Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як подолати страх

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 4: Проаналізуйте свій страх

 • Overcome Fear Step 1.jpg 1 Визнайте свій страх. Звичайно, набагато легше ігнорувати або заперечувати існування своїх страхів навіть перед самим собою в суспільстві, яке говорить, що важливо бути сильним і сміливим. Але сміливість не може увійти в гру, поки у вас є якісь страхи. Визнавши свої почуття, ви зробите перший крок в оволодінні ситуацією.
  • Дайте страху назву. Іноді дуже легко визначити, чого ми боїмося, а іноді набагато важче знайти причину тривожних почуттів, які причаїлися десь в глибині вашої свідомості. Дозвольте вашому страху вийти назовні і дайте йому ім'я.
  • Запишіть його. Коли ви записуєте свій страх, ви офіційно визнаєте, що у вас є проблема, з якою ви хочете впоратися. Ведіть щоденник — це хороший спосіб простежувати свої успіхи в боротьбі зі страхом. Це може також послужити дороговказом у наступний раз, коли ви зіткнетеся з якоюсь проблемою, яку потрібно вирішити. Ви можете справлятися з вашими страхами кожного разу, коли вони з'являються у вас на шляху, і якщо ви прийняли це рішення, ваші страхи зникнуть.
 • Overcome Fear Step 2.jpg 2 Визначте обриси страху. Прийміть його як щось, що має свій початок і кінець — це дасть вам силу оволодіти ним. Якщо ви ясно бачите контури вашого страху, ви зможете визначити, коли він чинить на вас вплив і ви зможете боротися з ним набагато ефективніше. Дайте відповідь на наступні питання, щоб краще зрозуміти свої страхи.
  • Звідки стався ваш страх? Це пов'язано з негативним досвідом? Або з факторами, які вплинули на ваше оточення в дитинстві? Як довго ви перебуваєте під впливом цього страху?
  • Чим викликаний ваш страх? Це щось очевидне, наприклад, вид змії на стежці? Чи, може, вас лякає думка про те, що ви будете проходити повз двері вашого куратора в університеті? З'ясуйте, що викликає у вас страх, щоб визначити, наскільки він сильний.
  • Як ваш страх впливає на вас? Він змушує вас залишатися в ліжку замість того, щоб йти на іспит, який ви боїтеся завалити? Чи може ви не відвідуєте своїх рідних, які живуть в іншій країні, тому що боїтеся літати? Точно з'ясуйте, наскільки сильно ваш страх впливає на ваш розум і поведінку.
  • Небезпечний джерело вашого страху насправді? Адже страх може бути здоровою емоцією, яка захищає нас від шкоди, і змушує уникати небезпечних речей. З'ясуйте, чи дійсно у вас є вагома причина боятися чи ваш страх недоречний і обмежує вас. Наприклад, якщо ви боїтеся кататися на американських гірках в той час, як всі ваші друзі роблять це, ваш страх може вас обмежувати. Але якщо ви здорові і належите до відповідної вікової категорії, ви спокійно катаєтеся на тих же гірках і навіть не думаєте, що можете поранитися або забитися.
 • Overcome Fear Step 3.jpg 3 Уявіть, якого результату ви хочете досягти. Тепер, коли ви цілком і повністю розумієте свій страх, подумайте про те, що конкретно ви хочете поміняти. У вас вже є ваша головна мета — подолати страх — але важливо визначити невеликі конкретні цілі, які допоможуть у досягненні головної. Наприклад:
  • Якщо вас лякають зобов'язання, вашою першою "маленької метою" може бути зустрічатися з кимось більше місяця.
  • Якщо ви боїтеся висоти, ви можете піти в похід по горах.
  • Якщо вам страшно вступати в коледж, спробуйте подати заявки в кілька шкіл.
  • Якщо ви боїтеся павуків, змусьте себе подивитися на комаху, коли ви його побачите у ванній кімнаті в наступний раз.
 • Метод 2 з 4: Контролюйте свій страх

 • Overcome Fear Step 4.jpg 1 Спробуйте поступово стати нечутливим до страху. Часто ми боїмося чогось, тому що зовсім не розбираємося, що нас лякає. "Страх перед невідомим" — це поширена фраза для опису мимовільної ворожості людини до чогось, коли він відчуває, що щось не так, як зазвичай. Якщо ви боїтеся чого-те, що є для вас загадкою, спробуйте піддаватися цьому в маленьких дозах, поки ви добре не усвідомлюєте, що саме вас лякає і поки страх не почне випаровуватися.
  • Якщо ви боїтеся павуків, почніть розглядати мультяшних різнокольорових павуків. Коли ви почнете спокійно сприймати, перейдіть до фотографій павуків. Потім спробуйте прибрати мертвого павука. Набираючись впевненості з кожним етапом і доводячи собі, що ви можете контролювати свою фобію, ваш страх буде розвіюватися до тих пір, поки ви не відчуєте раптовий укол переляку тільки при якихось надзвичайних обставин.
  • Якщо ви боїтеся чого-менш визначеного, наприклад, змін, почніть з того, що потроху міняйте свій щоденний режим. Підіть на ранкову пробіжку або їдьте на роботу на автобусі, замість того, щоб їхати на машині, як зазвичай. Ви побачите, що ви в силах впоратися з тим, що підносить вам життя, а ця впевненість допоможе впоратися з більш істотними життєвими змінами.
 • Overcome Fear Step 5.jpg 2 Випробуйте відкрите протистояння. Іноді зіткнення зі своїми страхами лицем до лиця — це найкращий спосіб їх подолати. Цей метод особливо дійовий, якщо є конкретна людина чи ситуація, яка вселяє у вас страх. Зіткнення з джерелом страхів може показати вам, що ви всі приукрашиваете і насправді все не так страшно, як ви це собі уявляєте.
  • Уявіть найгірший розвиток подій. Що могло б бути, якщо б ви стрибнути з найвищого трампліну в басейні або призначили зустріч бухгалтеру, щоб розібратися з рахунками? Якщо ви впевнені, що залишитеся живі і будете пишатися собою, що ж, приступайте до цього негайно.
  • Будьте готові до невдач. Зіткнення зі страхом — заняття не з приємних, і не завжди веде до тріумфального завершення і негайного зникнення страху. Швидше за все вам доведеться зіткнутися з вашим страхом кілька разів перед тим, як оголосити його переможеним.
 • Overcome Fear Step 6.jpg 3 Не давайте своїм імпульсам притуплятися. Щоб побороти страх, потрібен якийсь поштовх. Коли ви стикаєтеся з невдачами, думка здатися може бути дуже привабливою. Рішуче і наполегливо продовжуйте почате, навіть якщо здається, що неможливо подолати цей страх і нехай вашими "покажчиками" послужать такі ідеї:
  • Не плутайте страх з долею. Якщо ви боїтеся потерпіти невдачу, ви можете прийти до висновку, що вам не судилося почати ресторанний бізнес, про який ви завжди мріяли, або змінити місце проживання, або подолати страх спілкування з людьми. Ідея в тому, що ви контролюєте своє майбутнє. І саме у вас є право вирішувати, який шлях обрати. Не піддавайтеся спокусі просто плисти за течією і сподіватися, що все складеться добре, як задумано долею.
  • Не дозволяйте іншим збивати вас з пантелику. Намагайтеся розпізнавати, коли хтось "підгодовує" ваші страхи, стверджуючи, що ви неадекватні або не здатні змінюватися. Оточуйте себе людьми, які хочуть, щоб ви подолали свої страхи і повністю розкрили свій потенціал.
 • Метод 3 з 4: Змінити свої погляди на страх

 • Overcome Fear Step 7.jpg 1 Подивіться на свій страх як на джерело захоплюючих вражень. Те, що викликає в нас страх, може також викликати порушення і навіть пристрасть. Ось чому людям подобаються екстремальні види спорту, ужастики або плавання з акулами. Спробуйте подивитися на свій страх в позитивному світлі і усвідомте, які захоплюючі почуття, які він може викликати. Коли ви будете сприймати страх як джерело енергії, це може навіть виявитися вам по душі.
  • Дізнайтеся якомога більше про джерело свого страху. Чому він такий сильний? Чого можна у нього навчитися?
  • Спробуйте протистояти страху з такого нового ракурсу. Є різниця?
  • Деякі люди розквітають, перебуваючи на вістрі ножа і перебуваючи у збудженому стані. Сюзан Кейн, автор книги Тиша: сила інтровертів в безперервно болтающем світі , боялася говорити перед публікою, а тепер заробляє на життя, виступаючи перед тисячами людей по всьому світу.
 • Overcome Fear Step 8.jpg 2 Подивіться на страх як можливість. Страх можна використовувати в якості інструменту для визначення проблем та ефективно їх вирішувати. Він як покажчик, червоний прапор, що попереджає нас, що потрібно звернути на щось увагу. Коли дискомфорт першої хвилі страху пройде, вивчіть його детальніше і подивіться, чому можна навчитися.
  • Якщо ви відчуваєте страх перед чимось невідомим, сприймайте це як знак, що з цією людиною або ситуацією потрібно просто ближче познайомитися.
  • Якщо у вас виникає страх перед наближається дедлайном, подивіться на нього як на можливість добре підготуватися, чи це підготовка до іспиту, то репетиція перед виступом або репетиція мови.
  • Якщо ви боїтеся води, подумайте про ті можливості, які відкриються перед вами, якщо ви подолаєте цей страх. Нехай думка про те, що ви зможете плавати або кататися на човні з друзями, буде мотивацією для вас, щоб скористатися цією можливістю і збагатити своє життя.
 • Метод 4 з 4: Виділіть страху місце у вашому житті

 • Overcome Fear Step 9.jpg 1 Дозвольте собі чогось боятися. Адже неможливо повністю усунути страх зі свого життя. Це емоція, така ж, як радість або смуток. Страх формує характер і вчить нас діяти сміливо.
  • Не будьте занадто суворі до себе, якщо у вас багато страхів. Страх — це природна відповідь на ситуації, які виходять з-під контролю, і те що, ви відчуваєте страх, означає лише, що ви жива людина.
  • Не заходьте надто далеко. Якщо ви чогось сильно боїтеся і можете уникнути цього, наприклад, тарантулів, не змушуйте себе долати цей страх. Важливо працювати над подоланням тих страхів, які обмежують ваше життя, тому не піддавайтеся стресу через страхів, які не впливають на ваше життя.
 • Overcome Fear Step 10.jpg 2 Радійте своїм перемогам. Не чекайте моменту, коли ви впораєтеся зі своїм страхом, щоб "поплескати себе по плечу" за старання. Відзначайте кожен пройдений етап, якщо, наприклад, ви розповіли історію групі людей на вечірці, що для вас було справжнім подвигом, побачили павука і усвідомили, що вам не хочеться бігти стрімголов, або вперше в житті вирушили в подорож в інше місто одні. Коли ви відчуєте, як приємно долати кожен крок, справляючись зі своїм страхом, ви будете готові йти далі.

 • Поради

  • Порадьтеся з психологом, якщо вам здається, що страхи опановують вами. Фахівець може допомогти вам з'ясувати, в чому причина ваших страхів, і порадити нові способи справлятися з ними.

  Попередження

  • Ніколи не робіть чогось дуже небезпечного, наприклад, не притрагивайтесь до отруйної гримучої змії без підготовки. Не забувайте про безпеку, борючись зі своїми страхами.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?