Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як впоратися з розлученням

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 4: Залечите рани

 • 1177737 1.jpg 1 Дайте собі час погорювати. Якщо ви хочете впоратися з розлученням як можна краще, то вам потрібно дати собі час погорювати. Ви не можете повністю відпустити ситуацію, як тільки ви роз'їдетеся або як тільки розлучення буде завершено. Навіть якщо відносини пішли на спад давним-давно, вам все одно потрібно час справитися з емоційним болем від закінчення відносин з тим, кого ви колись дуже любили. Замість того, щоб заперечувати свою біль, вам варто боротися з почуттями розгубленості, гіркоти і печалі лоб в лоб.
  • Дозвольте собі деякий час поплакати, це нормально. Це свого роду терапія, від якої вам стане легше – це краще, ніж тримати ці почуття в собі і дозволяти їм накопичуватися.
  • Якщо ви не хочете виходити в люди, поговоріть з друзями або вийдіть з дому на деякий час, це теж нормально. Хоча вам стане краще, коли ви будете взаємодіяти з світом і обоснуетесь в зручній рутині, не чекайте, що це станеться відразу.
  • Можна вести щоденник для запису всіх своїх думок сум'яття і біль. Вам буде легше залікувати рани, коли ви зрозумієте свої почуття.
 • 1177737 2.jpg 2 Відпустіть свої жалі. Хоча у вас, можливо, є жалю з приводу закінчення свого шлюбу, або ви шкодуєте, що глибоко поранили коханої людини, тому що не були поруч у потрібний момент або не приділяли час дрібниць, які, можливо, допомагали б відносинам розвиватися, ви не можете проводити весь час, запитуючи "А що, якби...". Це тільки засмутить вас ще більше, тому що ви намагаєтеся змінити те, над чим не владні.
  • Спробуйте скласти список всього, про що ви шкодуєте, а потім розірвати його на частини. Після того, як ви запишете всі, про що шкодуєте, вам буде легше з цим впоратися.
  • Цілком імовірно, що ваша колишня половинка теж сповнена жалю. Але нагадайте собі, що це почуття вас ні до чого не призведе.
 • 1177737 3.jpg 3 Не проходите через це в поодинці. Як тільки будете готові поговорити з родиною і друзями про розлучення, вам варто відкритися кільком близьким друзям або членам сім'ї, або навіть одного близького друга чи родича, тоді вам не доведеться поодинці стояти обличчям до обличчя з відчуттям болю. Поговоріть з друзями по телефону, пообідайте з ними, або навіть запросіть їх до себе, щоб вони допомогли вам залікувати рани. Можна також розглянути можливість отримання допомоги від професіонала в області психічного здоров'я.
  • Вам не обов'язково говорити про своє розлучення, якщо ви цього ще до цього не готові, але не потрібно вічно зберігати всю біль в собі.
  • Друзі також можуть запропонувати вам гарний розвага, коли це буде необхідно. Хороший друг поруч допоможе вам відволіктися від болю. Навіть якщо ви страждаєте від неймовірної душевного болю, ви можете здивуватися, коли виявиться, що ваш кращий друг все ще може змусити вас сміятися.
 • 1177737 4.jpg 4 Прийміть той факт, що це кінець. Ви можете бути не в змозі прийняти те, що ваші відносини дійсно закінчилися, навіть якщо процес розлучення вже завершено. Потрібен час, щоб змиритися з тим, що ваше життя з вашим колишнім партнером не вийшло так, як ви очікували, але це не означає, що життя не буде тривати без нього. Зрозумійте, що все дійсно закінчилося і що ніякі розмови, самовдосконалення або компроміси не змінять цього.
  • Ви зможете рухатися далі, тільки якщо визнаєте, що ваш шлюб дійсно закінчено. Поки ви цього не зробите, ви не зможете насолоджуватися своїм новим життям.
  • Нагадайте собі всі причини, по яким розпався шлюб, і все те нещастя, яке ви відчували, це допоможе вам більше цінувати той факт, що все закінчилося.
 • 1177737 5.jpg 5 Ставитеся до себе простіше. Коли ви починаєте процес загоєння, вам не варто строго до себе ставитися або завищувати свої очікування з приводу того, як ви повинні себе вести. Тепер не час скидати ті противні десять кілограм, які ви завжди хотіли скинути, або починати працювати понаднормово, намагаючись вразити свого боса. Ви зможете рухатися до досягнення своїх цілей, коли будете почувати себе краще психологічно – до цього часу просто зосередьтеся на тому, щоб утриматися на плаву.
  • Не лайте себе за те, що занадто багато їсте, пізно прокидаєтеся, або забуваєте про День народження друга. Хоча не можна використовувати розлучення в якості виправдання для жахливої поведінки, але ви ж не можете змушувати себе дотримуватися найвищих стандартів під час кризи.
 • 1177737 6.jpg 6 Повідрубує всі зв'язки з колишнім партнером, якщо це можливо. Якщо у вас немає спільних дітей, і ви з колишньою половинкою розділили все майно, то вам не слід розмовляти, листуватися, або навіть використовувати соціальні медіа для спілкування з нею. І хоча ви можете вважати, що проведення часу в компанії колишнього партнера доводить вашу "зрілість", вам не варто ходити на каву або розмовляти по телефону, поки ви не відчуєте, що дійсно рухаєтеся далі. Це може зайняти роки, так що будьте терплячими.
  • Якщо у вас є спільні діти, то, звичайно ж, ви не зможете повністю ігнорувати свого колишнього партнера. Говоріть з ним, коли доводиться, і будьте як можна більш ввічливі і сердечны, але не використовуйте дітей, щоб мати можливість зав'язати довгий, глибокий розмова про те, як ви сумуєте один по одному.
 • Метод 2 з 4: Налаштуйтеся подумки

 • 1177737 7.jpg 1 Підготуйтеся до тривалого процесу. Коли рани вже почали гоїтися, ви можете почати усвідомлювати той факт, що потрібно буде багато часу, щоб забути свого колишнього партнера. Це не просте шкільне розставання, і навіть не кінець відносин, які тривали кілька років. Шлюб вимагає більшої прихильності і, ймовірно, залишив вас з великим багажем, будь то рішення, кому залишиться будинок, або рішення, як будуть проходити зустрічі з дітьми.
  • Чим раніше ви приймете той факт, що ви не зможете пережити розлучення протягом декількох тижнів, тим швидше ви зможете з ним упоратися.
 • 1177737 8.jpg 2 Визнайте свої недоліки і працюйте над ними. Хоча ви можете звинувачувати свого колишнього партнера у розпаді шлюбу, цілком імовірно, що в цьому є і ваша вина. Повинно бути, принаймні, кілька випадків, коли ви могли вчинити по-іншому, і є деякі риси характеру, над якими вам варто було б попрацювати, щоб забезпечити успіх майбутніх відносин.
  • Складіть список всіх своїх якостей, які ви хотіли б змінити, і складіть план їхньої нейтралізації. Це дасть вам позитивний спосіб зайняти свій час, і ви будете менше злитися із-за закінчення відносин.
  • Не потрібно робити себе ще більш пригніченим. Звернення до недоліків не означає, що ви повинні відчувати себе недостойним людиною, повним негативних якостей.
 • 1177737 9.jpg 3 Не кидайтеся в нові відносини. Хоча ви можете думати, що нові відносини допоможуть вам відволіктися від колишнього партнера, насправді вам буде тільки гірше від того, що ви кидаєтеся в нові відносини, коли ви ще не відійшли від старих. Якщо ви почнете зустрічатися з ким-то новим, то будете постійно порівнювати людину з колишнім партнером, і витрачати багато емоційної енергії на зустрічі з новою людиною, намагаючись при цьому впоратися з невдалими стосунками.
  • Якщо ви впадете в нові відносини, від цього не тільки буде важче забути минулі, але це також образить людину, з якою ви намагаєтеся зав'язати стосунки.
 • 1177737 10.jpg 4 Не втягуйте в це своїх дітей. Хоча у вас можуть бути сильні почуття жалю або навіть ненависті до своєму колишньому партнеру після розлучення, не втягуйте в це своїх дітей, інакше це тільки погіршить ситуацію і завдасть багато болю вашим дітям. Навіть якщо ви з колишнім партнером готові перегризти один одному глотки, ви не повинні показувати це напруга своїм дітям, інакше вони відчують себе між двох вогнів і не будуть раді проводити час або з вами, або з ним.
  • Не кажіть нічого негативного про своєму колишньому своїм дітям. Це їх збентежить і заподіє їм біль.
  • Коли ви бачитеся з колишнім, приводячи дітей, як можете намагайтеся бути, принаймні, теплим.
  • Діти інтуїтивно відчувати, що між вами і колишнім партнером ще не все налагодилося, так що намагайтеся, як можете, щоб все виглядало нормально.
 • 1177737 11.jpg 5 Не приймайте важливі рішення відразу. Можливо, ви думали про те, щоб повернутися до навчання, переїхати в інший кінець країни, або звільнитися з роботи, щоб зайнятися новою кар'єрою, але вам варто відкласти прийняття таких важливих рішень до того часу, поки ви не відчуєте себе трохи стабільніше. Почекайте хоча б декілька місяців, перш ніж приймати важливі, що впливають на життя рішення, щоб переконатися, що це не просто наслідки розлучення.
  • Якщо ви приймаєте важливе життєве рішення відразу після розлучення, то вам доведеться мати справу з дуже великою кількістю змін відразу. Зачекайте, поки ви не відчуєте себе трохи більш спокійним з приводу розлучення, а потім розглядайте інші рішення.
 • 1177737 12.jpg 6 Знайдіть свій власний шлях до зцілення. Коли люди будуть чути, що ви розлучаєтеся, ваші вуха відразу будуть наповнюватися шквалом рад з благими намірами, багато з яких будуть марні або непривабливі для вас. Вам можуть сказати, що потрібно завести роман, перестати вірити в любов, намагатися відразу ж рухатися далі, або намагатися залишатися шалено зайнятим, щоб не було навіть часу дихати. Однак вам варто знайти власний шлях, а не прислухатися до порад, які почуєте.
  • Кожні своєрідні відносини, те ж саме стосується і їх закінчення – тому ви повинні вирішити, який рада буде корисним, і знайти свій власний шлях до щастя.
 • Метод 3 з 4: Піклуйтеся про себе

 • 1177737 13.jpg 1 Будьте уважні до своїх потреб. Важливо поглянути на себе і переконатися, що ваш розум і тіло настільки здорові, наскільки можуть бути в цей час кризи. Хоча вам може здаватися, що все, що ви можете зараз робити це лежати на дивані і плакати, вам варто їсти навіть тоді, коли ви не голодні, вибиратися з дому і гуляти, коли вашому тілу потрібна фізичне навантаження, і давати своїм очам відпочити від телевізора.
  • І якщо вас тягне на вершкове морозиво або якщо ви дуже хочете гуляти всю ніч з дівчатками, але не зізнаєтеся собі в цьому, піддайтеся цьому бажанню. Робіть те, що ваш розум і тіло вам підказують, замість того, щоб ігнорувати свої справжні потреби.
  • Чим раніше ви почнете їсти, спати і робити те, що необхідно регулярно вашого тіла і розуму, тим швидше ви зможете повернутися до нормального життя.
 • 1177737 14.jpg 2 Розробіть твердий графік. Хоча не потрібно забивати свій графік настільки, щоб у вас не було часу продихнути, вам варто бути як можна більш зайнятим, щоб у вас в кінцевому підсумку не було часу думати про своє розлучення. Коли будете готові, занесіть в графік кілька громадських заходів, тренувань, час на хобі, це буде тримати вас на ногах й примушувати з нетерпінням чекати чогось.
  • Варто постаратися вписати в графік хоча б одна подія в день, якого ви будете чекати з нетерпінням, навіть якщо це просто дзвінок близькому другові або перегляд того старого улюбленого фільму, який ви не бачили вже років десять.
  • Постановка цілей допоможе вам розробити графік. Наприклад, якщо ви хочете пробігти марафон на 5 кілометрів, то вам доведеться присвятити кілька годин в тиждень тренувань.
  • Спробуйте все змінити. Не повертайтеся до того графіка, який був у вас, коли ви були в шлюбі, інакше ви будете ще більше сумувати за колишнього життя.
 • 1177737 15.jpg 3 Будьте здорові. Хоча не обов'язково кидатися в здоровий спосіб життя відразу після розлучення, робота над підтриманням звичок здорового способу життя змусить вас почувати себе розумово стійкіше і фізично сильніше. Намагайтеся їсти три здорових і збалансованих прийому їжі в день, спати близько 7-8 годин щоночі і приблизно в один час, і вправлятися хоча б кілька разів на тиждень.
  • Не перестарайтеся. Не приймайте своє розлучення в якості причини, щоб скинути двадцять кілограм або бути одержимим здоровою їжею. Просто будьте здорові – в міру.
  • Вправи змусять вас почувати себе більш енергійним і позитивним.
 • 1177737 16.jpg 4 Відкрийте для себе нові інтереси. Використовуйте свій розлучення як можливість спробувати те, що ніколи не виходило спробувати, коли ви були в шлюбі. Може бути, ви завжди хотіли брати уроки живопису, але у вас ніколи не було можливості, або, може бути, у вас ніколи не було можливості розширити свій репертуар в кулінарії, тому що у вас не було на це часу. Тепер ви можете присвятити деякий час пошуку любові до італійської кухні, кераміці, або до іноземних фільмів, насолоджуватися почуттям розширення знань та фізичних можливостей, і знаходити нові хобі.
  • Перегляньте список запропонованих занять в вашому місцевому спортзалі і запишіться на ті, які вам подобаються. Не бійтеся, якщо ви абсолютний новачок – ви не будете самотні.
  • Новий інтерес розширить коло спілкування цікавими, залученими людьми.
 • 1177737 17.jpg 5 Змініть навколишню обстановку. Якщо ви залишилися в будинку, який ви ділили зі своїм колишнім партнером, то вам, можливо, буде потрібно зміна простору. Може бути, для вас буде непрактично або фінансово неможливо виїхати з дому, але ви можете перемістити речі, щоб присутність вашого колишнього більше не відчувалося в цьому місці. Переставте меблі або купіть нову, перефарбуйте стіни або навіть потратьтесь на нову постіль, щоб ви могли повільно усунути відчуття присутності вашого колишнього партнера.
  • Якщо ви хочете взяти невелику відпустку, рушайте відвідати друга, який живе в іншому кінці країни. Хоча подорож не буде постійним рішенням вашого розлучення, це допоможе вам відволіктися.
  • Можете також змінити навколишнє оточення, уникаючи барів, ресторанів і всіх закладів, в яких ви з вашим колишнім партнером часто проводили час.
 • 1177737 18.jpg 6 Не використовуйте алкоголь як спосіб вирішення проблем. Хоча ви можете думати, що випивка полегшить вашу біль і вам буде простіше впоратися з вашим розлученням, насправді це тільки погіршить ситуацію і принесе вам ще більше фізичної та емоційної болю. Хоча забути на кілька годин про розлучення і розслабитися може бути корисним, але не пийте так багато, щоб не знати де ви знаходитеся, втратити контроль, і в кінцевому підсумку зганьбитися і заподіяти біль іншим.
  • Якщо ви хочете трохи відпочити від алкоголю, дайте про це знати своїм друзям. Тоді вони не будуть тиснути на вас і змушувати гуляти всю ніч.
 • 1177737 19.jpg 7 Побалуйте себе. Ви проходите через важкі часи і заслуговуєте на те, щоб іноді побалувати себе. Проведіть день в спа-салоні, сходіть на масаж, або прийміть розслаблюючу ванну гарячу і спостерігайте за тим, як ваш рівень стресу опускається. Можете навіть витратитися на дорогу стрижку, манікюр, або новий наряд, в якому ви відчуваєте себе просто чудово.
  • Зараз не час для того, щоб строго до себе ставитися або карати себе. Замість цього дозвольте тілу розслабитися і відчути вашу турботу.
 • Метод 4 з 4: Рухайтеся далі

 • 1177737 20.jpg 1 Отримуйте задоволення від дружніх відносин. Коли ви оговталася від розлучення і починаєте відчувати себе знову собою, приділіть час того, щоб висловити вдячність своїм друзям і зрозуміти, як багато значила для вас їх допомога і підтримка. Приділіть час душевну розмову, весело проведіть разом вечір, або сходіть на заняття йогою або в похід зі своїми близькими друзями. Ваша дружба зросте, коли ви відчуєте, що стаєте більш стабільним.
  • Використовуйте цей час, щоб возз'єднатися з давно втраченими друзями і перевірити, чи зможете ви заново побудувати свою дружбу.
  • Можна також перетворити знайомих у друзів. Не бійтеся запросити потенційного друга на чашку чаю або в кіно.
 • 1177737 21.jpg 2 Проводите час зі своєю сім'єю. Використовуйте розлучення як можливість возз'єднатися зі своєю родиною і проводити більше часу зі своїми батьками, братами і сестрами, і своїми дітьми, якщо вони у вас є. Вони будуть знати, що ви стараєтеся, будуть поруч, коли це необхідно, і ви можете покластися на свою сім'ю, що б не трапилося. Якщо ваші близькі далеко від вас, поїдьте до них в гості або просто частіше їм дзвоніть, пишіть і зв'язуйтеся зі своєю родиною, коли тільки можете.
  • Якщо у вас є діти, проводьте якомога більше часу, зміцнюючи ваші відносини. Ви теж будете потрібні їм у цей складний час, і ви зможете допомогти один одному.
 • 1177737 22.jpg 3 Отримуйте задоволення від самотнього життя. Через деякий час ви зможете користуватися перевагами самотньої життя. Ви не повинні ні перед ким нести відповідальність, ви не повинні нікому повідомляти (крім дітей), де проведете вечір, і ви можете приймати рішення за себе, і не питати думки іншої людини про те, де б вам поїсти, який фільм подивитися, і з ким провести вихідні.
  • Отримуйте задоволення від виходу в люди, танців, флірту. Це нікому не зашкодить.
  • Якщо ви самотні, ви можете танцювати з тим, з ким захочете, поїхати на вихідні з друзями або подругами, і робити все, що душі завгодно.
  • Не сприймайте самотність як жалюгідний стан – насолоджуйтесь незалежністю, знайомства з новими людьми, і просто собою.
 • 1177737 23.jpg 4 Починайте зустрічатися тільки коли будете готові. Після того, як минуло кілька місяців, або навіть рік чи більше, і ви відчуваєте, що змирилися зі своїм розлученням і готові рухатися далі, то прийшов час знову ходити на побачення. Це може означати, що пора створити сторінку на сайті знайомств, попросити друзів познайомити вас з цікавими самотніми друзями, або просто відкритися знайомства з ким-то новим, коли ви виходите в люди.
  • Не потрібно відразу ж кидатися в серйозні стосунки. Просто кілька побачень з однією людиною можуть повернути вас у потрібне русло.
  • Не поспішайте. Не поспішайте і дізнайтеся людини, а не відкривайтеся відразу ж про своє розлучення.
 • 1177737 24.jpg 5 Робіть те, що не могли робити раніше. Використовуйте час після розлучення як можливість займатися тим, чим ви завжди хотіли, але не могли займатися раніше. Можливо, ваш колишній партнер ненавидів походи, хоча ви завжди хотіли сходити в похід – використовуйте цей час, щоб стати аматором походів. Можливо, ваш колишній партнер ненавидів класичні фільми – тепер ви можете переглянути їх усі. Можливо, ваш колишній партнер ненавидів подорожувати – тепер ви самі можете відправитися в поїздку.
  • Складіть список всього, що ви хотіли зробити, коли були в шлюбі. Перевірте, які пункти здійсненні, і отримуйте задоволення, викреслюючи зі списку.
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?