Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як здаватися інтелектуалом в розмові

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 4: Добирати правильні слова

 • 1 Говорите чітко і спокійно. Коли говорите, що ваш голос повинен звучати чітко і врівноважено. Почніть з того, що попрацюйте над тоном, гучністю голосу – він повинен бути як можна більш рівним. Якщо ви схильні до криків або шепоту, можете зійти за менш інтелектуального людини. Щоб зробити свою промову більш чіткою, стежте, щоб не занадто швидко говорити. Ще звертайте увагу, щоб не бубоніти. Виразна вимова слів також допоможе вам звучати набагато більш розумно.
  • Виразне вимова означає, що ви будете говорити слова чітко, щоб звуки не ковталися і не випадали. Наприклад, будьте уважні при вимові слова "брелоки (не "брелоки"), "благословення (не "благословення"), "бюлетеня (не бюлетня") і так далі.
  • В якості вправи для мовлення можете використовувати скоромовки – так ви будете швидко і чітко вимовляти слова. Потренуйтеся говорити: “Їхав Грека через річку. Бачить Грека в річці рак. Сунув руку в річку Грека. Рак за руку Грека - цап."
 • 2 Використовуйте правильну граматику. Коли говорите, особливу увагу приділяйте граматиці. Не турбуйтеся про розмовних виразів і розхожих фразах, але слідкуйте, щоб ваша мова, в більшості своїй, була правильною. Якщо ви помиляєтеся в граматиці, це говорить людям (навіть якщо це і не так), що ви не розумієте свій власний розмовну мову. Так інтелектуалами не стають.
  • Якщо ви не дуже розбираєтеся в правильній граматиці, послухайте, як кажуть розумні люди, і читайте багато якісних книг. Трохи зусиль – і з часом ви все засвоїте.
  • Прикладом граматичної помилки може бути: "Я одягнув новий костюм" замість "Я надів новий костюм". Інший приклад – немає слова "ложить", з таким коренем воно вживається тільки з приставками – "покласти", "перекласти", викласти. Не вставляйте зайві літери в слова: правильно "буду" – "майбутній", "іду" – "наступний".
 • 3 Правильно використовувати та вимовляєте слова. Мало є такого, що додасть вам дурного виду більше, ніж неправильне використання і вимова слів. Зазвичай таке відбувається з більш складними словами, особливо, якщо ви хочете стати розумним і використовуєте дуже модні слівця, які самі ще не розумієте. Віддавайте перевагу тим фраз, які ви насправді знаєте.
  • Поширені випадки неправильної вимови слів включають такі: "інциндент" замість "інцидент", "компроментировать" замість "компрометувати".
  • Приклад неправильного вживання слова: "дебютор" замість "дебітор".
  • Якщо ви хочете використовувати слово, але не на 100% впевнені, що знаєте його значення або що ви правильно його выговорите, запишіть його і перевірте в словнику пізніше.
 • 4 Скоротіть використання слів-паразитів. Ви говорите слова-паразити, коли намагаєтеся придумати, що говорити далі. Кожен використовує такі слова, навіть якщо не усвідомлює цього. Це слова на кшталт "ем", "типу", "ну", "коротше", "загалом" тощо. Слова-паразити різні в кожному регіоні і мовою, але ефект один і той ж: здається, що ви повільно думаєте і вас важко розуміти.
  • Постарайтеся говорити повільніше, і коли вам потрібно зробити паузу і подумати, просто помовчіть або в той же момент змінити перебіг розмови, якщо це можливо.
 • Частина 2 з 4: Вибирайте, що сказати

 • 1 Пошукайте більше інформації. Коли ви берете участь у розмові або на зборах і хочете здатися розумним, задавайте питання. Здається парадоксальним, чи не правда? Тим не менше, коли ви ставите правильне питання в потрібній манері, це насправді показує, що ви роздумуєте над ситуацією і що ви думаєте по-розумному. Подумайте над питаннями, які покажуть, що ви переслідуєте довгострокові цілі чи замислюєтеся над причинами, які стоять за вчинками. Придумайте питання, які продемонструють, що ви намагаєтеся глибше зрозуміти складні системи. Є такі типи запитань, які допоможуть вам здаватися інтелектуалом.
  • От деякі приклади: "У нас є можливість зробити це більш ефективно?", "Як ви вважаєте, яка глибинна причина конфлікту?" і "Чому вчить нас ця невдача і що ми можемо винести з неї на наступний раз?"
 • 2 Коли говорите, запитуйте про деталі. Коли говорите на якусь тему, використовуйте подробиці. Як щось сталося? Коли? Хто це зробив? Навіщо? Це покаже, що ви розумієте ситуацію більш ніж на поверхневому рівні.
  • Наприклад, не варто говорити: "Зустріч пройшла не дуже добре." Замість цього скажіть: "Зустріч була непродуктивною. Ми виклали те, що у нас було, але вони не захотіли взаємодіяти. Я підозрюю, що вони не сприймають нашу пропозицію всерйоз. Давайте подивимося, що ми можемо зробити, щоб докладніше розповісти про нашу позицію."
 • 3 Викладіть свої аргументи. Коли ви кажете комусь свою думку, не варто просто оголошувати висновок, до якого ви прийшли. Покажіть їм, як ви прийшли до цього розуміння. У розумних людей є причини думати, що вони думають, і зазвичай вони про це говорять. Якщо за вашою думкою криється логіки недостатньо, щоб говорити про це, для вас це теж їжа для роздумів; тобто, вам потрібно повернутися і подумати про ситуацію.
  • Наприклад, не кажіть: "Мені не подобаються "Вартові Галактики". Замість цього, скажіть щось на кшталт: "Я відчув, що в "Вартові Галактики" дуже сильно старалися, щоб викликати сміх. Жарти були надмірно частими, тому загальний ритм фільму здавався трохи дивним. Це більше нагадувало перегляд виступів коміків, а не бойовик".
 • 4 Знаходите рішення проблем. Розумні люди обожнюють вирішувати проблеми. Проблеми – це загадки, а їх мозок зазвичай шукає стимул працювати. Якщо ви помічаєте щось в житті – свою чи когось іншого – те, що викликає проблеми, зупиніться і спробуйте знайти рішення, замість того, щоб ігнорувати проблему. Так ви покажете людям, що ви мисляча людина.
  • Наприклад, якщо хтось говорить: "Я не люблю свою роботу", не потрібно просто співчувати. Скажіть щось на кшталт: "Що вам в ній не подобається?" Яка найбільша річ, яку б ви змінили? Як ви можете це змінити? Що має статися?
 • 5 Просто формулюйте поняття. Кожен може вивчити купу складних слів, а потім просторікувати пропозиціями, які сам не розуміє. Технічні терміни гарні, щоб приховати те, що людина сам не дуже розуміє, про що говорить. По-справжньому розумна людина, той, хто дійсно розуміє ситуацію, може говорити про це так просто, що і дитина зрозуміє. Не ховайтеся за складною мовою: пояснюйте все якомога простіше, якщо хочете показати своє справжнє розуміння стану речей.
  • Ось поганий приклад того, як пояснюється принцип роботи Інтернету (з Вікіпедії): "Інтернет – всесвітня система взаємопов'язаних комп'ютерних мереж, побудована на базі стека протоколів TCP/IP, щоб з'єднати кілька мільярдів пристроїв по всьому світу.
  • Хороший приклад пояснення того, як працює Інтернет: "Інформація, яку ви бачите на своєму комп'ютері, надсилається маленьких згортках, як лист. Її також супроводжує пояснення того, куди вона прямує, звідки вона прийшла і як шматочки інформації потрібно знову зібрати разом. Ця інформація потім надсилається через серію станцій, так само, як і відправляють звичайні листи, поки вона не досягне свого призначення".
 • Частина 3 з 4: Самоосвіта

 • 1 Збагатите свій словник. Ми не говоримо, що ви зобов'язані використовувати слова на кшталт "превалювати"; насиченість промови складними і незвичайними словами говорить лише про те, що ви намагаєтеся напускати на себе поважний вигляд. Замість цього, говоріть так, як ми в цій статті. Будуйте свій словниковий запас таким чином, щоб ви використовували загальноприйнятий, але, в той же час, інтелектуально розвинений мова. Це ті слова, які ви частіше зустрінете в університеті, а не в старших класах. Наявність такого словникового запасу (і правильне використання окремих слів) дозволить вам здаватися більш освіченим і розумним.
  • Слова, які не завадить вивчити: посилити, анафема, примхливий, ефективний, идиосинкретический і химерний.
  • Допоможе розширити свій запас слів читання. Читайте книги все більш і більш високого читацького рівня. Виписуйте незнайомі слова, а потім дивіться у словнику їх значення. В процесі запам'ятовуйте їх, таким чином, ваш словник стане багатшим, навіть перш ніж ви це помітите.
 • 2 Досліджуйте свої сфери інтересу. Вам зустрінеться дуже мало людей, які знають все, що можна, про кожній темі. Якщо ви знайомитеся з тих, хто здається вам дуже розумним і освіченим, зазвичай це тому, що він або вона багато всього знає в одній конкретній сфері. Ви теж можете так зробити! Кожному щось подобається. Вам буде простіше стати експертом в тому, що вас по-справжньому захоплює. Досконально вивчити тему, до якої ви небайдужі, і ви побачите, що коли ви говорите про свою пристрасть, то здаєтеся генієм.
  • Наприклад, ви, скажімо, дуже захоплюєтеся відеоіграми. Ви можете розпочати вивчати те, що робить цю гру такою захоплюючою. Ви знали, що потрібно дуже багато теорії і планування, щоб в результаті вийшла хороша битва або історія? Це можна дізнатися, читаючи блоги розробників ігор, або в декількох онлайн-спільнотах, а ще під час перегляду онлайн-шоу на Youtube начебто Extra Credits' Design Club.
 • 3 Слідкуйте за останніми подіями. Інтелектуально розвинені люди приділяють увагу тому, що відбувається в світі. Звичайно, в основному їх хвилюють новинки в їх конкретній сфері інтересів, але вони безумовно звертають увагу на багато що. Зрозуміло, вони не просто слухають звіти про те, що і так знають про цей предмет. Розумні люди намагаються знайти різні точки зору, щоб зрозуміти проблему всебічно. Якщо ви стежите за останніми подіями, то зможете обговорити їх у розмові, що допоможе вам здаватися більш розумним і начитаним.
  • За останніми подіями легко стежити, читаючи газети. Якщо ви не купуєте газети, є багато онлайн-джерел, які їм не поступаються. На сайті новинних служб часто можна знайти актуальну інформацію за найдоступнішою ціною – безкоштовно. Вікіпедія теж надає огляд поточних подій.
 • 4 Не забувайте і про письмових уміннях. Враження інтелігентної і розумного людини створюється не тільки в усній розмові. Ще потрібно звертати увагу на те, як ви пишете. Якщо ви пишЕте Від таким чином, ви не зробите дуже хороше враження на тих, хто читає написане вами. Навіть якщо ви дуже розумні і сенс вашого тексту говорить про вашому незвичайній інтелекті, все одно люди подумають, що ви дурні. Пишіть повними реченнями, максимально дотримуючись правил граматики і правопису.
  • Приклад поганого параграфа: "Гроші звичайно важливі, АЛЕ якщо ви женіться за баксами сподіваючись що вони типу вирішують все і всі справи..ви просто весь залишок життя за ними бігати ЛОЛ..що ж тоді важливо? "
  • Приклад тієї ж думки, але відредагованій до більш інтелектуального виду: "Гроші, очевидно, важливі. Тим не менше, якщо ви проведете все життя в гонитві за ними, думаючи, що вони вирішать всі ваші проблеми, в кінці кінців, ви просто витрачаєте своє життя. Що більш важливо – проживати своє життя або володіти грошима?
  • Можете користуватися онлайн-редакторами тексту, на зразок Google Docs і Hemingway, щоб написане вами було якомога більш професійним і інтелектуальним. Обидві програми безкоштовні.
 • Частина 4 з 4: Майстерність вести розмову

 • 1 Не бійтеся помовчати. Ви можете думати, що мовчання робить з вас дурня, але це дуже далеко від правди. Не думайте, що вам потрібно оголошувати факти кожні п'ять хвилин або постійно підтримувати розмову, щоб виглядати розумним. Слова, вимовлені просто заради того, щоб щось сказати, зазвичай ведуть до того, що вимовлене виявляється неправильним або навіть безглуздим. Замість цього, якщо ви зовсім не розбираєтеся в предметі або теми розмови або ви не можете додати нічого істотного, просто промовчіть.
  • Ваше мовчання показує, що ви обмірковуєте ситуацію, а обдумування ситуації – явна ознака інтелекту. Не кажучи нічого, ви, власне, здаєтеся розумніші.
 • 2 Стережіться фальшивих ознак інтелекту. Іноді ми асоціюємо певні речі з розумом, але по-справжньому розумні люди зрозуміють, що ви намагаєтеся зробити, якщо ви вдавайте. Вони також побачать, що ці ознаки інтелекту насправді такими не є у вашому випадку. Зосередьтеся на тому, щоб просто бути собою, а не грати на публіку, щоб виглядати розумнішими.
  • Кращий приклад тут – це акценти. Вам може здаватися, що копіюючи пафосний петербурзький акцент, ви будете здаватися інтелектуальнішим, але акценти важко підробити. Вас подловят на цьому, і, більш імовірно, що ви будете здаватися просто дурнем, а не інтелектуалом.
 • 3 Заведіть справжня розмова. Ви коли-небудь сиділи і слухали дійсно дурну розмову? Подумайте про те, як та бесіда проходила. У більшості випадків, ви побачите одну спільну річ: розмова нікуди не вів. Люди часто говорять і сперечаються один з одним, аби щось сказати. Це нормально (всім хочеться бути почутим), але якщо ви не дуже вникаєте в суть, то швидше за все, у вас буде двосторонній монолог, а не розмова. Розмова має бути рівнозначні обміном, який йде своїм шляхом до певного призначенням, а не ви просто говорите ні про що з ким-то, хто теж говорить ні про що.
 • 4 Ведіть себе впевнено. Нарешті, ведіть себе впевнено, коли говорите. Якщо у вас добре виходить випромінювати впевненість, люди з більшою ймовірністю повірять практично все, що ви скажете (навіть якщо це неправда). Можна створити враження інтелектуально розвиненої людини, якщо нічого іншого вам не підходить, просто кажучи все впевнено і в позитивному ключі.
  • Як же досягти цієї впевненості у розмові? Говорите, коли у вас сформувалася думка або вам є що додати, дивіться людям в очі, вимовляєте слова твердо і чітко, говорите в нормальному ритмі.
  • Коли люди нервують, вони розмовляють більш високим голосом, швидше і тихіше. Уникайте цього, і у вас вийде говорити більш впевнено.
  • Що ще вас видає – коли ваше твердження звучить як питання. Адже краще "Я впевнений", а не "Я впевнений?", правда? Ви впораєтеся!
 • Поради

  • Попрацюйте над мовою тіла. Харизматична міміка і жести – це самий важливий критерій переконливості. Попрацюйте над приємним виразом обличчя, гарною поставою і поважним тоном. Завжди говоріть спокійно, навіть якщо хтось дратує чи дратує вас.
   • Тим не менш, знайте, коли не брати участь в конкретному спорі. Коли істина в такому спорі виходить на поверхню, всі, хто його підтримував, виявляються неправі. Наприклад, якщо хтось говорить: "Я ж казав тобі, що сила Коріоліса не працює в туалетах", а ви ніколи не стверджували, що згодні з цією гіпотезою, просто запитайте: "А хіба я підтримував таку думку?" Ваш тон не повинен нагадувати захист, а швидше виявляти здивування, що про вас таке подумали.
  • Коли спілкуєтеся через Інтернет, відкрийте програму на зразок Microsoft Word, щоб перевіряти правопис. Або, якщо ви все ще сумніваєтеся в правильному написанні, введіть слово в пошуковій системі Google. У Google можна шукати визначення слів.
  • Сарказм – це ознака інтелекту, якщо правильно його використовувати.
  • Задавайте питання про те, що говорять інші. Людям подобається, коли інші цікавляться тим, що вони можуть розповісти, і оцінять ваш інтерес. Хоча не кожен питання згодиться. Якщо людина стверджує щось, запитайте, що мається на увазі, які наслідки цього, які альтернативні погляди на це є тощо. Уміння задавати правильні питання – одна з основних характеристик розумної людини. Тому практикуйтеся задавати питання і відзначайте для себе, коли інших надихає те, що ви питаєте. Якщо таке відбувається, ви задали слушне запитання – запам'ятайте цей тип питання та зробіть інструментом свого розмовного майстерності.
  • У вільний час почитайте словники та тезауруси. У інтелектуалів звичайно викликають інтерес такі сфери, а розширення словникового запасу допоможе вам приєднатися до їх числа.
   • Почитайте тезауруси з літературною мовою.
  • Читайте все, що знаходите, багато думайте і будьте уважні в школі. Тоді ви станете інтелектуалом, а не тільки будете здаватися їм. Будьте відповідальні і пишіть конспекти в школі. Задавайте своїм вчителям розумні питання, що видають сумніви в чомусь. Так у них складеться враження про вас як про інтелектуала.
  • Двічі подумайте, перш ніж говорити, тому що є ймовірність, що ви можете сказати щось не до місця або якусь дурість.
  • Постарайтеся як можна більше бути задіяним у своєму співтоваристві. Ви не тільки допоможете іншим, але і, чим більше вас впізнають, і чим більше людей будуть думати про вас як про розумному людині, тим швидше виросте ваша впевненість в собі.
  • Іноді краще тримати рот на замку (коли ви втомилися, п'яні, засмучені і так далі). Коли ви в одному з таких станів, над тим, що ви говорите, можуть сміятися, або навіть використовувати це проти вас місяцями або роками.
  • Якщо ви не дуже майстерно справляєтеся з ідіомами і фразеологическими оборотами (зірвати джекпот, народитися в сорочці), то чи вивчіть їх, або намагайтеся не вживати.
  • Вчителів або дорослих може вразити, якщо ви будете розбиратися в політиці. Спробуйте дивитися новини, а якщо ви вважаєте їх занадто нудними, зосередьтеся на політичних шоу.

  Попередження

  • Постарайтеся не здаватися вигадливим і пихатим, це погана якість – якщо це насправді 'якість' – в будь-якому.
  • Не застосовуйте довгі слова в надлишку. Ви можете збити з пантелику і викликати роздратування у оточуючих, якщо вони не звикли, що ви висловлюватися в подібній манері. Вони можуть навіть подумати, що ви уявили про себе казна-що.
  • Не ставте поспіль кілька знаків питання або окличних знаків.
  • Дуже обережно вибирайте тон. Неприйняття часто – побічний продукт того, що людину вважають інтелектуалом. Будьте інтелігентом чуйного, альтруїстичного типу.
  • Ніколи не використовуйте Інтернет-терміни або абревіатури, якщо ви не в Інтернеті! Наприклад, "OMG", "LOL", "ІМХО" і так далі. Коли ви в реальному житті говорите з людиною, не так і важко вимовити ці додаткові склади. (Вже не кажучи про те, що ви можете, вірите чи ні, сміятися.)
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?