Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як зупинити кровотечу

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: Зупинка незначної кровотечі з дрібного порізу

 • Stop Bleeding Step 1 Version 3.jpg 1 Використовуйте воду. Проточна вода не тільки очистить рану, але і допоможе зупинити кровотечу. Направте холодну воду на поріз: судини скоротяться, і кровотеча зупиниться. Аналогічну дію з гарячою водою прижжет рану і забезпечить згортання крові. Не використовуйте і холодну, і гарячу воду - вони можуть працювати тільки окремо.
  • Для того щоб зімкнути артерію, замість холодної води ви можете використовувати кубик льоду. Прикладіть лід до рани на кілька секунд, поки рана не закриється, і кровотеча не зупиниться.
  • Якщо на вашому тілі безліч дрібних порізів, гарячий душ змиє всю кров і при цьому прижжет численні порізи.
 • Stop Bleeding Step 2 Version 3.jpg 2 Нанесіть вазелін. Завдяки воскоподібне текстурі вазеліну, нанесення невеликого мазка його на дрібні порізи заблокує вихід крові назовні і дасть їй час, щоб згорнутися. Якщо у вас немає під рукою простого вазеліну, можна скористатися гігієнічною помадою.
 • Stop Bleeding Step 3 Version 3.jpg 3 Нанесіть білий оцет. В'яжучі властивості оцту допоможуть продезінфікувати рану і забезпечити згортання крові. Змастіть ватний тампон невеликою кількістю білого оцту і чекайте, поки кровотеча не зупиниться.
 • Stop Bleeding Step 4 Version 3.jpg 4 Спробуйте гамамеліс. Подібно білому оцту, гамамеліс діє як природне в'язке, чудово підходить для згортання крові в невеликих порізах. Налийте трохи гамамелісу на вашу рану або промокніть ним ватний тампон для того, щоб отримати аналогічний ефект.
 • Stop Bleeding Step 5 Version 3.jpg 5 Використовуйте кукурудзяний крохмаль. Посипте рану невеликою кількістю кукурудзяного крохмалю, намагаючись не втирати його, що заподіє нові пошкодження. Для прискорення процесу ви можете злегка втиснути порошок в поріз. Коли поріз перестане кровоточити, змийте крохмаль проточною водою.
 • Stop Bleeding Step 6 Version 3.jpg 6 Додайте ложку цукру. Дотримуйтесь раді Мері Поппінс: насипте на рану трохи цукру. Антисептичні властивості цукру допоможуть очистити її, при цьому сприяючи процесу згортання крові.
 • Stop Bleeding Step 7 Version 3.jpg 7 Використовуйте павутину. Це чудовий варіант, якщо ви порізалися, прогулюючись пішки на природі. Візьміть трохи павутини (без павуків!) і прикладіть їх до порізу, при необхідності - скачайте її. Павутина зупинить кровотечу і дасть крові в рані час на згортання.[1]
 • Stop Bleeding Step 8 Version 3.jpg 8 Спробуйте кровоспинний олівець. Ці вощені олівці були створені для обробки порізів і роздратування після гоління, але також прекрасно працюють і для будь-якого дрібного травматизму. Потріть шкіру олівцем, і що входять до його складу мінеральні в'яжучі засоби зроблять свою справу. При зіткненні ви можете відчути печіння, однак через кілька секунд біль і кровотеча припиняться.
 • Stop Bleeding Step 9 Version 3.jpg 9 Нанесіть трохи антиперспіранти. Подібно кровоостанавливающему олівця, дезодоранти містять хлорид алюмінію. Ця речовина діє як в'яжучий засіб, здатний зупинити кровотечу. Нанесіть трохи на палець і помастіть поріз, або безпосередньо потріть рану роликом.
 • Stop Bleeding Step 10 Version 3.jpg 10 Помастіть листерином. Для зупинки кровотечі можна використовувати звичайний лістерін, створений спочатку як засіб після гоління. Вилийте трохи листерина прямо на поріз, або занурте в розчин ватний тампон і помастіть рану. Ви помітите зниження кровотечі через пару хвилин.
 • Stop Bleeding Step 11 Version 3.jpg 11 Прикладіть трохи перцю. Кайенский перець допоможе швидко закрити рану і зупинити кровотечу. Проте, це один з найбільш болючих методів. Якщо ви поспішаєте зупинити кровотечу і не боїтеся відчуття печіння, посипте поріз невеликою кількістю кайенского перцю, і він покаже вам своє чарівництво. Як тільки кров зупиниться, промийте рану холодною водою.[2]
 • Stop Bleeding Step 12 Version 2.jpg 12 Зробіть асприновую пасту. Подрібніть таблетку аспірину з ложкою води, щоб вийшла рідка паста. Потім, використовуючи ватяну паличку або тампон, нанесіть суміш на ваш поріз. Аспірин також допоможе знизити припухлість в результаті порізу.
 • Stop Bleeding Step 13 Version 3.jpg 13 Скористайтесь бруском квасцов. Це мылоподобный брусок, виготовлений з мінералів, які допомагають зупиняти кровотечу. Змочіть брусок квасців водою і акуратно протріть їм поріз. Не потрібно докладати зусиль і вдавлювати брусок в рану, намагаючись закрити її, - мінерали самі зроблять свою справу.[3]
 • Stop Bleeding Step 14 Version 3.jpg 14 Візьміть яєчну мембрану. Бачили коли-небудь плівкову мембрану, що залишилася усередині розбитої яєчної шкаралупи? Нею можна закрити рану і дати крові достатньо часу, щоб згорнутися. Відокремте мембрану від яйця (постарайтеся відокремити якомога більший шматок мембрани) і прикладіть її до порізу. Через декілька секунд ви помітите зупинку кровотечі.[4]
 • Stop Bleeding Step 3 Version 2.jpg 15 Забинтуйте поріз. Щоб уникнути попадання бруду і зупинити подальше кровотечу, накладіть на рану стерильну пов'язку або забинтуйте її. Можна використовувати звичайний бинт або шматок чистої марлі.
 • Метод 2 з 3: Лікування серйозних ран

 • Stop Bleeding Step 6 Version 2.jpg 1 Ляжте. Підніміть ноги або ж розташуйте голову нижче тулуба: це допоможе знизити ймовірність шоку. Попередньо перевірте дихання і серцебиття потерпілого.
 • Stop Bleeding Step 7 Version 2.jpg 2 Підніміть поранену кінцівку. Підняття пораненої кінцівки над рівнем серця допоможе послабити сильна кровотеча.[5] Однак якщо ви підозрюєте, що зламана кінцівка, не намагайтеся рухати її.
 • Stop Bleeding Step 8 Version 2.jpg 3 Видаліть бруд. Видаліть видимі сторонні тіла і бруд, але не намагайтеся ретельно очистити рану, так як це може призвести до ускладнення рани.[6] Ваша першочергова задача - зупинити сильну кровотечу. Очищення рани може почекати.
  • Однак якщо чужорідний об'єкт має великі розміри (великий уламок скла, ножа тощо), не намагайтеся витягнути його. Ймовірно, цей об'єкт сам по собі зупиняє значну частку кровотечі. Прикладіть тиск і забинтуйте ділянку навколо об'єкта, намагаючись не проштовхнути його далі.
 • Stop Bleeding Step 9 Version 2.jpg 4 Прикладіть тиск до рани, поки кровотеча не зупиниться. Використовуйте подушечку з стерильної марлі, одягу або тканини. (Навіть ваші долоні можуть спрацювати, якщо поблизу нічого іншого немає.) Покладіть руку на подушечку і міцно натисніть на рану пальцями або рукою.
 • Stop Bleeding Step 10 Version 2.jpg 5 Прикладайте тиск з постійним зусиллям. Якщо рана знаходиться на кінцівки, для підтримки тиску можна використовувати стрічку або тканину, обгорнуту навколо рани. (Ідеальною в цьому випадку є згорнута і зав'язана трикутна пов'язка на рану.) Для паху або інших частин тіла, де обмотати рану неможливо, прикладайте до рани тиск з допомогою щільної подушки або своїх рук.[5]
 • Stop Bleeding Step 11 Version 2.jpg 6 Слідкуйте за просочуванням крові з рани. Якщо спостерігається фільтрація крові, прикладіть ще марлю або додаткові бинти. Проте надмірно не перевязывайте рану, так як це може викликати зниження сдавливающего зусилля. Якщо ви підозрюєте, що перев'язка не працює, зніміть бинти і подушку і виконайте перев'язку ще раз.[7] Якщо вам здається, що кровотеча зупинилася, продовжуйте докладати тиск до тих пір, поки ви не будете впевнені, що кровотеча зупинилася, або поки не приїде швидка допомога.
 • Stop Bleeding Step 12Bullet1.jpg 7 При необхідності використовуйте точки передавлення. Якщо ви не можете зупинити кровотечу одним лише додатком тиску, комбінуйте безпосереднє здавлювання з однією з цих точок передавлення. Пальцями притисніть кровоносну судину до кістки. Найбільш важливі точки наведені нижче: [8]:

  • Плечова артерія. При пораненнях передпліччя. Проходить з внутрішньої сторони руки від ліктя до пахви.

  • Стегнова артерія. При пораненнях стегна. Проходить в паховій області поруч з лінією бікіні.[9]
  • Підколінна артерія - При пораненнях гомілки. Вона розташована за коліном.
 • Stop Bleeding Step 13 Version 2.jpg 8 Продовжуйте докладати тиск, поки кровотеча не припиниться, чи не прибуде допомога.
  • Використовуйте джгут тільки як останню міру для порятунку життя. Якщо він накладено неправильно, то може стати причиною зайвих ушкоджень або навіть втрати ноги або руки.
 • Stop Bleeding Step 14 Version 2.jpg 9 Стежте за диханням. Переконайтеся, що пов'язка не сильно туга, - якщо у потерпілого нежить, блідість шкіри, якщо пальці його рук або ніг не відновлюють свій колір після стиснення, або якщо потерпілий скаржиться на оніміння або поколювання, можливо, пов'язка накладена занадто туго.[10]
 • Метод 3 з 3: Внутрішня кровотеча

 • Stop Bleeding Step 15 Version 2.jpg 1 Відразу ж викликайте швидку. Якомога швидше доставте постраждалого з внутрішньою кровотечею в лікарню. Внутрішнє кровотеча можна зупинити в домашніх умовах, з ним може впоратися тільки лікар.
 • Stop Bleeding Step 16 Version 2.jpg 2 Розслабтеся в зручному положенні. Заспокойте постраждалого, зручно розташуйте його і запобіжите подальші пошкодження. Не напружуйтеся і по можливості залишайтеся в лежачому положенні.
 • Stop Bleeding Step 17 Version 2.jpg 3 Перевірте дихання. Перевірте дихальні шляхи, дихання і кровообіг потерпілого. Якщо є зовнішня кровотеча, зупиніть його.
 • Stop Bleeding Step 18 Version 2.jpg 4 Підтримуйте нормальну температуру тіла. Уникайте перегріву або переохолодження, прикладаючи до чола компрес, змочений у воді.
 • Поради

  • При накладенні тиску на рану, що кровоточить не зміщайте пов'язку, щоб перевірити, зупинилося кровотеча. Продовжуйте докладати тиск.
  • Артеріальний кровотеча вимагає більш точкового додатка тиску на пошкоджену судину, ніж кровотечі венозного типу. Може знадобитися додатки тиску пальцем в точці, звідки відбувається кровотеча, а не тиск на поверхню рани. Це обумовлено високим тиском в артеріальній системі. У разі артеріальної кровотечі потерпілому необхідно надати професійну медичну допомогу якомога швидше.
  • Якщо під рукою є гумові або латексні рукавички, надіньте їх перед тим, як контактувати з кров'ю іншої людини. Для захисту рук ви можете використовувати навіть чисті пластикові пакети.
  • Якщо ви застосовуєте антикоагулянти, для зупинки кровотечі може знадобитися більше часу і прикладеного тиску. Якщо ви надаєте першу допомогу іншій людині, пошукайте у нього медичний браслет або жетон, в якому зазначено, застосовує потерпілий антикоагулянти.
  • У разі серйозних кровотеч кличте на допомогу самі або попросіть когось іншого зробити це якомога швидше.
  • Якщо у потерпілого серйозні поранення в області живота, не намагайтеся повернути органи на місце. Накрийте їх і чекайте, коли потерпілого заберуть люди, навчені наданню невідкладної медичної допомоги.[6]

  Попередження

  • Зазвичай використовувати джгут не рекомендується. Однак у разі тяжких поранень або травматичних ампутацій, цілком ймовірно, що використання джгута може врятувати життя. Розуміння цього може коштувати людині кінцівки.[11]
  • Для запобігання передачі захворювань між вами і потерпілим, важливо дотримуватися певних запобіжних заходів:[12]
   • Організуйте бар'єр між кровотечею і вашою шкірою. Надіньте рукавички (бажано не з латексу, так як у деяких людей на нього алергія) або скористайтеся чистої складеної тканиною.
   • Ретельно вимийте руки з милом після надання допомоги потерпілому з кровотечею. Використовуйте раковину, яку не використовують для приготування їжі.
   • Не їжте, не пийте і не торкайтеся до носа, рота або очей до тих пір, поки ви грунтовно не вимиєте руки після надання допомоги потерпілому з кровотечею.

  Джерела і посилання

 • ^ http://www.myhomeremedies.com/topic.cgi?topicid=28
 • ^ http://www.artofmanliness.com/2012/10/16/beyond-toilet-paper-how-to-treat-shaving-nicks-and-cuts/
 • ^ http://www.symptomfind.com/health/stop-shaving-cut-bleeding/
 • ^ http://tipsonfoodstorage.com/2012/04/28/egg-membrane-food-storage-tips-emergency-preparedness-self-reliance-survival/
 • ^ 5,05,1 U. S. NASD - Basic First Aid
 • ^ 6,06,1MayoClinic.com - Severe Bleeding:First Aid
 • ^ Australian Red Cross, First Aid, Responding to Emergencies, p. 89, (2002), ISBN 9-780909-896744
 • ^ https://www.health.harvard.edu/fhg/firstaid/directPres.shtml
 • ^ http://firstaid.about.com/od/bleedingcontrol/ss/bleedingsteps_3.htm
 • ^ Australian Red Cross, First Aid, Responding to Emergencies, p. 89, (2002), ISBN 9-780909-896744
 • ^ Survival, Evasion and Recovery - U. S. Military Field Manual FM 21-76-1 (1999)
 • ^ Australian Red Cross, First Aid, Responding to Emergencies, p. 90, (2002), ISBN 9-780909-896744
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?