоріть всі можливі варіанти з ветеринаром. Якщо ви задумалися про біопсії кишечника, добре обговоріть це питання з ветеринаром, щоб зрозуміти всі ризики і переваги.

 • Поради

  • Ветеринар може перевірити кішку і на діарею. Він зможе намацати кал в прямій кишці, що дозволить йому встановити факт наявності або відсутності діареї.
  • Іншим корисним симптомом служить біль. Болючість певних ділянок живота може допомогти локалізувати проблему. Наприклад, біль в передній частині живота може вказувати на панкреатит.

  Джерела і посилання

 • ^ Кішки: клінічна медицина і лікування. Сьюзен Літтл. Сандерс. / The Cat: Clinical Medicine and Management. Susan Little. Saunders.
 • ^ Кішки: клінічна медицина і лікування. Сьюзен Літтл. Сандерс. / The Cat: Clinical Medicine and Management. Susan Little. Saunders.
 • ^ http://www.peteducation.com/article.cfm?c=2 2116&aid=1164
 • ^ http://www.peteducation.com/article.cfm?c=2 2116&aid=1161
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?