Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як зменшити сенсорне перевантаження

Рекламний блок

Кроки

 • Reduce Sensory Overload Step 1.jpg 1 Для початку важливо вміти розпізнати наступ сенсорної перевантаження. У різних людей перевантаження може проявлятися різними способами. У них можуть спостерігатися паніка, збудження, замкнутість або напади істерики. Якщо ви знаєте, що у людини є дисфункції, які проявляються порушеннями обробки сенсорної інформації, то, можливо, краще запідозрити саме перевантаження, ніж усвідомлене погану поведінку або прояви неспокою. Якщо ви добре знаєте людину, то вам набагато легше помітити ознаки перевантаження, характерні саме для нього. Наприклад, багато людей, які страждають аутизмом, використовують при перевантаженнях інші "стимы" (повторювані моторні руху), ніж при інших станах (наприклад, розгойдування в радісному стані і хлопки, коли перевантажені), але ці рухи строго індивідуальні.
 • Reduce Sensory Overload Step 2.jpg 2 Знизьте рівень шуму. Якщо ви перебуваєте в шумному місці, запропонуйте проводити людини у більш тихе місце. Дайте людині час на обдумування ваших питань і відповідей, так як перевантаження уповільнює обробку інформації. Якщо ви можете контролювати рівень шуму, наприклад, можете вимкнути музику, то зробіть це.
 • Reduce Sensory Overload Step 3.jpg 3 Не торкайтеся до людини і не підходьте до нього надто близько. Багато людей з порушеннями обробки сенсорної інформації гиперчувствительны до дотиків. У відповідь на дотик (або якщо вони думають, що до них можуть доторкнутися) може виникнути загострення стану. Не варто схилятися над ними. Якщо людина знаходиться в сидячому положенні або якщо ви маєте справу з дитиною, то присядьте, щоб опинитися на тому ж рівні, замість того, щоб підніматися над ним.
 • Reduce Sensory Overload Step 4.jpg 4 Не говоріть більше, ніж потрібно. При необхідності, якщо це може допомогти людині, задавайте йому питання, але не намагайтеся сказати щось підбадьорливе або розговорити їх на сторонні теми. Мова являє собою сенсорну інформацію і може посилити перевантаження. Крім того, іноді сенсорна перевантаження негативно впливає на здатність людини говорити і це може зажадати від нього значних зусиль.
 • Reduce Sensory Overload Step 5.jpg 5 Якщо у людини є куртка, то, можливо, він захоче одягти її і накинути капюшон. Це допомагає зменшити рівень впливу подразників і багато хто знаходить, що сам вага куртки діє заспокійливо. Якщо куртки немає під рукою, запитайте, чи потрібно її принести. Важке покривало може допомогти таким же чином.
 • Reduce Sensory Overload Step 6.jpg 6 Не стоїть гостро реагувати на агресію. При перевантаженнях деякі люди стають фізично і вербально агресивні. Не сприймайте це на свій рахунок, так як вони не контролюють свою поведінку. І не панікуйте. Дуже рідко перевантажені люди заподіюють собі або оточуючим серйозної шкоди, тому що вони насправді не хочуть нашкодити вам, а просто шукають вихід із ситуації. Найбільш частою причиною виникнення фізичної агресії служать спроби доторкнутися, стримати людини або спроби перешкодити йому покинути приміщення.
 • Reduce Sensory Overload Step 7.jpg 7 Коли чоловік заспокоївся, майте на увазі, що він втомився і протягом досить тривалого періоду буде більш схильний до перевантажень. Повне відновлення після сенсорного зриву зазвичай займає від декількох годин до декількох днів. По можливості слід спробувати зменшити рівень стресу в подальшому.
 • Reduce Sensory Overload Step 8.jpg 8 Прислухайтеся до людини. Він краще знає себе і свою перевантаження. Якщо він говорить вам, що потрібно для того, щоб він заспокоївся, зверніть на це увагу. У різних людей є свої способи. Якщо їх спроби заспокоїтися включають дії, які виглядають на ваш погляд дивно, наприклад, розгойдування з боку в бік, невпинне розглядання блискучих предметів і так далі, не втручайтеся, якщо ці дії не є небезпечними. Іноді благонамірені люди у своїх спробах допомогти адаптуватися в суспільстві людині, що страждає аутизмом або порушенням обробки сенсорної інформації, помилково перешкоджають формування корисних захисних механізмів.
 • Поради

  • Сенсорна перевантаження не обов'язково означає наявність яких-небудь емоцій. Хоча і здається, що людина панікує або засмучений, він може перебувати в стані крайньої сенсорної перевантаження, не зазнаючи негативних емоцій. Це стан відноситься скоріше до когнітивної, а не до емоційної сфері.
  • Ерготерапії може допомогти зменшити сенсорну чутливість і, отже, з часом і сенсорну перевантаження. Краще почати її як можна в більш ранньому віці, спеціаліст повинен мати досвід роботи з людьми, що страждають порушеннями обробки сенсорної інформації.
  • Найкращим способом боротьби з сенсорною перевантаженням є її профілактика. Якщо ви постійно спілкуєтеся з людиною, то постарайтеся з'ясувати, що викликає у нього перевантаження і як цього уникнути. Якщо перевантаження можна уникнути, то попереджайте заздалегідь обговоріть, що можна зробити при перевантаженні, якщо вона все-таки відбулася.

  Попередження

  • Якщо людина раніше не був схильний до сенсорним перевантажень і знаходиться в ситуації, в якій вона не повинна виникнути у здорової людини, виникли прояви можуть мати зовсім інші причини, такі як інсульт або інше небезпечне стан. Вам слід знати ознаки інсульту.
  • Якщо людина намагається нанести собі ушкодження, вам не слід зупиняти його. Хоча вам може бути неприємно дивитися на людину, наносить удари самому собі, спроба схопити його за руку може лише посилити перевантаження. Втручатися потрібно лише в тому випадку, якщо людина може завдати собі серйозні каліцтва, наприклад, при глибоких укусах або сильних ударів головою, які можуть призвести до струсу або відшарування сітківки. Набагато краще боротися з цими проявами побічно, намагаючись зменшити сенсорну перевантаження.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?