Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як приймати рішення

Рекламний блок

Кроки

 • Make Decisions Step 01.jpg 1 Глибоко вдихніть перед тим, як почати щось вирішувати. Це допоможе вам очистити розум; ви зможете спокійно прийняти рішення і надалі не хвилюватися за його наслідки.
 • Make Decisions Step 02.jpg 2 Перелічіть всі варіанти. На перший погляд може здатися, що існує лише один можливий варіант розвитку подій, але це насправді не так. Навіть якщо вам здається, що вибір у даній ситуації обмежений, спробуйте знайти ряд альтернатив. Утримайтеся від оцінки свого вирішення на даному етапі; обговоріть і запишіть кожну ідею, яка приходить в голову, навіть якщо вона здається божевільною. Пізніше ви зможете викреслити цю ідею зі списку, але найчастіше навіжені ідеї пов'язані з креативними рішеннями, які за інших обставин ніколи б не прийшли вам в голову. Запитайте думки інших людей. Не потрібно детально описувати ситуацію – запитайте у інших, що вони зробили б на вашому місці. Іноді незнайомі вам люди можуть запропонувати самі креативні ідеї, тому що вони не поділяють ваших припущень і упереджень.
 • Make Decisions Step 03.jpg 3 Зважте можливі наслідки. Для кожного рішення потрібно перерахувати всі можливі наслідки і відзначити як позитивні, так і негативні. Це можна зробити, поставивши знак « » поруч з позитивним результатом і «-» поруч з негативним. Вкрай негативні чи позитивні результати можна відзначити двома знаками замість одного. Деяким людям допомагає так зване «дерево альтернатив». Воно візуально показує кожен окремий варіант.
  • В кожному окремому випадку подумайте, чи варто найбільш позитивний результат того, щоб ризикувати і відчувати на собі вкрай негативний. Якщо ви не сприймете найгіршого варіанту, це означає, що ви не простите собі, якщо трапиться щось нехороше. В цьому випадку вам не слід приймати цього рішення.
  • Оцініть ймовірність кожного окремого результату в процентному співвідношенні (наприклад, 80% те, що це станеться, і 20 % на те, що станеться протилежне). Переконайтеся, що ваша оцінка заснована на досвіді або спостереженні, інакше почуття страху або захоплення може спотворити відчуття вірогідності.
  • Подумайте про те, який вибір зіткнеться з найбільшим опором і чому. Значні труднощі в здійсненні вибору іноді можуть переважити позитивні результати – це залежить від ситуації. В окремих випадках саме рішення, зустрінеш найбільший відсіч, може вплинути на результат ситуації.
 • Make Decisions Step 04.jpg 4 Слухайте свою інтуїцію. Потрібно бути в гармонії зі своїм рішенням. Позначте у списку або на «дереві альтернатив» ті рішення, які здаються правильними на інтуїтивному рівні. Існує кілька способів визначити такі рішення:
  • Уявіть собі свою ідеальну сутність. Якщо ви дійсно той тип особистості, до якого ви прагнете, що ви будете робити? Якщо це важко зрозуміти, подумайте про рольових моделях і персонажів – людей, які вас надихають. Що б вони зробили на вашому місці і чому?
  • Сконцентруйтеся на вирішенні за допомогою молитви або медитації. Відкиньте логіку і довіртеся того, хто є для вас свідомістю. Не має значення, це божество, всесвіт або підсвідомість. Яке рішення здається правильним на даному етапі?
  • Візуально уявляйте можливі наслідки вашого рішення. Долучите всі органи почуттів, щоб уявити, що може статися в результаті прийняття рішення. Якщо ви не можете вирішити для себе, чи варто відвідати іншу країну, використовуйте свою уяву, щоб уявити себе десь далеко в незнайомому місці. Запам'ятовуйте види, запахи, звуки – кожну дрібницю. Швидше за все, ви зрозумієте, чи варто це того чи не варто. Переконайтеся, що ви детально представили кожен можливий результат, а не тільки найкращий або найгірший.
  • Загляньте в майбутнє. Уявіть, що ви вже прийняли рішення; за який вибір ви б відчули гордість? Яке рішення зробило б вас краще або прикрасило світ навколо вас? Якщо б ви були на смертному одрі, озираючись на своє життя, про яке з прийнятих рішень ви б пошкодували?
 • Make Decisions Step 05.jpg 5 Зробіть вибір. Без сумніву, це самий важкий крок, але ми сподіваємося, що це рішення було прийнято з допомогою як логіки, так і інтуїції. Воно повинно мати більше плюсів, ніж мінусів, і бути схвалено вашою інтуїцією. Якщо щось не сходиться, запитаєте ради у близької людини, якій ви довіряєте. Це може стати відмінним стимулом.
  • Не має значення, яке рішення ви приймете в кінцевому підсумку, але будьте готові до прийняття відповідальності і відчуття почуття провини за свій вибір. Якщо щось йде не так, краще прийняти усвідомлене рішення, ніж діяти безтурботно. Принаймні, ви можете сміливо стверджувати, що зробили все, що змогли.
  • Якщо це можливо, складіть план дій/відступу в разі провалу. Плануйте наперед. Найкраще приймають рішення не ті, хто ніколи не робив помилок, а ті, хто сподівається на краще і готовий до найгіршого.
 • Make Decisions Step 06.jpg 6 Втілювати своє рішення на практиці з відкритим серцем і радістю. Як тільки ви зробили вибір, почніть втілювати його в життя. На цьому етапі вас не повинні бентежити потенційні альтернативи, які не вплинули на ваш остаточний вибір.
 • Make Decisions Step 07.jpg 7 Дайте оцінку своєму рішенню. Це найважливіший крок. Якщо ви згодом не оціните свого рішення, ви нічому не навчитеся. Запитайте у себе, чи відповідає його результат вашим очікуванням. Змогли б ви повторити свої дії ще раз? Що ви дізналися такого, про що не підозрювали до цього моменту? Як би ви перетворили цей урок в слушну пораду? Роблячи проникливий і мудрий вибір, ви зможете переконатися, що у кожного рішення є принаймні один позитивний результат.

 • Поради

  • Не потрібно занадто багато роздумувати. Якщо ви перестараєтеся в цьому, існує ризик втратити очевидне.
  • Ідеального сценарію не існує. Як тільки ви прийняли рішення, втілюйте його в життя з відкритим серцем, без жалю і роздумів про інших варіантах, які ви не вибрали.
  • Пам'ятайте про те, що інформації для вирішального вибору може виявитися недостатньо. Глибше проаналізуйте проблему перед тим, як прийняти правильне рішення. Також зрозумійте, що потрібна інформація може виявитися недоступною. Переглянувши наявні дані, ви зможете продовжити і прийняти рішення.
  • Не затеряйтесь в процесі прийняття рішення. Поставте собі часові межі, якщо вам потрібно прийняти рішення швидко, або якщо воно не настільки важливо. Існує ризик того, що глибокий аналіз забере всі душевні сили. Якщо ви намагаєтеся вирішити, який фільм подивитися на вихідних, не потрібно витрачати годину часу на вивчення заголовків.
  • Подумайте, які варіанти були б приблизно однакові у своїй позитивності, якби на прийняття рішення давалося багато часу. У цьому випадку, всі варіанти можуть мати величезні переваги і недоліки. Рішення вже зроблено, якщо один з варіантів однозначно є більш прийнятним, ніж інші.
  • Після прийняття рішення іноді надходить нова інформація, яка вносить передбачувані корективи або змушує переглянути остаточний вибір. Не бійтеся ще раз повторити процес вибору, якщо таке трапиться.
  • Якщо ви приймаєте рішення щодо взаємовідносин, пам'ятайте, що ви завжди зможете порвати з людиною і після.
  • Не можна зациклюватися на тому, щоб всі варіанти залишалися доступними для здійснення. Вчення визначили, що наша неприязнь до відмов від певних варіантів призводить до поганих рішень.

  Попередження

  • Пам'ятайте про те, що на певному етапі ваші сумніви перетворюються в пасивність, а це найгірший вибір з усіх можливих.
  • Тримайтеся подалі від людей, які намагаються вказати на те, що підходить саме вам. Але потрібно також усвідомити, що вони знають, що ваше, а що – ні. Їх припущення можуть виявитися правильними, але якщо ваші бажання і турботи при цьому не враховуються, ці люди можуть сильно помилятися. Також уникайте людей, які зводять нанівець всі ваші очікування.
  • Не забувайте вчитися на своєму досвіді. Якщо ви приймаєте важливі рішення, вам потрібно буде навчитися стикатися з їх наслідками і не шкодувати про свій вибір.

  Джерела і посилання

  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?