Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як здаватися на роботі зайнятим, не працюючи при цьому

Рекламний блок

Кроки

 • Look Busy at Work Without Really Working Step 1.jpg 1 Завжди пам'ятайте про вимоги до працівників. Вам, в будь-якому випадку, необхідно виконувати всі поставлені завдання, щоб залишитися на своєму місці. Важливо знати, скільки часу, на думку начальника, ви повинні витратити на те або інше завдання. Якщо у вашої компанії ефективна робота не заохочується, а карається, намагайтеся витрачати саме стільки часу - ні більше, ні менше. Наприклад, начальник очікує, що ви виконаєте якусь завдання за 40 хвилин, але ви знаєте, що можете впоратися за 20 хвилин. У цьому випадку вам слід розтягнути решта 20 хвилин на дрібні паузи відпочинку по 3-5 хвилин. Розкладіть на столі папери, пов'язані з проектами, над якими ви працюєте (або не працюєте). Дістаньте папки, звіти з підкресленими маркером рядками, розклейте всюди кольорові стікери з записами - нехай ваше робоче місце буде схоже на полі битви. Пам'ятайте, що ваша сміттєва корзина також повинна бути забита паперами, пов'язаними з роботою. Хороший керівник відразу зрозуміє, що до чого, але не ваш начальник, адже йому важливіше, щоб ви здавалися зайнятим, тому що це робить його хорошим управлінцем.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 2.jpg 2 Ставте багато питань. Придумайте складні питання про завдання, які вам належить виконати, і задавайте їх начальнику та колегам. Робіть це часто, щоб створити ілюзію постійної зайнятості. Однак не забувайте, що питання повинні бути дійсно складними, інакше у людей може скластися думка, що ви нічого не знаєте і не вмієте.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 3.jpg 3 Відкрийте кілька програм, які ви зазвичай використовуєте в роботі, та розкрийте їх на робочому столі. Програми відрізняються в залежності від характеру роботи. Наприклад, якщо ви вносите дані, відкрийте одну або дві бази даних.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 4.jpg 4 Зробіть скрін-шот екрану. Відкрийте кілька програм, які ви використовуєте у своїй роботі. Вони всі повинні бути в розгорнутому вигляді, щоб у людей складалося враження, що ви зайняті справою. Потім зробіть знімок екрану з допомогою кнопки Print Scrn, відкрийте MS Paint, вставте туди зображення, збережіть і встановіть картинку на робочий стіл. Сховайте всі іконки, оскільки вони можуть видати вас. Навіть якщо ви нічого не робите, буде здаватися, що ви дуже зайняті. Ось ще одна підказка: наступного разу, коли будете встановлювати програму, зробіть знімок екрану з установки. Якщо вам треба вийти з офісу, ставте це зображення на робочий стіл, щоб усім, хто проходить повз, здавалося б, що ви просто чекаєте, поки програма встановиться.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 5.jpg 5 Робіть багато записів. Можна складати список покупок або робити будь-які інші особисті записи, але тим, хто спостерігає за вами, буде здаватися, що ви захоплено працюєте над новими ідеями для вечірнього наради.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 6.jpg 6 Будьте напоготові. Неробство на робочому місці схоже на спорт або гру. Ви повинні бути завжди готові до всього. Предугадывайте наступний крок суперника. Коли ваш начальник зазвичай підходить до вас? Зверніть увагу на явні знаки його наближення: кроки, скрип крісла або зростання активності за сусідніми столами.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 7.jpg 7 Пам'ятайте про Великому Браті. У більшості великих компаній IT-відділ стежить за тим, що співробітники роблять на робочих комп'ютерах. Дізнайтеся, які є правила щодо використання інтернету у вашій організації і за яким принципом відслідковуються дії працівників (можливо, вам буде потрібно завести знайомство в IT-відділі). Якщо ви не можете обійти політику компанії, краще не ризикувати.
  • Існують спеціальні безкоштовні програми (так звані віртуальні робочі столи), які дозволяють мати два робочих столу на одному комп'ютері - один для роботи, другий для відпочинку. Між ними можна швидко перейти, якщо ви почули, що начальник знаходиться в небезпечній близькості.
  • Можете розгорнути свій екран так, щоб збоку не було видно. Якщо хтось запитає, чому він так стоїть, можете пояснити, що інакше екран бликует або що вам так зручніше.
  • Набагато складніше обдурити IT-фахівців, які стежать за тим, що ви робите на комп'ютері, у віддаленому режимі. Увімкніть проксі в браузері, відкривайте сторінки з кешу Гугла. Крім того, є програми, які дозволяють обійти і таке стеження за комп'ютером (пошукайте їх в інтернеті).
  • Ніколи не видаляйте історію відвідувань в браузері, навіть якщо ви використовуєте проксі або закэшированными сторінками. Співробітники IT-відділу побачать, що ви видалили, оскільки фіксуються всі сторінки, і це буде виглядати дуже підозріло.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 8.jpg 8 Ведіть довгі розмови поза свого робочого місця. Пам'ятайте: немає нічого поганого в короткій розмові на особисті теми між двома колегами, і багато керівників навіть заохочують дружні стосунки в колективі, але якщо вам потрібно обговорити спортивний захід, ваші вихідні або будь-яке інше питання, яке не пов'язане з роботою, краще робити це не на робочому місці. Якщо ви працюєте у великій компанії, позначте таку зустріч у своєму календарі і займіть конференц-зал, щоб вам ніхто не міг перешкодити. (Не робіть так занадто часто. Крім того, не варто постійно попадатися на очі іншим людям в компанії одного і того ж людини, оскільки так вас можуть розкусити.)
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 9.jpg 9 Ходіть до колег, з якими у вас дружні стосунки, в інші відділи. Вам слід вставати з-за свого столу з зосередженим виразом обличчя. Пам'ятайте, що у вас повинна бути в запасі робоча тема для розмови, щоб почати розмову з колегою або щоб повернутися до цієї теми, коли повз буде хто-небудь проходити. Скажіть колезі, що сидить за сусіднім столом, що ви хочете щось звірити з колегою з іншого відділу. Так ви зможете пояснити начальнику, чому вас не було на робочому місці. "Хіба я не сказав вам? Я хотів переконатися, що обидва відділи працюють над однією і тією ж частиною договору. Я ж знаю, як це важливо, і я хотів уникнути помилок".
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 10.jpg 10 Пийте більше води. Вода корисна для здоров'я, а ще вона змушує вас частіше ходити в туалет. Похід в туалет може абсолютно законно зайняти багато часу.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 11.jpg 11 Не телефонуйте з особистих питань з робочого місця. У всіх є колега, який постійно телефонує або відповідає на особисті дзвінки, не встаючи з-за свого столу. Ви ж не хочете стати цим колегою, тому що люди можуть вирішити, що ви халтурник. Якщо вам потрібно призначити зустріч або поговорити з другом по телефону, підшукайте для цього інше місце. Найкраще робити дзвінки в переговорній або в холі. Переконайтеся, що переговорна не зайнята і що ви нікому не заважаєте. Візьміть з собою кілька аркушів паперу і ручку, щоб люди вирішили, що ви говорите про роботу. Якщо ви сидите, не разваливайтесь в зручній позі, інакше люди зрозуміють, що ви не працюєте. Пам'ятайте: вам важливо виглядати так, ніби ви зайняті, навіть якщо ви не працюєте.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 12.jpg 12 Завжди майте при собі робочі документи. Якщо ви йдете з робочого місця, щоб зайнятися чимось, не пов'язаним з роботою, беріть з собою яку-небудь папку або документ. Найкраще, щоб це був довгостроковий проект. Так ви зможете пояснити, що ви, нарешті, зайнялися ним. Якщо ви хочете кудись поїхати на машині, візьміть з собою велику папку або конверт, оскільки в них ви зможете пронести ключі від машини і права. Найкраще зробити так: як тільки прийдете в офіс, покладіть ключі в конверт або папку разом з іншими паперами, а коли будете готові йти, просто візьміть документи з собою. Якщо ви будете шукати в кишенях або в папці, брязкіт ключів видасть вас.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 13.jpg 13 Відправте собі пошту. На відкривання конверта і читання паперів в ньому може піти багато часу. Якщо гроші для вас не проблема, пошліть що-небудь експрес-поштою, де потрібна ваша підпис. Це дасть вам можливість продемонструвати всім, що ви отримали важливі документи, і тепер вам потрібно багато часу, щоб їх вивчити.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 14.jpg 14 Грайте в ігри в Excel. Існує безліч ігор в Excel, які не потребують ніяких додаткових установок, тому навіть якщо ваш комп'ютер перевіряється, у звіті буде зафіксовано тільки використання Excel, а в цьому немає нічого поганого.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 15.jpg 15 Почитайте книгу. В інтернеті викладено велику кількість різних безкоштовних книг у форматі pdf. Не забувайте час від часу натискати по клавішах і шелестіти папером, щоб створити видимість напруженої роботи.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 16.jpg 16 Сходіть в їдальню і подивіться, що там сьогодні в меню. Кілька разів ненадовго отлучитесь в їдальню - це буде законною підставою покинути своє робоче місце. Крім того, по дорозі ви можете зустріти колегу, а це стане приводом поговорити і вбити ще трохи часу.
 • Look Busy at Work Without Really Working Step 17.jpg 17 Почніть шукати нову роботу. Якщо ви постійно недозавантажені, хоча можете і готові працювати більше, це буде демотивувати вас, тому спробуйте пошукати іншу роботу, відмовившись від щоденних спроб імітувати захоплений працю.
 • Поради

  • Вимкніть заставку або встановіть великий час таймауту. Якщо вас довго не буде на місці, скрінсейвер може вас видати.
  • Відкрийте кілька програм. Це можуть бути Outlook, Excel і онлайн-програми. Перемикайтеся з допомогою Alt Tab між вікнами. Так ви зможете сидіти в інтернеті, а через секунду вже робити вигляд, що посилено працюєте.
  • Чим більше ви пишете, тим більш зайнятою людиною ви здаєтеся. Стежте за швидкістю друку. Швидкий друк зазвичай говорить про те, що людина набирає лист. Написання звітів та інших документів, як правило, вимагає більше уваги, з-за чого швидкість набору падає. Не забувайте натискати пробіл. Оскільки його звук відрізняється від інших звуків клавіш, коли ви друкуєте без нього, всім це стає зрозуміло.
  • Комбінація клавіш Windows M/Windows D дозволяє розгорнути робочий стіл. Користуйтеся цим поєднанням, щоб швидко заховати щось, що ви не повинні були робити, і створити враження роботи.
  • Якщо ви працюєте в нетехнічної сфері (наприклад, у роздрібній торгівлі), ви зможете створити враження зайнятості, якщо швидко підете куди-небудь. Не забудьте взяти з собою папку! Ви будете виглядати так, ніби у вас термінове зібрання, і ваш начальник навряд чи запитає вас, куди ви прямуєте.
  • Не ускладнюйте. Якщо у вас запитують, куди ви пішли, будьте готові пред'явити просте і логічне пояснення.
  • Якщо вас зловили на чомусь, чого ви робити не повинні (на комп'ютері!), скажіть, що ви якраз готувалися особисто поговорити з начальником про вашому вільному часу на роботі і попросити його дати вам більш відповідальну роботу.
  • Якщо вас зловили на довгій розмові на особисті теми з колегами, скажіть, що ви обговорювали варіанти додаткової зайнятості для вас, щоб викласти їх своєму начальнику трохи пізніше.
  • Якщо ви змушені часто дзвонити по роботі, зателефонуйте в банк або в підтримку клієнтів і дозвольте поставити вас в режим очікування. Іноді відповіді оператора можна чекати і 20 хвилин. Коли на тому кінці привітають вас, просто покладіть трубку. Якщо комп'ютер фіксує час розмови, у перевіряючого може скластися враження, що 20 хвилин ви вмовляли клієнта укласти з вами договір. На жаль, ця хитрість не пройде, якщо дзвінки записуються.
  • У крайньому випадку ви можете змусити колегу зробити роботу за вас. (Так чинити неправильно, і рано чи пізно вас зловлять. Неможливо постійно обдурювати всіх людей.) Найпростіше передати свою роботу колезі, не сказавши, що це ваша зона відповідальності. Зачекайте, поки людина вийде в туалет, а коли він повернеться, покладіть йому на стіл папку, заявивши, що тут був ваш начальник, і йому не сподобалося, що колеги не було на місці. Скажіть, що робота термінова, і якщо вона не буде виконана до обіду, трапиться велика біда. Попросіть дати вам виконане завдання, щоб ви змогли перевірити його на предмет дрібних помилок (адже ви такий турботливий колега!), а потім підставте туди своє ім'я і відправте документ начальнику.

  Попередження

  • Не розповідайте іншим про своїх хитрощах на роботі. Ці люди можуть знати ваших колег або начальника.
  • Всі ці поради працюють краще всього, якщо використовуються вкрай рідко. Якщо ви увиливаете від своїх обов'язків, рано чи пізно це стане відомо. Навіть якщо вас не піймають за руку, вам буде нічого показати керівництву. Застосовуйте ці хитрощі тільки в тому випадку, якщо вам потрібно трохи відволіктися, а потім повертайтеся до роботи. (Будь-який начальник, який хоч щось розуміє в людях, відразу помітить спроби валяти дурня на роботі. Вам буде соромно, якщо після оцінки продуктивності вам скажуть, що ви ледь справляєтеся з мінімумом.)
  • Не займайтеся підробітком під час основної роботи. Звичайно, це здається дуже розумним способом розпорядитися своїм часом, якщо у вас часто бувають паузи, які вам нічим зайнятися, але так робити не варто. Якщо вас спіймають, швидше за все, вас звільнять, а деякі компанії можуть навіть подати позов до суду на відшкодування матеріального збитку.
  • Якщо ви вирішите завантажити програми, які завадять компанії відстежувати ваші дії, переконайтеся, що коли ви це робите, комп'ютер не моніториться. У багатьох офісних мережах є спеціальне програмне забезпечення, яке фіксує всі дії на всіх комп'ютерах.
  • Можна вимкнути заставку, щоб у людей склалося враження, що ви тільки що відійшли від стола, але в такому випадку у людей, що проходять повз співробітників буде можливість зробити щось на вашому комп'ютері, а відповідальність за це будете ви. Хорошою ідеєю буде блокувати обліковий запис комбінацією Windows L.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?