Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як генерувати випадкові числа в JavaScript

Рекламний блок

Кроки

 • Generate Random Numbers in javascript Step 1.jpg 1 Створіть просту сторінку з тегами head, body і тому подібними. Відкрийте тег в тілі сторінки і просто викличте alert() для значення Math.random(). Наприклад, можете написати alert(Math.random()) та зберегти сторінку як файл .html для простоти її використання.
 • Generate Random Numbers in javascript Step 2.jpg 2 Відкрийте сторінку. Насолоджуйтеся масою псевдовипадкових чисел, які ви створили! Корисно, правда? Можливо, ні, тоді що далі?
 • Generate Random Numbers in javascript Step 3.jpg 3 переходимо до цілих чисел. На даному етапі вам слід вибрати верхню межу діапазону. Згенероване число не перевищить значення. Давайте в цій статті використовуємо значення 7. Все, що вам потрібно зробити зараз, це помножити згенероване випадкове число на значення верхньої межі діапазону. Тобто, Math.random() * 7. Виведіть значення з допомогою alert() і подивіться на результат.
 • 4 Отже, до цих пір багато знаків після коми? В житті не так все просто. На щастя, javascript надає ще один корисний метод об'єкта Math, який називається floor(). Цей метод округлює число до найближчого меншого цілого значення ( вниз). Зверніть увагу на акцент на менше значення. Навіть якщо дробова частина числа більше 0.5, floor() зменшить це число. Рядок коду у вашому скрипті тепер має виглядати приблизно так Math.floor(Math.random() * 6). Знову перевірте результат висновки alert(). Спробуйте кілька разів. Ви отримаєте результат в діапазоні of 0-6; але що якщо ми хотіли 1-7?

  Generate Random Numbers in javascript Step 4.jpg
 • Generate Random Numbers in javascript Step 5.jpg 5 Останній крок. Тепер настав час встановити нижню межу діапазону. Це можна зробити, просто додавши значення нижньої межі діапазону. Щоб це доступно пояснити, ми можемо змінити наш старий скрипт для діапазону 0-6 на скрипт для діапазону 1-7, про який ми завжди мріяли; Math.floor(Math.random() * 6 1). Вам не потрібні додаткові дужки, так як множення завжди виконується додавання. Перевірте, що вийшло. Повна рядок, якщо ви точно слідували прикладу, повинна виглядати так: alert(Math.floor(Math.random() * 6 1));. Виглядає трохи заплутано, але, сподіваємося, вже не так сильно.
 • 6 3-9? В якості останнього прикладу, якщо ви хочете записати число в діапазоні 3-9 у своєму скрипті, вам слід помножити результат Math.random() на 7. Після того, як ви викликали для цього значення метод Math.floor(), ви можете додати до нього 3 (пам'ятаєте, вважаємо від 0), і вуаля!

  Generate Random Numbers in javascript Step 6.jpg
 • Поради

  • Інші методи округлення Math - це round(), який повертає так, як ви очікували, і ceil(), який повертає завжди в більшу сторону. Ви можете написати скрипт з використанням будь-яких з цих методів, але floor() здається найбільш зрозумілим.

  Попередження

  • Крапки з комою були залишені в кінці більшості прикладів для ясності. Рекомендується вставляти їх навіть просто для проходження основних угод з програмування.
  • Обов'язково використовуйте заголовну 'M' в Math, бо інакше це не буде працювати!
  • Отримання дійсно випадкових чисел на комп'ютерах неможливо незалежно від мови програмування. Однак, існують алгоритми отримання результату, дуже близького до випадкового. Такі числа називаються псевдослучайными.

  Що вам знадобиться

  • Текстовий редактор
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?