Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як говорити красномовно

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 2: Подумайте, що сказати

 • Speak Eloquently Step 1.jpg 1 Дотримуйтеся ясній і стислій лексики. Хоча це не завжди вірно, багатослівність не обов'язково прирівнюється до красномовства. Коли справа доходить до красномовства, діє принцип: чим менше, тим краще. Багатослівне пояснення не більш красномовно, ніж просте і ясне, якщо вони обидва мають однакову мету. Не будьте занадто багатослівні, і ваша мова буде звучати розумніші.[1]
 • Speak Eloquently Step 2.jpg 2 Використовувати тільки те, що ви знаєте. Поповнюйте свій словарний запас, коли це можливо, але коли ви говорите, вживайте тільки ті слова, які ви вже знаєте. Однією з найменш красномовних речей, які ви можете зробити, це неправильне вживання довгого незнайомого слова, або поєднання занадто довгих слів, які ви не зможете пояснити слухачам.
 • Speak Eloquently Step 3.jpg 3 Робіть корисні посилання. Коли це доречно, посилайтеся на речі, які допомагають пояснити думку або ідею або іншим чином дають слухачам краще зрозуміти, що ви намагаєтеся сказати. Посилання на поп-культуру, класичну літературу і мистецтво, історичних особистостей і події - все це неймовірно корисно і надає вам додаткової інтелігентності.[2]
 • Speak Eloquently Step 4.jpg 4 Не використовуйте «слова-паразити». Ніщо не звучить більш непрофесійно і менш красномовно, ніж заповнення пауз «словами-паразитами», як наприклад, "гм", "е-е-е", "як би". Зробіть свідоме зусилля, щоб не використати ці слова у своїй промові при кожній паузі. Якщо це допомагає, подумайте, що саме ви збираєтеся сказати, перш ніж говорити, щоб не використовувати «слова-паразити».
 • Speak Eloquently Step 5.jpg 5 Вимовляйте чітко кожне слово. У вас може бути саме красномовне підготовлене виступ у світі, але якщо ви не зможете правильно вимовляти слова, ваші слухачі в кінцевому підсумку заплутаються і залишаться в невіданні. Витратьте час, щоб вимовляти кожне слово у вашому реченні правильно і звести до мінімуму акцент, якщо це необхідно. Якщо у вас є особливі проблеми з вимовою, найміть репетитора, щоб допомогти вам вимовляти слова правильно.
 • Speak Eloquently Step 6.jpg 6 Ознайомтеся зі словами-зв'язками і прикметниками. Одна з поширених проблем в тому, що люди підбирають слова, роблячи незручні паузи у промові, і від цього здається, що вони не підготувалися. Позбавтеся від пауз, познайомившись зі списком популярних слів-зв'язок і прикметників. Якщо ви забули, що збиралися сказати, у вас не займе багато часу замінити слово, подумки звернувшись до цього списку.
  • Поширені (і виразні) слова-зв'язки включають: крім того, на додаток, більше того, зокрема, тим не менш, незважаючи на.[3]
  • Поширені (і виразні) прикметники будуть змінюватися в залежності від того, про що ви говорите, і можуть включати: чудовий, огидний, абсурдний, звучний, короткий, приємний і прекрасний.[4]
 • Speak Eloquently Step 7.jpg 7 Сформулюйте свої думки заздалегідь. В цілях запобігання затримок та пауз в мові, подумайте про те, що ви збираєтеся сказати заздалегідь. Це дасть вам час, щоб сформулювати, що саме ви збираєтеся сказати, і як ви збираєтеся сказати. Тільки будьте обережні, занадто підготовлене виступ звучить штучно.[5]
 • Частина 2 з 2: Подумайте, як сказати

 • Speak Eloquently Step 8.jpg 1 Подолайте страх публічного виступу. Важко бути красномовним, якщо ваш голос тремтить, ви говоріть занадто тихо або заїкаєтеся, коли починаєте говорити. Прийміть необхідні заходи для подолання цих соціальних страхів, відвідавши логопеда або психолога.
 • Speak Eloquently Step 9.jpg 2 Будьте розслаблені. Як і у вищезгаданому раді щодо подолання ваших страхів, якщо ви стурбовані, напружені або нервозні, ви не будете виглядати красномовно. Робіть те, що вам необхідно для того, щоб розслабитися, будь то представлення ваших слухачів в нижній білизні або просто пам'ятайте, що найгірше, що може статися, це те, що вашим слухачам стане нудно (що насправді не найгірше). Ви повинні говорити природно і невимушено. Не дуже турбуйтеся про те, як сказати, або що люди думають про вас.
 • Speak Eloquently Step 10.jpg 3 Говорите з упевненістю. Ви коли-небудь помічали, що люди, які діють впевнено, автоматично здаються харизматичними і красномовними? Коли ви говорите з упевненістю, ви викликаєте цікавість у вашої аудиторії. Навіть якщо ви не відчуваєте, дійте впевнено, і ваша мова буде більш професійною і красномовною. До того ж, коли ви робите вигляд, що впевнені в собі, ви дійсно почнете відчувати себе більш впевнено. Безпрограшна ситуація.[6]
 • Speak Eloquently Step 11.jpg 4 Говоріть повільніше. Дуже швидка мова, навіть найкрасномовніша, звучить тривожно і здається непідготовленою. Коли ви турбуєтеся про те, що говорити, вашою природною реакцією буде прискорення темпу мови, щоб швидше закінчити виступ. Це звучить не професійно, і здається, ніби ви знаходитесь в стресовій ситуації. Постарайтеся говорити повільніше; краще говорити занадто повільно, ніж говорити занадто швидко.
 • Speak Eloquently Step 12.jpg 5 Зверніть увагу на слухача. Сильні оратори встановлюють зоровий контакт зі своєю аудиторією і звертаються з питаннями до окремим людям. Це показує, що вони не просто кажуть в порожнечу, але й дбають, що аудиторія слухає і по-справжньому розуміє, що вони говорять. Коли ви говорите навіть з однією людиною, визначте точку, щоб встановити зоровий контакт зі своїм слухачем.
 • Speak Eloquently Step 13.jpg 6 Використовуйте замітки, якщо необхідно. Якщо вам належить публічний виступ, а не просто повсякденне спілкування, немає нічого негожого, якщо у вас в руках будуть ваші записи. Чіткий план ваших думок, на який ви можете час від часу кидати побіжний погляд, є відмінним способом правильно побудувати свою промову. Не читайте ваші записи дослівно, а використовувати їх швидше як спосіб швидко згадати ключові слова і фрази, які можна вставляти у свою мову, щоб вас зрозуміли.
 • Speak Eloquently Step 14.jpg 7 Потренуйтеся перед дзеркалом. Так, це може здатися дурним, але якщо ви подивіться на себе з боку, ви зможете побачити, що вам потрібно змінити. Встаньте перед дзеркалом або запишіть себе на відеокамеру. Це допоможе вам точно визначити, що ви робите добре, коли говорите, що ви повинні змінити.
 • Speak Eloquently Step 15.jpg 8 Проводите найбільше часу за читанням. Читання книг не тільки збільшує ваш словниковий запас і розуміння прочитаного, воно також знайомить вас з красномовними персонажами та історичними особистостями. Читайте регулярно і зверніть особливу увагу на те, як говорять персонажі, які здаються вам красномовними. Ви можете імітувати ці мовленнєві зразки і поведінка у мовленні, якщо побажаєте.
 • Поради

  • Якщо у вас є близький друг сім'ї, чию промову ви знаходите особливо красномовною, зверніть увагу, як він каже, і наслідуйте йому у власних розмовах.


  Джерела і посилання

 • ^ http://englishharmony.com/intimidation/
 • ^ http://mcswhispers.wordpress.com/2012/09/09/the-elegance-of-being-eloquent/
 • ^ http://www.elc.byu.edu/classes/buck/w_garden/classes/buck/transitions.html
 • ^ http://www.grammaruntied.com/blog/?p=1175
 • ^ http://talk.collegeconfidential.com/college-life/194395-speaking-eloquently.html
 • ^ http://www.libelcom.com/communications/10-must-know-tips-to-speak-confidently-in-public/
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?