Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як діагностувати у себе диссоціативний розлад особистості

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Руйнування міфів

 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 1 Version 2.jpg 1 Усвідомте, що диссоціативний розлад особистості дійсно існує. Протягом останніх років ведуться суперечки про те, чи не вигадка чи це розлад. Тим не менш, психіатри і науковці, близькі до психіатрії, прийшли до висновку, що це захворювання реально, але сприймається неправильно. Можливо, це розлад і не є маловивченим, оскільки було зафіксовано безліч випадків симуляції, але вона внесена до реєстру захворювань, і його прояви можуть заподіювати сильні страждання пацієнта.
  • Популярні фільми "Психо", "Бійцівський клуб" і "Сібіл" вносять ще більшу плутанину в розуміння природи цієї хвороби, оскільки в них показуються вигадані ситуації і екстремальні прояви розладу.
  • Диссоціативний розлад особистості не має таких різких і інтенсивних проявів, як це показують у фільмах і телевізійних шоу. Воно також не пов'язане з жорстокістю і тваринами.
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 2 Version 2.jpg 2 Дізнайтеся про те, що диссоціативний розлад особистості є результатом психоемоційних травм, отриманих в дитинстві. У фільмі "Гра в хованки" це розлад проявляється дуже швидко у зв'язку з трагічними подіями, проте насправді воно розвивається поступово внаслідок повторюваних емоційних травм. Осіб, які страждають цим захворюванням, як правило, в дитинстві був змушений довгі роки терпіти жорстоке поводження, і диссоціативний розлад особистості розвивається як захисний механізм для боротьби з цим. Прикладами жорстокого поводження може бути регулярне сексуальне насильство одним з батьків або викрадення з наступними знущаннями над дитиною.
  • Одиничний випадок насильства або кілька випадків, не пов'язаних між собою, не приведуть до розвитку диссоциативного розлади особистості.
  • Перші симптоми захворювання можуть проявитися в дитинстві, проте діагноз буде поставлений лише у дорослому віці.
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 3 Version 2.jpg 3 Дізнайтеся про те, що люди, які страждають диссоциативным розладом особистості, не володіють набором абсолютно різних особистостей. З-за невірної інтерпретації цього захворювання в кіно і на телебаченні люди часто думають, що всередині хворого живе кілька різних особистостей, які конфліктують один з одним. Насправді, ці особи швидше являють собою стани людини - тобто частини особистості, які завжди присутні в людині, але які мають свої окремі вияви, під час яких людина не пам'ятає про інших. Наприклад, у хворого людини може бути зле стан і спокійний стан, які ніяк не пов'язані з звичайним станом, хоча у звичайної людини всі ці три стани уживаються між собою.
  • У хворої людини не може бути "покірної" особистості і "дикої" особистості, які б різко відрізнялися від його звичайного стану.
  • Стану хворої людини схожі на впорядковані емоції. Коли людина перебуває в одному стані, він відчуває тільки одні емоції, а потім не пам'ятає, як він переключився в цей стан.
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 4.jpg 4 Пам'ятайте, що психіатри або психологи не стануть нав'язувати людині неіснуючі спогади. Хоча було кілька випадків, коли хворі говорили про нереальних спогадах, які їм навіяли некомпетентні психологи своїми навідними питаннями, зазвичай люди, які страждають диссоциативным розладом особистості, пам'ятають усі епізоди насильства. Оскільки вони змушені тривалий час терпіти насильство, вони не можуть придушити або викреслити ці спогади. Якась частина інформації забувається, але в цілому спогади залишаються. [1]
  • Компетентний психолог знає, як ставити запитання так, щоб не спровокувати формування спогадів про те, чого не було.
  • Психотерапія є безпечним методом лікування цього розладу і дозволяє домогтися гарних результатів.
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 5.jpg 5 Дізнайтеся про те, що це захворювання зустрічається часто. Як правило, диссоціативний розлад особистості підноситься як дуже рідкісне захворювання, однак результати недавнього дослідження показали, що насправді від цього розладу страждає від 1 до 3 відсотків населення, що робить його таким же поширеним, як і інші психічні захворювання. Однак не варто забувати, що інтенсивність прояву симптомів у всіх хворих різна.
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 6.jpg 6 Розумійте різницю між роздвоєнням особистості і альтер-его. Багато людей стверджують, що у них развдоение особистості, хоча насправді у них просто є альтер-его. Альтер-его - це штучно створений другий образ, який людина використовує для того, щоб вести себе не так, як зазвичай. Прикладами альтер-его знаменитостей служать Слім Шейді у Эминена і Саша Фірс у Бейонсе. Люди, які страждають диссоциативным розладом особистості, часто не усвідомлюють, що у них є розщеплення особистості, в той час як людина з альтер-его не тільки знає про існування іншої особи, але і свідомо працює на вдосконаленням цього образу.
 • Частина 2 з 3: Базова інформація про захворювання

 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 7.jpg 1 Пам'ятайте, що поставити діагноз "диссоціативний розлад особистості" непросто. Одна з причин невивченість хвороби полягає як раз в складнощах з постановкою діагнозу. Труднощі пояснюються коморбидностью хворих, тобто наявністю супутніх психічних розладів. Зазвичай люди з роздвоєнням особистості також страждають від розладу, викликаного вживанням психоактивних речовин; від депресії, посттравматичного стресу, панічних атак; мають розлади харчової поведінки, сну. Сукупність цих захворювань призводить до того, що симптоми роздвоєння особистості виглядають як коморбидные симптоми, в результаті його для постановки діагнозу потрібно багато років роботи з пацієнтом.
  • В середньому на постановку діагнозу йде 7 років.
  • Діагноз може поставити тільки кваліфікований психолог чи психіатр.
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 8.jpg 2 З'ясуйте основні критерії постановки діагнозу "диссоціативний розлад особистості". Відповідно до "Діагностичним і статистичним керівництвом по психічних розладів", яке є основою для постановки діагнозів в психіатрії, людині можна поставити діагноз "диссоціативний розлад особистості" тільки у разі наявності чотирьох факторів:
  • Одна людина володіє як мінімум двома окремими особистостями (станами).
  • Людина регулярно перемикається між своїми особистостями (станами).
  • Перебуваючи в одному стані, чоловік не пам'ятає події, що відбувалися в момент, коли він був в іншому стані. Ці провали в пам'яті повинні бути досить сильними, щоб їх можна було сплутати зі звичайною забудькуватістю.
  • Вищеописані симптоми не є наслідком впливу сторонніх речовин або супутніх захворювань.[2]
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 9.jpg 3 Знайте, що від диссоциативного розлади особистості частіше страждають жінки, ніж чоловіки. У жінок ймовірність захворіти в 3-9 разів перевищує цю ймовірність у чоловіків. Це пояснюється підстроюванням жінками під підвалини суспільства і велику ймовірність постраждати від жорсткого поводження в дитинстві. Крім того, у жінок, як правило, більше особистостей (станів), ніж у чоловіків: більше 15 станів у жінок проти 8 і більше станів у чоловіків.
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 10.jpg 4 Зверніть увагу на перемикання між особистостями (станами). Термін "передача" означає перехід від одного стану до іншого. Людина з роздвоєнням особистості перемикається між станами регулярно. Різні люди проводять в одному стані різний час. Сторонньому спостерігачеві про перемиканні говорять наступні ознаки:
  • змінюється тембр голосу;
  • людина починає швидко моргати, немов звикаючи до висвітлення;
  • змінюється поведінка;
  • змінюються жести і міміка;
  • людина раптово переводить розмову на іншу тему.
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 11.jpg 5 Придивіться до інших симптомів. Існує безліч симптомів, які можуть виникнути у людини з роздвоєнням особистості. І хоча для постановки діагнозу досить лише чотирьох обов'язкових симптомів, інші прояви хвороби тісно пов'язані з ними. Ми наводимо список супутніх симптомів у наступному розділі.
 • Частина 3 з 3: Супутні симптоми

 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 12.jpg 1 Психотичний поведінку. У хворих з роздвоєнням особистості нерідко зустрічається психотичний поведінку, включаючи слухові і зорові галюцинації. В результаті, їм помилково ставлять діагноз "шизофренія", хоча ці галюцинації є нічим іншим, як проявом інших особистостей людини.
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 13.jpg 2 Втрата пам'яті. Людина може раптово виявити себе в якомусь місці і при цьому не пам'ятати, що з ним відбувалося вранці або вдень раніше. Людина може забути про якісь події минулого. І те, і інше завдають хворому людині страждання, оскільки людина не може зрозуміти, що з ним відбувається.[3]
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 14.jpg 3 Відчуття жамевю. Жамевю - це стан, протилежний дежавю (почуття, що щось вже відбувалося), тобто вчинення якихось дій, які не раз відбувалися в минулому, але з відчуттям, ніби все це відбувається в перший раз. Наприклад, людина може прокинутися вранці і вирішити заварити собі чашку чаю, але при цьому абсолютно не розуміти, що потрібно робити і в якій послідовності, хоча він заварює собі чай кожен день.
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 15.jpg 4 Мимовільні раптові спогади про болючі події минулого. Людина, що страждає диссоциативным розладом особистості, може раптом без будь-яких передумов згадати деталі подій, які призвели до емоційних травм, навіть якщо тривалий час ці спогади його не відвідували. Зазвичай це спогади з дитинства або спогади, пов'язані з моментами, коли чоловік був переключений в інший стан. За цієї причини після таких спалахів спогадів людина нерідко переживає панічну атаку.
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 16.jpg 5 Відчуття роз'єднання зі своїм тілом. Роз'єднання може відбуватися на рівні почуттів, дій і спогадів. У всіх бувають схожі епізоди (наприклад, учень сидить на нудному уроці, і коли раптово дзвонить дзвінок, він не може пригадати, що відбувалося протягом заняття), але у людей з роздвоєнням особистості це відбувається постійно, як ніби вони сплять наяву. Здійснюючи будь-які дії, людина немов бачить себе з боку.[4]
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 17.jpg 6 Зміни в здібностях здійснювати найпростіші маніпуляції. Людина з роздвоєнням особистості виконує всі прості дії з граничною точністю і акуратністю, то відчуває, що не може зробити навіть самі елементарні речі, або робить їх вкрай погано. Це стосується багатьох аспектів, включаючи дії, що вимагають використання уяви (наприклад, все, що пов'язане з мистецтвом).
 • Know if You Have DID or Dissociative Personality Disorder Step 18.jpg 7 Нездатність сконцентруватися і постійні зміни в ході думок. Людина, що страждає диссоциативным розладом особистості, часто перескакує з однієї теми на іншу, з-за чого створюється враження, що він не може дотримуватися однієї теми в рамках розмови. Відсутність концентрації може бути і більш загальним, коли людина включається в розмову, то виходить з нього.[5]
 • Поради

  • Не намагайтеся поставити собі діагноз. Тільки кваліфікований лікар здатний зробити висновок про те, чи є у вас диссоціативний розлад особистості.
  • Механізм диссоциативного розлади особистості захищає дитину від повторюваних травм в дитинстві, проте з часом він перестає працювати. Саме тому людина звертається до лікарів у дорослому віці, коли розуміє, що не може самостійно справитися із захворюванням.
  • Якщо ви знайшли у себе деякі з вищеописаних симтпомов, це не означає, що у вас роздвоєння особистості.

  Джерела і посилання

 • ^ http://psychcentral.com/lib/dispelling-myths-about-dissociative-identity-disorder/0009785
 • ^ http://psychotherapyandcounseling.org/dissociative-disorders-category/dissociative-identity-disorder
 • ^ http://www.webmd.com/mental-health/dissociative-identity-disorder-multiple-personality-disorder
 • ^ http://www.aamft.org/imis15/content/consumer_updates/Dissociative_identity_disorder.aspx
 • ^ http://www.sascwr.org/files/www/resources_pdfs/mental_illness/Symptoms_of_DID.pdf
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?