Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як економити

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Відповідальна економія грошей

  • 55117 1.jpg 1 Спочатку платите собі. Найпростіший спосіб економити, а не витрачати гроші, це позбавити себе можливості зробити витрату грошей своїм пріоритетом. Визначення суми грошей, яка з кожної зарплати буде відправлятися прямо на ощадний або на пенсійний рахунок, позбавляє вас від рутинного процесу рішення, скільки грошей залишити для себе кожен місяць. Фактично ви автоматично відкладаєте гроші кожен місяць, а решту можете витрачати в своє задоволення. З часом, навіть маленька частина зарплати, що відкладається на ощадний рахунок, може вирости (особливо якщо врахувати що виплачуються відсотки), тому для отримання максимальної вигоди почніть це робити якомога раніше.
    • Щоб встановити автоматичне поповнення депозиту, поговоріть з бухгалтером по зарплаті на роботу (або, якщо ваш роботодавець це практикує, з компанією, яка допомагає нараховувати зарплату). Якщо ви можете надати дані ощадного рахунку, відмінного від вашого поточного рахунку, ви не повинні відчувати проблем з організацією автоматичного поповнення депозиту.
    • Якщо з якихось причин у вас не виходить організувати автоматичне поповнення депозиту з кожної зарплати (наприклад ви фрілансер або отримуєте зарплату тільки готівкою), визначте суму готівки, яку ви будете вносити вручну на ощадний рахунок кожен місяць і дотримуйтеся цієї мети.
  • 55117 2.jpg 2 Уникайте нових боргів. Деяких боргових зобов'язань уникнути не можна. Наприклад, тільки по-справжньому багаті люди мають достатньо грошей, щоб купити будинок відразу, в той час як мільйони інших людей можуть придбати будинки тільки у кредит і повільно виплачувати його. Однак якщо є можливість уникнути кредиту – уникайте. Виплата всієї суми грошей одразу завжди обходиться дешевше в перспективі, ніж виплата кредиту частинами, тому що з часом накопичуються відсотки за кредит.
    • Якщо уникнути кредиту не виходить, постарайтеся зробити перший платіж максимально великим. Чим більшу частину вартості ви покриєте на початку, тим швидше ви виплатите кредит і тим менше ви витратите на виплату відсотків.
    • Незважаючи на те, що фінансова ситуація у кожного різна, більшість банків радить щоб ваші виплати за кредитами складали приблизно 10% вашого доходу до виплати податків, у той час як все що нижче 20% вважається нормальною ситуацією. Приблизно 36% вважається верхньою межею розумних кредитних виплат. [1]
  • 55117 3.jpg 3 Встановіть досяжні цілі з економії. Набагато простіше економити, якщо ви знаєте на що ви економите. Встановіть досяжні для себе цілі, щоб мотивувати себе на важкі фінансові рішення, необхідні для відповідальної економії грошей. Для серйозних цілей – наприклад покупки будинку або виходу на пенсію – їх досягнення може зайняти роки або навіть десятиліття. В цих випадках важливо регулярно відстежувати свій прогрес. Простий погляд на ситуацію з боку, допоможе вам відчути яку частину шляху ви вже пройшли, і скільки ще залишилося до досягнення мети.
    • Великі цілі, такі як вихід на пенсію, вимагають багато часу для свого досягнення. Протягом цього часу фінансові ринки, швидше за все, зміняться. Вам, можливо, доведеться витратити більше часу на вивчення ймовірного майбутнього стану ринку перед постановкою мети. Наприклад, якщо ви молоді і тільки почали заробляти, багато фінансові радники вважають, що вам знадобиться приблизно 60-85% вашого нинішнього щорічного доходу, щоб підтримувати свій образ життя після виходу на пенсію. [2]
  • 55117 4.jpg 4 Встановіть часові рамки для своїх цілей. Встановлюючи амбітні (але досяжні) часові рамки для досягнення своїх цілей, ви створюєте собі потужну мотивацію. Наприклад, припустимо, що ви поставили метою купити собі будинок через два роки. В цьому випадку вам треба перевірити середню ціну на будинки в районі, в якому ви хочете жити, і почати збирати гроші на перший внесок на ваш новий будинок (як правило, часто потрібно щоб перший внесок був не менше 20% від ціни будинку).[3]
    • Отже, у нашому прикладі, якщо вдома у бажаному районі коштують приблизно по 3 000 000 рублів, вам необхідно мати на руках 3 000 000 х 20% = 600 000 рублів через два роки. В залежності від ваших заробітків це може або не може бути досяжним.
    • Встановлення тимчасових рамок особливо важлива для необхідних короткострокових цілей. Наприклад, якщо вам треба замінити коробку передач у вашому автомобілі, вам захочеться зібрати на це гроші як можна швидше, щоб не опинитися в ситуації, коли вам не на чому дістатися на роботу. Амбітна, але досяжна тимчасова установка допоможе вам досягти цієї мети.
  • 55117 5.jpg 5 Дотримуйтесь бюджет. Легко погодитися на амбітні цілі щодо економії грошей, але якщо ви не звикли слідкувати за витратами, вам може бути важко досягти цих цілей. Щоб утримувати ваш фінансовий прогрес на плаву постарайтеся розподіляти ваш дохід за статтями витрат у початку кожного місяця. Визначення частини доходу для кожного виду ваших головних витрат заздалегідь допоможе не тринькати гроші, особливо якщо ви насправді розподіляєте вашу зарплату у відповідності з бюджетом відразу після її отримання.
    • Наприклад, при доході в 30 000 рублів щомісяця, бюджет може виглядати наступним чином:
      • Оренда житла/комунальні послуги: 10,000 руб. Студентський кредит: 3,000 руб. Страви: 5,000 руб. Інтернет: 700 руб. Бензин: 1,500 руб. Заощадження: 5,000 руб. Різне: 2,000 руб. Надмірності: 2,800 руб.
  • 55117 6.jpg 6 Записуйте свої витрати. Точне дотримання бюджету обов'язково для будь-якого хто заощаджує гроші, але якщо ви не записуєте ваші витрати, ви можете виявити, що непросто домогтися своїх цілей. Відстеження суми витрат на різні види витрат щомісяця допоможе вам виявити «проблемні» зони і відкоригувати ваші витрати у відповідності з бюджетом. Однак відстеження ваших витрат може зажадати істотної уваги до деталей. У той час як всі повинні відслідковувати великі важливі видатки, такі як виплати по іпотеці або кредитами, кількість уваги необхідне для відстеження дрібних витрат зростає по мірі зростання серйозності вашої фінансової ситуації.
    • Можливо, зручно завжди носити з собою записну книжку. Заведіть звичку записувати всі витрати і зберігати чеки (особливо для великих покупок). Коли можете, перенесіть записи про витрати в блокнот великого формату або в електронну таблицю на вашому комп'ютері.
    • Врахуйте, що зараз існує безліч програм, які допомагають відслідковувати витрати, які можна встановити на телефон (деякі з яких безкоштовні).
    • Якщо у вас серйозні проблеми з витратами, не соромтеся зберігати кожен чек або рахунок. В кінці місяця розділіть чеки за категоріями і підсумуйте кожну. Ви будете шоковані, побачивши, скільки ви витрачаєте на непотрібні дрібниці.
  • 55117 7.jpg 7 Почніть заощаджувати якомога раніше. Гроші, заховані на ощадних рахунках, зазвичай обростають відсотками за встановленими ставками. Чим довше гроші лежать на ощадних рахунках, тим більше відсотків ви отримаєте. Тому у ваших інтересах починати заощаджувати якомога раніше. Навіть якщо вам двадцять років і ви можете перевести заощадження в дуже маленьку суму – зробіть це. Відносно невеликі суми, залишені на рахунках з відсотками на тривалі терміни, можуть у кілька разів перевищити своє початкове значення.
    • Давайте, наприклад, уявимо що, працюючи двадцятирічним на низькооплачуваній роботі, ви заощадили 100 000 рублів і покласти ці гроші на рахунок з виплатою 4% річних. Через 5 років вони заробили вам приблизно 21 665 рублів в якості відсотків. Однак якби ви поклали ці гроші на рахунок роком раніше, то отримали б приблизно на 5 000 рублів більше, не докладаючи додаткових зусиль – невеликий, але приємний бонус.
  • 55117 8.jpg 8 Подумайте про внесення грошей на пенсійний рахунок. У ті роки, коли ви молоді, енергійні та здорові вихід на пенсію здається таким далеким, що навіть не варто про нього думати. Але з часом ви старієте і втрачаєте запал, і вихід на пенсію - це все, про що ви зможете думати. Якщо тільки ви не один із щасливчиків успадкували стан, накопичення грошей на пенсію необхідно обміркувати відразу після того як почалася ваша кар'єра, і чим раніше, тим краще. Як було відмічено вище, незважаючи на те, що у кожного своя ситуація, розумно запланувати мати приблизно 60-85% від щорічного доходу на руках кожен рік, щоб підтримувати ваш стандартний спосіб життя і після виходу на пенсію.
    • Якщо ви ще цього не зробили, поговоріть з вашим роботодавцем про можливість переказу коштів на пенсійний рахунок. Ці пенсійні рахунки дозволяють вам автоматично відкладати певну суму від кожної зарплати, що полегшує процес накопичення. В додаток до цього гроші, відкладені на пенсійний рахунок, часто обкладаються податками не так, як інша частина вашої зарплати. Крім того, багато роботодавців пропонують особливі умови відповідності їх пенсійними рахунками, що означає що ваші виплати будуть відповідати певному відсотку від зарплати.
    • Починаючи з 2014 року, введені обмеження на максимальну суму коштів, які можна перевести на пенсійний рахунок в рік.[4]
  • 55117 9.jpg 9 Інвестувати у фондовий ринок з обережністю. Якщо ви ретельно економили і у вас є трохи зайвих грошей, інвестування у фондовий ринок може бути вигідною (але ризикованою) можливістю заробити ще трохи. Перед тим як вкласти гроші в акції, важливо зрозуміти, що будь-які гроші, вкладені у фондовий ринок, можуть бути втрачені назавжди, особливо якщо ви не розумієте що робите, тому не треба використовувати таке інвестування як спосіб довгострокового заощадження грошей. Замість цього ставитеся до фондового ринку як до прораховуваної азартній грі на гроші, які ви готові втратити. У більшості випадків людям не треба грати на фондовому ринку, щоб відкласти достатньо коштів для виходу на пенсію.[5]
    • За більш докладною інформацією про те, як робити розумні рішення щодо купівлі акцій, зверніться до статей про інвестування у фондовий ринок.
  • 55117 10.jpg 10 Не впадайте у відчай. Легко втратити терпіння, коли маєш проблеми з відкладанням грошей. Ваша ситуація може виглядати безнадійною і може здатися практично неможливим заощадити достатньо грошей для досягнення довгострокових цілей. Однак, незважаючи на мізерність сум на початку, завжди є можливість почати збирати гроші. Чим раніше ви почнете, тим раніше опинитеся на вірному шляху до фінансової незалежності.
    • Якщо ви збентежені вашої фінансовою ситуацією, подумайте про консультації з фінансових фахівцем. Такі агентства, які часто працюють безкоштовно або недорого, існують щоб допомогти вам почати економити, щоб досягти своїх фінансових цілей. NFCC, неприбуткова організація, відмінне місце, щоб розпочати такі консультації.[6]
  • Частина 2 з 3: Скорочення витрат

  • 55117 11.jpg 1 Приберіть надмірності з вашого бюджету. Якщо у вас проблеми зі зберіганням грошей, розумно почати саме з цього. Багато витрати, які ми вважаємо надійними, далекі від необхідних. Виняток надмірностей - це перший крок до поліпшення вашої фінансової ситуації, оскільки це не вплине значно на якість вашого життя або вашу здатність працювати. Хоч і важко буде уявити своє життя без ненажерливою машини або підписки на кабельне телебачення, ви будете здивовані, як легко відмовитися від цих речей, як тільки ви приберете їх зі свого життя. Нижче описано кілька легких способів знизити ваші витрати на надмірності:
    • Відпишіться від додаткових телевізійних та інтернет послуг.
    • Перейдіть на економний абонентський план для вашого телефону.
    • Поміняйте дорогу машину на економічну і недорогий в обслуговуванні.
    • Продайте електронні гаджети, які лежать без діла.
    • Купуйте одяг і предмети побуту в магазинах економ класу.
  • 55117 12.jpg 2 Знайдіть більш дешеве житло. Для більшості людей вартість проживання становить єдиний великий витрата в їх бюджеті. Тому економія грошей на проживання може вивільнити значну частину вашого доходу на інші важливі цілі, такі як пенсійні заощадження. Хоч не завжди і легко змінити ваші умови проживання, вам треба серйозно переглянути ваші умови проживання, якщо ви відчуваєте серйозні проблеми зі зведенням вашого бюджету.
    • Якщо ви орендуєте житло, можливо, вам захочеться обговорити з орендодавцем можливість зниження орендної плати. Оскільки більшість орендодавців хочуть уникнути ризиків, пов'язаних з пошуком нових орендарів, вам, можливо, вдасться отримати хорошу пропозицію, якщо у вас гарна історія взаємин з орендодавцем. Якщо знадобиться, можна робити роботу по дому (наприклад, садівництво або дрібний ремонт) в обмін на більш дешеву оренду.
    • Якщо ви виплачуєте іпотеку, поговоріть з кредитором про умови рефінансування вашого кредиту. Якщо у вас є підстави, вам можуть надати кращі умови. При рефінансуванні постарайтеся вибрати якомога коротший графік платежів.
    • Можливо, ви захочете розглянути можливість переїхати в більш дешевий в сенсі житла регіон. Згідно з нещодавнім дослідженням, найбільш дешеве житло в США знаходиться в Детройті, Лейк Каунті, Клівленді, Палм-Бей і Толедо. [7]
  • 55117 13.jpg 3 Харчуйтеся дешево. Багато людей витрачають на їжу більше, ніж потрібно. Поки ви забуваєте про ощадливість, вгризаючись у вишукану страву у вашому улюбленому ресторані, витрати на харчування можуть стати досить великими, якщо випущені з-під контролю. Як правило, купівля оптом обходиться в перспективі дешевше, ніж покупка їжі в малих кількостях – подумайте про отримання членської картки складських магазинів, таких як Котско, якщо ваші витрати на їжу великі. Купівля окремого страви в ресторані – це найдорожчий варіант з усіх, тому ваші зусилля з харчування вдома, а не в ресторанах можуть заощадити вам масу готівки.
    • Вибирайте недорогу і ситну їжу. Замість купівлі напівфабрикатів спробуйте свіжі продукти і протопчите стежку в місцевий гастроном. Ви будете здивовані наскільки дешево харчуватися здоровою їжею! Наприклад, коричневий рис, повноцінна здорова їжа може продаватися у великих мішках по 8 кілограм за ціною менше 100 рублів за кілограм.
    • Скористайтеся перевагами знижок. Більшість гастрономів (особливо у великих мережах) роздають купони та знижки на касах. Не дозвольте їм пропасти!
    • Якщо ви часто харчуєтеся в закладах громадського харчування – зупиніться. В основному набагато дешевше приготувати вечерю вдома, ніж замовити таке ж блюдо в ресторані. Часта готування також допоможе вам отримати важливий навик, з допомогою якого можна розважати друзів, радувати родину або навіть залучити романтичні захоплення.
    • Не треба соромитися використовувати місцеві джерела безкоштовної їжі, якщо ситуація дуже серйозна. Нічліжки, пункти допомоги та обігріву можуть забезпечувати їжею нужденних. Зверніться у Відділ Соціального Забезпечення за більш детальною інформацією, якщо вам потрібна допомога.
  • 55117 14.jpg 4 Знизьте споживання електрики. Більшість людей не задають питань при щомісячній оплаті рахунків за комунальні послуги. Фактично є можливість значно знизити споживання електроенергії (відповідно і загальний рахунок), виконавши всього кілька простих дій. Ці хитрощі настільки прості, що практично немає сенсу від них відмовлятися, якщо ви шукайте джерела економії грошей. А що найкраще, так це те що, знижуючи споживання електрики, ви мінімізуєте свій вплив на навколишнє середовище, знижуючи рівень забруднення, який ви побічно виробляєте.
    • Вимикайте світло, коли вас немає поблизу. Немає причин залишати світло включеним, якщо ви не знаходитесь в кімнаті (або будинку), тому йдучи - гасіть світло. Спробуйте залишити записку на вхідних дверях, якщо вам складно запам'ятати.
    • Уникайте використання кондиціонера або обігрівача коли в цьому немає необхідності. Щоб охолодитися, відкрийте вікна або увімкніть невеликий вентилятор. Щоб зігрітися, одягніть побільше одягу, укутати в ковдру або візьміть грілку.
  • 5 Вкладетеся в гарну ізоляцію. Якщо ви не можете дозволити собі оплатити проект по значній переробці будинку, заміна старої, що протікає ізоляції ваших стін на сучасну високоефективну ізоляцію, може заощадити вам гроші у перспективі, утримуючи всередині теплий або холодний повітря.
    • Якщо можете, купите сонячні панелі. Сонячні панелі відмінно підходять в якості серйозного інструменту для вашого власного майбутнього (і майбутнього планети). Незважаючи на те, що початкова вартість буде висока, технологія отримання сонячної енергії дешевшає з кожним роком.
  • 55117 15.jpg 6 Користуйтеся більш дешевими засобами пересування. Володіння, обслуговування і їзда на машині можуть поглинути більшу частину ваших доходів. В залежності від того скільки ви проїжджаєте, бензин може обходитися вам в тисячі рублів на місяць. Крім того на технічне обслуговування і транспортний збір також доведеться витратитися. Замість їзди на машині зверніться до дешевих (або безкоштовним) засобам пересування. Це не тільки заощадить вам гроші, але і потенційно дозволить вам витратити більше часу на фізичні вправи і знизить стрес від щоденних поїздок на роботу.
    • Дізнайтесь про громадський транспорт поблизу від вас. В залежності від місця де ви живете, до ваших послуг може бути кілька недорогих варіантів пересування на громадському транспорті. У багатьох великих містах є метро або лінії міської електрички, що пронизують місто, в той час як у містах середнього розміру є система автобусних або трамвайних ліній, якою ви можете скористатися.
    • Подумайте про можливості ходити на роботу пішки або їздити на велосипеді .Якщо ви живете досить недалеко щоб це було можливо, обидва ці способу відмінна можливість дістатися до роботи безкоштовно, дихаючи свіжим повітрям і займаючись спортом одночасно.
    • Якщо поїздок на машині не уникнути, подумайте про можливості спільних поїздок. Це дозволить вам розділити витрати на бензин і технічне обслуговування зі своїми попутниками. Плюс, завжди є з ким поговорити при поїздці на роботу.
  • 55117 16.jpg 7 Розважайтеся недорого (або безкоштовно). Незважаючи на те, що зниження ваших особистих витрат може «вирізати» фривольні надмірності з вашого життя, це не означає, що ви повинні перестати розважатися, якщо намагаєтеся економити гроші. Зміна звичних видів відпочинку на більш доступні, дозволить вам досягти чудового рівноваги між веселощами і необхідністю. Ви будете здивовані, як багато веселощів можна отримати за сто рублів, якщо ви винахідливі!
    • Слідкуйте за суспільними подіями. У наші дні більшість міст будуть сповіщати про громадські події в окрузі за допомогою он-лайн календаря. Дуже часто відвідування подій, організованих місцевою владою або громадськими організаціями, обходиться недорого або безкоштовно. Наприклад, в місті середнього розміру часто можливо відвідати безкоштовні виставки мистецтв, подивитися фільми в місцевому парку і взяти участь в благодійних мітингах.
    • Читайте. Порівняно з відвідуванням кіно і відеоіграми книги дешеві (особливо якщо ви купуєте їх у букініста). Хороші книги можуть бути неймовірно захоплюючими, дозволяючи вам побачити життя очима дивовижних персонажів або дізнатися про нові речі, про які ви в іншій ситуації ніколи б не дізналися.
    • Отримуйте задоволення від недорогих розваг з друзями. Кількістю речей, які ви можете робити з друзями, і які не вимагають багато грошей або зовсім не потребують їх, немає числа. Наприклад, рушайте в похід, пограйте в настільну гру, подивіться класичне кіно на фестивалі, пройдіться по тій частині міста, в якій ви ніколи не були або займайтеся спортивними іграми.
  • 55117 17.jpg 8 Уникайте дорогих звичок. Деякі звички можуть істотно нівелювати ваші спроби заощадити гроші. В гіршому випадку ці звички можуть стати шкідливими звичками, від яких неможливо позбутися без сторонньої допомоги. Навіть гірше – багато з таких звичок можуть стати дуже небезпечними для вашого здоров'я в майбутньому. Збережіть ваш гаманець (і ваше тіло) від неприємностей, пов'язаних з ними, уникаючи їх при першій же можливості.
    • Не паліть. В наші дні шкідливі властивості куріння загальновідомі. Рак легенів, серцеві захворювання, інсульт і безліч інших серйозних захворювань відбуваються через куріння. [8] На додаток до цього сигарети коштують дорого – в залежності від того, де ви живете, до 400 рублів за пачку. [9]
    • Не зловживайте алкоголем. Чарка або дві, випиті з друзями вам не зашкодять, але постійне надмірне вживання алкоголю призведе до серйозних проблем у перспективі, таким як захворювання печінки, надмірна збудливість, набір ваги, біла гарячка та навіть смерть. [10] додаток ви витратить купу грошей на свою пристрасть до алкоголю.
    • Не вживайте наркотики. Наркотики, такі як героїн, кокаїн та метамфетомин, швидко викликають звикання і можуть стати причиною комплексу дуже шкідливих (і навіть смертельних) наслідків для вашого тіла, і можуть бути набагато дорожче тютюну і алкоголю. Наприклад, кантрі-музикант Вейлон Дженнінгс зізнавався, що одного разу витратив понад 15 000 рублів в день на своє захоплення кокаїном. [11]
    • Якщо вам потрібна допомога подолати свою залежність, не соромтеся звернутися на гарячу лінію за допомогою.
  • Частина 3 з 3: Витрачайте гроші розумно

  • 55117 18.jpg 1 Витрачайте гроші тільки на абсолютно необхідні речі в першу чергу. Коли приходить необхідність витратитися, є деякі речі, без яких немає ніякої можливості обійтися. Ці речі (їжа, вода, проживання та одяг) повинні бути вашим пріоритетом, коли доводиться витрачати гроші. Природно, якщо ви стали бездомним або страждаєте від голоду, то стає дуже дуже складно досягти ваших інших фінансових цілей, так що вам необхідно гарантувати наявність у себе достатньої кількості грошей, щоб покрити ці базові витрати, перед тим як розподіляти гроші на щось ще.
    • Однак тільки тому, що вода, їжа та житло важливі, це не означає, що ви повинні тринькати гроші на них. Наприклад, зменшення кількості походів в ресторан – це один з простих способів значно зменшити витрати на харчування. Точно також переїзд в район з дешевою орендою або дешевими будинками - це відмінний спосіб витрачати менше на проживання.
    • Залежно від місця вашого проживання вартість житла може відкусити більшу частину ваших доходів. Часто багато експертів радять не витрачати на проживання більше однієї третини вашого доходу.[12]
  • 55117 19.jpg 2 Далі – відкладати на чорний день. Якщо у вас все ще немає резервного фонду з достатньою кількістю грошей, яких вистачить вижити, якщо ви раптом втратите джерело доходів, почніть відкладати на чорний день негайно. Достатня сума грошей, відкладена на надійному ощадному рахунку, забезпечить вам свободу спокійно розібратися зі справами, якщо ви втратите роботу. Після того як основні витрати зроблені, вам треба відкласти частину доходу, щоб накопичити суму, достатню для покриття ваших витрат протягом 3-6 місяців.
    • Врахуйте, що вартість життя може змінювати в залежності від вашого фінансового стану. Незважаючи на те, що можливо прожити на 15 000 рублів в Детройті або Феніксі, це може не покрити навіть місячну оренду дешевої квартири в Нью-Йорку. Якщо ви живете в дорогому районі, то ваші заощадження на чорний день природно повинні бути більше.
    • Крім того, що воно дає вам відчуття спокою у разі кар'єрних труднощів, наявність резервного фонду також може «заробити» для вас гроші. Якщо такого фонду у вас немає і ви втратите роботу вам, можливо, доведеться погодитися на першу-ліпшу пропозицію щодо працевлаштування, навіть якщо воно не дуже добре оплачується. З іншого боку, якщо ви можете прожити деякий час без роботи, ви зможете дозволити собі бути вибагливим і потенційно отримати більш вигідну роботу.
  • 55117 20.jpg 3 Далі – сплатіть борги. Залишені без нагляду борги можуть сильно зіпсувати ваші зусилля щодо економії грошей. Якщо ви робите лише мінімальні платежі по кредитах, ви в результаті заплатите набагато більше за весь період користування кредитом, порівняно з тим, якби ви сплачували його швидше. Заощаджуйте гроші, визначивши велику частину вашого доходу на виплату кредиту так, щоб позбутися від нього як можна швидше. Як правило, виплата дорогих кредитів це найкраще застосування ваших грошей.
    • Як тільки ви сплатили всі необхідні витрати і створили непоганий резервний фонд, ви можете без побоювання витратити майже весь ваш додатковий дохід на виплату кредиту. З іншого боку, якщо резервного фонду у вас немає ви, можливо, захочете розділити додатковий дохід так, що ви зможете використовувати його частину аби виплачувати кредит щомісяця і одночасно поповнювати резервний фонд.
    • Якщо у вас кілька джерел заборгованості, які просто вражають, подумайте про об'єднання ваших кредитів. Може бути можливим об'єднати всі ваші кредити в один з більш низькою процентною ставкою, однак графік виплат за таким кредитом може бути довшим, ніж у початкового кредиту.
    • Можливо, вам захочеться обговорити безпосередньо з вашим кредитором більш низьку ставку за кредитом. Ваш кредитор не зацікавлений у вашому банкрутство, тому може погодитися на зниження процентної ставки, щоб ви могли виплатити кредит.
    • Для більш докладної інформації почитайте як виплатити кредит.
  • 55117 21.jpg 4 Після цього відкладіть гроші. Якщо ви вже зібрали резервний фонд і виплатили всі (або майже всі) кредити вам, можливо, захочеться вносити гроші на ощадний рахунок. Зекономлені таким чином гроші відрізняються від вашого резервного фонду. Резервний фонд не слід чіпати якщо тільки це не надзвичайна необхідність, ваш ощадний рахунок призначений для великих, важливих покупок, таких як ремонт автомобіля, на якому ви їздите на роботу. Однак найчастіше ви будете уникати витрат заощаджених грошей, так що з часом їх сума буде зростати. Якщо можете, відкладайте хоча б 10-15 % щомісячного доходу на ощадний чет – фахівці кажуть, що це розумна мета.[13]
    • При отриманні зарплати може бути важко відмовитися від можливості зробити імпульсивну покупку. Щоб цього уникнути, відкладайте кошти на ощадний рахунок відразу після отримання зарплати. Наприклад, якщо ви відкладаєте 10% зарплати, яка в цьому місяці 7100 рублів, негайно відкладіть ці 10% відсотків (суму можна знайти просто прибравши один нуль), що складе 710 рублів. Така дія допоможе вам уникнути непотрібних витрат і зібрати гарне кількість грошей з роками.
    • Ще краща ідея - це максимально автоматизувати процес накопичення, так що у вас навіть не з'явиться спокуса витратити гроші. Поговоріть з роботодавцем про установку автоматичного переказу коштів на депозит через ваш банк або за допомогою інших додатків. Таким чином, ви зможете переводити встановлену частину з кожної зарплати на ощадний рахунок, не докладаючи до цього додаткових зусиль.
  • 55117 22.jpg 5 Тепер потратьтесь на потрібні речі. Якщо після того як ви відклали певну суму щомісячного доходу на ощадний рахунок у вас залишилися додаткові гроші, вам слід подумати про покупку потрібних речей, які можуть збільшити вашу продуктивність, робочий потенціал і якість життя в перспективі. Хоч такі покупки менш необхідні, ніж вода, їжа та проживання, вони є розумним вибором, який допоможе заощаджувати у майбутньому.
    • Наприклад, купівля ергономічного крісла щоб сидіти, поки ви працюєте, не є абсолютною необхідністю, але це розумний перспективний вибір, оскільки дозволяє вам зробити більше справ і зменшити біль у спині (що, на диво, досить дорого лікувати, якщо випадок запущений). Ще один приклад-це заміна вашого старого, що може зламатися в будь-який момент, бойлера для води. Хоч поки вам його і вистачає, покупка нового гарантує, що вам не доведеться витрачатися на ремонт, коли старий вийде з ладу, що означає економію грошей в перспективі.
    • Інші приклади включають в себе купівлі які дозволяють вам добиратися до роботи дешевше, наприклад проїзні на громадський транспорт, предмети які дозволяють вам працювати більш ефективно, наприклад, гарнітура «вільні руки» для телефону, і купівлі які полегшують роботу, наприклад гелеві устілки для взуття.
  • 55117 23.jpg 6 Надмірності повинні бути останньою статтею витрат. Економія грошей не означає, що ви повинні жити простим і нудним життям. Після того як ви виплатили кредит, зібрали гроші на чорний день, витратилися на покупки, які знадобляться в перспективі, нормально витратити трохи грошей на самого себе. Відповідальна трата грошей на надмірності – це один із способів зберігати ясність розуму, старанно працюючи, тому не бійтеся відсвяткувати приведення вашої фінансової ситуації в порядок розумною покупкою чого-небудь не необхідного.
    • Надмірності це не необхідний товар або послуга, яка має малу користь або не має її взагалі. В цю велику категорію потрапляють походи в дорогі ресторани, поїздки у відпустку, нові автомобілі, кабельне телебачення, дорогі гаджети і багато іншого.
  • Поради

    • Якщо ви отримали в руки несподівані гроші, покладіть всі або більшу частину на ощадний рахунок, але не забудьте відкласти заплановану суму теж. Так ви швидше досягнете своїх цілей з економії.
    • Якщо вам дуже СИЛЬНО чогось хочеться, запитайте себе, наскільки СИЛЬНО це вам треба? У половині випадків відповіддю буде велике «ні».
    • Більшість людей можуть економити «хоч щось», не дивлячись на рівень доходу. Мала економія розвиває звичку економити. Навіть відкладаючи всього 150 рублів на місяць, ви навчитеся, що вам не треба стільки грошей, скільки вам здається.
    • Завжди переоцінюйте свої витрати і недооцінюйте ваші доходи.
    • Піклуйтеся про ваших речах. Таким чином, вам треба буде робити менше замін. Також не слід замінювати речі, якщо це не є крайньою необхідністю. Наприклад, якщо мотор електричної зубної щітки зламався, це не означає, що вона перестала бути зубною щіткою. Продовжуйте користуватися нею поки не будете готові купити нову або перевірте гарантійні зобов'язання.
    • Платите за покупки банкнотами, отримуйте здачу і зберігайте монетки. Візьміть скарбничку або банку для вашої дрібниці. Дрібні монети можуть здаватися незначними, але коли їх стане багато з часом, вони допоможуть заощадити. У деяких банках можна безкоштовно скористатися машинками для підрахунку монет. Коли будете обмінювати монети, попросіть про безготівковому переказі коштів, щоб не було спокуси одразу витратити ваші нові гроші.
    • Кожен раз як ви збираєтеся щось купити, подумайте про речі, на яку ви збираєте, і про частки ваших заощаджень, які буде коштувати нова покупка і, швидше за все, ви її не купите.
    • Набагато легше скласти бюджет для ваших грошей, якщо вам платять приблизно однакову суму зарплати. Якщо у вас плаваючий дохід, буде складніше передбачити свої витрати, оскільки ви не можете знати, коли вам заплатять в наступний раз. Перепишіть статті вашого бюджету в порядку важливості і впишіть найбільш важливі речі першими. Забезпечте себе – уявіть, що до наступної зарплати пройде деякий час.
    • Використовуйте самонавіювання. Наприклад, повторюйте цю фразу до тих пір, поки вона не вкорениться у вас в голові: Мені кредит не потрібен.
    • Якщо ви не можете змусити себе позбавитися від всіх кредитних карт, хоча б заморозьте їх. Покладіть їх в контейнер, наповніть водою і поставте в морозильник. Таким чином, коли ви відчуєте необхідність скористатися картою, вам доведеться чекати, поки розтане лід, і за цей час ви можете змінити свою думку і зрозуміти, що насправді вам не треба купувати те, що ви збиралися.
    • Насолоджуйтеся простими задоволеннями життя. Під час Великої Депресії люди так само розважалися, просто це не були потворно дорогі розваги. Діти каталися на саморобних самокатах, підлітки влаштовували конкурси танців, всі грали в Монополію, головоломки, читали і слухали радіо. Збирайтеся разом, щоб обговорити філософські питання або помолитися, зіграти в покер або зшити дивні подушки з клаптів, грати на музичних інструментах або танцюйте. Тоді це вимагало трохи уяви і винахідливості, але люди багато веселилися, також зможете і ви.
    • Постарайтеся знайти на землі хоча б одну монетку кожен день. Заведіть для знайдених монет окрему банку і побачите, як швидко зростає їх кількість!
    • Якщо ви можете дозволити собі ділитися речами, які у вас є, від їжі до домашнього начиння, спробуйте зробити це. Рука руку миє, особливо у випадку з близькими друзями, і досить скоро ваші друзі будуть робити те ж саме до загальної вигоди.
    • Серйозно ставитеся до економії грошей? Спробуйте подвоєння ваших зібраних коштів! Ці ощадні плани будуть робити дві речі: збирати гроші швидко і регулярно, і покаже скільки вам обходиться ваше хобі якщо ви будете витрачати на нього в два рази більше.
    • У вас є хобі? Зрівняйте витрати. Одна дуже важлива звичка економії це якщо у вас є хобі, таке як моделювання літаків, скрапбукінг, екстремальна їзда на велосипеді, плавання з аквалангом і т. п. встановіть собі жорстке правило, що кожен раз, коли ви дозволяєте собі витратитися на хобі, ви уравняете витрати з ощадним рахунком. Наприклад, якщо ви купили пару рукавичок для велосипеда за 450 рублів, то ще 450 рублів ви додаєте на ощадний рахунок.

    Попередження

    • Якщо ви заплуталися, не звинувачуйте себе. Просто в наступну зарплату постарайтеся старанніше.
    • Після довгої робочого тижня ви, можливо, захочете зануритися в надмірності, кажучи собі: «Я це заслужив». Пам'ятайте, що речі, які ви купуєте - це не подарунок самому собі, це обмін товарів на гроші. Скажіть собі: «Звичайно, я це «заслужив», але чи можу я собі це «дозволити»? Навіть якщо я не можу собі це дозволити, я все ще гідна людина і заслуговую виконання своїх планів щодо економії!»
    • Не слід просто гуляти по магазинах, якщо у вас є з собою гроші. У вас тільки з'явиться спокуса витратити гроші, які ви не можете дозволити собі втратити. Ходіть за покупками із заздалегідь складеним списком покупок.
    • Якщо тільки ви не перебуваєте в скрутному фінансовому становищі (до виселення з будинку залишилося 10 секунд, а ваші голодують троє дітей), не слід економити на здоров'ї. Базові профілактичні процедури для себе, своєї сім'ї і тварин можуть коштувати 600 рублів за візит або 300 рублів за ліки, але їх ігнорування може призвести до більш дорогим проблем у майбутньому.
    • Якщо в колі ваших знайомих є марнотрати, вам треба скласти список відмовок, чому ви не можете гуляти з ними весь час.


    Джерела і Посилання

  • ^ http://budgeting.thenest.com/much-should-pay-debt-monthly-21660.html
  • ^ http://www.fool.com/Retirement/RetirementPlanning/retirementplanning03.htm
  • ^ https://www.bankofamerica.com/home-loans/mortgage/budgeting-for-home/mortgage-down-payment-amount.go?request_locale=en_US
  • ^ http://www.consumerismcommentary.com/401k-contribution-limits/
  • ^ http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424052970204795304577221052377253224
  • ^ http://www.nfcc.org/
  • ^ http://www.huffingtonpost.com/2014/03/25/cheapest-housing-markets-america_n_5028657.html
  • ^ http://www.cdc.gov/tobacco/data_statistics/fact_sheets/health_effects/effects_cig_smoking/
  • ^ http://www.ibtimes.com/price-cigarettes-how-much-does-pack-cost-each-us-state-map-1553445
  • ^ http://www.timberlineknolls.com/alcohol-addiction/signs-effects
  • ^ http://www.gactv.com/gac/ar_artists_a-z/article/0,,GAC_26071_4745541,00.html
  • ^ http://www.nefe.org/press-room/news/financial-four-is-set/experts-rank-top-financial-priorities.aspx
  • ^ http://money.cnn.com/retirement/guide/basics_basics.moneymag/index7.htm
  • Рекламний блок


    Додати коментар
    Ваше ім'я:  
    Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

    2+2*2=?