Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як зцілити розбите серце

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 2: Прийміть своє розбите серце

 • Survive a Broken Heart Step 1 Version 2.jpg 1 Дайте волю своїм емоціям. Після розриву відносин цілком природно відчувати різні емоції – від глибокої скорботи до сліпої люті. Якщо вас несподівано наздоганяє печаль, дайте їй місце – в кінці кінців, вам стане легше. Однак важливо пам'ятати, що емоції не повинні диктувати ваше життя. Якщо ви сумуєте, пориньте в цю емоцію, дозвольте їй виплеснутися і йдіть далі. Якщо ви дозволите собі зануритися у стан заціпеніння від болю, чи будете постійно стримувати свої емоції, це може призвести до серцевого нападу, а також спровокує непотрібний рівень стресу.[1]
  • Це також стосується сліз. Якщо ви відчуваєте напад ридань, не намагайтеся його придушити. Звичайно, бувають ситуації, в яких сльози викликають дискомфорт (наприклад, якщо ви на роботі, на навчанні або в магазині ітд). На такі випадки добре б припасти кілька способів не дати собі розридатися на людях.
 • Survive a Broken Heart Step 2 Version 2.jpg 2 Відпустіть негативні думки. Якщо ви пережили розставання, вас можуть переслідувати думки про те, що всі навколо хочуть заподіяти вам біль або що світ – це темне і недружнє місце. Важливо пам'ятати, що це неправда – завжди є люди, готові любити вас, і безліч прекрасних моментів, які можна випробувати в цьому світі. Щоб позбутися цих негативних думок, сконцентруйтеся на тому, що вам подобається, оточіть себе людьми і речами, які завдають вам радість. Відмінним способом боротьби з негативними думками є медитація.
  • Якщо ви відчуваєте, що впадаєте в негативний стан, перемкніть свою увагу на щось цікаве і заспокійливу. Вийдіть на прогулянку подихати свіжим повітрям, зателефонуйте найкращому другові чи подрузі дізнатися, як справи, або почніть планувати цікавий для вас проект.
 • Survive a Broken Heart Step 3 Version 2.jpg 3 Поговоріть з ким-небудь про те, через що ви проходите. Вкрай корисно виразити свої почуття. Поговоріть з членом сім'ї, іншому або психологом про все, що з вами відбувається. Велика ймовірність того, що сторонній спостерігач зможе допомогти вам розібратися у своїх почуттях і виробити план щодо того, як пережити цей період з високопіднятою головою.
 • Survive a Broken Heart Step 4 Version 2.jpg 4 Не корите себе за розрив. Коли людина, якій ви довіряєте, як, наприклад, ваш колишній, несподівано заподіює вам біль, можна почати ставити під сумнів свою цінність. Не дозволяйте собі скотитися на цю слизьку доріжку – ваша цінність поза всяких сумнівів. Нагадайте собі про те, які ваші сильні сторони, що ви вмієте добре робити, що робите із задоволенням і тд. Сконцентруйте свою енергію навколо того, що дає вам можливість думати про себе добре. Завершіть підготовку відеоролика, над яким ви працювали, прочитайте хорошу книгу або почніть готуватися до марафону. Все це допоможе вам усвідомити, що незважаючи на хворобливий досвід, ви досить сильні, щоб подолати свій стан розбитого серця.[2]
 • Survive a Broken Heart Step 5 Version 2.jpg 5 Уникати заходів, що асоціюються з минулим. Краще всього, як правило, не зациклюватися на минулому, особливо після розставання. Це значить, варто триматися подалі від усього, що буде нагадувати вам про відносини і викликати неприємні почуття. Складіть список того, що асоціюється у вас з цими відносинами і постарайтеся зробити все, щоб уникати цих речей. Приміром, новини зі сторінок соціальних мереж вашого колишнього, можливо, викликають у вас хворобливі відчуття – відправте його у чорний список.
  • До інших речей, яких варто уникати, відноситься прослуховування 'ваші' пісень, перегляд ваших спільних фотографій, відвідування місць, що мають особливе значення для ваших відносин ітд.
 • Survive a Broken Heart Step 6 Version 2.jpg 6 Не забувайте піклуватися про себе. Незважаючи на те, що, можливо, ваше єдине бажання – весь день провалявся в ліжку, вам обов'язково потрібно стежити за своїм здоров'ям. Не забувайте про їжу і постарайтеся час від часу робити вправи – заняття спортом, до речі, підвищують рівень серотоніну, що, в свою чергу, допомагає вам відчувати себе набагато щасливішими. Їжте стільки, скільки можете з'їсти, і підтримуйте свій апетит, приймаючи в їжу те, що ви любите (морозиво, шоколад, салат зі свіжих овочів – все, що вам подобається).
  • Пам'ятайте, що якщо ваш раціон складається з холодного пива, вина або приголомшливого смаку алкогольного коктейлю, слід уникати стану сп'яніння. Незважаючи на те, що стан сп'яніння і деяка пов'язана з ним розслабленість здаються відмінним протиотрутою для отруєного болем серця, втрата контролю над собою – останнє, що вам зараз потрібно. Крім цього, стан сп'яніння провокує рясні сльози і жахливе похмілля, яке викличе у вас ще гірші відчуття, порівняно з тим, що ви зараз відчуваєте.
 • Survive a Broken Heart Step 7 Version 2.jpg 7 Оточіть себе любов'ю і сміхом. Незважаючи на те, що людина, яка, як ви вважали, любив вас, пішов з вашого життя, вас оточує чимало людей, готових зробити все, щоб подарувати вам трохи любові. Після розставання заплануйте провести вихідні з сім'єю – вони подарують вам обійми, в яких ви зараз так потребуєте. Організуйте вечірку зі своїми друзями, сходіть в кіно з кимось із родичів – список можливостей нескінченний. Дозвольте собі розслабитися, посміятися і відчути любов оточуючих.
  • Розбите серце дуже часто викликає бажання побути на самоті. Незважаючи на те, що вкрай важливо мати час наодинці з собою для роздумів і звільнення від емоцій, однозначно слід докладати зусиль до того, щоб вибиратися з дому, бачитися з людьми, які можуть допомогти вам пройти через те, що з вами відбувається.
 • Survive a Broken Heart Step 8 Version 2.jpg 8 Будьте готові до того, що будуть погані дні. Не зліться на себе і не звинувачуйте, якщо один день вам здалося, що ви стали справлятися набагато краще, а на наступний день у вас відбувається зрив. Деякі дні будуть важче інших. Не дорікайте себе за печаль, супроводжуючу в таких випадках протягом всього шляху зцілення. Розбите серце – дивна штука, не підлягає відновленню за один день. У ті дні, коли ви будете відчувати печаль, гнів або почуття втрати, просто дозвольте собі це відчувати – і йдіть далі.
 • Survive a Broken Heart Step 9 Version 2.jpg 9 Уникайте 'гри в колишніх'. Ви двоє розлучилися – сумнівів немає. Як би вам не намагалися підсолодити пілюлю – всі ці “справа не в тобі, справа в мені“ або “ти занадто гарна для мене“ – суть послання залишається незмінною: ваш коханий не хоче продовження відносин. Не витрачайте свій час на ці ігри в надії повернути його назад. Спроби змусити його ревнувати, постійні дзвінки і розмови про розрив – втрата вашого дорогоцінного часу. Вкладіть свою енергію на те, щоб почати нове життя.
 • Частина 2 з 2: Рухайтеся далі

 • Survive a Broken Heart Step 10 Version 2.jpg 1 Мінімізуйте контакти зі своїм колишнім. Навіть якщо у вас немає можливості повністю виключити контакти (наприклад, ви вчитеся в одній школі або у вас спільні друзі), ви можете і повинні – мінімізувати кількість контактів. Не посилайте своєму колишньому агресивні послання і не дзвоніть йому в сльозах. Ніколи не телефонуйте йому в напідпитку стані. Всі подібні вчинки приведуть до того, що ви будете почувати себе тільки гірше. Краще постарайтеся щосили уникати зустрічі і інших контактів.[3]
  • Якщо ви змушені бачитися, приміром, ви вчитеся в одному класі, не піддавайтеся бажанням накинутися на нього і надавати ляпасів, благати повернутися або просто закричати "ну чому?????" Краще візьміть себе в руки і або ігноруйте свого колишнього, або нейтрально вітайте його при зустрічі, не вступаючи в подальшу взаємодію. Не дозволяйте своїм колишнім бачити ваші розпатлане почуття.
 • Survive a Broken Heart Step 11 Version 2.jpg 2 Ігноруйте 'новости' з життя вашого колишнього. Будь то в реальному житті або в соцмережах, колишній повинен опинитися у вас в "чорних списках'. Попросіть своїх друзів не розповідати вам про те, що вони бачили вашого колишнього чи чули що-небудь про нього. Видаліть її зі списку своїх друзів в соцмережах. Незважаючи на те, що це буває складно зробити, в кінцевому підсумку, це піде вам на користь.
  • Якщо у вас спільні друзі, намагайтеся, наскільки це можливо, уникати проводити час разом з ним. Зустрічайтеся з друзями окремо, в невеликій компанії, або встановіть день зустрічей виключно з подругами/друзями. Однак ніколи не просіть своїх друзів перестати дружити з вашим колишнім. Ультиматум завжди веде до війни, яка того не варто.
 • Survive a Broken Heart Step 12 Version 2.jpg 3 Спробуйте нові види діяльності. Як свідчить прислів'я “старе за поріг, новий на поріг“, один з кращих способів почати нове життя – це знайти новий вид діяльності. Саме час створити собі яскраве, повне життя майбутнє. Ви завжди хотіли зайнятися дайвінгом? Баскетболом? Скульптурою? Зробіть це! Приєднайтесь до спортивної команди або запишіться на майстер-класи. Ви не тільки пережити новий досвід, але і зустрінете нових цікавих людей, яким подобається те ж, що і вам (і хто ніколи навіть не чув про вашого колишнього).
 • Survive a Broken Heart Step 13 Version 2.jpg 4 Уникайте сумних пісень і сентиментальних фільмів. Зараз абсолютно точно не час для перегляду «Щоденника пам'яті» або знайомства з романтичними баладами. Слухайте музику, яка вас бадьорить і піднімає настрій, забудьте про список композицій, які ви слухали у перші дні після розриву. Нехай це звучить дещо дивно, але вам стане легше рухатися далі, якщо ви не тільки не станете підживлювати в собі смуток і печаль, але і визначте для себе чорний список пісень, які нагадують вам про вашому колишньому.[4]
  • Це, насправді, стосується всіх видів розваг – романтичні фільми, книги, п'єси – все, що оспівує романтику або приреченість любовних відносин, поки що варто зарахувати у чорний список.
 • Survive a Broken Heart Step 14 Version 2.jpg 5 Зосередьтеся на допомогу іншим людям. Один з кращих способів пережити гіркоту втрати і піти далі – відсунути свою ситуацію на другий план. Замість того щоб занурюватися у свої власні проблеми, допоможіть іншим впоратися зі своїми. Запишіться добровольцем в місцеву благодійну організацію, зателефонуйте подрузі, що проходить через складний період життя, так просто допоможіть своїй мамі будинку зробити перестановку меблів – допомога іншим допоможе вам усвідомити, що незважаючи на розбите серце, ви знаходитесь далеко не в найгіршій ситуації.[5]
 • Survive a Broken Heart Step 15 Version 2.jpg 6 Займіться фізичними вправами, щоб виплеснути емоції. Заняття в тренажерному залі – один з кращих способів знизити рівень стресу і подолати пригнічений стан. Тренуючись до поту, ви вырабатываете серотонін, який викликає прилив почуття щастя і допомагає розслабитися. Почніть робити вправи вдома або запишіться в спортивний клуб, куди ви планували піти вже не один рік.[6]
 • Survive a Broken Heart Step 16 Version 2.jpg 7 Побажайте своєму колишньому всього найкращого. Один з найсерйозніших кроків, здатних допомогти вам по-справжньому почати нове життя, - просто побажати щастя людині, з яким ви розлучилися. Це необов'язково говорити йому/їй в обличчя – достатньо просто сказати про себе “Сподіваюся у ___ все добре“. Вам необов'язково прощати його за те, що він розбив ваше серце, і необов'язково прагнути забути, через що вам довелося пройти. Однак дуже важливо відпустити свій гнів і печаль – це здоровий і позитивний крок вперед.[7]
  • Якщо вам хочеться залишитися зі своїм колишнім друзями, переконайтеся, що ви не намагаєтеся створити гавань для вашої романтичної любові. Якщо при вигляді колишнього вас як і раніше кидає в жар або ви все ще уявляєте один одного разом, краще поки не намагатися підтримувати дружні стосунки. А коли ви станете друзями, пам'ятайте, що вам буде майже неможливо втриматися від спогадів про ваших відносинах – це нормально, головне, направте теплі почуття дружбу (і нікуди більше).
 • Survive a Broken Heart Step 17 Version 2.jpg 8 Відкрийтесь назустріч новим можливостям. Це не означає, що ви повинні тут же бігти назустріч новим відносинам, особливо, якщо ви розумієте, що для вас це відносини, щоб заповнити виниклу порожнечу, і нічого особливого не значать. Так ви ризикуєте завдати біль іншій людині. Краще не поспішайте, навіть якщо зустрінете когось, хто потенційно представляє для вас серйозну цікавість.

 • Поради

  • Пам'ятайте, що розбите серце не зцілити за один день – цей процес вимагає часу, але в кінцевому підсумку, ви знову відчуєте смак життя.
  • Щодня нагадуйте собі про те, що ви особливий людина.

  Джерела і посилання

 • ^ http://psychcentral.com/blog/archives/2011/02/18/10-tips-to-mend-a-broken-heart/
 • ^ http://www.pbs.org/thisemotionallife/blogs/12-ways-mend-broken-heart
 • ^ http://www.lovepanky.com/love-couch/broken-heart/how-to-get-over-a-broken-heart
 • ^ http://www.lovepanky.com/love-couch/broken-heart/how-to-get-over-a-broken-heart
 • ^ http://www.pbs.org/thisemotionallife/blogs/12-ways-mend-broken-heart
 • ^ http://psychcentral.com/blog/archives/2011/02/18/10-tips-to-mend-a-broken-heart/
 • ^ http://health.usnews.com/health-news/articles/2012/03/22/8-steps-to-mend-a-broken-heart?page=2
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?