Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як зацікавитися читанням книг

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 2: Приступаючи до роботи

 • Get Into Reading a Book Step 1.jpg 1 Виберіть собі таку книгу, яка вам цікава. У вас ще буде достатньо часу для того, щоб змусити себе прочитати ті теми, які вам не дуже подобаються. Зараз просто виберіть книги по таким темам, які будуть актуальні для вас і які можуть вас зацікавити. Наприклад, любителі спорту можуть зацікавити книги про футбол, спортивні гоночні автомобілі або біг. Людина, захоплений якимось хобі, може прочитати книгу про колекціонування, відновленні чи створенні якихось предметів. Шанувальник моди може зацікавитися читанням книг про одяг, історії моди або радах за макіяжу. Вибирайте собі книгу у відповідності зі своїм захопленням!
 • Get Into Reading a Book Step 3.jpg 2 Усвідомте переваги, одержувані від читання. Завдяки читанню ви можете вступити в хороший коледж. Освіта, отримана в хорошому коледжі, може допомогти вам краще зрозуміти світ. Завдяки знанню багатьох речей, які ви можете потрапити в гарне місце з гідним заробітком, знайти цікаву роботу, запропонувати свою майстерність широкому колу людей. Вміння самостійно вчитися і досліджувати ті області, в яких ви не є фахівцем, може допомогти вам пережити важкі часи, за допомогою не традиційного вирішення проблем і гнучкого використання своїх навичок. У того, хто мало читає менше шансів на те, щоб досягти успіху в цьому у зв'язку з відсутністю доступу до більш широким знанням, які відкриваються завдяки книгам.
  • Якщо завдання отримання великої кількості грошей не є для вас першочерговим (а саме так воно і має бути), то читання також здатне розширити ваші знання про навколишній світ. Розвиток грамотної літературної мови і здатність передавати свої ідеї, ймовірно, є одними з найбільш важливих складових частин людського розвитку. Здатність записувати ідеї або думки для того, щоб дати можливість іншим людям візуалізувати їх, або за допомогою слів, зображень, просто разюча, вона є одним з найбільших стовпів цивілізації.
  • Можливість отримувати доступ до думок, ідей, міркувань, як своїх сучасників, так і людей, яких вже давно немає, є однією з найдивовижніших і вражаючих властивостей книг і читання. Ви можете дізнаватися, покладатися і навіть "подружитися" з людьми, чиї знання ви вбирає з книг.
 • Get Into Reading a Book Step 5.jpg 3 Збагатите себе читанням книг і правильної манерою письма. Вміння писати і особливо читати, дасть вам можливість зрозуміти і осмислити майже всі ідеї, які коли-небудь передавалися на вашій рідній мові. Це вміння розширить ваші права та можливості, воно є однією з форм свободи, яка безцінна.
 • Get Into Reading a Book Step 12.jpg 4 Уважно вибирайте те, що читаєте. Не все те, що ви можете прочитати, дійсно варто читати. Бути проникливим читачем – означає вміти вибирати книги з обережністю, уникаючи книг, які наповнять вашу голову тривогою або роздратуванням. У деяких випадках, якщо занадто багато читати такі жанри, які змушують вас відчувати себе спустошеним і нещасним, то це може призвести до появи ненависті до читання в цілому, що в свою чергу може мати просто жахливі наслідки! Замість цього, завжди вибирайте тільки добре написані книжки з хорошим змістом, яке не засмутить вас. Для цього:
  • Розвивайте в собі внутрішнього критика. Підходьте до читання критично -- чи ви вірите у все, у що автор просить вас повірити? Як ви вважаєте, автор обґрунтував свої твердження?
  • Навчіться дистанціюватися від тих, повідомлюваних автором аспектів, з якими ви не згодні, але не заперечуйте всю книгу цілком. Іноді ви будете сходитися з автором у поглядах щодо одних питань, але будете розходитися з нею інших. Це добре, так як це означає, що ви думаєте критично і не погоджуєтеся абсолютно з усім тим, про що говорить автор. Крім того, ви повинні навчитися відрізняти власний досвід (думка) автора, який може підноситися як універсального досвіду. Коли ви помітите, що це відбувається (а цей промах автора часто можна помітити), то ставитеся до цього лише як до досвіду автора і не відчуваєте себе зобов'язаним застосовувати його по відношенню до себе.
  • Читайте книги, в яких пропонується думка, з яким ви не згодні. Постарайтеся витратити трохи часу на те, щоб розібратися в тому, з чим ви не згодні. Це допоможе вам дізнатися про існування альтернативних точок зору і розширить ваше розуміння. Не думайте про це як про особисту загрозу, думайте про це як про можливість краще підготуватися до суперечки з прихильниками альтернативної точки зору, таким чином ви зможете продемонструвати, що добре обізнані про їх позиції, але просто раніше не згодні з нею!
  • Позбавтеся від свого внутрішнього неспокою. Багато хто з нас читають для того, щоб знайти способи призвести життя в порядок, звертаючись до жанру самодопомоги. На жаль, багато з книг цього жанру пропонують покращувати своє життя за допомогою збільшення заробітку, як ніби багатство – це єдиний шлях до щастя. Такий тип мислення може змусити вас відчути себе незадоволеним і нещасним. Піддавайте сумніву будь-яку книгу, яка змушує вас почувати менш гідною людиною чи буде налаштовувати вас на те, що ви заснували своє щастя на прагненні до нереальних речей.
 • Частина 2 з 2: Насолоджуйтесь читанням

 • Get Into Reading a Book Step 2.jpg 1 Присвятіть себе читання. Одна з основних причин відмови від продовження читання - блукання вашого розуму десь в іншому місці під час читання книги. Не дозволяєте своєму розуму робити цього. Відкладіть в сторону всі свої думки про невиконані рутинних справах, про справи, якими ви могли б зараз присвятити себе або про людей, з якими ви ще не переписувалися або не спілкувалися на цьому тижні. Для цього вам буде потрібно:
  • Виділяйте час для читання. Ви можете припинити читання по закінчення цього часу, але протягом цього часу присвятіть себе книзі.
  • Якщо ви ловите себе на думці, що замріявся під час побіжного перегляду тексту, то м'яко нагадайте собі, що ви повинні повернутися у сьогодення і зануритися назад у книгу.
  • Не налаштовуйте себе на те, що вам треба прочитати "так багато голів перш ніж закінчиться книга". Набагато легше судити про книгу по витраченому на її читання часу. Так, що не ставитеся до книги як до рутини, що складається з глав, які треба прочитати "для галочки".
 • 2 Дозвольте собі приділяти читанню більше часу, якщо вам це починає подобатися. Немає ніякої необхідності в тому, щоб відкладати на потім насолоду від прочитання хорошої книги.
 • Get Into Reading a Book Step 6.jpg 3 Уявляйте собі те, про що ви читаєте. Скористайтеся своєю уявою для того, щоб уявити собі місця, людей та дії, про які ви читаєте. Це допоможе вам легше зрозуміти, що там відбувається. Багато вам вдасться уявити собі абсолютно природним чином, завдяки тому, що ваш розум спробує відтворити місця, людей і ситуації, про які ви читаєте, грунтуючись на тому, що ви вже знаєте. Якщо ви поки ще чогось не знаєте, то ваша уява підбере для цього різні фантастичні образи. Дозвольте цьому статися і далі - насолоджуйтесь процесом, адже дуже цікаво спостерігати за тим, як ваш власний внутрішній світ сходить зі сторінок у всьому своєму колориті.
  • Варто остерігатися книг, за мотивами яких зняті фільми. Ваша уява буде відтворювати певний аспект, в той час як фільм буде повністю перевернути його з ніг на голову. Це може призвести до непорозуміння і є однією з причин, чому багато людей, які люблять читати книги, воліють не дивитися фільми, зняті за їх мотивами.
 • Get Into Reading a Book Step 7.jpg 4 Робіть нотатки. Скористайтеся ноутбуком. Записуйте власні думки, свої реакції та ідеї, які у вас виникають під час читання. Ви отримаєте дивовижний досвід від прочитання своїх нотаток і повторного осмислення того, що означало для вас так багато через місяці або роки після прочитання книги. Цілком імовірно, що ви виявите, що кожна книга, про яку ви написали замітки, вплинула на ваше мислення більше, ніж ви про це думали. Це можливість розширити свій розум і зберегти його сприйнятливим до нових ідей і способів бачення світу.
 • Get Into Reading a Book Step 8.jpg 5 Пробуйте передбачати, що станеться далі. Це чудовий спосіб для того, щоб зберігати зацікавленість. Ви можете бути праві, або ж ви можете помилятися. Завжди цікаво дозволити авторові підвести вас до деякого події захоплюючого тільки для того, щоб там стався дуже несподіваний поворот в той момент, коли ви будете впевнені в іншому результаті.
 • Get Into Reading a Book Step 11.jpg 6 Співвідносьте себе з вмістом. Помістіть себе "книгу". Що б ви зробили в тих же або подібних ситуаціях? Хотіли б ви бути схожим на персонажа? Хотіли б ви робити те, що розглядається в книзі чи то чому вона вчить вас? Чи бачите ви себе на тому ж місці або в тому ж положенні в якості біографа в найближчі роки? Поставивши себе на місце героїв чи автора, або представивши себе під час виконання дій, запропонованих у книзі, ви можете отримати більше користі від прочитання книги.
 • Get Into Reading a Book Step 9.jpg 7 Не поспішайте. Сучасна культура концентрує увагу на кінцевих результатах (або швидко досягнуті результати). Але, що стосується читання, то, орієнтуючись на кінцевий результат, ви нічого не доб'єтеся. Ви читаєте не просто для того, щоб закінчити книгу" і викреслити її. Цей процес набагато більше стосується досвіду (переживань), поступу (розвитку) і сам по собі є подорожжю. Зробіть паузу і уявіть собі відбуваються сцени, дозвольте собі захоплюватися і розчаровуватися в персонажах! Поміркуйте про сюжет (або про його відсутність), про те, які почуття у вас викликає. Коли ви дочитує до кінця, то витратьте деякий час на роздуми про те, куди б ви завели історію і її персонажів далі, якби самі були автором сиквела.
 • Get Into Reading a Book Step 10.jpg 8 Читайте з ентузіазмом. Все те, що може бути у книзі цікаво, часто виноситься вигляді окремої інформаційної частини (анотації на звороті обкладинки). Спробуйте іноді почитати вголос, зробіть це виразно.
  • Те місце, де ви читаєте може впливати на ваш ентузіазм. Знайдіть спокійне, тихе та зручне для гарного читання місце. Найкраще було б знайти таке місце, де ви не будете відволікатися. Якщо у вас є домашня тварина, яка любить близько знаходитися поруч з вами, то ви можете чудово провести час разом.
 • Поради

  • Ведення обліку прочитаних книг може допомогти підтримати ваш ентузіазм. Є багато інтернет-сайтів, де ви можете похвалитися тим, що прочитали або поділитися хорошими книгами з іншими людьми. Можливо, ви навіть захочете завести спеціальну дошку з кнопками тільки для тих книг, які вам сподобалося читати, і ви бажаєте, щоб інші змогли відкрити їх для себе.
  • Якщо вам важко читати через особливостей вашого здоров'я, що впливають на процес читання, то зверніться за допомогою поговоріть з лікарем, консультантом або фахівцем за рішенням проблем, що викликаються у вас читанням. У деяких випадках, вам можуть знадобитися окуляри, або більш потужні лінзи – якщо проблема пов'язана з розладом зору, особливо якщо у вас з'являються головні болі або втомлюються очі від читання.
  • Якщо у вас є звичка, прочитавши кілька сторінок або розділів, відкладати книжку, то завжди розміщуйте закладку на те місце, де ви зупинилися для того, щоб пізніше легко повернутися до читання книги. Це набагато зручніше, ніж знову перечитувати сторінки, які ви вже прочитали.
  • Придбайте аудіо-версію книги. Це може допомогти вам отримати більш повне уявлення про книгу, яку ви намагаєтеся прочитати.
  • Якщо вам важко читати дрібний шрифт, то зверніться в місцеву бібліотеку за більш великої друкованою версією. Багато електронні пристрої для читання книг також дозволяють збільшувати розмір шрифту.
  • Попросіть дорослих почитати для вас, якщо вам менше восьми років. Якщо ви старше, то скористайтеся пошуком у Google або знайдіть відеоматеріали до книги.

  Попередження

  • Якщо книга засмучує вас чи має образливе зміст, то припиніть читати її. Однак, не дозволяйте цього негативного досвіду перемогти ваше бажання читати інші книги, в тому числі книги з тієї ж самої теми. Подання одного автора можуть не підійти вам, в той час як інший автор може написати про це в набагато більш вмілою і вдумливої манері. Зверніться за допомогою до бібліотекаря, якщо ви не знаєте, як підібрати кращу книгу з певної теми.
  • Читання книг з примусу не дасть вам стільки знань, як читання з доброї волі і з ентузіазмом. Спробуйте побороти своє небажання читати, нагадуючи собі про те вплив, який читання впливає на ваше самовдосконалення, будучи при цьому джерелом задоволення.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?