Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як виростити кактус

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: Посадка кактуса з насіння

 • Grow a Cactus Step 1 Version 2.jpg 1 Зберіть насінням від існуючих кактусів або купіть комерційні насіння. Коли справа доходить до отримання насіння для вашого кактуса, у вас є два варіанти: купівля насіння в садівничому магазині або у постачальника або збирання самостійно від кактуса, який вже є у вашому розпорядженні. Тут, ви, по суті, вибираєте між ціною і зручностями – куплені насіння в магазині дешеві і попередньо упаковані, в той час як насіння зібрані самостійно безкоштовні, але, щоб їх зібрати, потрібно трохи більше роботи.
  • Якщо ви купуєте насіння, у вас не повинно бути надто багато проблем, щоб знайти, де вони продаються. У багатьох традиційних садових магазинах продають насіння кактусів, хоча торговельні інтернет-сайти дозволять вам легко переглядати сотні різновидів перед замовленням.
  • Якщо, з іншого боку, ви хочете, зібрати власні насіння, почніть з пошуку насіннєвих коробочок або плодів на кактусі. Як правило, це яскраво-кольорові бічні відростки на головному тілі кактуса, які несуть квітка. Коли квітка зів'яне, насінна коробочка або плід дозріває і готовий до збору (за умови, що було запилення).
 • Grow a Cactus Step 2 Version 2.jpg 2 Якщо ви збираєте насіння з кактусових насіннєвих коробочок, зберіть коробочки. Зніміть насіннєві коробочки або плоди з кактуса, перш ніж вони висохнуть. Коробочки не повинні бути сповнені вологою, але все ще повинні бути вологими на дотик всередині. Самі насіння, які знаходяться в коробочці або в плоді можуть відрізнятися за зовнішнім виглядом від кактуса до кактуса. Деякі насіння будуть відмінною чорними або з червонуватими крапками добре помітними один від одного, в той час як інші насіння можуть бути настільки малі, що виглядають, як пісок або пил.
  • Один хороший показник зрілості, коли коробочка відривається від кактуса. "Спілі" коробочки зі зрілими насінням слід відірвати легким поворотом руки, залишаючи внутрішнє волокно / бавовна на кактусі.
 • Grow a Cactus Step 3 Version 2.jpg 3 Далі, зберіть насіння з коробочок. Після того, як ви зібрали всі зрілі коробочки з вашого кактуса, пора вийняти самі насіння з коробочок. Почніть з використання гострого ножа, щоб зрізати верхівки коробочок. Далі, відріжте одну сторону коробочки, оголюючи насіння. І, нарешті, видаліть насіння, ретельно очищаючи їх від внутрішньої частини коробочки.
  • Отримання насіння тропічних сортів кактусів може відрізнятися від отримання насіння пустельних кактусів, але загальна концепція та ж - зірвіть плід з рослини та відкрийте його, щоб оголити насіння. Наприклад, насіння Різдвяного кактуса, вид тропічного кактуса, можуть бути зібрані плодами, схожими на чорницю і, стискаючи або розриваючи плід відкрити його, щоб зробити невеликі чорні насіння.
 • Grow a Cactus Step 4 Version 2.jpg 4 Посійте насіння в добре дренованому грунті. Купили ви насіння або збираєте їх з існуючого кактуса, посадіть їх в чистих, неглибоких ємностях, наповнених відповідною грунтом. Ретельно зволожити грунт перед посадкою, але не дозволяйте залишатися стоячій воді. Далі, розповсюдьте насіння у верхній частині грунту (не засипаючи їх). І, нарешті, злегка покрийте насіння дуже тонким шаром грунту або піску. У насіння кактуса тільки невелика кількість накопиченої енергії і, якщо вони посаджені дуже глибоко, то, не досягнуть поверхні, перш ніж закінчиться енергія.
  • Важливо використовувати добре дренований грунт для посадки кактуса, особливо якщо ви маєте справу з пустельним виглядом. Оскільки пустельні кактуси не отримують великі кількості води в їх природному середовищі існування, вони можуть бути сприйнятливі до кореневих хвороб, якщо вологи в ґрунті не дають стекти. Спробуйте використовувати високоякісні грунтові суміші з високим вмістом пемзи або граніту для виключного дренажу.
  • Якщо ґрунт, яку ви використовуєте для посадки не пастеризована (це має бути зазначено на упаковці), ви можете розглянути її нагрівання на плиті при температурі близько 150 °С протягом півгодини. Це вбиває будь-яких шкідників або патогенів в ґрунті.
 • Grow a Cactus Step 5 Version 2.jpg 5 Накрийте ємність і поставте її на сонце. Після того як ви увлажнили грунт і посіяли насіння кактусів, накрийте ємність прозорою кришкою (схожою на поліетиленову плівку) і поставте її в таке місце, де насіння будуть отримувати гарне кількість сонця - сонячне вікно гарне місце. Сонячне світло не повинен бути інтенсивним і постійним, але повинен бути яскравим, принаймні, кілька годин кожен день. Прозора кришка буде утримувати вологу в ємності, коли кактус почне проростати, дозволяючи світлу досягати кактуса.
  • Будьте терплячі, коли чекаєте проростання свого кактуса. В залежності від виду кактуса, який ви вирощуєте, проростання може зайняти від декількох тижнів до декількох місяців.
  • Тропічні кактуси вирощуються в тіньовий середовищі під навісом джунглів і, таким чином, як правило, вимагають менше сонця, ніж пустельні кактуси. Зазвичай ви можете вирощувати тропічний кактус в яскраво освітленому місці, яке не отримує прямих сонячних променів. Наприклад, висять горщики під затіненим навісом - відмінне місце для тропічних кактусів.
 • Grow a Cactus Step 6.jpg 6 Тримайте тропічні кактуси при стійкій, теплій температурі. У той час як пустельні кактуси в їх природному середовищі регулярно піддаються впливу екстремальних коливань температури (від дуже спекотною протягом дня до дуже холодної вночі), тропічні кактуси насолоджуються приємною, постійно теплою погодою. Таким чином, мудра ідея, вирощувати тропічні кактуси в місцях, де вони не будуть відчувати сильних, прямих сонячних променів протягом дня або холоду вночі. Намагайтеся тримати тропічні кактуси при температурі 21-24°С - теплиці чудово підходять для цього.
  • Якщо ви не живете в тропіках, ви, ймовірно, повинні вирощувати ваш тропічний кактус в приміщенні, де температура і доступ до сонячного світла набагато легше контролювати.
 • Метод 2 з 3: Догляд за кактусом

 • Grow a Cactus Step 7.jpg 1 Коли перші колючки показуються, дайте рослині провітрюватися. Через кілька тижнів після того, як ви посіяли нові насіння кактусів, ваша розсада повинна почати проростати. Кактуси, як правило, ростуть досить повільно, так що це може зайняти місяць або більше. Зрештою, ви повинні бути в змозі побачити перше крихітне поява шипів вашого кактуса. Коли це відбувається, дайте кактусу можливість дихати, знявши прозору кришку на день. Коли кактус росте, ви можете залишити кришку на більш тривалі періоди, поки рослина добре вкоренитися і більше не потребуватиме покритті.
  • Слід зазначити, однак, що це дозволить збільшити швидкість, з якою вода випаровується з грунту. Це означає, що вам потрібно почати поливати. Спробуйте зробити це обережно - не дозволяйте грунті повністю висохнути, але ніколи не залишайте стоячу воду в ємності від надмірного поливу.
  • Зверніть увагу, що у багатьох тропічних кактусів не буде колючок, тому в даному випадку просто зніміть кришку, як тільки паростки сіянців проростуть.
 • Grow a Cactus Step 8.jpg 2 Пересаджуйте кактуси, коли вони добре укорінятимуться. Як зазначалося вище, кактуси ростуть досить повільно. В залежності від виду кактуса, який у вас є, повинно зайняти від 6 місяців до 1 року, щоб виростити його до розмірів великої кульки. У цей момент, мудра ідея, пересадити кактус в іншу ємність. Як і більшість рослин у горщиках, зміст кактуса в ємності, яка мала для нього може викликати у рослини живильний голод, інгібуючи його зростання і навіть вбиваючи його.
  • Щоб пересадити кактус, використовуйте міцні рукавички або лопату, для видалення цілої рослини, коріння і все зростаючою середовища. Поставте його в новий, більш великий контейнер з тим же видом ґрунту, утрамбуйте грунт навколо кактуса і полийте.
 • Grow a Cactus Step 9.jpg 3 Дайте кактусам тінь, щоб вони оговтатися від пересадки. Як видно, надземна частина вашого кактуса зростає, його коріння також. Коли ваш кактус стає все більше і більше, що може зайняти роки, можливо, ви повинні будете пересаджувати його кілька разів. Тим не менш, оскільки процес пересадки може бути стресом для рослин, важливо, щоб ви дозволили своєму кактусу "відновитися" після кожної його пересадки. Замість того щоб тримати пересаджений кактус в місці, де він отримує гарне кількість сонячного світла, намагайтеся тримати його в тіні або частково затіненій області, поки його коріння не відновляться. Поступово знову виносьте кактус до сонця протягом місяця або близько того.
 • Grow a Cactus Step 10.jpg 4 Поливайте нечасто. У вкорінених кактусів менш енергійні вимоги до поливу, ніж у більшості інших кімнатних рослин. Хоча вони і вимагають води, за ними закріпилася репутація витривалих рослин. Більшість різновидів пустельних кактусів вимагають мало води, як тільки вони повністю вкоренилися. Хоча окремі види кактусів можуть відрізнятися за кількістю води, яка їм потрібна, гарне загальне правило - грунт повинна повністю висохнути перед поливом. В залежності від температури, це значить чекати місяць або більше між поливами.
  • Пам'ятайте, що у кактусів повільний, поступовий ріст. Таким чином, їм не потрібно дуже багато води. Поливання частіше, ніж це необхідно, може призвести до проблем для рослини, в тому числі кореневим захворювань, які можуть привести до загибелі рослини.
  • Тропічні кактуси - виняток з цього правила, так як вони, природно, акліматизувалися до більш вологому середовищі, ніж пустельні кактуси. Хоча ви можете поливати їх більше, якщо у вас є тропічний кактус, ви все одно повинні чекати, поки грунт не підсохне перед кожним новим поливом.
 • Grow a Cactus Step 11.jpg 5 Удобрюйте молоді рослини протягом вегетаційних місяців. Хоча, як зазначалося вище, кактуси ростуть повільно, їх зростання може бути доповнений протягом вегетаційних місяців весняно-літній період із застосуванням легкого добрива або підживлення для рослин. Кактусам, зазвичай, потрібно менше добрив, ніж іншим рослинам - спробуйте використовувати розведений розчин рідкого добрива раз в місяць. Змішайте невелику кількість рідкого добрива з рівною кількістю води, а потім використовуйте цю суміш, щоб поливати кактус, як ви це зазвичай робите.
  • Точна кількість добрива, яке слід використовувати, може змінюватися в залежності і від виду кактуса, який ви вирощуєте і від його розміру. Конкретна інформація повинна бути на упаковці добрива.
 • Метод 3 з 3: Пошук і усунення часто виникаючих проблем у кактусів

 • Grow a Cactus Step 12.jpg 1 Запобіжите гниль, уникаючи надмірного поливу. Однією з найпоширеніших проблем, коли справа доходить до горшкових рослин є грибкова гнилизна (також називається коренева гниль). Це лихо, як правило, відбувається, коли коріння рослини знаходяться в контакті з вологою, яка не в змозі належним чином, осушиться, вона стає застійної і заохочує грибковий зростання. Це може статися з більшістю рослин в горщиках, але пустельні кактуси особливо чутливі, оскільки вони за своєю природою вимагають лише невелику кількість води порівняно з іншими рослинами. Найкращі ліки від гнилі - попереджувальна міра: просто уникайте надмірного поливу, в першу чергу. Як правило, краще під водою, ніж над водою, коли справа доходить до кактусів. Також використовуйте якісну грунт з гарним дренажем для всіх кактусів.
  • Якщо ваша рослина гниє, на ньому може з'явитися вздутость, воно стане м'яким, коричневим і / або прогнилим, з можливими руйнуваннями на поверхні. Часто, але не завжди, це стан рухається від нижньої частини рослин вгору. Варіанти лікування гнилі після її появи - обмежені. Ви можете спробувати вийняти кактус з горщика, зрізати слизові, почорнілі коріння і мертву тканину над землею, і знову посадити його в нову ємність з чистою грунтом. Однак, якщо пошкодження коренів обширно, кактус загине в будь-якому випадку. У багатьох випадках, необхідно викинути рослини з гниллю, щоб запобігти поширенню грибка на сусідні рослини.
 • Grow a Cactus Step 13.jpg 2 Поступово збільшуйте час перебування на сонці для лікування этиолирования. Этиолирование - стан, при якому рослина переживає слабкий, хворобливий зростання, тому що йому не вистачає світла. Этиолированные кактуси часто тонкі, тендітні і бліді, світло-зеленого кольору. Этиолированная частина рослини буде рости у бік сусіднього джерела світла, якщо такі є. Хоча этиолирование постійне, у тому сенсі, що хворобливий зростання, який вже відбувся, не може бути зворотним, майбутнє этиолирование може бути обмежене шляхом забезпечення рослин достатньою кількістю сонячного світла.
  • Тим не менш, не ставте відразу этиолированный кактус місце з інтенсивними, прямими сонячними променями. Замість цього поступово збільшуйте кількість сонця для рослини кожен день, поки ви не помітите, що його зріст став нормальним. Виставлення будь-якої рослини на різко збільшений сонячне світло, може бути стресом для рослини, коли ви піддаєте этиолированный кактус такого рівня сонячного світла - це може бути фатально.
 • Grow a Cactus Step 14.jpg 3 Уникайте фототоксичності, шляхом обмеження перебування на сонці після використання пестицидів. Якщо ви колись помічали, що отримали особливо поганий засмага після перебування у воді, ви відчули щось схоже на фототоксичность - небезпечна хвороба, яка може вплинути на ваше рослина. Після нанесення пестициду на основі олії на рослину, масло з пестицидів залишається на поверхні рослини, діючи як свого роду "лосьйон для засмаги" шляхом збільшення інтенсивності сонячних променів. Це може призвести ті частини рослини, на яких присутній масло до спалення, сірому кольору і висиханню. Щоб уникнути цього, поставте кактус в затінене місце на кілька днів, поки пестициди на масляній основі не зроблять свою роботу, перш ніж повернути кактус до сонця.
 • Grow a Cactus Step 15.jpg 4 Не лякайтеся природного "закупорювання". Один аспект життєвого циклу кактусів, з яким більшість людей не знайомі - процес «закупорювання», в якому на нижніх частинах зрілого кактуса повільно починає розвиватися жорстка, чорна, схожа на кору поверхню. Хоча цей стан може здатися серйозним, тому що замінює природну зелену поверхню на ту, яка здається мертвою - це насправді не ознака того, що рослина знаходиться в небезпеці і, як правило, ігнорується.
  • Природна «закупорка» зазвичай починається від основи рослини і може повільно повзти вгору. Якщо «закупорка» починається в іншому місці на рослині, це може бути ознакою проблеми. Наприклад, якщо на верхній частині кактуса і стороні, зверненій до сонця, пошкоджений зовнішній вигляд, але підстава кактуса не порушено - це може бути ознакою того, що кактус отримує занадто багато сонця, а не в результаті природного закупорювання.
 • Поради

  • Якщо ви хочете виростити багато кактусів, можете вирощувати їх усі в одній і тій же ємності, на рівній відстані один від одного. Коли кожен виросте до розмірів великої кульки, пересадите їх у власні ємності.
  • Коли пересідає кактус, використовуйте ту ж грунтову суміш у кожен горщик.

  Попередження

  • Використовуйте товсті рукавички, щоб впоратися з будь-яким кактусів, на якому є голки.
  • Звертайте увагу на паразитів на кактусі, особливо на борошнистих червців, які часто з'являються у вигляді білих згустків. Зберіть їх палицею або шпажкою і використовуйте пестицид, щоб видалити комах у важкодоступних місцях.
  • Використовуйте пестицид, схожий на малатіон, щоб знищити червоних павутинних кліщів та червеців, які виглядають, як коричневі плями.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?