Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як визначити вид жука

Рекламний блок

Кроки

 • Identify Beetles Step 1 Version 2.jpg 1 Знайдіть у комахи шість ніг і тіло, що складається з трьох основних відділів: голови, грудей і черевця.
 • Identify Beetles Step 2 Version 2.jpg 2 Подивіться, чи є у нього екзоскелет. Екзоскелет покриває більшу частину тіла. Основна його функція — пасивний захист, але також за экзоскелету легше за все визначити вид жука.
 • Identify Beetles Step 3 Version 2.jpg 3 Подивіться на колір екзоскелету. Більшість дорослих жуків мають відносно однотонною і переважно темним забарвленням (чорною або коричневою), але багато видів жуків мають досить яскравим забарвленням. Одним з найбільш яскравих жуків є златка. Структурна забарвлення її екзоскелету відображає світло на різних хвилях (дифракція), із-за чого жук може здаватися червоним, жовтим або зеленим, в залежності від того, під яким кутом на нього дивитися. Багато видів мають однотонний, яскраве забарвлення - від синьої до помаранчевої. Багато видів жуків володіють різноманітними, часто дуже яскравими малюнками на різних частинах свого тіла.
 • Identify Beetles Step 4 Version 2.jpg 4 Огляньте жука на предмет наявності візерунка, який допоможе його розпізнати. Багато жуки володіють різноманітними візерунками на екзоскелет, що полегшують його ідентифікацію. У той же час, ці візерунки можуть бути схожими на візерунки інших видів. Наприклад, у звичайній сонечка помаранчевий панцир з чорними крапками. Клоп-солдатик має схожу забарвлення екзоскелету. Два цих комах мають чіткі відмінності за іншими характеристиками, такими як форма тіла і забарвлення голови.
 • Identify Beetles Step 5 Version 2.jpg 5 Пошукайте у комахи маленькі надкрила, так звані элитры, які жук розкладає з-під панцира перед польотом. Під ними знаходяться вторинні крила, дають комасі здатність літати.
 • Identify Beetles Step 6 Version 2.jpg 6 Прислухайтеся до літає над землею комах. В польоті жуків легко відрізнити від інших комах, наприклад мух. В основному, жуки літають з гучним звуком, низько над поверхнею і не особливо маневрують.
 • Identify Beetles Step 7 Version 2.jpg 7 Подивіться, чи є у жука велика голова з відмінними ротовими органами. Часто у жуків є велика голова з жвалами, які видно неозброєним оком. У хижих жуків потужні щелепи, які вони використовують, щоб хапати і розривати свої жертви. Деякі жуки, наприклад рогачі, названі так за специфічної форми своїх жвал (їх клешні дуже схожі на роги). Ротові органи жуков виконують функцію подрібнення і поглинання їжі.
 • Identify Beetles Step 8 Version 2.jpg 8 Подивіться на личинку. Більшість людей вважають жуков великими, блискучими комахами, нишпорять у пошуках їжі в літню пору. Але значну частину свого життєвого циклу жуки проводять у стадії личинки. Як і дорослі жуки, личинки різних комах відрізняться один від одного. На перший погляд, личинки жуків скоріше схожі на черв'яків, ніж на звичних жуков. Але при детальному вивченні ви виявите відмінні риси личинок жуків, такі як тверда, сформувалася голова зі жвалами і виразні сегменти на грудях і черевці. До іншим загальним рисам личинки жука відносяться:
  • Червовидная личинка: у червовидных личинок є жовтувато-коричнева голова і м'яке тіло білястого кольору. Зазвичай вони живуть в трухлявих деревах і на землі, де постійно харчуються. Після окукливания в лялечку, перебуваючи в якій комахи не харчуються і не пересуваються, личинки перетворюються на дорослих хрущів.
  • Ковалики і борошняні хрущаки: личинки цих жуків світло-коричневого кольору, з вираженими сегментами. Личинки щелкуна — дротянки — харчуються корінням рослин. Хрущаки чудово відчувають себе у сіні і соломі, стаючи чернотелками.
  • Короїди: личинок цих жуків можна знайти під відсталою корою дерев. Це безногі личинки з округлим або плоским тілом. Круглоголові личинки перетворюються в жуків-рогачів.
  • Личинки листоїдів: такі личинки називають по рослинах, якими вони харчуються (наприклад, колорадський картопляний жук, мексиканський бобовий жук). Зазвичай вони м'ясисті, з м'яким тілом. Як і всі личинки жуків, вони постійно харчуються, щоб накопичити запас поживних речовин для переходу в стадію лялечки, ключову стадію дорослішання комахи. Ці шкідники щорічно завдають великої шкоди посівам і молодим посадкам різних лісових і сільськогосподарських рослин.
 • Identify Beetles Step 9 Version 2.jpg 9 Распознайте жука та визначте його роль в екосистемі. Навчившись визначати основні ознаки жуків, ви зможете навчитися розпізнавати види, поширені у вашій місцевості. Деякі з них - шкідники, які завдають шкоди, але є і багато інших видів, які відіграють велику роль в місцевій екосистемі. З помірному кліматичному поясі найбільш широко поширені:
  • Сонечка: сонечка, мабуть, одні з найбільш впізнаваних жуков, і, в той же час, одні з найбільш корисних. Яскраво-оранжеві, з чорними крапками сонечка харчуються шкідником - попелиць, що робить їх бажаними гостями в будь-якому саду і городі. Іноді їх плутають з клопами-солдатиками, у яких також помаранчевий панцир і чотири чорні відмітини. Втім, на цьому їх схожість і закінчується. У солдатиків довгасте, циліндричне тіло, і, на відміну від сонечок, помаранчева голова.
  • Гнойові жуки: гнойові жуки грають важливу роль в екосистемі, оскільки, харчуючись тваринами екскрементами, вони переробляють їх на корисні речовини, удобряющие грунт. Часто це барвисті жуки, від мідного до зеленого кольору з металевим відблиском. Деякі види живуть у гної, розпушуючи і висушуючи його, допомагаючи його природному розкладанню.
  • Довгоносики: існує близько 60 000 видів довгоносиків, які є одними з найбільших шкідників у світі. Личинки можуть шкодити польовим, городнім, садовим, лісовим, екзотичним і технічним культурам і рослинним запасів, розвиваючись в тканинах, плодах, насінні. З-за заподіюваної довгоносиками шкоди вчені прагнуть вивчити всі фази розвитку цих жуків, щоб виробити заходи їх контролю. Враховуючи кількість видів, їх фізичні характеристики сильно відрізняються, але загальною рисою є витягнута передня частина голови, так звана головотрубка, з допомогою якого вони висмоктують соки з рослин. У довгоносиків є ще одна унікальна особливість. Ентомологи виявили, що їх ноги мають зубці, дозволяють їм легко підійматися на рослини. Зазвичай це невеликі жуки, близько 7 міліметрів в довжину.
  • Жужелиці: одні з найбільш поширених жуків, що живуть по всій території світу. Розмір звичайно складає близько півтора сантиметрів в довжину. Вони харчуються мягкотелыми личинками і гусеницями, тому відіграють велику роль у стримуванні паразитів і шкідників. Ще одним відмітним ознакою цих жуків є те, що вони не можуть літати.
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?