Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як виростити квасолю і горох

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: Планування посадки квасолі

 • Grow Beans and Peas Step 1.jpg 1 Виберіть хороший ділянку. Квасоля зазвичай вимагає для себе сонячне місце, на яке падає мінімум 6 годин сонячного світла в день[1]. Деякі сорти квасолі, які були традиційно вирощені з використанням кукурудзяних полів за методом «три сестри» (бобові стебла плетуться навколо стебел кукурудзи з гарбузом при основі), більш терпимі до тіні і будуть рости при розсіяному сонячному світлі або на місці, куди потрапляє менше 6 годин світла в день.
  • Зробіть сонячну діаграму, щоб визначити, які частини двору будуть більш придатними для бобів.
 • Grow Beans and Peas Step 2.jpg 2 Виберіть сорт квасолі, який буде відповідати вашим уподобанням і розташуванню. У кожного сорту будуть свої вимоги до світла, простору, посадки і збирання врожаю, не кажучи вже про різні аромати. Одну квасоля (така як спаржева) вирощують, щоб цілком з'їсти сирим, в той час як іншу необхідно шелушить і висушувати для подальшого використання в кулінарії. Є дві основні категорії квасолі:
  • Кілкова квасоля росте у висоту і повинна розташовуватися на решітці. На неї не тільки приємно дивитися, але вона також займає багато вертикального простору[2].
  • Кущова квасоля займає мало місця і не вимагає опори. Так як цей сорт не створює сильну тінь, то його легко можна посадити серед інших рослин[3].
 • Метод 2 з 3: Планування посадки гороху

 • Grow Beans and Peas Step 3.jpg 1 Виберіть хороший ділянку. Незважаючи на те, що горох зазвичай вимагає місце, на яке падає як мінімум 6 годин сонячного світла в день, він віддає перевагу більш прохолодний клімат. Якщо ви живете в жаркому регіоні, то садіть горох на ділянці, що перебуває у напівтіні, або в тіні в найжаркіші години. Ідеальним буде місце в тіні дерева або живоплоту, тому що зростаючі листя забезпечують більше тіні, по мірі того як сезон стає спекотніше.
  • Зробіть сонячну діаграму, щоб визначити, які частини городу будуть придатні для вирощування гороху.
 • Grow Beans and Peas Step 4.jpg 2 Виберіть сорт гороху, який буде відповідати вашим уподобанням і розташуванню. У кожного сорту будуть свої вимоги до світла, простору, посадки і збирання врожаю, не кажучи вже про різні аромати. Більш того, одні сорти ростуть високими, тому у них повинна бути система опори (яка може бути відмінним способом використання вертикального простору), в той час як інші є більш компактними (і не будуть створювати велику тінь на інші ділянки городу). Існує три основних категорії гороху:
  • Англійська (він же овочевий) горох вирощують тільки через горошин, його необхідно шелушить після збору врожаю. Є високі і низькорослі сорти[4].
  • Сніговий (він же цукровий) горох виростає солодким, з плоскими стручками і насінням. Шелушить горох не потрібно, так як він цілком їстівний, але на смак найкраще, поки він молодий. Є високі і низькорослі сорти[5].
  • Лущильний горох також вирощують як для горошин, так і для стручків, але він товстіший, ніж цукровий горох, і більше схожий на квасолю. Бувають тільки високорослі сорти[6] .
 • Метод 3 з 3: Посадка квасолі і гороху

 • Grow Beans and Peas Step 5.jpg 1 Вирішите, яку кількість рослин ви хочете виростити. Це буде визначено виходячи з вимог до відстані між кущами для сорту, який ви обрали. Якщо плануєте посадити рядами, не забудьте залишити достатню відстань між ними для легкого доступу, особливо якщо вибрали високий сорт.
 • Grow Beans and Peas Step 6.jpg 2 Придбайте насіння. На відміну від багатьох інших видів насіння, необхідні відносно свіжі насіння квасолі і гороху. Свіжа квасоля або горох, придбані у фермерів, будуть добре проростати, а куплені в супермаркеті можуть рости, але перераховані сорти, можливо, не проросте. Крім того, можете купувати сушені насіння, поки вони не дуже старі (перевірте дату на упаковці). Квасоля сушена з супермаркету може підійти, але краще діяти органічно (переконатися, що насіння не були оброблені, щоб не проростати). Заморожені або консервовані квасоля і горох марні.
  • Сушені боби перевірити в першу чергу. Замочіть трохи насіння квасолі у воді, покладіть їх на вологе паперовий рушник і складіть його. Підтримуйте рушник вологим (бризкайте на нього водою близько одного разу на день), а раз на два-три дні відкривайте, щоб подивитися на насіння. Якщо невеликі паростки висовуються з розщепленої квасолі, це хороший знак і означає, що насіння здорові і слід їх посадити (насправді, садіть пророслі насіння першими!). Якщо насіння не проростає, дайте їм ще пару днів, і якщо після цього нічого не станеться, шукайте інше насіння. Якщо квасоля покрилася цвіллю, можна спробувати знову проростити насіння, використовуючи менше води, але, ймовірно, потрібні інші насіння.
 • Grow Beans and Peas Step 7.jpg 3 Підготуйте грунт. Або насипте грунт у відповідний за розміром контейнер (добре підійде не удобрений грунт з будь-якого магазину) або скопайте землю на ділянці, де хочете посадити. Буде потрібно 15 див. рихлою багатою грунту. Якщо земля в основному глинистий або піщана, то краще посадити горох в горщику або купити компост, змішати з верхнім шаром грунту, яку скопали - приблизно 50/50 — і висипати все назад, формуючи таким чином невелику насип.
  • Будьте обережні з добривами. Пам'ятайте, що горох і квасоля самі виробляють азот. Якщо ви дасте занадто багато азоту, в'юнкий стебло вийде великим, а врожай квасолі і гороху буде маленьким[7].
 • Grow Beans and Peas Step 8.jpg 4 Розгляньте можливість посадки в різний час. Якщо плануєте виростити всього кілька рослин, то це не буде проблемою, але якщо посадите 15 рослин, ви можете бути вражені, коли прийде час збирати весь урожай. Більш того, деякі сорти гороху/квасолі є "певними", що означає, що вони зацвітуть і принесуть весь врожай відразу. Вони дадуть один великий урожай, після чого загинуть. Інший тип - "невизначені". Вони випустять квіти і будуть давати стручки до тих пір, поки вони ростуть (від декількох тижнів до декількох місяців). Ви не отримаєте всі стручки в один час — зазвичай не більше 5-6 стиглих стручків на одній рослині за пару днів, але одержувати будете їх протягом тривалого періоду часу.
  • З припущення, що ви будете вирощувати невизначені сорту, двох рослин, як правило, буде достатньо для однієї людини (для гарніру) кожні кілька днів. Використовуйте це, щоб вирахувати, скільки рослин вирощувати, і враховуйте, як часто хочете їсти горох/квасоля і скільки людей будете годувати.
  • З певних сортів можете приготувати хорошу їжу, або зберегти їх шляхом сушіння, консервування, соління і так далі.
 • Grow Beans and Peas Step 9.jpg 5 Посійте насіння. Зробіть в ґрунті пальцем ямку глибиною від 2.5 до 5 див, потім покладіть в ямку насіння. Засипте зверху землею і трохи притисніть, щоб забезпечити контакт з грунтом, який має вирішальне значення для проростання) і злегка полийте (поливайте обережно, щоб уникнути відкриття насіння). Наприклад, налийте воду в руки і розбризкайте її над місцем посадки кожного з насіння.
  • Хоча час посадки залежить від сорту, але квасолю, як правило, садять навесні за один-два тижні до останнього сильного морозу. Слідкуйте за температурою ґрунту; сигналом для посадки буде температура 16 ?С. Майте на увазі, що кольорові насіння з більшою ймовірністю проростуть у холодному ґрунті, ніж білі насіння[8].
  • Горох, як правило, висаджують на термін від 6 до 8 тижнів перед останнім сильним морозом (температура грунту 10?С або вище)[9]. Деякий горох (цукровий або лущильний) любить холодну температуру (весняну і осінню в більшості типи клімату). Знову-таки, в залежності від сорту, у гороху можуть бути різні потреби.
   • Втім, в регіонах з теплим кліматом (зразок Сан Франциско) горох без проблем висаджують вже в лютому. Плодоносить такий горох в кінці травня-початку червня, після чого в'яне. Знову висадити горох в такому випадку можна у вересні-жовтні, поки ще тепло, урожай можна збирати в грудні-лютому.
  • Якщо для посадки ви купуєте насіння в пакеті, то на пакеті буде написано, що спочатку необхідно посадити більше, ніж потрібно, а потім прорідити. Але пам'ятайте, що якщо ви недостатньо проредите (або зробите це дуже скоро), то рослини в кінцевому підсумку будуть конкурувати за поживні речовини, зупиняться у зростанні або навіть загинуть.
  • Також можете відразу садити насіння на такій відстані один від одного, на якому вони будуть, коли виростуть. Деякі з них не проростуть, тому посадіть кілька на кожній дільниці, щоб переконатися, що посадили достатньо. Наприклад, якщо насіння необхідно розташовувати близько 15 см. один від одного, то посадіть біля 3 насіння через кожні 15 см. Не садіть їх занадто близько один до одного, тому що якщо все насіння проростуть, то буде важко вирвати непотрібні, не пошкодивши сіянець, який хочете залишити.
  • Якщо ви плануєте посадити великий ділянку гороху або квасолі, то це може бути дуже втомлює. Розгляньте можливість використання колісної сівалки (як показано на малюнку) або сівалки, яка кріпиться до задньої частини трактора.

  • Залежно від сорту і від того, посадили ви свіжі, сушені або попередньо пророслі насіння, очікуйте перші паростки через 2-10 днів.
 • Grow Beans and Peas Step 10.jpg 6 Зробіть опору. Більшість сортів гороху та квасолі - рослини, що плетуться. Тому для них потрібно щось, на що можна плентатися: паркан, сітка, натягнута між двома палицями, окремі палиці для кожної рослини або вігвам (зроблений з 3-4 бамбукових жердин, пов'язаних разом на вершині). Коли садите насіння, то краще, щоб вже була готова опора. Опори також можуть допомогти позначити місця насіння.
  • Якщо хочете виростити горох або квасоля вздовж сітчастого паркану — особливо, якщо він знаходиться на кордоні з сусідом - переконайтеся, що не проти втратити урожай, який буде на іншій стороні паркану. Якщо огорожу закриває сонячне світло, то краще не використовуйте його в якості опори; рослини ростуть у бік сонячного світла і можуть принести трохи врожаю на вашій стороні.
 • Grow Beans and Peas Step 11.jpg 7 Сплануйте графік поливу рослин. Поливайте їх щодня або частіше, якщо рослини сухі. Але пам'ятайте, що занадто багато води шкідливо, як і занадто мало. Щоб перевірити грунт, проткніть пальцем землю. Якщо палець вологий/брудний, ви занадто багато поливаєте, тому дайте можливість трохи підсохнути.
  • Поливайте зі шланга з розбризкувачем або лійкою. Не наставляйте шланг безпосередньо на насіння; вони або зникнуть, або потонуть.
 • Grow Beans and Peas Step 12.jpg 8 Як тільки паростки досягнуть 3-5 см. у висоту, прикріпіть їх до поверхні (палиці, сітки, до чого завгодно). Якщо дозволите їм впасти, вони а) можуть погнить; б) сплетуться між собою і їх буде важко відокремити один від одного, не зламавши. Дивіться за ними і сприяє їх зростанню, поливаючи кожен день, і прив'язуйте до опори. Вони ростуть швидко!
  • У цей час вони можуть витримати більш прямий полив, але все ж не направляйте шланг прямо на них.
 • Grow Beans and Peas Step 13.jpg 9 Якщо хочете, зберіть урожай горохових пагонів. М'які горохові пагони смачні і сирі і варені. Коли горох досягає 10-15 см висоти, можете зрізати два верхні "поверхи" листя і принести їх на кухню. Нічого не відрізайте більше, крім цього; стебло стає волокнистим, коли виростає і необхідно відрізати верхню частину, де він раніше м'який. Рослина знову відросте, і ви зможете отримати кілька врожаїв зелені.
 • Grow Beans and Peas Step 14.jpg 10 Слідкуйте за їх зростанням. Квіти з'являться через кілька тижнів після того, як піднімуться паростки. Квітки квасолі і гороху різні за кольором (білий, рожевий і фіолетовий), тому можете посадити деякі в саду, щоб було красиво. Коли квіти висихають, стручки гороху/квасолі почнуть зростати з того ж місця.
 • Grow Beans and Peas Step 15.jpg 11 Зберіть урожай стручків. Якщо у сорту їстівні стручки, зірвіть їх і з'їжте, коли вони досить товсті. Якщо стручки неїстівні, почекайте, поки вони стануть круглими (зможете побачити невеликі опуклості гороху/квасолі). Візьміть стручки, відкрийте і використовуйте горох/квасоля всередині.
  • У деяких сортів, таких як цукровий горох, смак краще, коли вони зірвані молодими.
  • Зривайте стручки в той же день, коли збираєтеся використовувати і по можливості перед самим вживанням. Як тільки ви зриваєте стручок, аромат починає зникати.
  • Завжди зривайте стручки, перш ніж вони стануть дуже старими. Смак одного дуже великого стручка розповість вам чому: хоча такі стручки не шкідливо їсти, але вони не дуже смачні. Структура стручка груба і міцна, і він втрачає свою солодкість.
 • Grow Beans and Peas Step 16.jpg 12 Нехай кілька стручків повністю дозріють. За умови, що вам сподобався сорт, можете використовувати горошини для посадки в наступному році (дивіться поради).
 • Поради

  • Слід зазначити, що фермери поливають рослини (70 мл води на одну рослини) раз на два дні.
  • Якщо у вас занадто багато стиглих стручків, почекайте, поки деякі дійсно дозріють (стебло почне сохнути або стручок лопне), зберіть і відкрийте їх, а потім покладіть насіння в прохолодному, сухому місці, щоб дозволити висохнути. Посадіть ці насіння в наступному році!
  • Розгляньте супутні посадки, щоб поліпшити здоров'я ґрунту і врожаю.
  • Хороший план - знайти розсадник або магазин насіння поруч з вами і попросити фахівця рекомендації. Місцеві розсадники часто знають дещо про місцевий клімат, про ґрунті, чого немає у спільних книгах садівництва, і зможуть порекомендувати час посадки сорти, придатні для вашого регіону.

  Попередження

  • Якщо побачите на горосі щось маленьке або коричневе (тлю), крихітних білих мух (білокрилок) або щось подібне білого пуху (ще один вид білокрилки) під листям - як мінімум змити їх водою з милом. Якщо вони знаходяться всі на одній гілці, відріжте її і викиньте, потім полийте всі інші гілки; якщо вони перебувають на всьому рослині, то зірвіть його і викиньте. У різних рослин різні уразливості, так що дивіться в книгах по садівництву про інші хвороби і шкідників, які вражають горох і квасоля.
  • Більшість сортів гороху або квасолі схильні до дії борошнистої роси або інших шкідників. Якщо побачите білу плівку або пил на декількох листках, зріжте уражене рослина, навіть якщо на ньому є горох або квіти, і викиньте. Не робіть з нього компост і не залишайте біля інших рослин. Можна рано зупинити зараження і впоратися з ним, але якщо більшість рослин заражені, то зірвіть і викиньте все — потім обережно огляньте всі рослини, які знаходилися поблизу зараженого. Якщо знайдете зараження, то в наступному році не садіть горох або помідори в цій грунті; рослини будуть зараженими з самого початку. Якщо ви не стикалися з таким, то листки й стебла почнуть висихати і темніти (подібно до того, коли рослини гинуть від спеки або старості), що призведе до досить швидкої загибелі (і поширенню борошнистої роси на сусідні рослини).
   • При ранніх ознаках хвороби потрібно розвести воду з сухим молоком (9:1) і окропити розчином рослина раз на два тижні. Це нейтралізує хворобу на ранніх стадіях і дозволить запобігти подальше зараження. Не сильний розчин яблучного оцту можна чергувати з сильним розчином харчової соди. Швидше за все, ви зможете стримати зараження, перш ніж він перейде в пізню стадію.
  • Не вирощуйте одну і ту ж культуру в тому ж самому місці, міняйте культури по всьому городу, щоб запобігти хворобі грунту.

  Що вам знадобиться

  • Грунт (або земля в горщику)
  • Насіння гороху/квасолі
  • Щось, на що вони можуть витися, наприклад жердину, сітка або паркан
  • Легкий полив, наприклад, зі шланга або лійки з розпилювальною насадкою

  Джерела і посилання

 • ^ http://growingbeans.org/planting-and-culture
 • ^ http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/1000/1617.html
 • ^ http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/1000/1617.html
 • ^ http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/1000/1617.html
 • ^ http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/1000/1617.html
 • ^ http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/1000/1617.html
 • ^ http://info.ag.uidaho.edu/resources/PDFs/PNW0495.pdf
 • ^ http://info.ag.uidaho.edu/resources/PDFs/PNW0495.pdf
 • ^ http://info.ag.uidaho.edu/resources/PDFs/PNW0495.pdf
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?