Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як доглядати за аляскинским хаскі

Рекламний блок

Кроки

 • Take Care of an Alaskan Husky Step 1.jpg 1 Будьте готові до того, що собаці треба буде багато бігати і стрибати. Хаскі необхідні регулярні фізичні навантаження. Дорослому хаскі потрібно пробігати 5-7 кілометрів 4 рази в тиждень, але можна замінювати пробіжки іншими видами навантаження: ігри з іншими собаками, плавання, їзда на велосипеді із запряженими попереду собаками, їзда в упряжці саней і т. д. Всі ці заняття вимагають досить багато часу. Крім того, вам потрібно буде постійно стежити за тим, щоб собака не перегрівалася. Саме на господаря лежить відповідальність за стан тварини під час фізичних навантажень.
  • Збільшуйте навантаження поступово. У хаскі може бути достатньо енергії, щоб пробігати весь день, але у його огранізму немає можливості повністю охолонути. Якщо ви катаєтеся на велосипеді, їдьте повільно, щоб собаки не довелося бігти швидко. Багато собаки відразу намагаються різко побігти вперед, і їм потрібно якийсь час, щоб вони підлаштувалися під швидкість людини. Якщо темп буде високим, собака швидко почне перегріватися і буде боятися велосипеда в майбутньому.
  • З'ясуйте, які симптоми говорять про перегрів. Якщо хаскі бігає в наморднику, переконайтеся, що собака зможе розкрити рот, щоб дихати. Дихання ротом - це єдиний спосіб охолодити організм собаки. Дізнайтеся, що потрібно робити, щоб не допустити теплового удару у собаки.
  • Хаскі погано переносять високу температуру і підвищену вологість. Бігати і стрибати при температурі 18?C і вище вже складно. Якщо на вулиці дме легкий вітер, низька вологість або якщо собака може поплавати і охолодитися у воді, займатися при такій температурі можна. Пам'ятайте, що ці собаки, натреновані на низькі температури (нижче -6?C). Якщо на вулиці тепло, намагайтеся обмежувати фізичні навантаження (собака повинна пробігати не більше 4-5 км).
  • Чим більше собака, тим складніше їй охолоджувати тіло. Організм собаки охолоджується через дихання ротом. У великих собак надлишок тепла в тілі більше, тому їм потрібно більше часу, щоб охолодитися. Якщо у вас великий хаскі (більше 27 кг), будьте особливо обережні в теплу погоду.
 • Take Care of an Alaskan Husky Step 2.jpg 2 Мийте хаскі як можна рідше. Купати собаку можна, але краще просто вичісувати її і користуватися сухим шампунем. При митті з рідким шампунем руйнується захисний жировий шар на шкірі, тому мийте собаку лише в тому випадку, якщо це вкрай необхідно (наприклад, якщо хаскі виваляється в грязі).
 • Take Care of an Alaskan Husky Step 3.jpg 3 Вирішите, чи будете ви стригти собаку. Хутро бере участь у терморегуляції. У більшості хаскі подвійна шерсть (за винятком еврохаундов). Шерсть складається з щільного підшерстя і верхнього захисного шару. Це шари не дають собаці мерзнути і перегріватися на сонці. Іноді стрижка виправдана: якщо собака багато плаває, стрижка дозволить шкірі швидко висихати. Крім того, боротися з блохами, кліщами і місцевим перегрівом так набагато простіше. Але в інших випадках стригти хаскі не варто. Шкіра нордичних собак схожа на шкіру світловолосих людей, тобто вона не може сама захистити себе від сонця. Якщо постригти хаскі, шкіра буде піддаватися впливу прямих сонячних променів. Крім того, після кожної стрижки шерсть буде ставати все більш жорсткою і схильною до утворення ковтунів.
 • Take Care of an Alaskan Husky Step 4.jpg 4 Захистіть лапи. Регулярно перевіряйте стан лап, тому що собака може поранити їх на асфальті або в дикій природі. Оглядайте самі подушечки і проміжків між ними. Звертайте увагу на довжину кігтів - вони не повинні заважати собаці. На подушечках лап собак є кілька потових каналів. Якщо собака йде теплими лапами по холодному снігу, шматочки льоду можуть застрягти в лапах, і краще від цього захищають специльные собачі чобітки.
 • Take Care of an Alaskan Husky Step 5.jpg 5 Подумайте, де ви будете утримувати собаку. Хаскі можуть жити в приміщенні, як і багато інших породи, і навіть гонщики будують для своїх команд собак спеціальні сараї. Собаки швидше відновлюються, якщо вони сплять в приміщенні, а не на вулиці у періоди підготовки до перегонів.[1] Ви можете з легкістю навчити собаку жити в приміщенні.
 • Take Care of an Alaskan Husky Step 6.jpg 6 Побудуйте для собаки теплу будку, якщо їй більше подобається проводити час на вулиці. Хаскі можуть замерзнути, тому:
  • щотижня підкладайте в будку суху солому (не тирсу і не сіно);
  • підніміть будку над землею, щоб знизу циркулювало повітря;
  • зробіть будку маленькою, щоб вона обігрівалася теплом від собаки;
  • зробіть дах плоскою, щоб собака могла лежати на будці, особливо якщо на вулиці сльота;
  • використовуйте дерево - це найкращий матеріал для будки.
 • Take Care of an Alaskan Husky Step 7.jpg 7 Развлекайте собаку. Хаскі нерідко втікають - зазвичай це означає, що їм стало нудно. Якщо ваш хаскі вже робив спроби до втечі, вам потрібно подумати про те, щоб зайняти його чим-небудь ще. Традиційно хаскі пробігають багато кілометрів в упряжці, і якщо ви не можете цим займатися постійно, вам потрібно буде знайти інший спосіб відвернути собаку. Дайте собаці кістку і іграшки, які можна наповнювати їжею; беріть собаку в похід і грайте з нею. Хаскі моторні; вони люблять грати з фрісбі, з м'ячем і з іншими традиційно собачими предметами.
  • Хаскі не вперті - вони лише роблять те, що допомагає їм досягти бажаного. А це означає, що хаскі збігають тільки тому, що їм це подобається - це дозволяє їх мозку працювати в повну силу. Чим міцніше та вище буде ваш паркан, тим наполегливіше хаскі буде шукати спосіб втекти. Саме тому вам важливо відвернути собаку.
  • Для того, щоб тренувати координацію, можете зробити спеціальні гойдалки для собаки.
 • Take Care of an Alaskan Husky Step 8.jpg 8 Годуєте хаскі якісними продуктами. Можна витратити не один рік на те, щоб вивчити, який корм підійде вашому собаці. Можна навіть навчитися робити собачий корм самостійно. Але набагато важливіше давати більше жирів і білків в холодні місяці і скорочувати кількість цих речовин в теплу пору року. У собаки повинно бути більше фізичного навантаження взимку і менше - влітку. Можна давати один вид корму влітку і інший - взимку. Якщо у вас дві собаки, ви, швидше за все, складете раціон не так, як людина, яка містить 50 собак і тренує їх до гонок.
  • Годуйте хаскі лише після того, як собака набігається. Якщо нагодувати собаку до фізичних навантажень, це може спровокувати заворот шлунка. Найкраще годувати тварину через півгодини після бігу або за 4 години до занять. Під час тренування можна давати собаці ласощі.
 • Take Care of an Alaskan Husky Step 9.jpg 9 Навчіть собаку повертатися додому. Якщо їй вдасться вирватися на свободу, вона зрозуміє, що бігати без повідка - це дуже здорово, тому хаскі буде всіма силами намагатися знову опинитися на волі. Навчіть собаку повертатися до вас. Така дресирування повинна проводитися тільки на повідку, і починати дресирувати собаку потрібно якомога раніше. Заохочуйте собаку за правильну поведінку, і вона буде повертатися.
 • Take Care of an Alaskan Husky Step 10.jpg 10 Подумайте, чи зможе хаскі ужитися з вашою кішкою. Іноді ці собаки з легкістю знаходять спільну мову з котами, але нерідко ситуація складається зовсім інакше. Якщо вам не важко постійно стежити за кішкою, закривати двері, вчасно очищати котячий туалет і миски, у вас може вийти поселити в одному домі кішку і хаскі. Кішки також добре уживаються з хаскі, якщо і кішка, і собака социализованы і їх обох навчили спілкуватися з іншими тваринами. Якщо ви погано справляєтеся з контролем над тваринами і у вас вже є кішка, не заводьте хаскі.
 • Take Care of an Alaskan Husky Step 11.jpg 11 Підшукайте одного для свого хаскі. Якщо у вас є товариш з такою ж собакою, познайомте хаскі один з одним.
 • Поради

  • Не голіть хаскі. Гоління руйнує підшерсток, який і гріє, і захищає собаку від спеки. Ця шерсть вже ніколи не буде такою ж, як до гоління.
  • Блохи викликають роздратування на шкірі і переносять інфекції. Регулярно вичісуйте собаку, а також проводите обробку проти бліх.
  • Хаскі, які живуть на вулиці, сильніше схильні до ризику зараження гельмінтами і різними інфекціями, включаючи сказ. Регулярно проводите противогельминтную обробку, використовуйте засіб проти бліх і кліщів і не забувайте про щорічний огляд у ветеринара. Усіх цих проблем можна уникнути при належному догляді.
  • Найкраще вигулювати хаскі в шлеї з застібкою попереду і в наморднику. Ці собаки звикають і до шлеям, і до намордникам.

  Попередження

  • Не залишайте хаскі в машині на парковці. Машина може розігріватися всередині до 48-60 градусів за Цельсієм на сонці всього за 5 хвилин, навіть якщо відкриті вікна. Тепло накопичується всередині і не виходить назовні, з-за чого тварини з густою шерстю моментально перегріваються. Собака, яка перегрілася на сонці, може важко дихати, але може і не робити цього.
  • Під час занять на собаці повинна бути шлея. Якщо хаскі буде тягнути вас вперед, коли на ній буде нашийник, вона може пошкодити шию і спину. Шлею необхідно використовувати завжди.
 • ^ http://www.absasleddogracing.org.uk/newgang/src/gangline/water.htm
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?