Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як змонтувати тристоронній вимикач світла

Рекламний блок

Кроки

 • Wire a 3 Way Light Switch Step 1 Version 2.jpg 1 Виберете потрібний розмір проводи. Розмір всіх дротів в будь-якій схемі обов'язково повинен бути одного розміру. Якщо схема зав'язана на електричну панель або блок запобіжників, то мідний дріт № 12 – мінімальний розмір проводу в разі, якщо він пов'язаний з 20–амперным вимикачем або плавким запобіжником. Мідний дріт № 14 – мінімальний розмір, якщо все з'єднується з 15-амперным вимикачем чи запобіжником (вже багато років не дозволяється користуватись алюмінієвим дротом в таких схемах). Якщо електрична енергія надходить від найближчої розетки і т. п., то нова розводка повинна бути зроблена проводом того ж розміру, що приходить на розетку або інші електричні настановні елементи.
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 2 Version 2.jpg 2 Виберіть правильний тип кабелю. Енергопостачання або силовий кабель повинен бути з «2 проводів» (або провідників) плюс провід заземлення. Зазвичай типи кабелів з даними характеристиками наступні:
  • NM (часто званий «Ромекс») і UF тип кабелю (в обох пластикова оплетка навколо 2 або більше ізольованих проводів – один білий, один чорний і інші – і один неізольований провід). NM використовується в закритих приміщеннях, UM використовується поза приміщень, якщо піддається сонячної радіації або закопується в землю.
  • Типи кабелів BX, MC і AC є армованими. Вони схожі, за винятком незначних відмінностей. Конструкція складається з металевої обплетення, сформованої гвинтовим чином із сталі або алюмінію навколо двох (або більше) ізольованих проводів – один білий, другий чорний і інших - один з них, можливо, зелений. В кабелях, в яких немає зеленого ізольованого проводу, використовується зовнішня металева оплетка як заземлюючий провідник. Ні один з кабелів з металевою опліткою не дозволений до використання зовні або під землею. Якщо електрика надходить з кабелю армованого типу, в якому немає повнорозмірного (№12 і №14) заземлюючого проводу, то обов'язково використовується металевий ящик для продовження заземлення з армованої оболонки на ящик і включення заземлення через спеціальну зелену, шістнадцяти-розмірну машинну закрутку, яка протягується в попередньо пророблений отвір у металевому ящику, або спеціальний зелений заземлюючий зажим.
  • Всі ці кабелі мають торговельну маркування», яка, як правило, відбувається від числа ізольованих, не заземлювальних провідників та конструктивного типу. Наприклад, такі: «дванадцять два Romex» або «чотирнадцять три BX». Приклад: A 12/2 NM, BX, AC, або Romex кабель має два провідника №12 плюс повнорозмірний заземлюючий провідник №12. A 14/3 NM, BX, AC, або Romex кабель має три провідника №14 плюс повнорозмірний заземлюючий провід. Існують спеціальні з'єднувачі для армованого кабелю з індивідуальними інструкціями та застереженнями для роботи з кожним з них. Користуватися увазі схожим з'єднувачем армованого кабелю Romex забороняється. Кабель типу NM або Romex легше в роботі, не вимагає спеціальних інструментів або підготовки і дешевше коштує. З цих причин він так широко поширений.
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 3 Version 2.jpg 3 Відключіть електрику. Це дуже важливий крок. Будь ласка, не пропускайте його, а то вас вб'є струмом.
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 4 Version 2.jpg 4 Встановіть двожильний кабель між джерелом електрики (розетки, електричні панелі і т.д.) і першим вимикачем. Залиште 20-25 см. дроту в кожному з двох блоків (джерелі і першому вимикачі) перед тим, як одріжете кабель для того, щоб легше можна було з'єднати вимикач і джерело енергії. Додайте заземлюючий провід до розводці за допомогою скручування. Якщо джерело енергії - електрична панель або блок запобіжників, то кабель повинен бути обрізаний так, щоб він міг дістати до найдальшої перериваючи точки (вимикача або плавкого запобіжника, заземлення і нуля) без нарощування. Заземлюючий провід повинен бути з'єднаний з 1) нульовою шиною або 2) постійної шиною землі (але тільки якщо устаткування обладнано окремою заземлюючою шиною). Якщо всі існуючі заземлюючі проводи приходять на одну шину і всі існуючі білі дроти з'єднані з іншого шиною, потрібна підтримка окремого з'єднання нульових і заземлюючих проводів. Ніколи не підводьте заземлюючий провід (проводу) до постійної шині тільки білим або сірим ізольованими сполученими проводами або навпаки. З'єднуйте чорний дріт з фазою або вимикачем/плавким запобіжником, а білий з нулем або нульовою шиною на електричній панелі.
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 5 Version 2.jpg 5 Встановіть 3-жильний кабель від першого вимикача до інсталяційного блоку споживача. Залиште 20-25 см. всередині кожного блоку перед тим, як одріжете провід для полегшення зрощування і приєднань у вимикачі і до споживача. У 3-жильного кабелю є «ще одна» жила, якщо порівнювати з 2-жильними кабелями, і ця жила майже завжди покрита червоною ізоляцією. Ця третя жила необхідна для монтажу 3-стороннього вимикача.
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 6 Version 2.jpg 6 Установіть 3-жильний кабель від другого вимикача до інсталяційного боксу споживача. Залиште 20-25 см. дроти всередині кожного блоку перед тим, як одріжете провід для полегшення зрощування і приєднання до споживача.
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 7 Version 2.jpg 7 З'єднайте заземлюючі проводи. Всі заземлюючі проводи в кожному електричному блоці обов'язково повинні бути з'єднані разом скрутками, лагами або іншими надійними методами. Забезпечте потрібну кількість коротких кінців (20 див) голого проводу або з зеленою ізоляцією (один на кожну скручування) для приєднання до зеленого гвинта в кожному блоці (вимикачі, розетки, споживачі тощо). Якщо вимикач або монтажна коробка металеві, вони теж повинні бути надійно заземлені на зеленому гвинті або заземляючим затиском. Це обов'язково має бути зроблено в кожному блоці, в який входить кабель, і в кожному приладі, де є точка заземлення. Рекомендується виконати заземлення в першу чергу, а потім акуратно згорнути і відсунути в задню частину боксу, щоб дроти не заважали, залишивши лише короткі кінці для приєднання до споживачів. Заземлення не з'єднується з пластиком, фіброю або іншими, не проводять струм матеріалами боксу.
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 8 Version 2.jpg 8 З'єднайте фазні дроти в першому вимикачі. З'єднайте всі заземлюючі проводи так, як було описано вище. 2-жильний кабель від джерела живлення входить в нижню частину вимикача, і фаза (чорний дріт) приєднується до загального або паралельного терміналу 3-стороннього вимикача. Цей термінал зазвичай позначений як має гвинт іншого кольору. На картинці зверху паралельний або загальний термінал в нижній правій частині обох вимикачів.
  • З'єднайте білий ізольований провід 3-жильного кабелю (нуль) безпосередньо з білим дротом (нулем) підвідного 2-жильного кабелю за допомогою скрутки (в цьому вимикачі немає приєднання білого дроти).
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 9 Version 2.jpg 9 Приєднайте 3-жильний кабель в першому вимикачі, який входить зверху вимикача. Червоний ізольований провід приєднується до одного з двох невикористовуваних терміналів (показано на картинці зверху на верхній лівій і правій сторонах обох 3-сторонніх вимикачів). Не має значення, до якого з гвинтів цей кабель приєднаний.
  • Приєднайте чорний ізольований провід до залишився терміналу вимикача.
  • З'єднайте дроти в монтажній коробці люстри. З'єднайте всі заземлюючі проводи так, як описано вище, якщо це ще не зроблено. В монтажній коробці люстри будуть два 3-жильних кабелів. Один 3-жильний кабель, що йде від першого вимикача і білий ізольований провід там нульовий, інший трижильний кабель приходить з другого вимикача, білий провід буде тим, що називається «гілкою вимикача»Wire a 3 Way Light Switch Step 10 Version 2.jpg
  • Визначте гілку вимикача. Позначте обидва кінця білої жили в трижильний кабель, який встановлений між другим вимикачем і монтажною коробкою люстри, обернувши їх чорною ізолентою. Це попередить тих, хто буде працювати зі схемою потім про те, що білий провід вже не нульовий. Це нова вимога правил електромонтажу, але було звичайною практикою, коли білий або сірий проводу ставали чи могли бути під напругою. Так як це найбільш часто траплялося у вимикачах, то і отримало назву «гілка вимикача»
  • З'єднайте два червоних ізольованих проводи скручуванням.
  • З'єднайте чорний дріт, що приходить від першого тристороннього вимикача, і білий (гілку вимикача) йде від другого тристороннього вимикача (з чорною ізолентою), разом з допомогою скручування.
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 11 Version 2.jpg 10 Приєднайте трижильний кабель в монтажній коробці другого вимикача до вимикача. З'єднайте всі заземлюючі проводи так, як було описано вище, якщо це ще не зроблено. Приєднайте чорний ізольований провід до загального або паралельного гвинта терміналу вимикача (ще раз, загальний гвинт терміналу відрізняється за кольором від інших гвинтів у вимикачі).
  • Приєднайте червоний ізольований провід до одного з двох гвинтів (до якого саме - не має значення).
  • Приєднайте «гілку вимикача» (білий з чорною стрічкою) до залишився незайнятим гвинта терміналу вимикача.
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 12 Version 2.jpg 11 Приєднайте споживач. В монтажній коробці люстри повинні бути тільки чорний провід, білий провід і заземлюючий провід для постачання електроенергії споживачеві.
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 13 Version 2.jpg 12 Завершення. Перевірте, туго зроблені скрутки і немає голих місць на фазних і нульових проводах. Акуратно скрутіть дроти і заправте їх в коробки. Закріпіть кришки гвинтами. Подайте струм і перевірте роботу.
 • Австралійський метод установки

 • Wire a 3 Way Light Switch Step 14.jpg 1 Відключіть напругу (перевірте струму в ланцюзі немає).
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 15.jpg 2 Приєднайте провідник «Земля» (зелений) і провідник «Нуль» (чорний) до джерела світла (зеленому і блакитному відповідно).
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 16.jpg 3 Приєднайте фазний провід ланцюга (Червоний) до загального терміналу (в середині) ПЕРШОГО вимикача; приєднайте включає провід (БІЛИЙ) до Терміналу 1; приєднайте другий включає провід (білий чи червоний) до терміналу 2.
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 17.jpg 4 На вимикачі з'єднайте включають проводу (термінал 1 і термінал 2 відповідно на вимикач 2) і загальний термінал до червоного проводу (потім він приєднується до джерела світла).
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 18.jpg 5 На вимикачі з'єднайте включають проводу (термінал 1 і термінал 2 відповідно на вимикач 2) і загальний термінал до червоного проводу (потім він приєднується до джерела світла).
 • Wire a 3 Way Light Switch Step 19.jpg 6 З'єднайте червоний провід другого вимикача (з'єднаний із загальним терміналом 2 вимикача) до фазному терміналу джерела світла (червоного або коричневого).
 • Поради

  • Один термінал = один провід. Не дозволяється приєднувати більше одного проводу в одному гвинтовому терміналі. Тільки одножильний провід повинен з'єднуватися в гвинтовому терміналі. Виті проводу вимагають установки в вилкових або кругових терміналах (складені або запаяні) по довжині і закріплені в вилочном або круговому терміналі.
  • Третій спосіб використовується тоді, коли вимикачі розташовані відносно близько один до одного, а джерело світла знаходиться далі. Як приклад: вимикачі знаходяться у двох дверей на одній і тій же стіні в одній кімнаті і контролюють джерело світла в середині.
  • Другий метод використовується в тому випадку, коли вимикачі далеко один від одного, а споживач де-то між ними, як, наприклад, коли вимикачі розташовані на початку і в кінці сходів, а лампочка знаходиться ближче до одного з них. Це також єдиний спосіб модернізувати існуючу звичайну схему так, щоб споживач міг управлятися з двох тристоронніх вимикачів.
  • 15-амперна розводка при 120 вольтах витримує до 1440 Ват навантаження (опалення, світло тощо), тому потрібно зовсім небагато споживачів щоб перевищити 15 А. Для порівняння: розводка, розрахована на 20А, витримує 1920 Ват тривалого навантаження (опалення, світло і т. д.) Максимальна розрахункова навантаження мережі – в цьому випадку у Ватах – визначається як Вольт Х Ампер Х .80, де вольти і ампери дані, а .80 потрібно для того, щоб знизити провідну здатність мережі до 80%. Можна сказати, що максимум в амперах в 15 амперної мережі розраховується так: Вимикач/Запобіжник х 0,80 = максимальне навантаження в амперах. Те ж саме для 20 амперної мережі: 20 Х 0,80=16 ампер. Правила передбачають, що максимум навантаження повинен бути знижений до 80%. Якщо потрібно підключити більшу навантаження, то, відповідно, слід встановлювати проводу з великим перетином та інші пакетні вимикачі або плавкі запобіжники.
  • Якщо енергопостачання йде з інших частин будинку, то це може вплинути на те, як ви диагностируете проблеми з вимикачами. Перший з трьох методів використовується тоді, коли продовжується існуючий джерело енергії, такої як розетка, яка ближче до одного чи іншого вимикача. Це той метод, який крок за кроком описано в статті.
  • Користуйтеся мідним кабелем Romex №14 , який менше, дешевше і з якою легше працювати , якщо ланцюг захищена плавким запобіжником або вимикачем в 15 ампер. Дуже небагато ланцюга з тристоронніми вимикачами мають навантаження в 20 ампер. Немає необхідності робити відводи проводом №12 від існуючої ланцюга, виконаної проводом №14. Номер 12 за правилами використовується для кухонь, їдалень, де користуються приладами (пральні машини, холодильники тощо), які вимагають 20-амперної мережі (деякі ванні кімнати виконані проводом №12 для включення фена та інших приладів, але тут немає вимог).
  • Якщо проводка переробляється, завжди перевіряйте запобіжники або вимикачі, які захищають ланцюга, де встановлюється нове освітлення або нові споживачі. Якщо монтується провід №14 в ланцюзі, захищеної плавким запобіжником або вимикачем більше ніж на 15 ампер, то це порушення правил, і, що більш важливо, це серйозно порушує протипожежну безпеку. Це насправді відноситься до всіх дротах. Ніколи не встановлюйте дроту перетином менше, ніж у встановлюваного запобіжника або вимикача. 6 розмір – 50 ампер, 8 – 40 ампер, 10 – 30 ампер, 12 – 20 ампер, 14 – 15 ампер. Проводи перерізом ще менше не дозволяється приєднувати до електричних панелей, за винятком випадків, коли вони ведуть до дверного дзвінка або іншим подібним ланцюгах.
  • Використання скруток переважно перед варіантом, який дозволяє вставити зачищений провід в отвір без необхідності робити скручування. З часом тиск слабшає і це веде до відмови.

  Попередження

  • Ніколи не змішуйте розміри або матеріал проводу (мідь або алюміній)
  • Познайомтеся з правилами у вашому регіоні. Може використовуватися система в інших колірних комбінаціях.
  • Не забувайте вимкнути електрику перед виконанням будь-яких електромонтажних робіт


  Що вам знадобиться

  • Кабель Romex №12 (20 амперних ланцюгів) OR 14 (15 амперних)
  • 2 тристоронніх вимикача
  • Одна монтажна коробка до світильника
  • Дві монтажні коробки під вимикачі
  • Кусачки
  • Ніж для зняття ізоляції
  • Скрутки
  • Викрутки: Звичайна і хрестовина
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?