Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як використовувати Linux

Рекламний блок

Кроки

 • Use Linux Step 1 preview.jpg 1 Ознайомтеся з системою. Спробуйте завантажити і встановити її на свій комп'ютер. Якщо ви не впевнені, пам'ятайте, що є можливість залишити вашу поточну операційну систему і просто виділити частину дискового простору під Linux (а також ви можете запускати обидві операційні системи з допомогою VirtualBox).
 • Use Linux Step 2 preview.jpg 2 Перевірте своє обладнання за допомогою "Live CD", який поставляється з багатьма дистрибутивами Linux. Це особливо корисно, якщо вам не хочеться встановлювати на ваш комп'ютер другу операційну систему. Live CD дозволить вам завантажити Linux з компакт-диска без необхідності встановлювати на комп'ютер. Ubuntu і деякі інші дистрибутиви Linux також пропонують диски CD або DVD, які дозволять вам завантажитися в живому режимі і потім зробити установку з того ж диска.
 • Use Linux Step 3 preview.jpg 3 Спробуйте зробити те, для чого зазвичай використовуєте свій комп'ютер. Спробуйте знайти рішення, наприклад, якщо ви не можете змінити якийсь документ або записати компакт-диск. Запишіть, що ви хочете робити, можете робити і не можете зробити, перш ніж зробити рішучий крок.
 • Use Linux Step 4 preview.jpg 4 Вивчіть дистрибутиви Linux. Коли говорять про "Linux", у більшості випадків мають на увазі "Дистрибутив GNU/Linux." Дистрибутив - це сукупність програмного забезпечення, яке працює поверх дуже маленькою програми, званої ядром Linux.
 • Use Linux Step 5 preview.jpg 5 Розгляньте варіант подвійний завантаження. Це допоможе вам освоїти поняття розділів диска, а також дозволить продовжити використовувати Windows. Але обов'язково створіть резервну копію всіх ваших особистих даних і налаштувань, перш ніж намагатися налаштувати подвійну завантаження.}
 • Use Linux Step 6 preview.jpg 6 Встановіть програмне забезпечення. Як можна раніше звикнете встановлювати і видаляти програмне забезпечення. Розуміння управління пакетами програм і репозиторіїв дуже важливо для принципового розуміння Linux.
 • Use Linux Step 7 preview.jpg 7 Навчитеся використовувати (і звикнете це робити) інтерфейс командного рядка. Він відомий як 'термінал', 'вікно терміналу' або 'оболонка'. Одна з основних причин, чому люди переходять на використання Linux, - це наявність у ньому терміналу, тому не лякайтеся його. Це потужний помічник, який не має таких обмежень, як командний рядок Windows. Але ви можете також легко використовувати Linux без використання терміналу, також як наприклад на Mac OSX. Використання команди "з приводу" допоможе вам знайти команду, яка виконує певне завдання. Спробуйте набрати "з приводу user", щоб побачити список команд, у яких в описі є слово "user".
 • Use Linux Step 8 preview.jpg 8 Ознайомтеся з файловою системою Linux. Ви помітите, що більше немає "C:\\", який ви використовували в Windows. Все починається з кореня файлової системи (також відомого як "/"), та інші жорсткі диски доступні через папку /dev. Ваша домашня тека, яка в Windows XP і 2000 перебувала зазвичай в C:\Documents and Settings, тепер розташована в /home.
 • Use Linux Step 9 preview.jpg 9 Продовжуйте розкривати потенціал вашої установки Linux. Спробуйте зашифровані розділи, нові і дуже швидкі файлові системи (наприклад btrfs), надлишкові паралельні диски, які збільшують швидкість і надійність (RAID), і спробуйте встановити Linux на завантажувальну USB-флешку. Незабаром ви виявите, що багато вмієте!
 • Поради

  • Створіть свою першу систему Linux з конкретною метою і дотримуйтесь документом HOWTO крок за кроком. Наприклад, кроки для налаштування файлового сервера достатньо прості, і ви можете знайти купу сайтів, які крок за кроком допоможуть вам це зробити. Це ознайомить вас з розташуванням різних речей, що вони роблять і як їх змінити.
  • Будьте терплячі і наполегливі, якщо дійсно хочете навчитися використовувати GNU. Не варто переходити від дистрибутива до дистрибутиву в пошуках того, в якому все працює правильно. Ви дізнаєтеся більше при вивченні того, як полагодити щось непрацююче.
  • Називайте каталоги "каталогами", а не "папками"; хоча ці два слова видаються синонімами, "папки" - поняття з Windows.
  • Ви можете отримати допомогу з практично будь-якій програмі чи дистрибутиву на irc сервері irc.freenode.net (наприклад: #debian, #ubuntu, #python, #FireFox і т. д.). Також на irc.freenode.net ви зможете знайти спільноти користувачів.
  • Пам'ятайте, що тільки DOS використовує зворотній слеш ("\") для поділу директорій, а Linux використовує прямий слеш ("/"). Зворотний слеш в Linux в основному використовується для екранування символів (наприклад, \n це перехід на новий рядок, \t це знак табуляції).
  • В Інтернеті багато різних сайтів і списків розсилки про Linux. Шукайте в Інтернеті відповіді на свої питання.
  • Для бажаючих більше дізнатися про Linux є книги від видавців John Wiley & Sons, o'reilly і No Starch Press. Також є книга "In the Beginning ... was the Command Line"("На початку була ... командний рядок") Ніла Стівенсона, доступна по посиланню http://www.cryptonomicon.com/beginning.html і "LINUX: Rute user's Tutorial and Exposition", доступна по посиланню http://rute.2038bug.com/rute.html.gz.

  Попередження

  • На всіх *nix системах (Linux, UNIX, *BSD і т. д.) адміністратор або суперюзер - це 'root'. Ви адміністратор вашого комп'ютера, але 'root' - це не аккаунт користувача. Якщо інсталяційний процес не робить цього, то створіть самі звичайний обліковий запис за допомогою 'useradd' і користуйтеся ним для повсякденних справ. причина для поділу вас як користувача і як адміністратора в тому, що *nix система передбачає, що root знає, що він робить і він не зашкодить. Тому немає жодних попереджень. Якщо ви напишете відповідну команду, система тихо видалить файл з комп'ютера без запиту на підтвердження, тому що саме root запитує про це.
  • Іноді люди радять шкідливі команди, тому перевіряйте команди перед їх використанням.
  • Не запускайте команду rm -rf / або sudo rm -rf /, якщо ви дійсно не хочете видалити всі свої дані. Наберіть команду 'man rm', щоб дізнатися про це детальніше.
  • Завжди зберігайте резервні копії файлів перед спробою змінити розділи на вашому жорсткому диску, коли встановлюєте Linux. Зберігайте резервні копії файлів на знімних носіях, таких як диски CD, DVD, USB-диски або на іншому жорсткому диску (не на іншому розділі).
  • Аналогічно, не створюйте файл з іменем '-rf'. Якщо ви запустите команду на видалення файлів в тій директорії, вона буде трактувати файл '-rf' як аргумент командного рядка і видалить також і всі файли в піддиректоріях.
  • Буває привабливим просто написати ту ж команду, що ви знайшли на якомусь сайті, в очікуванні, що буде виконано те ж завдання. Однак, найчастіше це не працює, тому що у вас більш нова версія, іншого обладнання або інший дистрибутив. Спочатку спробуйте виконати команду з опцією --help і зрозуміти, що вона робить. Після цього зазвичай дуже легко виправити якісь дрібні проблеми (/dev/sda -> /dev/sdb і т. д.) і досягти бажаної мети.

  Що вам знадобиться

  • Відповідний комп'ютер
  • Система Linux
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?