Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як зменшити серйозність нападу панічної атаки

Рекламний блок

Кроки

 • Reduce the Severity of Panic Attacks Step 1 Version 2.jpg 1 Дізнайтеся, що таке панічна атака. Прочитайте медичні матеріали, щоб зрозуміти, що відбувається в організмі під час панічної атаки, а також перед початком і після закінчення нападу. Дізнайтеся, що може виступити тригером для тривоги і панічної атаки, і які техніки можна використовувати для мінімізації гостроти і тривалості нападу. Коли виникає загроза того, що людина цінує, в його тілі спрацьовує інстинктивна хімічна реакція, керована емоційним мисленням. Цей процес розпочинається ще до того, як раціональне мислення може чітко оцінити ситуацію. [1] Викид хімічних сполук швидко налаштовує організм на боротьбу, втеча або завмирання. Одночасно збільшується частота серцевих скорочень і рівень адреналіну, тому логічно мислити стає важче. Коли така реакція пригнічує свідомість, людина діє імпульсивно, б'ючись, тікаючи або застигаючи на місці. Панічна атака нагадує почуття ступору, в якому людина не може ясно мислити і робити продуктивні дії. Одноразова панічна атака – вельми поширена реакція в напруженій ситуації. Але якщо такі атаки відбуваються регулярно і не мають видимого зв'язку з зовнішніми подіями, краще звернутися до лікаря.
 • Reduce the Severity of Panic Attacks Step 2 Version 2.jpg 2 Подумайте про вплив стресу та інших зовнішніх факторів. Стрес може стати тригером дисбалансу виробництва нейромедіаторів у головному мозку, що програмує часта поява імпульсів боротьби, втечі і заморозки. Саме в цьому може бути причина незрозумілого почуття домінуючу загрози, яке часто супроводжує панічні атаки. Спробуйте різними способами мінімізувати чинники, що є вірогідними тригерами панічних атак. Зменшення стресу благотворно позначиться на балансі виробництва нейромедіаторів, і ви помітите, що частота і гострота нападів почне зменшуватися.
 • Reduce the Severity of Panic Attacks Step 3 Version 2.jpg 3 Розробляйте власні стратегії, що допомагають впоратися з ситуацією. Наприклад, страх смерті часто відступає, якщо представляти політ (це підтверджено дослідженнями).[2]
 • Reduce the Severity of Panic Attacks Step 4 Version 2.jpg 4 Пройдіть медогляд. Іноді причиною надмірно емоційних реакцій мозку є розлад фізичних органів або систем організму. Наприклад, основною причиною панічних атак може бути недостатня або підвищена діяльність щитовидної залози. Якщо причина в цьому, реакція організму на лікування призведе до зниження інтенсивності і частоти нападів страху.
 • Reduce the Severity of Panic Attacks Step 5 Version 2.jpg 5 Фізична активність. Результати численних досліджень підтверджують, що регулярні вправи кардинально покращують фізичне і ментальне здоров'я, навіть якщо це щоденна піша прогулянка тривалістю до 30 хвилин. [3]
 • Reduce the Severity of Panic Attacks Step 6 Version 2.jpg 6 Спробуйте змінити раціон харчування. Зменшення кількості споживаних жирів часто допомагає протистояти стресовим ситуаціям взагалі. Ефект посилиться, якщо одночасно збагатити раціон продуктами з високим вмістом поживних речовин і мікроелементів, які необхідні для нормального функціонування нервової системи. Зелені листові овочі – це джерело вітаміну В та деяких мікроелементів. Така зелень заспокоює нервову систему і сприяє її відновленню. Поспостерігайте, наскільки знизиться частота і гострота нападів страху, коли ви збільшите кількість зелені в раціоні.
 • Reduce the Severity of Panic Attacks Step 7 Version 2.jpg 7 Зменшіть споживання кофеїну. Деяким людям для зниження стресу достатньо зменшити прийом кави, чаю та інших, що містять кофеїн продуктів. Якщо не впливати переутомленную нервову систему, ймовірність панічної атаки зменшиться. Замініть ці кофеїнові напої трав'яними зборами, ароматизованої водою або соками, смак яких вам подобається.
 • Reduce the Severity of Panic Attacks Step 8 Version 2.jpg 8 Подумайте про лікування. Існує чимало терапевтичних методів, що допомагають людям впоратися з тривогою і панічним розладом. Ефективність більшості терапевтичних методів забезпечується зміною реакції організму на початкових стадіях панічної атаки, що значно знижує гостроту нападу. Звичайно, терапія підбирається індивідуально, і для кого буде достатньо психологічної консультації, мовної терапії або інших видів впливу на когнітивний поведінку.
 • Reduce the Severity of Panic Attacks Step 9 Version 2.jpg 9 Займайтеся спортом і висипайтеся. Постійна тривога вимотує всі сили, але якщо виділити трохи часу на тренування, вправи допоможуть привести в порядок мислення і відновлять нормальне виробництво нейромедіаторів. З часом діяльність мозку нормалізується, і заняття будуть приносити, а не віднімати сили. Здоровий сон – ще один потужний фактор для відновлення спокою. Почніть повноцінно висипатися, і з вашим організмом стануться дива, а кількість панічних атак істотно знизиться!
 • Reduce the Severity of Panic Attacks Step 10 Version 2.jpg 10 Приймайте ліки. Заспокійливі засоби не вилікують від панічних атак, але дуже ефективно знімуть супутні симптоми, завдяки чому напад буде не таким гострим. Пам'ятайте, що вибір лікарського засобу і його дозування визначається лікарем. Повідомте йому, якщо виникнуть які-небудь негативні побічні ефекти. Більшість препаратів можна замінити аналогічними медикаментами, після прийому яких побічні ефекти не будуть виникати.
 • Reduce the Severity of Panic Attacks Step 11 Version 2.jpg 11 Не забувайте, що люди не вмирають від панічних атак. Зберігайте спокій, навіть якщо ваше серце буквально вискакує з грудей і гнітить відчуття близької смерті. Ваша нервова система обманює вас з-за надмірної напруги і втоми. Іноді досить згадати, що ви вже неодноразово переживали панічні атаки. Так ви швидше заспокоїтеся, а панічна атака відступить швидше раніше, ніж пізніше.
 • Поради

  • Деякі заспокійливі медикаменти викликають певне звикання. Тому краще обговорити зі своїм лікарем всі «за» і «проти» прийняття конкретних препаратів, щоб знати про небезпеку. Також потрібно пам'ятати, що прийом медикаментів викликає індивідуальну реакцію, і якщо комусь після прийому таблеток стало погано, це не означає, що у вас буде аналогічна реакція.
  • У більшості випадків використання тільки однієї стратегії неефективно в боротьбі панічними розладами. Не варто зупинятися тільки на прийомі таблеток, бажано внести зміни в своє життя. Щоб тіло відновилося і змогло утримати панічні атаки на відстані, внести невеликі зміни в режим (більш здорове харчування, фізичні вправи тощо). Коли нерви відновляться, навіть при появі нападу страху його гострота буде значно нижче.
 • ^ http://en.wikipedia.org/wiki/Antonio_Damasio
 • ^ http://books.google.com/books?id=oyOFLUCt2kQC&lpg=PA99&ots=oCN5C0ZMyf&dq=flight imagery anxiety sheldon solomon&lr&pg=PA112#v=onepage&q&f=false
 • ^ http://ed.ted.com/on/Mot8KdLT
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?