Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як визначити стіна несуча чи ні

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Шукаємо структурні підказки

 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 1 Version 2.jpg 1 Почніть c самої нижньої точки вашого будинку. Щоб визначити, які стіни у вашому будинку несучі, краще починати там, де додається основне навантаження, найбільш основної частини вашого будинку – з фундаменту. Якщо біля вашого будинку є підвал, почніть тут. Якщо ні, спробуйте почати з першого поверху, там, де ви можете визначити місце розташування самої нижньої бетонної "плити".
  • Коли ви перебуваєте в самій нижній частині вашого будинку, подивіться на стіни, система балок яких упираються прямо на фундамент. Несучі стіни вашого будинку передають напруженість своєї структури міцному бетонного фундаменту, так що будь-які стіни, які розташовані безпосередньо на фундаменті, повинні розглядатися як несучі і зносити їх не можна.
  • Крім того, зовнішні стіни будинку в більшості будинків є несучими. Ви можете це побачити на рівні фундаменту — виконані вони з дерева, каменю або цегли, майже всі зовнішні стіни спираються прямо на фундамент.
 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 2 Version 2.jpg 2 Визначте розташування системи балок. Пошукайте товсті, міцні стовпи з дерева або металу під назвою балки. Вони несуть більшу частину навантаження вашого будинку, передаючи її фундаменту. Балки часто тягнуться через багато поверхів і тому можуть бути частиною декількох стін. Якщо ваша балка тягнеться від фундаменту всередині будь стіни над ним, така стіна повинна бути визнана несучої і її не можна зносити.
  • За винятком кімнат, в яких ще не завершена обробка, більшість балок буде знаходитися за оздобленням. Так що будьте готові звіритися з будівельною документацією або зв'язатися з будівельником, якщо ви не можете її знайти. Найпростіше знайти балки в підвалі або на горищі, де вони не закриті.
 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 3 Version 2.jpg 3 Пошукайте балки міжповерхових перекриттів (ригелі підлоги). Подивіться на точку, в якій балка стикається зі стелею (якщо ви знаходитесь в підвалі, це буде під першим поверхом вашого будинку. Якщо ви на першому поверсі, це буде низ підлоги другого поверху). Ви повинні побачити довгі опори, що проходять через всю довжину стелі, які називають ригелі підлоги тому що вони підтримують підлогу кімнати, що знаходиться над вами. Якщо будь-який такий ригель зустрічається зі стіною або основною несучою балкою під прямим кутом, він передає вага верхнього поверху стіни, значить стіна є несучою і, відповідно, не може бути знесена.
  • Повторимо, з-за того, що більшість балок, що підтримують стіни, закриті обробкою, їх не можна буде побачити. Щоб визначити, розташовані якісь міжповерхові балки перпендикулярно конкретної стіні, може знадобитися зняти деяку кількість статевих дощок поверхом вище біля стіни, щоб можна було подивитися вниз на їх опори.
 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 4 Version 2.jpg 4 Перегляньте внутрішні стіни усього будови. Починаючи з підвалу (або, якщо у вас його немає – з першого поверху), визначте розташування внутрішніх стін, які, як ви, напевно, здогадалися, є стінами всередині кордонів ваших чотирьох зовнішніх стін. Простежте кожну внутрішню стіну по всіх поверхах вашого будинку — іншими словами, точно встановіть, де знаходиться стіна щодо нижнього поверху, потім підніміться вгору, щоб побачити, чи проходить стіна через два поверхи. Зверніть увагу на те, що знаходиться безпосередньо над стіною. Якщо там зверху ще одна стіна, підлога з перпендикулярними балками, або інша важка конструкція, то ймовірно, це несуча стіна.
  • Тим не менш, якщо там приміщення з незавершеної обробкою, наприклад, порожній горище, а не цілий поверх, швидше за все стіна не сильно навантажена.
 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 5 Version 2.jpg 5 Перевірте внутрішні стіни приблизно по центру будинку. Чим більше будинок, тим далі один від одного будуть знаходитися його несучі стіни і, отже, тим більше внутрішніх несучих стін вам знадобиться, щоб підтримати підлогу. Часто ці внутрішні несучі стіни розташовані приблизно в центрі будинку, так як це найбільш віддалена точка від будь-якої його зовнішньої стіни. Пошукайте внутрішню стіну, яка недалеко від зразкового центру вашого будинку. Є велика ймовірність того, що несуча стіна, особливо якщо вона розташована паралельно центральним балок, що підтримують склепіння підвалу.[1]
 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 6 Version 2.jpg 6 Пошукайте внутрішні стіни з масивними краями. Внутрішні несучі стіни можуть містити в собі основні підтримуючі будинок балки. Однак, із-за того, що опорні балки відносно великі в перерізі, в порівнянні з ненагруженными балками, часто сама стіна буде спроектована так, що з неї будуть виступати габарити балок. Якщо внутрішня стіна має велику прямокутну в перерізі секцію або виступають за її площину колони на кінцях, у них можуть бути приховані великі підтримують структуру будівлі опорні балки, тобто це ознаки несучої стіни.
  • Деякі з цих структурних особливостей можуть виявитися декоративними, але поставтеся до цієї ймовірності скептично – часто розфарбовані колони або вузькі прикрашені структури в собі будуть приховувати балки, виключно важливі для структурної цілісності будівлі.[2]
 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 7 Version 2.jpg 7 Пошукайте сталеві балки або пальово-балкові конструкції. Іноді, ніж покладатися на внутрішні несучі стіни, будівельники використовують спеціальні несучі структури, наприклад, сталеві підтримують балки і пальово-балкові конструкції, для того, щоб передати частину ваги будівлі зовнішніх стін. У цих випадках є шанс (але не гарантія) що найближчі внутрішні стіни не будуть несучими. Пошукайте ознаки присутності великих, міцних дерев'яних або металевих конструкцій, які перетинають стелю кімнати і заходять на стіну, про яку відомо, що вона несе або зовнішня, такі як об'ємні горизонтальні виступи, що перетинають стелю. Якщо ви бачите їх, найближчі внутрішні стіни можуть не бути несучими.
  • Цей метод може підказати вам, де можуть перебувати ненесучі стіни, але ви не зможете бути в цьому впевнені, не перевіривши самі стіни. Якщо ви не впевнені, запитайте у будівельника, щоб бути впевненими в тому, що будинок був сконструйований саме так.
 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 8 Version 2.jpg 8 Пошукайте ознаки того, що будинок перебудовувався. Багато будинків, особливо старі, по кілька разів змінювалися, розширювалися і перебудовувалися. Якщо це відноситься до вашого дому, колишня зовнішня стіна тепер може бути внутрішньою. Якщо це так, то невинно виглядає внутрішня стіна може виявитися несучої для вихідного будови. Якщо у вас є яка-небудь причина вважати, що ваш будинок був серйозно змінено, кращим вибором буде зв'язатися з будівельником, який це робив, просто щоб бути впевненим, що ваша зовнішні стіни дійсно зовнішні стіни.
 • Частина 2 з 3: Дослідіть свою будівлю

 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 9 Version 2.jpg 1 Знайдіть початкові плани будинку, якщо ви можете отримати до них доступ. Залежно від пристрою вашого будинку може бути неможливо точно вгадати, які стіни несучі, а які-ні. У цьому випадку, вихідні креслення або будівельні плани можуть бути цінним джерелом. Креслення будинку можуть підказати, де розташовуються підтримують балки, які стіни спочатку були зовнішніми та інше. Ви можете використовувати цю інформацію для прийняття поінформованого рішення, коли справа дійде до призначення певних стін несучими.
  • Не така вже й рідкість для домовласника володіти копією вихідних креслень свого будинку. На щастя, їх можна знайти:
   • В офісі відповідних офіційних структур (наприклад, БТІ)
   • У колишніх власників
   • У первісного будівельника та/або підрядника
  • Зрештою, можна і заплатити за срисовку креслень вашого будинку архітектора. Хоча це може дорого коштувати.
 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 10 Version 2.jpg 2 Вивчіть свої креслення. Роздобудьте оригінальні креслення вашого будинку і вкладіть відповідний час, щоб визначити, чи дійсно є несучою стіна, в якій ви не впевнені. Пошукайте орієнтири, перераховані вище – містить вона структурну несучу балку? Ригелі підлоги приєднані паралельно їй? Була вона спочатку зовнішньою стіною? Ніколи не порушуйте цілісність стіни, якщо ви не до кінця впевнені, що вона не несе, так як навіть дорогі досвідчені експерти по перебудові будинків не можуть цього сказати виходячи тільки з візуального огляду. Для отримання більш докладної інструкції прочитайте статтю wikiHow Як читати архітектурні креслення.
 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 11 Version 2.jpg 3 Розумійте наслідки змін, що вносяться для будівлі. Зазвичай, чим більше нового було внесено в проект вашого будинку, тим складніше сказати, які стіни несучі, а які - ні. Під час реконструкції будинку ненесучі навантаження стіни можуть бути зроблені несучими (і навпаки). Наприклад, подовження або обрізка стельових балок, додавання сходів, житлових кімнат на горищі, як правило, робить стіни з несучих несучими. Прийміть до уваги такі зміни, визначаючись з тим, які стіни у вас несучі: якщо ваші креслення показують неіснуючі стіни або ви бачите стіни, яких немає на початковому кресленні, потрібно з'ясувати, які зміни були зроблені, перш ніж вносити свої зміни.
  • Якщо ви не впевнені в історії реконструкції вашого будинку, зв'яжіться з минулим власником і будівельниками для отримання більшої інформації.
 • Частина 3 з 3: Отримання допомоги ззовні

 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 12 Version 2.jpg 1 Зателефонуйте початкового будівельникові, якщо ви можете це зробити. Людина (або організація), яка побудувала ваш будинок, може мати уявлення про точну структурі будівлі. Якщо конструкція була зведена недавно, можливо, у вас навіть не візьмуть грошей за короткий телефонний дзвінок або консультацію. Навіть якщо візьмуть, пам'ятайте, що відносно невелика плата — це ніщо в порівнянні з катастрофічними руйнуваннями структури, які можуть виникнути внаслідок знесення несучої стіни.
 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 13.jpg 2 Якщо є найменші сумніви, зателефонуйте будівельним інспектору. Якщо ви не можете з'ясувати, які несучі стіни, і у вас немає нікого знайомого, кому б ви могли подзвонити з цього приводу, ви можете найняти професійного будівельного інспектора. Сплатити годину роботи будівельного інспектора однозначно варто того, якщо ви хочете зробити безпечну реконструкцію.
  • Як правильно, будівельна інспекція коштує кілька сотень доларів.[3] Ця ставка залежить від ринкової вартості і розміру будівлі — інспекція деяких сучасних будівель може коштувати і $1,000.
 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 14.jpg 3 Найміть консультанта по реконструкції. Деякі незалежні компанії пропонують свої послуги допомоги власникам реконструйованих будівель у прийнятті рішень, з якого боку підступитися до їх проектам. У таких компаній в штаті можуть бути виконроби, дизайнери інтер'єрів та інші досвідчені фахівці з реконструкції будинків. Коли справа стосується зміни стіни, в несучої ролі якої ви не впевнені, ці компанії будуть в змозі сказати вам, які зміни можливі, які зміни небезпечні, і навіть однозначно відповісти на ваше питання, чи є стіна несучої чи ні. Якщо вам цікавий цей варіант рішення, проведіть невелике дослідження компаній у вашій місцевості в інтернеті, щоб бути впевненим, що ви обрали що заслуговує довіри, надійний компанію.
 • Tell if a Wall is Load Bearing Step 15.jpg 4 Передусім, будьте обачні. Уникайте самостійного знесення стіни, до тих пір, поки ви не будете впевнені, що вона не несе навантаження. Як було зазначено вище, знесення несучої стіни може викликати ослаблення конструкції і навіть потенційно загрозливе життя структурний руйнування будівлі. Пам'ятайте, що всі реконструкції можна вважати остаточними тільки наполовину, тому знесення ненесущей стіни може вплинути на можливість зміни будинку в майбутньому.

 • Що вам знадобляться

  • Креслення будівлі
  • Параметри майбутньої реконструкції будинку
  • Будівельник
  • Будівельний інспектор


  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?