Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як позбавитися від негативних емоцій

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Робота на емоціями

 • Get Rid of a Negative Emotion Step 1 Version 2.jpg 1 Знайдіть корінь негативних емоцій. Не причину, а корінь. Вам важливо зрозуміти не чому ви відчуваєте те, що відчуваєте, а чому ви вирішуєте інтерпретувати ситуацію таким чином. Є це вашим звичним способом мислення? Є момент у минулому, з якого це все почалося? Чим викликане занепокоєння?
  • Наведемо простий приклад: припустимо, ваша подруга Маша назвала вас товстої за вашою спиною, і тепер ви здаєтеся собі некрасивою і ненавидите себе. Багато людей стали б злитися на Машу, а не на себе. Так чому ви не відчуваєте такі почуття?
  • Визнання того, що емоції викликані невпевненістю в собі, колишніми стосунками (включаючи відносини з батьками) або складним періодом у минулому, допоможе вам зрозуміти себе. Коли людина розуміє себе, він починає ставитися до себе поважніше. Негативні емоції часто пов'язані з невідомим. Якщо ви знаєте, звідки вони з'являються, вони вже не будуть мати над вами такої влади.
 • Get Rid of a Negative Emotion Step 2 Version 2.jpg 2 Знайте, як реагує ваш організм. Багато людей, прочитавши перший пункт цієї статті, вирішать, що вони не знають, звідки у них ці емоції і що їх викликає. І це нормально. Якщо ваша відповідь буде таким (і навіть якщо він буде іншим), зверніть увагу на своє тіло. Звичайно, свідомість посилає тілу певні сигнали, але зворотний процес теж можливий. Ви відчуваєте втому? Стрес? Ваші м'язи болять? Ви переживаєте гормональні сплески? Ви почали приймати нові ліки? Дуже часто фізичні проблеми впливають на емоції, а ми можемо цього не помічати.
  • Спробуйте робити швидкі й неглибокі вдихи і видихи протягом 15 секунд. Потім затримайте дихання. Як ви себе почуваєте зараз? Швидше за все, вам буде некомфортно. Можливо, ви навіть почнете нервувати. Це вправа пояснить вам, що наступного разу, коли ви відчуєте негативні емоції, вам варто пошукати причину в своєму фізичному стані і спробувати розібратися, чи можете ви її нейтралізувати.
 • Get Rid of a Negative Emotion Step 3 Version 2.jpg 3 Відпустіть ситуацію. Якби хто-небудь сказав вам не думати про рожевому слоні, ви змогли б думати лише про нього. Не варто очікувати, що мозок буде працювати якось інакше. Якщо ви скажете собі, що якісь емоції неприпустимі і що з ними потрібно боротися, на якийсь час вони зникнуть, але потім вони повернуться. Замість того щоб боротися з ними, давайте їм можливість існувати. Відчуйте їх. Поваритесь в них. Це єдиний спосіб позбутися від них.
  • Подумайте про випадки, коли якесь слово крутиться на язиці. Це не дає вам спокою до тих пір, поки ви не згадуєте слово чи не забуваєте про всієї ситуації. Саме так працює свідомість людини. Це здається нелогічним, але єдиний спосіб прогнати почуття - це зануритися в них.
 • Get Rid of a Negative Emotion Step 4 Version 2.jpg 4 Прислухайтеся до своїх думок і визнайте їх наявність. Безглуздо забороняти собі думати про погане або щось відчувати. Людина так влаштована. Краще взяти думка, відчути її, прийняти її і прийти до нової, більш позитивної думки. Такий розумовий процес зробить емоцію менш неприємною, більш терпимою і зніме з вас частину напруги.
  • Припустимо, ви дивіться в дзеркало і відчуваєте себе некрасивою з-за слів Маші. Ви вирішуєте, що ніколи вже не будете красивою. Але після цього у вас з'являється більше логічна думка: "Хіба це правда? Що було б, якщо б цієї думки не було? Хіба я вмію передбачати майбутнє?"
   • Діалог з собою допоможе вам зрозуміти, що думка - це всього лише думка. Більшість наших думок ніяк не пов'язані з правдою, нашими діями і тим, як ми відчуваємо себе. Це всього лише касета, яка прокручується в голові, і все, що потрібно зробити - це натиснути кнопку "пауза".
 • Get Rid of a Negative Emotion Step 5 Version 2.jpg 5 Живіть сьогоденням. Скільки разів в житті у вас бувало таке, що ви уявляли ситуацію в найчорніших барвах, а потім все йшло саме так? Швидше за все, ніколи. Час, витрачений на занепокоєння про майбутнє, йде внікуди. Якщо ви відчуєте, що вас охопили негативні емоції, сконцентруйтеся на цьому. Думайте про те, що відбувається прямо зараз. Людський розум вміє швидко переключатися, тому поверніться в даний момент, і погані думки підуть.
  • Напевно вам не раз говорили, що життя коротке. І це правда. Шкода витрачати життя на негативні емоції. Якби світ повинен був зникнути завтра, допомогли б вам ці думки? Або вони просто завадили б вам отримувати задоволення від життя? Коли людина розуміє, що його думки просто дурні, перебудовує його свідомість процес мислення.
 • Частина 2 з 3: Перенавчання свідомості

 • Get Rid of a Negative Emotion Step 6 Version 2.jpg 1 Придивіться до своїх пороків. Багато людей намагаються подолати негативні емоції з допомогою алкоголю, бурхливих вечірок, куріння, азартних ігор або будь-яким поєднанням цих шкідливих звичок. Вони проганяють щирі почуття, і їх роздратованість знаходить вихід у поведінці. Щоб схопити емоцію і позбутися від неї назавжди, вам доведеться відмовитися від шкідливих звичок - вони не принесуть вам користі.
  • Пам'ятайте, що всі ці нездорові звички самі викликають негативні емоції. Алкоголь призводить до неправильних рішень, неправильні рішення - до смутку, а печаль - до алкоголю. Часом порочне коло не так очевидний, тому люди не бачать зв'язку з цим. Не має значення, емоція провокує бажання піддатися поганим звичкам або навпаки. Від таких пристрастей необхідно відмовитися.
 • Get Rid of a Negative Emotion Step 7.jpg 2 Позбавтеся від підпор. Для багатьох з нас негативні емоції - це опора. Вони нам подобаються. Звучить дико, але нерідко нам комфортно відчувати негативні емоції. Буває, хтось хвалить вас, а ви про себе думаєте: "Ні, все було не ідеально" (а деякі навіть говорять про це вголос). Зупиніться, поверніться назад і проаналізуйте свій процес мислення. Чому вас заспокоюють негативні емоції? В чому їх користь для вас?
  • Багато хто з нас сильно переживають. Ми аналізуємо все відбувається так старанно, що з вух починає йти пара. Ми ненавидимо, але не можемо зупинитися. Але насправді, якщо б нам це дійсно так не подобалося, ми б вже давно зупинилися, чи не так? Але ми не робимо цього, бо занепокоєння створює відчуття, що ми готуємося до гіршого. Ми не вміємо пророкувати майбутнє, і майбутнє не складеться краще, якщо ми будемо переживати за нього.
  • Оскільки зробити це не так просто, наступного разу, коли вас відвідають негативні почуття, зупиніться і задумайтеся. Ви звикли до цим емоціям? Вам страшно відчувати радість і задоволення? Чи Можете ви пояснити собі, що негативні емоції нічого не дають вам?
 • Get Rid of a Negative Emotion Step 8.jpg 3 Зрозумійте, що ваші думки - це не ви. Ви придумуєте всі думки. Абсолютно всі. Звичайно, якісь з них випливають з того, що вам сказали інші, але обробляють цю інформацію все одно ви. І що це означає? Це означає, що ви машиніст локомотива, і що все буде так, як ви вирішите. Якщо ви не хочете думати про щось, ви не зобов'язані цього робити.
  • Коли ви помітите, що ваші думки, і ви самі змінилися, вам буде простіше зрозуміти, що не все з того, про що ви думаєте, - правда. Вам буде легше усвідомити, що думати про те, що ви нудний людина, - це не те ж саме, що бути нудним людиною. Розуміння цієї різниці дозволить вам побачити ширшу картину світу.
  • Наші думки - це ефемерні можливості зробити якісь дії, які зберігаються у нашій свідомості. Вони є відображенням того, що ми побачили по телевізору вчора, що ми з'їли на сніданок і того, чому батьки навчили нас у дитинстві. Ми самі ставимо собі програму. Наші думки набагато більше пов'язані з нашою фізіологією, звичками і навіть культурою, ніж з реальністю.
 • Get Rid of a Negative Emotion Step 9.jpg 4 Аналізуйте і контролюйте свою поведінку. Коли ви зрозумієте, що думки не мають над вами влади (зрештою, це всього лише думки), починайте діяти. Перший крок до цього - аналіз поведінки і контроль. Це означає, що вам потрібно стежити за своїми відчуттями і думками і знати, коли зупинити їх. У вас все вийде.
  • Спробуйте медитувати. Якщо ви не готові зійти на гору, провести час з ченцями, годинами сидячи в позі лотоса, виділяйте на медитацію 15 хвилин в день. Лежите, насолоджуючись часом, проведеним наодинці з собою. Вам також можуть допомогти вправи на глибоке дихання і йога.
 • Частина 3 з 3: Привнесення в життя позитивних емоцій

 • Get Rid of a Negative Emotion Step 10.jpg 1 Знайдіть нові захоплення. Ви напевно помічали, що коли ви дуже зайняті, у вас немає часу навіть на думки. Хобі допоможуть вам у цьому. Ваша свідомість буде так захоплена заняттям, що ви забудете про все негативі.
  • Крім того, вам слід розвинути який-небудь навик. Цей навик змусить вас пишатися собою, зробить спокійним і вмілим людиною. Коли людина зайнята тим, що йому подобається, що його організм виробляє ендорфіни, які роблять його щасливішим. Це ще одна причина завести хобі, про який ви давно мріями. Прикладами можуть бути кулінарія, малювання, ведення блогу, футбол, бойові мистецтва, фотографія та інші.
 • Get Rid of a Negative Emotion Step 11.jpg 2 Записуйте негативні емоції. Навіть якщо ви перестроите свою свідомість і займете себе хобі, час від часу ви все одно будете відчувати негатив. Якщо це станеться, запишіть свої думки і почуття. Ось кілька порад, які допоможуть вам зробити так, щоб почуття не повернулися:
  • Запишіть думки на папір і спаліть її. Звучить банально, але цей метод працює. Якщо хочете, візьміть попіл і розвійте його за вітром.
  • Купуйте кольорові крейди і використовуйте їх в душі. Вода змиє барвник. Миючись в душі, записуйте те, що вас турбує, на стіні, і спостерігайте за тим, як вода забирає з собою слова. Можливо, вам доведеться почистити плитку після цього, але це буде того коштувати.
  • Купіть дошку для малювання водою (наприклад, "Buddha Board"). На дошці будуть проступати лінії, які ви проведете водою. Умочіть пензлик, помалюйте на дошці і поспостерігайте за тим, як малюнок зникне.[1]
 • Get Rid of a Negative Emotion Step 12.jpg 3 Вчіться співчувати собі. Змінити спосіб мислення не так просто - він складався у вас роками. Але ви можете змінити свою реакцію на думки і почуття. Іншими словами, ви можете навчитися краще розуміти себе і дбайливіше ставитися до себе. Ви не стаєте сильнішими, якщо стримуєте якісь почуття. Ви стаєте сильнішими, якщо відпускаєте їх.
  • Думки про те, що ви слабкі, сумні і беззахисні, - це лише оцінка, яку ви даєте собі. Навіщо так робити? Зрозумійте, що ви людина, і похваліть себе за що-небудь. Ви заслуговуєте цього.
 • Get Rid of a Negative Emotion Step 13.jpg 4 Знайте, що ви не одні. Всіх нас відвідують почуття, якими ми не тільки не пишаємося, але і хочемо, щоб вони пішли як можна швидше. Щорічно діагноз "депресія" ставиться 21 мільйону дітей і дорослих. Крім того, депресія - це основна причина недієздатності цих людей у віці від 15 до 44 років.[2]
  • Якщо якісь емоції підпорядковують собі все ваше життя, а ви ніяк не можете з ними впоратися, зверніться за допомогою. Вам може бути показана робота з психотерапевтом. Пам'ятайте: ви просите про допомогу не тому, що ви хворі, а тому, що хочете почувати себе краще.
 • Поради

  • Роздрукуйте поради з цієї статті і перечитуйте їх, коли у вас на душі спокійно. Завдяки цьому, вам буде простіше слідувати їм, не додаючи собі зайвого стресу, коли у вас виникнуть неспокійні думки.
  • Запам'ятайте цитату Стівена Кові з книги "Сім навичок високоефективних людей": "Коли ви протистоїте емоціям, вони вриваються у ваше життя. Коли ви дозволяєте собі якісь емоції, вони розчиняються самі собою". Тим не менш, ця цитата - заклик до дії. Відчуйте емоції до кінця.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?