Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як бути креативним

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: Змініть свій спосіб мислення

 • Be Creative Step 1 Version 2.jpg 1 Сприймайте критику з недовірою. Дотримуйтесь своєї мети. Коли ви просите когось оцінити вашу роботу, то проблема в тому, що думки будуть упередженими, тому що люди будуть мати різні ідеї про те, якою повинна бути ваша робота. Інші люди будуть намагатися підштовхнути вас в напрямку, який, може бути, підходить для них, але не для вас. Навіть якщо вони будуть мати самі благі наміри, вам вони будуть тільки на шкоду. Не соромтеся питати думки інших людей, але не дозволяйте нікому збити вас зі шляху.
  • Чим частіше ви просите когось оцінити вашу роботу, тим швидше ви зможете визначити, які люди насправді "рубають" в тому, що ви робите, і можуть дати цінну критику, а які не варті витраченого часу.
  • Просите когось оцінити вашу роботу тільки тоді, коли ви закінчите її. Не дозволяйте критиці, навіть самої корисної, вплинути на вашу креативність під час творчого процесу.
  • Майте на увазі, що люди зазвичай проти нових ідей, тому що нові ідеї змінюють існуючі звичаї, а люди здебільшого віддають перевагу спокій і стабільність. Коли ви створюєте щось таке, що може порушити їх, багато людей візьмуть вашу творчість в багнети.
 • Be Creative Step 2 Version 2.jpg 2 Не бійтеся критикувати себе. Критикуйте себе більше, ніж всі інші. Завжди запитуйте себе: "Як я можу зробити це краще?" або " Що б я зробив по-іншому?" Визнайте, що ви не ідеальні, і що ваше прагнення бути кращим - це спроба самовиразитися. Якщо вам не до чого причепитися у своїй власній роботі, то ви, ймовірно, навіть не намагаєтеся це зробити.
  • Критикувати себе ще не означає, що вам треба встановлювати надмірно високу планку, яку неможливо подолати. Ви повинні бути в змозі бачити свої слабкі, так і сильні сторони.
 • Be Creative Step 3 Version 2.jpg 3 Не треба бути перфекціоністом. Якщо ви будете природними і вільними від прагнення створити щось незвичайне, то ваша креативність проявить себе сама собою. Є безліч шляхів до досягнення творчих успіхів. Пам'ятайте, що недосконалість властиво людині. Іноді у найталановитіших художників були посередні картини. Подивіться навколо - сама природа дивовижно недосконала. Не намагайтеся бути досконалим, інакше ви втратите того, що зробить вашу роботу унікальною.
  • Прагнення бути перфекціоністом, ймовірно, завадить вашій творчості. Звичайно, ви зможете провести на світло декілька високоякісних робіт, але ви втратите можливості експериментувати, а деякі менше ніж ідеальні роботи могли б привести вас до чого-небудь неймовірного.
  • Працюйте над "поганими" ідеями. Навіть якщо ви тільки обмірковуєте їх і вже відчуваєте, що вони "погані", ви продовжуєте бути креативним. Тому розвивайте ці ідеї, і вони можуть перетворитися в чудові рішення! Частіше Думайте про те, як поліпшити "погані" ідеї, ніж про те, як удосконалити "хороші".
 • Be Creative Step 4 Version 2.jpg 4 Не порівнюйте себе з результатами ваших робіт. Ваша цінність як людини визначається багатьма іншими речами: як ви ставитеся до інших людей, як ви ставитеся до себе, як сильно ви любите навколишній вас світ, наскільки ви безкорисливі, як ви переносите труднощі. Можна продовжувати нескінченно.
  • Якщо ваші творчі починання ще не на висоті, не дозволяйте цього впливати на вашу самооцінку. Дивіться на це, як на можливість стати краще.
  • І не порівнюйте свої результати з результатами ваших друзів. Кожен працює у своєму власному ритмі, не сходите з розуму з-за цього.
 • Be Creative Step 5 Version 2.jpg 5 Уявіть себе в ситуації, коли ви знаєте, що ви з чимось не впораєтеся. Це може здатися не зовсім логічним, але це важливий рада. Багато перфекціоністи бояться невдач і провалів, і, отже, роблять тільки те, що у них добре виходить. Не піддавайтеся на це. Якщо ви ніколи не намагаєтеся ви ніколи не отримаєте результату. Не жалійте себе, будьте готові до невдачі, і сміливо дивіться в обличчя нових і складних ситуацій. Креативність любить відважних.
  • Припустимо, ви - поет. Спробуйте свої сили в творі розповіді, навіть якщо вам доведеться вийти з вашої затишної зони творчого комфорту. Спокійно прийміть факт, що це, ймовірно, не буде найбільшим художнім творінням в історії людства, і насолоджуйтеся новими творчими відчуттями.
 • Be Creative Step 6 Version 2.jpg 6 Думайте, як дорослий, але ведіть себе, як дитина. Дорослі, які намагаються бути креативними, зустрічають багато перешкод на шляху – це правила про те, що дозволено, а що ні, як ми повинні поводитися, і не повинні. Ці правила існують не просто так (ми не говоримо, що вони погані), але вони можуть пригнічувати вашу креативність. Замість цього, використовуйте всі знання, які ви придбали будучи дорослими, і, по можливості, частіше дивитеся на світ очима дитини. В дитинстві все було дивним. Кожна людина, якого ви зустрічаєте, кожне дерево, яке ви бачите - нехай вони стануть джерелом нескінченно захоплюючих історій і образів.
  • Діти, намагаючись зрозуміти світ, задають багато питань. Ви теж робіть це.
  • Діти підходять до творчості природно, постійно змінюючи та покращуючи себе, почасти тому, що вони дізнаються про світ щось нове, і частково тому, що вони не знають, що вони не повинні робити певні речі.
  • Не бійтеся навмисно порушувати правила. Відкрийте в собі заново джерело дитячої безтурботності і сміливо вирушайте досліджувати цей таємничий світ навколо вас.
 • Метод 2 з 3: Придумуйте свої власні речі

 • Be Creative Step 7.jpg 1 Придумайте для себе ритуал. Ритуал може бути позитивним, якщо він покращують творче мислення, він так само може бути контрпродуктивним, якщо він заважає вашій творчості. Іноді, звичайно, корисно відходити від нього, щоб здригнутися і пошукати нові творчі рішення. Деякі ставляться негативно до ритуалів, але ми говоримо про ритуалах творчих, які дуже допоможуть розвиватися вашої креативності.
  • Якщо ви дійсно хочете бути креативним, то починайте дивитися на вашу творчу діяльність як на роботу. Ви повинні сісти і спробувати зробити що-то, навіть якщо ви не відчуваєте натхнення.
  • Багато письменників змушували себе писати кожного дня певну кількість слів. А деякі мали до процесу роботи майже забобонні вимоги. Наприклад, Фрідріх Шиллер, німецький письменник 18-го століття, для того, щоб йому краще працювалося, нюхав гнилі яблука, або тримав ноги в тазику з крижаною водою.
  • Примусьте навколишній вас світ працювати на вас. Рей Бредбері написав свою знамениту книгу "451 градус за Фаренгейтом" працюючи в бібліотеці. Стівен Кінг вимагає повної тиші під час роботи, а Харлан Еллісон слухає на всю гучність класичну музику.
  • Відведіть для себе шматочок часу, який буде сприяти вашій творчості. Починайте роботу з якоюсь творчою або фізичної активності. Нехай це буде медитація, записування на папері потоку свідомості, прослуховування певної пісні, стійка на голові - все, що завгодно, що налаштує вас на потрібну креативну хвилю. Ставте перед собою щоденні цілі – намалювати, наприклад, один ескіз, написати 1000 слів, винайти новий велосипед, або скласти пісню.
 • Be Creative Step 8.jpg 2 Не потрапляйте під вплив моди. Хоча ви повинні бути в курсі того, що відбувається навколо вас, ви не повинні намагатися робити те, що роблять всі інші. Слідуйте своїм шляхом і займайтеся тим, що надихає вас найбільше. Якщо ви хочете співати йодлем, але поп-музика більш популярна, то кого це хвилює? Якщо ви хочете створити групу, яка відіграє грайндкор замість блек метал - це прекрасно. Не дозволяйте моді диктувати вам, що вам робити.
  • Не бути під впливом модних тенденцій відрізняється від їх нерозуміння. Якщо ви письменник і працюєте в жанрі фікшн, то ви повинні знати, які книги в цьому жанрі зараз популярні, щоб ви могли визначити, де ваша творчість знаходиться відносно нього. Ви повинні знати, кому ви протистоїте, щоб мати можливість розумно розповісти про вашу роботу.
 • Be Creative Step 9.jpg 3 Не зациклюйтеся на поп-культурі. Не дивіться занадто часто телевізор, не висите в соціальних мережах. Не дозволяйте популярній культурі захопити ваше життя. Хоча, якщо в міру, вона вам особливо не зашкодить, але надмірна захопленість нею просто задушить всю вашу оригінальність. Замість того, щоб дивитися телевізор, пошукайте оригінальні ідеї спілкуючись з друзями. Читайте книги, а не гламурні цитати на сторінках в соцмережах.
  • Проводите час з людьми, які також уникають поп-культури. Спілкування з ними допоможе вам бути більш креативним.
 • Be Creative Step 10.jpg 4 Не приписуйте свою роботу до якого-небудь жанру або стилю. Хоча ви повинні бути в змозі описати вашу роботу, ви не повинні обмежувати рамками свою власну творчість. Якщо ваша робота являє собою гібрид з двох або трьох жанрів, наприклад, детективний роман молодого зомбі-екзистенціаліста, то вам позаздрить сам Пєлєвін. Коли ви працюєте, не думайте про те, в яку нішу ви вписуєтеся. Нехай цим займуться критики.
 • Be Creative Step 11.jpg 5 Проводите якийсь час на самоті з собою. Ви не повинні бути анти-соціальним, але багато творчі люди вважають за краще побути на самоті, щоб їм не заважали зосередитися на роботі. Виберіть час, коли ви можете побути наодинці з собою, і гарненько обмозгуйте те, чим ви займаєтеся. Краще вибирати для цього час перед сном і відразу після пробудження. Записуйте всі свої ідеї. Багато художники кажуть, що вони найбільш плідні на ідеї вранці.
  • У той же час, творіть з ким-небудь разом. Багато художників працювали з кимось ще, і це значно розсувало їх творчі кордону. Співробітництво є невід'ємною частиною творчого процесу, і прикладом тому були Енді Уорхол і Жан-Мішель Баскія, Вуді Аллен і Дайан Кітон, Дюк Еллінгтон і музиканти його оркестру.
  • Знайдіть людину, з ким ви можете поділитися ідеями. Запропонуйте йому зробити разом з вами щось дике і несподіване. Рівень вашої креативності буде, ймовірно, зашкалювати.
 • Be Creative Step 12.jpg 6 Ігноруйте минуле. Якщо ви дійсно хочете робити щось своє, не зациклюйтеся на минулому. Звичайно, дуже важливо знати, історію мистецтва, але це не означає, що ви повинні імітувати його. Ви можете бути під впливом або надихатися художниками минулого, але не дозволяйте їм пригнічувати ваш власний стиль і форму вираження.
  • Немає нічого страшного, в тому, що ви черпаєте натхнення у минулому, але не зациклюйтеся на цьому. У мистецтві минулого, ймовірно, завжди буде знаходитися те, що вам подобається, і те, що немає. Візьміть ті аспекти, які вам до душі, і додайте їх до своєї творчості. Змішайте Ар-Деко з чимось модерністським. Візьміть Диксиленд і переробіть його в Бароко з елементами Фламенко.
  • Нехай ваше захоплення минулим переросте у щось нове у мистецтві.
 • Метод 3 з 3: Тренуйте креативність за допомогою вправ

 • Be Creative Step 13.jpg 1 Обмежте себе тільки до найбільш важливих інструментів. Робота з обмеженою кількістю інструментів змусить вас використовувати те, що у вас є, і допоможе розвинути креативність. Навчившись добре з ними працювати, ви зможете творити з ними все, що завгодно. Ви будете в набагато кращому становищі, ніж той, хто бавиться з великим набором інструментів.
  • Якщо ви художник, то обмежте себе до, наприклад, основних кольорів. Якщо ви графік, то обмежте себе до олівцевих малюнків. Це особливо важливо на початку. Добре вивчивши основи, ви будете більш креативні, коли у вашому розпорядженні буде більше інструментів.
  • Якщо ви знімаєте фільми, то обмежте себе до чорно-білої плівки. Якщо ви фотограф - зробіть те ж саме. Не думайте, що креативність означає те ж саме, що свобода вибору. Креативність народжує варіанти.
  • Якщо ви письменник, то спробуйте писати так, щоб вас зрозумів шестикласник, навіть якщо ви пишете про концепції, яку зможе осилити не всякий дорослий. Якщо ви драматург, то спробуйте обійтися без використання реквізиту у вашій п'єсі. Подивіться, що вийде!
 • Be Creative Step 14.jpg 2 Напишіть історію, засновану на картинці. Придумайте 100 (або 50) слів про зображення, запишіть їх, а потім створіть божевільну історію про неї, використовуючи всі (або більшість) цих слів. Ви можете використовувати картинку з журналу або з Інтернету, або навіть використовувати стару фотографію.
 • Be Creative Step 15.jpg 3 Проводите півгодини в день, думаючи виключно про що-небудь одному. На перший погляд, це може бути дуже важко зробити. Ви можете почати думати про яку-небудь темі протягом п'яти хвилин в день, а потім щодня збільшуйте проміжок, поки не досягнете півгодини. Спочатку має сенс практикуватися в самоті, але в підсумку ви повинні робити це за будь-яких відволікаючих обставин, наприклад, таких, як поїздка на роботу і назад.
 • Be Creative Step 16.jpg 4 Говорите протягом 15 хвилин, не використовуючи слова "я", "мені", "мій", і "моїх". Робіть це так, щоб ніхто не помітив, що ви це робите. Це відмінна вправа, що допомагає стежити за своїми думками.
  • Якщо вам сподобалася ця гра, то спробуйте як можна довше не вживати слова "і", "але", або "а ".
 • Be Creative Step 17.jpg 5 Об'єднайте два різних предмета. Виберіть два випадкових предмета і опишіть кожен окремо: На що він схожий? Де він використовується? З чого він зроблений? Потім замініть один предмет іншим: Як я можу переробити предмет, А предмет Б? Що я можу зробити предметом А те, що я можу зробити предметом B?
 • Be Creative Step 18.jpg 6 Заведіть журнал для метафор. Робіть в ньому запису щодня, описуючи метафорами все, що ви робите і відчуваєте. Придумуйте нові метафори кожен день. (Метафора відрізняється від порівняння і не використовує слова "як" або "схожий на". Приклад метафор – "перлинні зуби", "сяюче обличчя").
 • Be Creative Step 19.jpg 7 Задайте собі ряд питань і відповісти на них, використовуючи слова з пісень. Напишіть список основних питань, таких, як "Як тебе звуть?" або "Що ви робили в минулий четвер?" Спробуйте придумати, принаймні, 10 питань. Чим більше ви придумати, тим краще! Записуйте будь-яке питання, яке приходить на розум, навіть якщо він здається дурним. Дайте відповідь на питання з текстами пісень, і намагайтеся не використовувати одну пісню кілька разів.
 • Be Creative Step 20.jpg 8 Грайте в гру Асоціації. У неї добре грати з ким-небудь, але ви також можете грати в неї поодинці. Якщо вам не з ким грати, то запишіть перше слово і будь-яку асоціацію з ним, а потім протягом 10 хвилин називайте асоціації на кожне наступне слово. Порівняйте перше слово з останнім. Сподіваємося, вони будуть відрізнятися один від одного. Це вправа відмінно тренує розум і розширює коло асоціацій, що дуже добре для розвитку творчих здібностей.
 • Be Creative Step 21.jpg 9 Опишіть одну і ту ж історію з точки зору трьох осіб. Спробуйте розповісти одну і ту ж історію з точки зору трьох ключових персонажів. Спочатку вам може здатися, що кожен персонаж буде мати однакові переживання з іншими персонажами, але як тільки ви починаєте копатися в їх умах, то ви побачите, що однакового викладу ні в кого не буде. Ця вправа допоможе вам розвинути критичне мислення і краще зрозуміти історію, яку ви дійсно хочете розповісти.
  • Як тільки ви написали одну і ту ж історію з трьох точок зору, запитайте себе, чия історія вам подобається найбільше. Чому вона вам сподобалася?
 • Поради

  • Проводите час з творчими людьми. Креативні люди – це діти. Їх уяву не укладено в жорсткі рамки. Спробуйте мислити як вони, це може допомогти вам мислити нестандартно.
  • Не турбуйтеся про те, що інші люди думають про вашу роботу чи таланті. Ви знаєте про себе більше, ніж знають вони.
  • Якщо у вас проблеми в творчості, загляньте всередину себе. Кожна людина має творчі здібності, але якщо ви думаєте, що ви недостатньо гарні, щоб бути креативним, то, швидше за все, ви не зможете їх розвинути. Підніміть свою самооцінку, і ви побачите, що коли ви стаєте самі собою, то все набагато простіше.
  • Всякий раз, коли вам потрібно щось створити, запитайте себе: "Що я можу придумати, що буде самим обурливим, безглуздим і безглуздим?"
  • Щоб розвинути свою інтуїцію до високого ступеня, прочитайте книгу доктора Девіда Р. Хокінса (David R. Hawkins) "Сила проти Насильства" (Power vs. Force), в якій він розповідає, як користуватися своїм тілом як універсальним вимірювальним приладом і отримувати відповіді на будь-які питання прямо з власної підсвідомості, яке, в свою чергу, безпосередньо пов'язане з божественним початком.
  • Ламайте рутину. Робіть по-іншому те, що ви зазвичай робили, йдіть іншим шляхом у місто, дивіться телевізор одним оком, і т. д.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?